Poslední dopis od tvé lásky

Poslední dopis od tvé lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371394/bmid_posledni-dopis-od-tve-lasky-3cZ-371394.png 4 2844 2844

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem. Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Letter from Your Lover , 2008

misssicccka
27.08.2014 4 z 5

tak jsem se tu plichtila s dlouhým krásným uvědomělým komentářem, až jsem si ho nesvéprávně smazala, tak znova a krátce:

jsem ráda, že mě autorka nechala na pár dní věřit, že taková láska může být, tak silná, která se snese a unese všechno
jsem ráda, že se sešli - jak ti mladí, tak Ti staří
jsem ráda, že pod tak "pitomými názvy" svádějícími k myšlenkám na červenou knihovnu se skrývají dobré knihy

jenom příště prosím trošku rychlejší spád na začátku - první čtvrtina knihy byla pro mě místy i utrpení, za to hvězda dolů

Lenka.Vílka
27.08.2014 2 z 5

Dekuji, ale tentokrat ne...kniha me nebavila...pujcila jsem si ji kvuli autorce a dej jeji dalsi knihy jsem resila az potom...jenze tentokrat jsem se nudila a nedokala jsem se vtahnout do deje...takze jsem knihu docetla z povinnosti, ne z uprimneho chteni...mozna priste jojo

Terry11
13.08.2014 5 z 5

"Jeden moudrý člověk mi jednou řekl, že psané slovo je nebezpečné, protože nikdy není záruka, že ostatní budou číst vaše slova ve stejném duchu, v jakém byla napsána..."

Kniha je docela složitá, co se týče kompozice. Dvě dějové roviny, vypravěč nestojí jen za jednou postavou, některé pasáže jsou psány v přítomném čase, což občas při promluvách v 3. osobě činilo potíže, protože jsem tápala, kdo tu určitou větu řekl. Zda on, nebo ona. Navíc někdy byly vzpomínky osob včleněny do přítomného děje, aniž by byly graficky odděleny, takže jsem text znovu četla, abych se zorientovala v čase. Moc se mi líbilo uvozování každé kapitoly skutečnou zprávou na rozloučenou, a to jak formou dopisu, tak pomocí sms či e-mailem. Bavilo mě dovídat se reálie o životě střední vrstvy v šedesátých letech v Anglii, o tehdejších konvencích, společenských zvycích, náhledu na rodinu. Emoce byly spíše vyjádřeny pomocí dopisů v ich-formě, což přispělo k autentičnosti příběhu, nabízelo se i srovnání obou ženských postav, byť to původně asi nebyl autorčin záměr. Zhruba od poslední pětiny příběhu jsem měla strach, že spisovatelka neumožní setkání Jennifer a Boota, a měla jsem jí to za zlé.
Tato kniha se v mnohém tolik lišila od "Než jsem tě poznala", že je s podivem, že byla napsána stejnou autorkou. Přesto se mi obě velmi líbily a určitě se k nim budu vracet.

Popelllka
13.08.2014 5 z 5

Ač na romantiku mne moc neužije, od téhle knížky, kterou jsem dostala darem jsem se nedokázala odtrhnout. Nebylo to přeslazené, uvzdychané ani naivní, byl to příběh, jaký dokáže napsat jen život... Zajímavé čtení... Doporučuji.

RomanaH
11.08.2014

vzdala jsem ... :-( a to se mi "Než jsem tě poznala" moc líbilo
v porovnání s komentářem pode mnou je vidět, že chutě jsou různé :-)

Megs
05.08.2014 4 z 5

Krásná kniha. Pro mě mnohem zajímavější, než "Než jsem tě poznala". Oceňuji prolínání časových linií, ukázky z konverzací na začátku každé kapitoly i hmatatelné emoce. Doporučuju :-)

Pavouček2
05.08.2014 5 z 5

Nádherná kniha, která mě stále nutila číst dál a dál :-)

Moncza
30.07.2014 4 z 5

moc hezká romantická knížka s dobrým koncem, autorka ani tady nezklamala.

machrus
24.07.2014 5 z 5

Myslím si,že tato spisovatelka píše velice dobře.Sice to není takové jako Než jsem tě poznala,ale nemohu říct,že to bylo slabší.Kniha Poslední dopis od tvé lásky mě teda dostala snad úplně stejně.Opravdu to byl opět silný příběh.

evafort
13.07.2014 3 z 5

Docela pěkná knížka, ale Než jsem Tě poznala se mi líbilo mnohem víc... tady byl trochu problém se orientovat a vůbec se mi to moc dobře nečetlo, celkem jsem byla rána, když jsem dočetla, takže jen 3 hvězdičky.

