Poslední dopis od tvé lásky

Poslední dopis od tvé lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371394/bmid_posledni-dopis-od-tve-lasky-3cZ-371394.png 4 2844 2844

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem. Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Letter from Your Lover , 2008

NicaCola
03.06.2014 5 z 5

Úžasně napsaná kniha, kterou jsem četla jedním dechem... přiznám se, že na konci jsem i slzu upustila! :) BOMBA!

zuzurana
27.05.2014 5 z 5

skvele citanie!!!! Vzrusujuci pribeh, prepojeni cez minulost s pritomnostou. Skvele zvladnutie narocneho deja spisovatelky. Tesim sa na dalsie jej prelozene diela. Dufam, ze sa ich dockam coskoro :)

Lidka
24.05.2014 2 z 5

Nechci příliš kritizovat, už mé hodnocení svědčí o tom, že kniha se mi moc nelíbila. Hlavně se mi nelíbil ten počet stran, obsahově by se to vešlo na polovinu stran a možná, že by to knize hodně prospělo.

l.ennca
22.05.2014 5 z 5

Skvělé čtení! Dávám pět hvězd, i když dle komentářů je autorčina druhá kniha "Než jsem tě poznala", kterou jsem ještě nečetla, lepší, mě se velice líbila i tato. Jedná se o odpočinkové čtení, přesto mě kniha bavila od začátku až do konce.

Tobika
17.05.2014 5 z 5

Knížka krásná. Nebyla tak bolestná jako Než jsem tě poznala, ale smutná byla. Jak píší ostatní nakonec tedy dobře dopadne, ale to, že se hlavní hrdinové setkají až po tolika letech, na mě působilo hodně smutně a depresivně. Trochu je tu podobnost s knížkami od Leily Meacham (Poselství růží, Dlouhé stíny), kde se hlavní osoby, také stále míjí.

Allka
16.05.2014 5 z 5

Tak tahle kniha mě opravdu dostala. Původně jsem si ji koupila do čtečky jenom jako odpočinkovou četbu na cesty vlakem, ale tak mě chytla, že jsem ji nakonec hltala i doma :) Příběh mě vtáhnul a já se přistihla, že na něj myslím, i když nečtu.
Část z přítomnosti byla slabší, hlavní hrdinka mi nebyla tolik sympatická a děj byl docela předvídatelný. Ovšem část z minulosti mě okouzlila, už jenom ta atmosféra doby... A s hlavní zamilovanou dvojicí jsem se smála, radovala, rozněžňovala, vztekala jsem se nad tím, jak jí osud nepřeje, a nakonec jsem bulela jak želva :)
Přestože mám na nevěru svůj názor a rozhodně jí nijak nefandím, kniha jako taková se mi líbila děsně. Než jsem tě poznala jsem ještě nečetla, ale po Posledním dopisu se na další dílo téhle autorky těším ještě víc :)

Leluse
15.05.2014 5 z 5

Před chvilkou jsem knížku odložila a jsem opět nadšená, cenu získala autorka skutečně oprávněně. Četla jsem před spaním, v autobuse i za chůze... a děsila jsem se, že se Boot a Jenifer budou míjet až do konce. Dopisy od Boota byly krásné, pro ženu osobním pokladem. V dnešní době si už vlastně neuvědomujeme, jaké to dříve bylo - bez mobilu a techniky... že někomu se mohl změnit úplně celý život jen kvůli tomu, že nestihl schůzku o několik minut nebo že se s danou osobou minul o pár vteřin a pak už něměl možnost zkontaktování... Na druhou stranu si ale myslím, že stějně co se má stát, to se stane a asi nezáleží na době v které žijeme. Jen je důležité, abychom v životě měli šanci, prožít něco tak naplňujícího jako je láska a souznění s další osobou...

frammi
15.05.2014 5 z 5

Opět skvělá kniha

Jindřich osmý
12.05.2014 5 z 5

Taková láska v dnešní uspěchané době už snad ani neexistuje.Ale má to šťastný konec.

zuzurana
12.05.2014 5 z 5

na zaciatku som nechapala o co ide, ale potom som sa do toho dostala a bola som z tej knihy unesena. Vlastne stale som. Perfektne napisane, perfektne skoky z pritomnosti do minulosti a naopak. Proste bomba. Davam jednicku s hviezdickami.

Bee
06.05.2014 5 z 5

Tohle je naprosto mimo od toho, co obvykle čtu, ale příjemně mě to překvapilo. Líbí se mi rozdělení do několika časových linií a víc pohledů na věc - většinou mě to rozčiluje, ale tady to sedí. Taky mě berou dopisy před každou kapitolou, je to originální nápad, který mě zaujal. Co se děje týče, je to neskutečná romanťárna a sem tam mě to neskutečně štvalo, ale přečkala jsem to a nakonec dočetla spokojená. Autorka umí skvěle pracovat s postavami a na tom stojí celá kniha.

