Eragon

Eragon https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33189/bmid_odkaz-dracich-jezdcu-33189.gif 4 5750 740

Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Eragon , 2002

KiraSam
30.10.2017

Knížka mého dětství i pozdějšího věku. Četla jsem Eragona snad pětkrát, sama nevím. Jisté je však jedno. Je to skvělá knížka. Vlastně nejen to. S jistotou se dá označit za fantastickou. Takže má rada zní. Neváhejte a nechte se polapit kouzelnou atmosférou Algesie a doprovázejte Eragona se Safirou na jejich cestách a dobrodružstvích.

Miro.slav
23.10.2017 odpad!

Prečítaný iba prvý diel z „Odkazu dračích jazdcov“ a do ďalších sa nechystám. Ch. Paolini vytvoril pseudo-tolkienovský svet, v ktorom sa odvíja nie príliš originálny príbeh (okrem tohto ma odrádza od čítania ešte aj to, že nebyť autorových konexií, tento príbeh by asi nevznikol). Nečakajte od tejto knihy nič viac. Kniha však nie je doslovne zlá, dala sa čítať (ako sa dá čítať hocijaký upravený opísaný text), ale ak mám investovať svoj čas do oddychovej fantasy, to si radšej prečítam niečo z Warhammeru. Ak by som mal siahnuť po fantasy ságe, to sa radšej pustím do Malazkej knihy padlých, do Zaklínača či (opäť) do Heitzových trpaslíkov. A teraz už len čakať, že ma obdivovatelia Eragona budú nenávidieť.

Christiana
16.10.2017 5 z 5

Skvělá kniha! Prostě nádhera. :)

sola_lupa
11.10.2017 5 z 5

Před dlouhou dobou jsem ji četla poprvé a velmi se mi líbila. Teď jsem ji četla znovu, a i když jsem nebyla nadšená už do takové míry jako tehdy, četla jsem ji s napětím a ráda. Je to jedna z knih, která se člověku vryje do paměti i do srdce.

sun.from.ibiza
09.10.2017 5 z 5

Nechápu, proč jsem se tomu tak dlouho vyhýbala. Nádherná kniha. Těším se na další díl a doufám, že splní má očekávání.

BarbaraTurner
29.09.2017 5 z 5

Celou sérii jsem doma měla takovou dobu. A nikdy jsem nehnula ani brvou, abych se do ní dala.
Čas ale nastal, když jsem tento skvost uviděla v knihovně a neodolala jsem.
A můžu říct. Nezklamalo. Ani mě to nepřekvapilo, věděla jsem, že to bude dobré, ale až takhle? To ne. Naprosto mě to uchvátilo. Eragon je knížka, od které jsem se nemohla ani na chvíli odtrhnout. Je to něco, jako když čtete Harryho Pottera poprvé. Je to návykové a naprosto dokonalé.
Kolik toho mladý Paolini dokázal vymyslet je naprosto geniální.
Ještě radši mám Eldest, ale první díl je unikát.
Miluji to.

RosaRoses
10.09.2017 3 z 5

Eragon je normální průměrná knížka. Docela mě bavila, ale nemyslím si že si zaslouží tolik pozornosti. Např. takový Skleněný trůn od Sarah J. Maas je napsaný o hodně líp a bestseller z něj není (prozatím). Taky mi vadily příliš dlouhé popisy a neustále opakování názvů měst. Možná je série tolik oblíbená kvůli svým dalším dílům, které si svůj titul bestselleru obhájí, ale já si nemyslím že si je přečtu.

Schary
04.09.2017 3 z 5

Nic moc

katka920
03.09.2017 5 z 5

Z celé tetralogie se mi první díl líbil asi nejvíce. Navodil ve mně velkou zvědavost na pokračování a bohužel i zažehnul i ve výsledku neukojenou natěšenost. Nicméně Eragon se dobře čte, v popisech postav a prostředí je vyčerpávající, jen nemám moc ráda černobílost postav. Přijde mi, že Paolini vytvořil postavy buď zlé anebo dobré. Nic mezi není.

