Eragon

Eragon https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33189/bmid_odkaz-dracich-jezdcu-33189.gif 4 5740 739

Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Eragon , 2002

caroline_lotte
30.04.2017 5 z 5

Popravdě, prvních asi 40-50 stran jsem se trošku nutila číst. Poté se však příběh rozproudil . Pokud mohu doporučit, první kapitolu (úvod), čtěte pozorně. Já to tak neudělala a četla jsem ji dodatečna poté , protože na ni navazoval nadcházející příběh, tuším i druhého dílu (Eldest).

Tofinka
26.04.2017 4 z 5

Opravdu úžasná knížka s kouzelným příběhem...
Nic jiného k tomu nejde říct než... Nádhera :D.

Zornaddie
21.04.2017 4 z 5

Pěkná kniha.

Hana28
16.04.2017 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších. Doufám, že autor ještě něco napíše...

Shira27
15.04.2017 5 z 5

Nechápu, jak jsem mohla Eragona takhle dlouho odkládat, než jsem se do něj pustila. Naprosto úžasný! Poslouchala jsem audioknihu, namluvenou Martinem Stránským, který má úžasný hlas!

Tohle je povinná četba pro všechny fanoušky fantasy a dobrodružství! :)

PinkAlicorn
23.03.2017 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla asi dva a půl roku zpátky, ale ještě si ji živě pamatuju a musím říct, že je úžasná! Všechno je do detailu promyšlené, spousta věcí začne dávat smysl až v dalších dílech série. Každopádně doporučuju všem milovníkům fantasy!

jan14s
22.03.2017 5 z 5

Pro mě byla kniha úvodem do světa Fantasy, možná kvůli tomu ji považuji za opravdu skvělou. Už od začátku jsem se vžil do děje. Nejlepší postava byl samozřejmě Brom :)

PeťkaW.
21.03.2017 5 z 5

Knihu jsem četla asi v patnácti letech a doteď si pamatuji valnou většinu příběhu, protože na mě silně zapůsobil. Je v něm několik opravdu zajímavých myšlenek. Příběh se rychle čte a dokáže pohltit.
Když si člověk uvědomí, že Paolini knihu napsal v patnácti letech, jako své první dílo... klobouk dolů. Ano, najde se sem tam chybička, ano je tam vidět inspirace jinými díly, ale už jenom fakt, že se do dnešního dne prodalo neskutečné množství výtisků svědčí o tom, že kniha má něco do sebe. Díky Paolinimu se fantasy zase dostalo do popředí.
Jedinou vadou na kráse téhle knihy je film, který je jedním slovem otřesný. Nechápu, že mohl Paolini dovolit, aby se natočilo něco takového, souhlasit s tím a ještě si v té hrůze zahrát malou roli... tím mě opravdu zklamal.

kaca3606
04.03.2017 3 z 5

všechny díly byly strašně zdloooouhavé, někdy jsem i přeskakovala řádky, ALE chtěla jsem vědět jak to bude pokračovat. Jsem ráda ,že jsem si to přečetla.

Arven2001
03.03.2017 3 z 5

Ze začátku se mi kniha moc líbila. Pak to ale bylo zdlouhavé a už mě to moc nebavilo.

mitsucz
03.03.2017 4 z 5

Kniha je asi pro mladší ročníky, ale pro draky mám slabost takže 4* :)

Lovebooks14
03.03.2017 5 z 5

Už jsem tuto super knihu dočetla hned další den mám na stole další díl. Tato kniha je vážně úžasná je to moje druhá nejoblíbenější kniha a také druhá nejlepší co jsem kdy četla. Opravdu si ji přečtěte nebudete litovat

firei1980
01.03.2017

přečetl jsem všechny díly :D

firei1980
01.03.2017

výborná knížka :D doporučuju :-D

Kačí137
01.03.2017 2 z 5

Asi je to pro mladší ročníky. Nebavilo mě to. Nudné,pomalé, zbytečně moc popisování okolí a postav. Nemá to spád. U tohoto případu bych řekla, že je lepší film, jak kniha.

Kocicka004
26.02.2017 5 z 5

Teprve včera jsem dočetla tuto knihu a již dnes mi na stole leží další díl. Kniha mě velice chytila a nepustila. Miluji fantasy a knihy jako je tahle mě v tom jen utvrzují. Spousta lidí říká je to vymyšlený svět, zápletka je jasná už od začátku atd atd. Fantasy je o vymyšleném světě! Můžete si vymyslet cokoli co chcete a ve světě tohoto žánru je to možné. Vůči knize jsem byla zprvu skeptická kvůli filmu, který mě sice dříve nadchl ale neupoutal nicméně kniha mě přikovala ke gauči a byly problémy se odtrhnout i k jídlu...nakonec to dopadalo tak že jsem s očima zabořenýma v knize i obědvala. Ke knize nemám žádné námitky a pokud i ostatní díly budou pokračovat takhle dobře tak asi budu muset říct, že jsem si našla dalšího oblíbeného autora.

simi28
05.02.2017 3 z 5

Abych pravdu řekla, Eragon mě poněkud zklamal. Vzhledem k nadšeným recenzím a vysokému hodnocení jsem čekala neobyčejnou fantasy knihu. Kromě věku autora na ní bohužel nevidím nic výjimečného.
Kromě naivního a nesympatického Eragona všechny postavy postrádají jakýkoliv charakter. Děj se mi líbil, ale byl příšerně rozvleklý. Několikrát jsem měla chuť přeskakovat stránky, jak byly některé scény nudné. Chyběly tu skutečné zvraty a strhujícího závěru jsem se také nedočkala.
Mrzí mě to, ale hodnotím slabými třemi hvězdami.

Maanna
04.02.2017 5 z 5

Vím, že mnohé motivy z knihy už jsem potkala jinde a že je někdy děj šablonovitě předvídatelný, ale sáhla jsem po knize v době, kdy jsem potřebovala něco na odreagování, a kniha zafungovala báječně. Dobře se mi četla a mohla jsem zapomenout na pár okolních nepříjemností, takže i když to není dílo na Nobelovu cenu, svůj účel pro mě splnilo na 100%.

Percabethka
03.02.2017 5 z 5

Je úžasné, že to Paolini napsal v tak mladém věku. Má oblíbená série ❤

veru.nika
31.01.2017 5 z 5

Za chvíli mi bude 30 a tahle knižní série má v mé knihovně své řádné a opečovávané místo. Velmi ráda se k ní vracím.