Poslední dopis od tvé lásky

Poslední dopis od tvé lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371394/bmid_posledni-dopis-od-tve-lasky-3cZ-371394.png 4 2842 688

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem. Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Letter from Your Lover , 2008

Jodie
30.12.2013 4 z 5

Nádherně čtivá kniha se zajímavým příběhem, která rozhodně patří k tomu lepšímu, co v tomto žánru vychází. Když od toho člověk nečeká žádné velké intelektuální dílo, tak musí být podle mě spokojen. Trochu mi vadil akorát překlad, narazila jsem na pár vět, které úplně nedávaly smysl, jak kdyby je jen někdo prohnal překladačem. Nejvíc mi tedy rvaly oči spojení typu "ty si oblibuješ kávu" apod. Hrůza.

mysterygirl
29.12.2013 3 z 5

Tuhle knihu jsem si tAK MOC PŘÁLA, AŽ JSEM JI DOSTALA K VÁNOCŮM.Vrhla jsem se na ni, protože recenze byly úžasný. No, zezačátku jsem v tom měla trochu zmatek, co je přítomnost, co minulost,nebyly tam kapitoly odlišený třeba datově. Nicméně, četlo se to dobře, nápad to byl super, ale nesplnilo to moje očekávání, četla jsem daleko lepší a hezčí knihy, nad jejichž příběhama u mě nezůstal kapesník suchý.

Morsie
15.12.2013 4 z 5

Nikdy mi knihy o lásce moc neříkaly. Přesto jsem se k Poslednímu dopisu od tvé lásky nechala zviklat. Nejen že mě přesvědčily všechny ty kladné ohlasy, ale samotnou mě zajímalo, čím si autorka vysloužila takovou popularitu!

No, teď už to asi vím. A taky asi vím, proč mě neberou knihy o lásce. Většina těch knih je totiž jen snůška nesmyslů a nereálných tužeb starých panen. Každá ta kniha má blíž k pohádce, než k reálnému životu - to mě na těch knihách asi nejvíc štve.
Jenže tady? Tady je to úplně jiné kafe. Příběh má hlavu, má patu a nejsou to jenom tajná přání nenaplněných srdcí, ale skutečný obraz lásky. Láska je tu v té nejprostší podobě. Taková, jaká narostla - bez příkras, bez mamutích gest.

Poslední dopis od tvé lásky je přesně taková kniha o lásce, jakou jsem si vždycky přála číst. Upřímná, čistá, hluboká a trochu smutná.
Krásný příběh, kdy se vám sevře srdce tak, jako byste to prožívali sami.

Babouš
12.12.2013 4 z 5

Román o lásce v té nejčistší podobě. Škoda, že už se taková dnes jen těžko hledá. Moyesová opět nezklamala.

danuska
28.11.2013 2 z 5

Celkom sklamanie. Zo začiatku ma to aj celkom bavilo, ale neskor sa to len naťahovalo, a úplne zbytočne, stačila by len polovica knihy.

veru.veronika
06.11.2013

Už se těším až kniha vyjde :)

Balenka
29.09.2013 5 z 5

Nádherný román :) kniha mala všetko, čo má pravá romantika mať.. zaujímavá zápletka, nevedela som sa dočkať rozuzlenia, ale na konci mi bolo ľúto, že sa už končí.. jeden z najkrajších románov aké som kedy čítala..

kneslova
10.07.2013 5 z 5

Skvělá kniha, vynikající, ovšem nijak veselá...
Výborná autorka