lucias16
05.05.2014 4 z 5

První knížka co jsem od této spisovatelky četla: "Než jsem tě poznala", ve mě zanechala neuvěřitelné emoce, které ani nedokážu popsat. Za to toto dílo bylo velmi předvídatelné a nezaujal mě tolik děj jako v předešlé knize. Neříkám, že se mi kniha nelíbila, byla moc hezky napsaná (spisovatelka píše velmi poutavě), ale i přesto musím dát 4 hvězdičky.

apfelbirne
05.05.2014 3 z 5

musím přiznat, že mě frustrovalo neustálé míjení, proto za 3*

Monicay
05.05.2014 5 z 5

Milé a smutné. Kniha se mi líbila o maličko méně než Než jsem tě poznala, které jsem od této autorky četla jako první, přesto byla skvělá. Romantický příběh, ve kterém se osudy postav prolínaly, rozdělovaly a zase spojovaly, byl napínavý, a já byla zvědavá, jak to všechno nakonec dopadne. I když mi příliš nevyhovuje styl, jakým byla kniha psaná, nemohla jsem se od děje odtrhnout.

baida
04.05.2014 1 z 5

Pro mě velké zklamání, ani po 130 stránkách mě kniha nechytla, takže odkládám ...zbytečně zdlouhavý a rozvláčny, děj nic moc...

bookemma
03.05.2014 5 z 5

Tato kniha pro mě byla zajímavou zkušeností. Po přečtení jsem váhala, zda dát čtyři, nebo pět hvězdiček. Nakonec zvítězilo pět, a to především proto, že Ellie mi byla mimořádně sympatická. Zato paní Stirlingovou jsem do 2/3 knihy téměř nemohla vystát. Cítila jsem k ní mimořádné antipatie - kvůli jejímu životu "zpovykané paničky", který si sice tak úplně nevybrala, ale ve výsledku proti němu ani nebojovala. Její osoba mě zaujala až ve chvíli, kdy oznámila svému manželovi, že ví o nemocných a mrtvých dělnících a konečně se nějak rozhodla. Přestože vím, že děj příběhu je zasazen do šedesátých let, působil na mě styl vyprávění chvílemi až příliš "konvenčně" - a to především kvůli prazvláštnímu vztahu pana a paní Stirlingových. Knize se však nedá odepřít osobitost vyprávění ani velmi dobrý nápad a jeho zpracování. Zajímavou zkušeností byl poměr paní Stirlingové s Anthonym O'Harem, překvapilo mě její náhlé rozhodnutí s ním odjet, a přestože se jí to nakonec nepovedlo, v duchu jsem ji do jisté míry obdivovala. Ale pak jsem si řekla :"Proč to neudělala dřív? Vždyť nemohla být šťastná!?" Kniha mě však nakonec naučila, že ne všechna rozhodnutí jsme schopni sami ovlivnit a že občas je důležité dívat se do minulosti. Opravdu krásné čtení.

monnika88
01.05.2014 5 z 5

kniha je velice dobrá a dobře napsaná..Hned ze začátku jsem věděla, že se jen tak od ní neodtrhnu.... ale občas jsem musela :D Příběh Jennifer a Toniho mne velice nadchnul.. Škoda, že muži v dnešní době nepíšou tak krásné a zamilované dopisy, že vyznání lásky se smrsklo jen do zpráv SMS....

petra106
30.04.2014 4 z 5

Asi až do poloviny jsem se nedokázala do knihy začíst. Mám smíšené dojmy i teď, po dočtení, každopádně příběh byl originální a šedesátá léta byla popsána tak věrohodně (trochu mi to všechno připomínalo seriál Mad Men), že jsem měla pocit, že jsem přímo u toho. Suma sumárum: tahle knížka by si klidně zasloužila svou filmovou verzi, to by bylo zajímavé.

Aniga
26.04.2014 5 z 5

Výborná kniha, stejně dobrá jako "Než jsem tě poznala".
Můj zážitek byl umocněn v tomto případě vlastní zkušeností (v některých částech knihy se mi vybavovali vlastní vzpomínky a myslela jsem, že knihu odložím jako nedočtenou). Neuvěřitelně se mi zalíbil závěr, přiznám se, že jsem jej nečekala. Doporučuji si přečíst.

Citace z knihy : str. 455
"Jeden moudrý člověk mi jednou řekl, že psané slovo je nebezpečné, protože nikdy není záruka, že ostatní budou číst vaše slova ve stejném duchu, v jakém byla napsána. Takže to napíši jasně, Mrzí mi to. Strašně mě to mrzí. Odpusť mi. Dej vědět, jestli bych ještě mohla udělat cokoli, abys na mě změnil názor. Žena muži, v dopise"

lucull
25.04.2014 5 z 5

Pro mě to je druhá knížka, kterou jsem od autorky četla. Na začátku knihy jsem z toho byla rozpačitá, dokonce jsem na vteřinku přemýšlela, že knihu odložím bez dočtení. Ne že by mě nebavila, nebo neměla čtenáři co nabídnout, ale spíše trvalo, než jsem se zorientovala, v jaké časové rovině se zrovna nacházím. Ale po chvilce jsem se do toho ponořila tak, až mě knížka chytla, nadchla a nevím co ještě. :)