Malé pikantní vraždy

Malé pikantní vraždy https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421897/bmid_male-pikantni-vrazdy-dhS-421897.jpg 4 452 133

Černočerný obchodní nápad a mrazivě záhadná vražda V povídce Malé pikantní vraždy se setkáváme s Larsem Hvillingem Hansenem, který vede v podstatě obyčejný život. Až do chvíle, kdy ho opustí žena a on sám se navíc ocitne ve finanční tísni. Lars tak musí zvážit všechny možnosti. Naštěstí dostane senzační obchodní nápad! Vypozoruje, že ženy dokážou někdy mluvit opravdu otevřeně: se svým kadeřníkem nebo s nejlepší kamarádkou klidně probírají, jak se nejlépe zbavit manžela. Ano, za přiměřený honorář Lars osvobodí ženy od jejich manželů. Jen přitom nesmí téct krev, a to za žádnou cenu. A úspěch se dostaví — Lars si slušně vydělává, poptávka je vysoká a jeho metoda nenapadnutelná. Pak se však stane něco, co podstatou jeho nového dvojího života zásadně otřese… V povídce Škvíra si autor pohrává s motivem druhé světové války, kterému se věnuje například i v sérii o oddělení Q. Pointu možná odhalíte mnohem dřív než hlavní postava, avšak postupné, skvěle promyšlené rozplétání příběhu vás pobaví a snad i trochu vyděsí. Povídka vás navíc rozhodně pobídne k zamyšlení. Ukazuje totiž víc, než by se na první pohled mohlo zdát.... celý text

Literatura světová Povídky Thrillery
Vydáno: ekniha , Host

Små pikante drab , 2015

zuzi.d
25.10.2019 3 z 5

Chlebíček a jednohubka v jednom balení. Dva zajímavé námět, které autor asi nechtěl rozpracovat až do knihy a tak zvolil tuto formu. Jen škoda, že nepočkal a nedal takovýchto povídek dohromady víc.

leny.wood
22.10.2019 3 z 5

Nenadchne, neurazí, taková příjemná jednohubka.

LukBook
22.10.2019 5 z 5

Zajímavá knížka pro všechny milovníka tohoto autora. Místo klasického dlouhého románu nabízí 2 krátké povídky, které ovšem vytěží z nabízeného prostoru maximum. Skvělé zápletky, nečekané zvraty i témata k zamyšlení

georginaa
20.10.2019 3 z 5

Povídky k čaji o páté....rychlé, napínavé, zajímavé. Víc se ani nemusí dodávat, stačí si přečíst.

valinka222
17.10.2019 4 z 5

Krátké, ale moc dobré. Výborná pointa i závěry povídek.

kofola33
14.10.2019 3 z 5

Takove jednohubky, druha mensi nez prvni. Zadne aaach, ale ani oooou...Dobre cteni na destive odpoledne.

Pípasek
10.10.2019 5 z 5

Přesně tak, vtipné, napínavé, ale krátké. Závěr : nikdo není dokonalý

astroweb
07.10.2019 3 z 5

Nebylo to špatné, spíš opravdu literární hříčky. Romány od autora jsou přece jenom lepší.

V28
04.10.2019 5 z 5

Dvě povídky, obě výborné. Čtivé, vtipné, zabijácké.

klaraj093
03.10.2019 4 z 5

Taková jednohubka no.. Dvě povídky, jedna docela dobrá a čtivá, druhá ultra krátká, což byla i škoda, ale nebylo to špatný čtení..

soukroma
02.10.2019 5 z 5

Nápadité, více drobná Škvíra než Malé pikantní vraždy, jejichž obsah až na závěrečnou pointu nám velkoryse prozradila anotace. Jako mírná náplast na čekání na další expozici Q-týmu stačí, ale už aby tu byl nový román s Carlem, Asadem a Rose! Osmý díl už je na světě, u nás má vyjít koncem listopadu!

Lenka.Vílka
30.09.2019 5 z 5

Rozhodně se neztotožňuji s názorem, že toto vyjít nemělo nebo ve větší sbírce. Alespoň český čtenář ví, že autor umí i tohle a třeba bude časem i nějaká ta větší sbírka povídek, protože se bude vědět, že je o to zájem...

...protože mě bavily obě povídky. Logicky, nebudu o nich kvákat tady, od toho je prostor u povídek. Tam je i jejich hodnocení.

iveta3689
28.09.2019 3 z 5

První povídka o nájemním vrahovi je trochu naivní. Doufám, že je myšlena jako nadsázka, protože jinak by se to autorovi moc nepovedlo. Druhá povídka je spíš symbolická, vzhledem ke své délce. Rozhodně nebylo nutné vydávat knihu v této podobě. Buď měl autor sepsat povídek víc, nebo je vydat jen v časopisech. Tím ale nechci říct, že nebyly dobré, jen na samostatnou knihu je to trochu málo.