Poslední dopis od tvé lásky

Poslední dopis od tvé lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371394/bmid_posledni-dopis-od-tve-lasky-3cZ-371394.png 4 2844 2844

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem. Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Letter from Your Lover , 2008

iška
24.02.2014 4 z 5

Rozhodně se to dobře četlo. Dobře zpracovaný příběh i když ne zcela nové téma. Trochu mi to připomnělo filmy Madisonské mosty a Dopisy pro Julii.

Vendelína
20.02.2014 3 z 5

Zmítají mnou smíšené pocity. Na mě byla kniha příliš složitá: děj před nehodou, po nehodě, 1964 a 2003. Zpočátku jsem se úplně ztrácela. Příběh mi přišel spíš smutný než romantický. Vůbec bych tuto knihu neoznačila za romantický román, ale společenský. Byla tam zamíchaná zahraniční politika, milostné dopisy mi nepřišly až zas tak milostné (sama jsem jich několik dostala) a chyběl mi tam humor, alespoň špetka.
Musím ocenit nápad. Dopisy se již nepíšou, když máme všichni internet a mobily. Poštovní známka je dražší, než smska a e-mail. Trochu škoda-dopis přetrval, ale o smsky a e-maily můžeme přijít chybou systému, pokud nejsou na papíře. Potom se mi líbilo psaní. Opravdu hezky napsaná kniha. Bez vulgarismů.
Bohužel jako celek mě nijak neoslovila. Takže k druhému čtení bych se musela hooodně nutit.
Úplně jiná, než Než jsem tě poznala.

Moniisek
17.02.2014 5 z 5

Jedním slovem.... WOW! Naprosto nádherný dojemný příběh, plný šílených zvratů! Knihu jsem zhltla jedním dechem a a byla naprosto neuvěřitelná!!! ze začátku jsem se trošku zamotávala jak ty kapitoly přeskakovaly ale postupem času se vše vyjasnilo a na konci mi ukáplno několik slz!!! ........... opravdu velice nádherná kniha!

Lucka.79
16.02.2014 5 z 5

Moc hezký příběh .... nebudu srovnávat s knihou Než jsem tě poznala, kde je příběh odlišný a vyvolal ve mně úplně jiné pocity ..... po prvním prostřídání časových linií už jsem se chytla a nedělalo mi to problém .... napsáno velmi čtivě a ráda si přečtu další z autorčiných knih.

Bunburistka
15.02.2014 5 z 5

Po přečtení knihy Než jsem tě poznala, jsem se s radostí a chutí vrhla na čtení knihy Poslední dopis od tvé lásky. Knihu jsem si kupovala s velkým očekáváním. Musím říct, že nelituji. Mám jen malilinkaté mínus oproti Než jsem tě poznala a to v tom, že v této knize jsem se občas ztrácela a souvislosti nacházela až v následujících stránkách. Ale konec mi vše absolutně vynahradil a tato kniha se stala nezapomenutelnou. :)

Merynkaw
03.02.2014 5 z 5

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Velmi krásně napsaná kniha o které se přemýšlí i po přečtení poslední stránky.

Styblice
30.01.2014 4 z 5

Knihu jsem začínala číst až po "Než jsem tě poznala" - nadšená a plná očekávání. V první části jsem byla lehce zmatena a říkala si, co z toho asi vyleze. Od druhé části mi příběh a časové linie začínaly dávat smysl. Třetí část byla úžasná - přesně tak jsem chtěla, aby celá kniha skončila.

Daffodila
29.01.2014 4 z 5

Tak tedy, na tuhle knihu jsem se velmi těšila a nutno přiznat, že její hodnocení je značně ovlivněno mým nadšením z knihy "Než jsem tě poznala".
Po přečtení přiznávám, že jako celek kniha a její příběh není vůbec špatný, ale, ALE... Dost mě rušil překlad, začátek byl plný nevhodně zvolených, divných tvarů slov. Přeskakování v časových rovinách se zvládnout dalo, i když občas jsem se musela vrátit na začátek odstavce, abych si "utřídila", kde že tedy jsem. Pokud bych se na knihu měla dívat po "kouscích", není to zkrátka úplně to pravé ořechové.
Kniha "Než jsem tě poznala" je jednoznačně daleko lepší - měla větší spád, lepší čitelnost. Určitě "Poslední dopis" není špatná kniha, ale plný počet jí rozhodně dát nemohu.

