Podivná knihovna

Podivná knihovna https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219562/bmid_podivna-knihovna-219562.jpg 3 1544 372

Murakami/Menschik série

Chodíte si půjčovat knihy do knihovny? Mladík si jako obvykle odskočí navečer do místní knihovny: vrátit dvě knížky a nějaké jiné si půjčit. Ten den se však už nevrátí domů. Běžná knihovna se náhle změní v záhadné bludiště s nekonečnými chodbami, zamčenými dveřmi a celou, v níž se chlapec nakonec ocitá. Občasnou společnost mu dělají dědek, ovčí muž a záhadná krásná dívka, která nemluví. Tahle noční můra se sice nakonec prosvětlí denním světlem, ale mladík zjišťuje, že nic už není jako dřív. Haruki Murakami jako mistr záhadných, surreálných témat. Barevné ilustrace Kat Menschik.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Odeon

Fušigina tošokan / 不思議な 図書館 , 2005

maryska09
13.03.2019 2 z 5

Možná musí člověk znát jiné knihy tohoto autora, případně být Japonec, aby pochopil hlubší smysl této útlé knížečky, která je zřejmě plná náznaků a skrytých významů, které mi však bohužel zcela unikly. Bez těchto znalostí jde jen o podivně duchařský příběh, který zaujme pouze krásnými ilustracemi. K autorovi se nejspíš už nevrátím, možná jsou jiné knihy lepší, ale tato mě spíš odradila.

nik077
11.03.2019 3 z 5

Zvláštní kniha... sáhla jsem po této knize k vůli čtenářské výzvě.... zkusím si přečíst od tohoto autora jinou knihu... uvidíme jestli bude stejně zvláštní jako tato

ditta3718
08.03.2019

Kniha je divna..

JPBelmondo
28.02.2019 2 z 5

Po knize jsem sáhla v rámci čtenářské výzvy. Přečteno během hodiny, ale není to můj šálek kávy. Jak to napsat? Knížka je prostě divná...

Sandruš
23.02.2019 3 z 5

Zvláštní kniha, přečtená během pár minut. Četla se dobře, ale kdybych ji neměla do ČV, tak bych po ni nejspíš vůbec nesáhla..

postrach
18.02.2019 4 z 5

Krátký příběh.Pěkné ilustrace.Knihu jsem přečetla během jedné hodiny večer.Uvidím.co další autorovi knihy.

Sirael440
17.02.2019 4 z 5

Temné napínavé - prostě Murakami

makry
15.02.2019 3 z 5

Díky čtenářské výzvě se mi do rukou dostala tato pro mne zvláštní kniha.Přečtena rychlostí blesku - malý počet stran,ale i celkově zajímavá.To mne na výzvě právě baví,číst i něco po čem by člověk normálně třeba nesáhl.

LeHor
10.02.2019 3 z 5

Přečteno díky ČV, není to asi můj šálek kávy.

Ishir
09.02.2019 3 z 5

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Jen doufám, že pod naší knihovnou se ve směsi chodeb nenachází takováto cela :-)

Adellll
06.02.2019 4 z 5

Fajn oddechová knížka. Ke knize jsem se dostala díky Čtenářské výzvě a rozhodně nelituji. Děj je poutavý a zajímavý. Určitě stojí za přečtení.

Ivka2
01.02.2019

Příběh je velmi zvláštní. Tajuplný až děsivý, ale jsem ráda, že měl jen tak málo stran, protože se obavám, že kdyby příběh byl delší, ztratil by na temné a ponuré atmosféře, kterou chtěl autor ve čtenáři zanechat. Jistě si každý, kdo přečetl tuto knihu rozmyslí, zda jít do knihovny těsně před zavřením.

Endy17
31.01.2019 3 z 5

Podivná kniha o podivné knihovně... Děj má spád a čte se dobře, ale na konci najednou tápu a vím jen tolik, že jsem příběh nepochopil.
Ovšem Čtenářská výzva v tomhle případě zafungovala - asijský autor mě překvapil a zaujal, pravděpodobně se k němu ještě vrátím.

MesLivres
30.01.2019 3 z 5

Mně se knížka líbila. Sice váhám mezi slovem zajímavá nebo divná, ale přečetla jsem jí najednou a docela se u toho pobavila :) Oceňuji autorovo fantazii.

Tebby
29.01.2019 1 z 5

Můj šálek to rozhodně nebyl. Nebýt toho krátkého rozsahu, tak ani nedočtu.

ivca79
29.01.2019 3 z 5

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Vyhrála zejména délka knihy. Připomínalo mi to děsivé japonské pohádky od Mijazakiho. Poměrně děsivý příběh, kdybych to četla jako mladší, uvažuju o vrácení zbytku knížek z knihovny přes bibliobox a už tam nevkročit.

midloch
28.01.2019 3 z 5

Hm, tak nějak nevím co si o téhle povídce myslet. Přelousknuto jsem to měl za půl hodiny, příběh to byl zajímavý, ale že bych si z toho něco významného odnesl, to se říct nedá...

Termina
25.01.2019 1 z 5

Chtěla jsem ji použít do čtenářské výzvy, nebýt ji určitě bych po knize nikdy nesáhla.
Není to můj šálek kávy. Drsnější japonská pohádka :)
Tak sen? nebo realita ? :D

A235711
21.01.2019 5 z 5

Chápu, že to není žádné veledílo, ale myšlenka je to pěkná. Opravdu se mi líbily ty momenty překvapení, kdy děj tak moc nedává smysl, že ani nepřemýšlíte, co se asi tak stane v příštím okamžiku, protože to pravděpodobně bude něco naprosto nepravděpodobného. A ten konec, kdy vám všechno zapadne do sebe, byl nádherný.

lenuskav
21.01.2019 4 z 5

Jedním slovem ,, zvláštní ". Moje prvotina od Murakamiho na doporučení kamarádky a opravdu to ve Vás zanechá zvláštní pocit...