Podivná knihovna

Podivná knihovna https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219562/bmid_podivna-knihovna-219562.jpg 3 1544 372

Murakami/Menschik série

Chodíte si půjčovat knihy do knihovny? Mladík si jako obvykle odskočí navečer do místní knihovny: vrátit dvě knížky a nějaké jiné si půjčit. Ten den se však už nevrátí domů. Běžná knihovna se náhle změní v záhadné bludiště s nekonečnými chodbami, zamčenými dveřmi a celou, v níž se chlapec nakonec ocitá. Občasnou společnost mu dělají dědek, ovčí muž a záhadná krásná dívka, která nemluví. Tahle noční můra se sice nakonec prosvětlí denním světlem, ale mladík zjišťuje, že nic už není jako dřív. Haruki Murakami jako mistr záhadných, surreálných témat. Barevné ilustrace Kat Menschik.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Odeon

Fušigina tošokan / 不思議な 図書館 , 2005

Sofinka_1
17.07.2019 5 z 5

Je to strašidelné, smutné a dobrodružné bylo to hezké
A krásně ilustrovaná

Gi-Gi
09.07.2019 4 z 5

Vlastně mé první setkání s tímto autorem, asi to bylo příliš krátké, abych si mohla udělat názor, ale líbila se mi ta myšlenka o životě knihoven ????

Ivan F
02.07.2019 1 z 5

Táto ilustrovaná poviedka rozhodne nie je kvalitné čítanie. Je to skôr drsnejšia rozprávka na japonský spôsob. Ako rozprávku ju aj hodnotím, nezaujala, bez pointy, zmyslu, bez navodenej atmosféry, bez nosnej myšlienky, vlastne bez všetkého. Či má poviedka aspoň ilustráciami vydesiť detského čitateľa, to neviem, ale úprimne o tom pochybujem. Ako celok je to škoda papiera, na ktorom je to vytlačené.

kalache
23.06.2019 3 z 5

...nějakej dobrej matroš...

klara225
19.06.2019 2 z 5

Mám ráda zvláštní a divné věci, na tuto knihu jsem se těšila, ale jsem spíš zklamaná. Kdybych ten příběh pochopila, byla bych spokojená, ale bohužel jsem nenašla žádnou pointu, nebo hlubší myšlenku.

lachtan77
18.06.2019 3 z 5

sáhl jsem po ní ze zvědavosti, protože je od Murakamiho.Určitě už to neudělám. Snažil jsem se to vše pochopit, ale ať přemýšlím jak chci, nic kloudného mě nenapadá. Zkoušel jsem i to jestli v tom nenajdu nějaké skryté poselství. No nevím ....... já ho nenašel

Cleo De Nile
07.06.2019 1 z 5

Tak tohle byla naprostá ztráta času. Na nějaké čtení mezi řádky a metafory a podobné věci mě zkrátka neužije, proto jsem se do knihy vůbec nemohla začíst a celé mi to přišlo na hlavu. Jistě, je možné, že jsem to nepochopila a nedokážu to docenit, a nebo nejsou tyhle knihy, které ilustrovala Murakamimu Kat Menschik nic pro mě. To však můj názor a hodnocení nezmění, je mi líto. Ale ty ilustrace jsou povedené, to se musí nechat.

cukrovka
10.05.2019 3 z 5

Tak tato kniha nebyla pro mě. I když má nádherné ilustrace, příběhu jako takovému jsem neporozuměla. Ne všechny knihy jsou pro každého.

Čičolina
06.05.2019 4 z 5

Kniha je opĕt nadherně udělaná a já se nemůžu zbavit vzpomínky na své rané dětství, kdy jsem ještě neuměla číst a kdesi zalezlá žila v obrázcích z mých leporel. Tím vůbec nechci shodit příběh. Jsem už stará na to, abych se v tajemné knihovně bála, ale knížka si mě ilustracemi vtáhla do sebe a to bylo moc fajn.

roni24
30.04.2019 3 z 5

I když má kniha zajímavý náměť a fantazie autora je úžasná, kniha ve mě nezanechala nijak zvlášť hlubší emoci a ani jsem nepochopila pointu. Možná, že žádnou nemá. Je to moje první knížka od tohoto autora a na nějakou chvíli asi i poslední. Styl psaní mě nezaujal. Každopádně je kniha nádherně graficky propracovaná. Ty ilustrace jsou naprosto skvělé, temné a k příběhu se perfektně hodí.

PetraBery
29.04.2019 4 z 5

Moje první setkání s autorem a určitě ne poslední. Ano, příběh z podivné knihovny je zvláštní, přesto neskutečně čtivý a podbarvený povedenými ilustracemi. Je to prostě jiný příběh, kdy se autorova fantazie přenesla na papír. Já hodnotím kladně.

1bublina
25.04.2019 2 z 5

No, z této knihy/povídky mám takové smíšené pocity. Četlo se to dobře a rychle, ale zřejmě mi uniká nějaká hlubší pointa, jestli to vůbec nějakou mělo. Jedna hvězda za čtivost, druhá za sympatického hlavního hrdinu.
ČV 2019 - Kniha od asijského autora.

Evžen82
17.04.2019 4 z 5

Krátká povídka přečtená do hodiny. Od začátku se mi líbilo její dobrodružství a napětí. Nějaké hlubší poselství knihy mi nějak uniklo, závěr jsem vůbec nepochopila.

ManitraM
15.04.2019 3 z 5

Mé pocity z této knihy bych přirovnala k těm, které jsem měla po přečtení Spánku... asi jsem si ještě úplně nezvykla na autora...

mi-380
15.04.2019 3 z 5

Podivná knihovna – podivná směsice. Alenka v říši podzemních labyrintů se tu potkává s Mistrem bez Markétky a s mou noční můrou.
60 % (zatím 1004 hodnotících s průměrem 67 %).

PalkoPalko
12.04.2019 3 z 5

Myslim, ze by knihe prospelo viac stran, aby sa ten pekny, tajomny pribeh a magicke postavy v nom mali moznost rozvinut. V danej podobe sa to az tak podla mna skondenzovat nepodarilo, napriek tomu sa to cita dobre.

LaCoccinelle
11.04.2019 4 z 5

Krátké, čtivé, zajímavý příběh. Četla jsem do výzvy. Určitě si od autora půjčím i další knížky.

leonessa
04.04.2019 1 z 5

Fakt jsem to přečetla do výzvy a vubec se mi nelibila. Očekávaní jsou vždy zrádná. Ale byla to výzva. ☺

Mišule_11
22.03.2019 4 z 5

Tuto knihu mi půjčila kamarádka, s tím že jsem si jí mohla dát nejen do knižní výzvy, ale také proto že má knihy tohoto autora ráda! :) A musím přiznat, že na první zkušenost se mi kniha líbila! Byla krátká, dobře a rychle se četla! :) I příběh byl zajímavý a plný fantazie, kterou má kde kdo z nás pěkně bujnou..! :)

wildXchos
18.03.2019 5 z 5

Kniha je hodně zvláštní a je v ní hodně náznaků. Člověk se musí na čtení hodně soustředit, aby pochopil, co se vlastně snaží autor říct.