Imor
28.01.2014 3 z 5

"Než jsem tě poznala" - to byla opravdu jednička, "Poslední dopis od tvé lásky" - je opravdu dvojka, ale pěkná ...

sloninka
27.01.2014 5 z 5

Druhá kniha od této autorky a opět jsem nadšená. Příběh sice nebyl tak silný jako v první knize, ale dostatečně poutavý, aby knihu člověk přečetl jedním dechem. Doufám, že si autorka udrží vysoce postavenou laťku i u dalších knih, už se na ně těším.

Anre3
26.01.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila, je to pěkná romantika ( ukončená happyendem), která se prolíná v časech 1960 - čas dopisů a konzervativnější způsob života a v roce 2003 v čase smsek, emailu a svobodnějšího života.
Když budu srovnávat s knížkou Než jsem Tě poznala, tak ta se mi líbila víc. Víc mně nutila k zamyšlení.

Silvina
25.01.2014 4 z 5

Ačkoliv nejsem skalní příznivec sladkobolné romantiky, tuto knížku jsem přečetla se zaujetím a místy i se slzou v oku :-) Střídání současnosti s minulostí mi nepřehledné nepřipadalo ani ve čtečce, naopak - mělo to svou logiku. Děkuji autorce za pár velmi příjemných zimních večerů.

pama
22.01.2014 4 z 5

Do poloviny jsem v knížce měla zmatek (co bylo před nehodou nebo po nehodě). Ale po diskuzi s jinými co knihu četli, jsme se shodli na tom, že je to čtením ve čtečce, kde nejsou tak oddělené odstavce. Jinak se mi knížka líbila, styl psaní mi sedí a příběh je to báječný.

Matuch
20.01.2014 2 z 5

Na tuto knihu jsem se s velmi těšila, ale bohužel byla pro mě velkým zklamáním. Ze začátku mi přišla, že se děj tak nějak střídal a chvilku mi trvalo, než mi došlo kde se vlastně odehrává. Zbytečně zdlouhavá.

Petra28
18.01.2014 4 z 5

Pěkná knížka. Moc dobře se četla. Skvělý tip na dovolenkové čtení.

momo01
14.01.2014 3 z 5

Na začátku knihy jsem se hůř orientovala v množství postav a čase, kdy se děj odehrává. Kvůli skvělým recenzím a předchozím nadšení z "Než jsem tě poznala" jsem vydržela. Pak už se mi četla dobře a zajímalo mě, jak kniha dopadne, ale hlubší rozměr pro mě neměla. Byla to pro mě oddychovka napsaná čtivým stylem, ale předpokládám, že na ni poměrně rychle zapomenu. Třetí hvězdičku dávám za ty pěkné dopisy.

jasmína
08.01.2014 2 z 5

Kniha mě bohužel zklamala, ve srovnání s knihou Než jsem Tě poznala, tam byl spád, nemohla jsem se dočkat, co bude následovat dál. Ale tady ? Pro mě celkem velké zklamání, děsně se to vleklo, knihu jem četla snad měsíc, protože se mi do toho už ani nechtělo. Konec krásně sladký....... Nic pro mě...... Bohužel..

gmail@kvido.tk
07.01.2014

Kniha se mi moc libila, doporucuji.

MartinaF
06.01.2014 5 z 5

Nádherná knížka plná krásných milostných dopisů. Kdo by také nechtěl dostávat takové krásné dopisy?

amysa
04.01.2014 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky jsem právě dočetla a musím říci, že tento žánr to je přesně můj styl:-) Knížka mi velmi sedla a jsem prostě a jednoduše nadšená! Někomu se to možná může zdát jako další knížka z řady tuctové romantiky, ale mě se příběh velmi líbil a knížku jsem si užila a přečetla jí doslova jedním dechem... Nejedná se jen o prostý a sladký příběh dvou zamilovaných lidí, jsou zde i další linie příběhu, nechybí zde střídání minulosti se současností a jak to tak bývá, nakonec se obě roviny v současnosti propojí. Ale to nic neprozrazuji, jen se ještě zmíním, že než dojdete na úplný konec příběhu, zažijete ještě pár překvapení, zvratů, míjení, trošku smutku i zklamání, určitě i hodně lásky, zamilovanosti, nevěry a také i malinko napětí... No prostě celou velkou směsici citů a pocitů a tak to má v dobře napsané knížce být! Přečetla jsem už druhou knížku Jojo Moyesové a řadím si ji mezi oblíbené autory:-) Doufám, že se jí bude dařit i nadále a moc se na její další knižní počiny těším! Knížce dávám nejvyšší ocenění, opět se k ní ráda vrátím a doporučuji, určitě stojí za přečtení!!!