Poslední dopis od tvé lásky

Poslední dopis od tvé lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371394/bmid_posledni-dopis-od-tve-lasky-3cZ-371394.png 4 2844 2844

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem. Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Letter from Your Lover , 2008

Chladnetka
16.04.2014 5 z 5

Musím říct, že tato kniha pro mě nebyla tak strhující, jako Než jsem tě poznala, ale přesto se mi velmi líbila a autorčin styl psaní vás zkrátka vtáhne do děje.

lela25
15.04.2014 2 z 5

Knihou jsem zklamaná,těšila jsem se na ni.A pro mě nic moc.Než jsem Tě poznala jednoznačně lepší.

Ivsone
14.04.2014 5 z 5

Opět hezky napsaná kniha, dokonce jsem se v ději dobře orientovala. Dnes jsem jí dočetla a putuje k sestře,doufám, že se jí bude líbit jak mě.

Mišmiš
12.04.2014 5 z 5

super :-)

Mišmiš
12.04.2014 5 z 5

Pro mě úžasná kniha. Příběh sice skončil s otevřeným koncem, ale třeba bude pokračování :-) Je to sice tak trochu červená knihovna, ale uvěřitelná. Děj byl npínavý. Pořád se to víc a víc zamotávalo :-)

mortem
12.04.2014

Než jsem tě poznala se mi líbil víc teda a tahle kniha mě chytla až ke konci...trochu mi dělalo si uvědomit v jakým jsem zrovna příběhu.. a ten konec na mě moc rychlý a úplně nedořešený, což nesnáším u knih :D ale jinak v pohodě...těším se na další knihu.

vaili
09.04.2014 5 z 5

Velmi pěkně napsaný příběh... člověk se dokáže dobře vcítit do doby, kdy se děj odehrává i do hrdinů jak se mohli cítit. Ale knihou, která se Vám ještě dlouho poté bude přehrávat v hlavě.. není :) což by bylo víc než jen neuvěřitelné, když už autorka jednu takovou má :)

Michaela91
08.04.2014 5 z 5

Krásná kniha, moc silný přběh. Víc se mi líbila ta část, z minulosti ale celkově moc dobré.

IvcaK98
06.04.2014 4 z 5

Musíte se prokousat nudnějším začátkem, kdy ještě nejsou jasné všechny časové souvislosti, ale výsledek stojí za to :-) Romantika jako taková mi nevadí, spíš nemám ráda styl, kterým autorky těhle knížek píšou, protože upřímně, občas se to vyrovná slohovým pracím dětěm ze základky. To rozhodně neplatí o Jojo Moyesové, protože ta prostě umí. Tím, že rozdělila příběh do dvou linií si mě knížka získala a i když ani jedna z hlavních hrdinek mi nebyla nijak zvlášť blízká, bez problému jsem se do nich vžila. Jejich problémy naštěstí řešit nemusím, ale bylo zajímavé vidět to ze dvou různých pohledů ( Ellie, která je zamilovaná do ženatého a Jenny, které naopak vlastní manželství braní na cestě k lásce ) a upravit si obrázek na osoby z mého života, které si podobnými záležitostmi prošli a stále procházejí. Není nutné srovnávat s Než jsem tě poznala, protože ano, je to slabší, ale Poslední dopis od tvé lásky je také starší, takže jde vidět, že se autorka posunula dál a já už teď čekám na její další počin :-)

Hřibče
05.04.2014 5 z 5

Panebože, to byla úžasná knížka! :) Poprvé po dlouhé době mám chuť dát místo 5 hvězdiček 6, ale protože to nejde, tak je dám alespoň takto ******!
Jedná se o příběh plný emocí a silných citů, který rozhodně chytne za srdce. Když se nad tím tak zamyslím, tak je to jedna z nejemotivnějších knih, co jsem za poslední roky četla. Mísily se ve mně emoce, kdy jsem měla chuť s knihou praštit, protože jsem nemohla snést jak osud hlavní dvojici nepřeje, ale neudělala jsem to, protože zvědavost mi nedala a já jsem prostě musela vědět, jak to celé dopadne. Rozhodně si s velkou chutí přečtu další příběhy od této autorky. :)