BigFan
23.08.2017 4 z 5

Kniha se dobře četla, děj byl od začátku zajímavý a nepředvídatelný, i když občas se tam objevovaly zdlouhavé pasáže. Líbilo se mi, jak autor Safiře "propůjčil" trochu lidské chování. Jsem zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet v dalších dílech.

Nikyyy
18.08.2017 5 z 5

O knížce Eragon jsem věděla už dříve,ale knihu jsem se rozhodla pořídit teprve teď. Čtení této knihy jsem si užila a těším se až budu číst další díl této série. Občas jsem měla pocit,že dobrodružství a putování po cestě s Eragonem a Safirou prožívám také. Doporučijo a doufám,že mě další díl nezklame.

Zorka25
17.08.2017 5 z 5

Krásná, promyšlená kniha, má děj, nic nešlo předvídat. Originální.

michaella03
13.08.2017 5 z 5

O Eragonovi jsem slyšela už dříve. Pak jsem v televizi chvilkama zahlédla film, a rozhodla se, že teď je ten správný čas, pořídit si knihy.
Kniha je naprosto úžasná. Paolini umí tak nádherně psát, vyprávět. Vždy jsem četla dlouho do noci, a nemohla se dočkat dalšího dne v očekávání, co se Eragonovi, Safiře a Bromovi přihodí. Dokonce došlo i na slzy. Christopherovi se to moc povedlo, a už teď jsem napjatá, co se bude dít v dalších knihách...

Vím, že sem to nepatří, ale film... Děj se liší, je to různě na přeskáčku, a něco tam není vůbec. Postavy se také výrazně liší (zejména Arya), a některé i chybí (Orik, Dvojčata..). Jediné, co mi film dal, je přiblížení podoby Safiry, a jedna věta, kterou Safira pronesla.
Škoda...

LadyAlis
09.08.2017 5 z 5

Nejlepší fantasy série, kde se vyskytují draci, elfové... Kniha mě tak přivedla k takovému podobnému téma.
První díl se mi moc líbil, hlavně seznámení Eragona se Safirou :)

PatriciaRiess
09.08.2017 5 z 5

Za mě jedna z nejlepších fantasy knížek. Přečetla jsem ji jedním dechem, stejně tak všechny pokračování :)

Hakem
09.08.2017 3 z 5

Dostala jsem se ke knize Eragon az ted a hlavne ze zvedavosti, jake to tedy je. Nejsem cilova skupina, ale s klidnym srdcem ji koupim synovci jako darek a budu budu doufat, ze ho tak prilakam ke cteni. Protoze je to fantasy pro kluky. A az syn doroste, tak ji dostane taky. Protoze je to ctiva, dobrodruzna a "vychovna" kniha pro mlade kluky. Ano, kniha je pro nas pokrocile ctenare kapanek jednoducha, neni v ni nic extra noveho, nektere pasaze byli nudnejsi a mohli byt kratsi, ale myslim, ze je to dobry start kde zacit cist.
Eragon je sympatak, sledujeme cestu normalniho kluka v legendu. Safiru by chtel mit doma myslim kazdy a zbytek postav vam taky priroste k srdci. Jdu na druhy dil..

Selendra
07.08.2017 5 z 5

Úžasná kniha! Hned jsem si Eragona a Safiru zamilovala. :) nechapu, proč jsem ji necetla uz dřív.

ja17
06.08.2017 3 z 5

Z touhle knížkou je to těžké, jelikož to není zrovna můj žánr. Jedná se o takovou typickou dobrodružnou fantasy, kde pořád cestují tam a zpátky a neustále jsou v nějakém boji. Jenže pak je tu Serafína. Já prostě miluju draky a celá dračí část v knížce byla zpracována fantasticky. Jen mi knížka připadala dost předvídatelná. Je to snad proto, že se jedná o první díl série?

Market116
04.08.2017 5 z 5

Další skvělá fantasy kniha. Příběh mě uchvátil a Eragona se Safirou jsem se zamilovala :) hned jdu na další díl :) věřím, že bude stejně skvělý ba lepší

veru.nika
02.08.2017 5 z 5

Strašně ráda,jsem si ji opět přečetla. Teď hurá na další díl.