Anitta
06.07.2014 5 z 5

Naprosto nadherna knizka. Uplne me pohltila a cetla se bajecne. Nadherny pribeh . Mohu vrele doporucit !

vlastus52
30.06.2014 4 z 5

Z počátku jsem byla trochu zmatená, než jsem přišla na to, zda se děj odehrává před či po nehodě, pak se to ale zlepšilo. Je to pěkná kniha, ale na druhou knihu - NEŽ JSEM TĚ POZNALA - prostě nemá :-)

Michaluška
30.06.2014 5 z 5

Úžasný, neskutečně smutný, zamilovaný a nádherný příběh .... JoJo umí!!!!Doufám, že si v co nejbližší době budu moc přečíst něco dalšího od téhle PANÍ spisovatelky :)

Siraelxy
29.06.2014

Vím, že budu ukamenována, ale i přes to.......nic tak utahaného, nudného a nepřehledného jsem dlouuuuho nečetla. Ukňouraní zamilovaní, kteří neví co chtějí, ač dospělí....dala jsem autorce šanci, protože po přečtení její knihy Než jsen tě poznala, jsem si řekla nikdy více. No a teď to vím definitivně.

rubicka
27.06.2014 4 z 5

Dojemné a upřímné.

Katuska88
22.06.2014 5 z 5

První knihu od autorky jsem bohužel ještě neměla možnost přečíst, nechtěla jsem si ji kupovat.
Ale tato kniha mne dostala, takže se chystám i na její prvotinu.
Krásně psané, příběh má duši, akorát mne mrzí to jejich míjení.
Taky jsem se nejdříve ztrácela v příběhu, kdy je současnost, případně jaká minulost apod. Ale dá se vcelku dobře pochopit, takže se přidávám do dlouhé řady fanyněk, která doporučuje :)

petrzel
08.06.2014 5 z 5

Krásná kniha,krásný příběh . Těším se na další.

pedi
08.06.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.Jenifer a Boot životní láska,touha a neustálé hledaní a míjení se.Pokud by se ti dva rozhodli být spolu hned potom, co byli přesvědčeni že k sobě patří....o čem by pak tato kniha byla?O jejich rodinném životě se všemi problémy co přináší.Zamilovanost netrvá věčně.....jen snad... pokud se ti dva nikdy nadají dohromady.Vzpomeňme na naše první opravdové lásky.Myslíme na ně z nostalgii a vzpomínáme, jak to bylo krásné.Oni po sobě toužili celý život a svým způsobem byli i šťastni že je někde někdo,kdo je bezmezně miluje.A pak Ellie v dnešní době smsek.Dopisy které jí pomůžou si ujasnit, jak je zbytečné mrhat láskou na nějakého ženatého sobce.Opravdu pěkné čtení
ps....napišme někomu, koho máme rádi obyčejný dopis ,psaný rukou co vy na to?

katarina3017
05.06.2014 5 z 5

V jednu chvíli jsem byla zmatená, ptz jsem nevěděla kde se zrovna ta část odehráva, jestli před nnehodou a nebo po nehodě a pak jsem na to přišla. Kniha je opravdu krásná a dojímavá. Příběh pravé a věčné lásky. Dopisy co ji psal byli plné lásky, je to něco neskutečného. Popravdě jsem se bála konce, ale nakonec to dopadlo tak jak každý román happyendem. Stálo to za to abych si to přečetla. Určitě se k tomu ještě vrátím.

Miš
05.06.2014 2 z 5

Tohle je snad nejdepresivnější kniha, kterou jsem kdy četla. Od začátku do konce je to jen samý smutek, odloučení a nemožnost být spolu. Nemůžu říct, že by se mi tato kniha líbila. Člověk si z tohoto příběhu nemůže nic vzít, nepoučit se...je to jen prostě samej (zbytečnej) smutek od začátku do konce.