Mikisan
24.03.2014 4 z 5

Hezký, ale Než jsem tě poznala hezčí.

fruitbueno
24.03.2014 3 z 5

Průměrný román s milostným tématem. Nějak mi samé ty nevěry, intriky a novinářské prostředí (chíchá) nepřirostlo k srdci, nicméně pro čtivost a celkem svižný děj dávám 3*.

svitim
24.03.2014 5 z 5

Víc se mi líbí romány ,,historické,,. Nemám ráda nevěru v knihách a rozhodně nevěrníkům nefandím. Přesto mě tato kniha nadchla, dobře se četla, i když jsem se občas ztrácela v časech.

hanajm
21.03.2014 4 z 5

Úplně jiná kniha než Než jsem tě poznala, ale taky hezké čtení. Na rozdíl od předchozí knihy u mě tentokrát slza neukápla :-)

Lenis
19.03.2014 3 z 5

Kniha se dobře četla ale čekala jsem mnohom víc.

Ankavi
17.03.2014 5 z 5

Mimořádně silný příběh, plný emocí. Zpočátku mě rušily různé dějové linie, nicméně relativně brzo jsem se zorientovala a prolínající se příběhy mně již nevadily. Velmi snadno jsem se dokázala vcítit do hlavních postav, chápala jejich myšlenkové i emoční pohnutky, prožívala s nimi jejich chvíle štětí i smutku, očekávání i zoufalství. V příběhu jsou ale skryty i další motivy k zamyšlení, například otázky etiky novinářského povolání, morální odpovědnosti za zaměstnance, u nichž došlo k poškození zdraví nebo o generačních rozdílech. A to se mně také moc líbilo, nejedná se pouze o milostný příběh (i když kniha je především o lásce) - takže proto ráda knihu hodnotím pěti hvězdičkami.

KattyV.
16.03.2014 4 z 5

Knížka se mi líbila, ale abych pravdu řekla...čekala jsem trochu víc.

Andulino
10.03.2014 5 z 5

Kniha se mi líbila více než předchozí dílo autorky (Než jsem tě poznala). Nevím, čím to je, možná působivou dobou, která byla opravdu v mnohém jiná než ta dnešní, zapletenými osudy hlavních hrdinů nebo zajímavým propojením současnosti s minulostí. Vzala jsem si z ní také víc v té osobní rovině a dokázala se ztotožnit více s příběhem. Jedinou výtku mám ke konci, který je dle mého názoru až příliš uspěchaný. Tak jako tak se Jojo stala mou oblíbenou autorkou a doufám, že se ke mně brzo dostanou její další knihy.

Zuzkanka
03.03.2014 5 z 5

Vzhledem ke zdejším komentářům jsem s ní začala jako s první. Než jsem Tě poznala čeká na svou chvíli, takže doufám, že mé nadšení bude gradovat. Nejsem na čtení romantických knížek, ale čas od času neuškodí.. A kdy jindy, než právě v šestinedělí. Musím říct, že mě knížka opravdu pohltila. Děj z roku 1960 jsem doslova hltala a s napětím očekávala, co bude dál.. Když se autorka vrátila zpátky do "současnosti", byla jsem až zklamaná, že nevím, jak to bylo dál.
Ke konci i slza ukápla. Člověk tušil, jak by to mohlo dopadnout, ale dokud nepřečetl poslední list, tak si jistý být nemohl :)

mmmisulka.r
26.02.2014 3 z 5

Rozhodně ne tak dobré jako Než jsem tě poznala, ale i tak to bylo celkem čtivé, pěkný příběh...nemůžu říct, že bych se nudila.