Malé pikantní vraždy

Malé pikantní vraždy https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421897/bmid_male-pikantni-vrazdy-dhS-421897.jpg 4 452 133

Černočerný obchodní nápad a mrazivě záhadná vražda V povídce Malé pikantní vraždy se setkáváme s Larsem Hvillingem Hansenem, který vede v podstatě obyčejný život. Až do chvíle, kdy ho opustí žena a on sám se navíc ocitne ve finanční tísni. Lars tak musí zvážit všechny možnosti. Naštěstí dostane senzační obchodní nápad! Vypozoruje, že ženy dokážou někdy mluvit opravdu otevřeně: se svým kadeřníkem nebo s nejlepší kamarádkou klidně probírají, jak se nejlépe zbavit manžela. Ano, za přiměřený honorář Lars osvobodí ženy od jejich manželů. Jen přitom nesmí téct krev, a to za žádnou cenu. A úspěch se dostaví — Lars si slušně vydělává, poptávka je vysoká a jeho metoda nenapadnutelná. Pak se však stane něco, co podstatou jeho nového dvojího života zásadně otřese… V povídce Škvíra si autor pohrává s motivem druhé světové války, kterému se věnuje například i v sérii o oddělení Q. Pointu možná odhalíte mnohem dřív než hlavní postava, avšak postupné, skvěle promyšlené rozplétání příběhu vás pobaví a snad i trochu vyděsí. Povídka vás navíc rozhodně pobídne k zamyšlení. Ukazuje totiž víc, než by se na první pohled mohlo zdát.... celý text

Literatura světová Povídky Thrillery
Vydáno: ekniha , Host

Små pikante drab , 2015

izfnp
24.05.2020 3 z 5

Príjemná oddychovka, prvá poviedka mi pripomínala Lovcov hláv, druhá bola čerešničkou na torte.

Knihomura
19.05.2020 4 z 5

Škoda, že jsou jen dvě. Druhá je sice kratší, ale lepší. Možná že třetí by byla vynikající. ;-)

Katania
14.05.2020

Mně se to líbilo. Taková oddechová jednohubka ????

burg
13.05.2020 4 z 5

Výzva 2020.
Jak jsem byl příjemně překvapen z první jednohubky (sice příběhově blbost, která sice potěší, ale stejně si člověk říká, že by to takhle jednoduše nikomu určitě nevyšlo), tak mě překvapila jednohubka druhá, kterou jsem tam fakt nečekal. Jasně, člověk rychle odhalují jak se věci mají, ale coby čtení na odpoledne je to fajn.
Navíc: malé a pikantní jsou prostě malé a pikantní!

ArwenAragorn
06.05.2020 4 z 5

První povídka se mi moc nelíbila, druhá ale zato měla ty správné grády. Vymyšlená byla geniálně. Kvůli ní musím dát 4*.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Škvíra:

Jaruš7
27.04.2020 5 z 5

Počteníčko, od mistra vypravěče, jako vše co ukázal světu ve fajnové kvalitě.
Citace: Pikantní vraždy - "Panečku, ten se ale naparuje, navíc je k sežrání, jenže s něčím takovým u soudu stejně nepochodí, napadlo (ho) a dovedl si vše živě představit. Sebe na lavici obžalovaných a tady toho dobře stavěného samce na lavici svědků. Úplný Hollywood."
Škvíra - " Nezvykle oblečení lidé vycházeli na ulici do ranního světla, usmívali se na něho a sledovali ho starostlivým pohledem. Jeden muž se ho zeptal, jestli je OK. OK? Co je to za slovo? "
Pestrost ve fantazii a detailní vytříbenost pro zážitek z četby je znak JAO.

Petraxxx
10.04.2020 5 z 5

Fajn jednohubka

orson
14.03.2020 4 z 5

Od Olsena jsem ještě nic nečetl, ale tyto dvě povídky se mi fakt líbily.

lucakuca
12.03.2020 3 z 5

Malé čtivé balení do kabelky. Vtipné i mrazivé, ale oddělení Q to není. :-)

Disease
09.03.2020 3 z 5

První povídka je vcelku vtipná, druhá dost neoriginální a bez napětí či překvapení.

Jančislava
08.03.2020 4 z 5

Dvě krátké povídky, které se povedly. První byla místy úsměvná a druhá byla nápaditá. Obě se mi líbily. Pěkná rychlovka do čekárny u doktora.

gleti
02.03.2020 4 z 5

Je mnoho podivností ve státě Dánském (a nejen tam), tak proč se jim nevysmát, i když z nich (hlavně v případě povídky Škvíra) mrazí.

chanahd
24.02.2020 2 z 5

Ve srovnání s jinými knihami autora - nuda.
První povídka taková naivní. I když připouštím, závěr je nakonec zajímavý. A u druhé povídky bylo jasné hned na začátku, jak to ve skutečnosti je.

knihovna1
22.02.2020 5 z 5

Kniha se skládá ze dvou povídek. Ta druhá je lepší, má více napětí. Obě povídky jsou svým způsobem kruté cynismem pachatelů, přesto mě kniha pobavila, protože má nápad! Je velmi čtivá a má atmosféru! Samozřejmě napsal ji pan spisovatel, mistr severských detektivek. Kniha má spád a vyhovující rytmus.

allebra
16.02.2020 5 z 5

Detektivní povídky z trochu jiného soudku, takže nesrovnávám s oblíbenou sérií Případy oddělení Q. Líbily se mi obě, taková chuťovka na jeden den, se zajímavou zápletkou i pointou, navíc okořeněná příjemným černým humorem.

harena
10.02.2020 5 z 5

Pěkná svižná detektivka, okořeněná trochou černého humoru, čtení na jeden večer. Povídky jsou tématicky jiné, než všechny Případy oddělení Q, ale stejně skvělé. Druhá povídka se mi líbila víc, ale užívala jsem si obě.

janina66
09.02.2020 4 z 5

Obě krátké povídky měly výborné zakončení. Druhá povídka o něco lepší. Celkově hodnotím kladně.

smardice
08.02.2020 4 z 5

U těchto 2 rozdílných krátkých povídek předvedl autor svůj brilantní humor a vtip. Skvělá povídková jednohubka!

Peťulka3
03.02.2020 5 z 5

Super!

mahdal
27.01.2020 2 z 5

Přečteno v rámci výzvy 2020. Útlá knížka dánského spisovatele obsahující různé detektivní příběhy mě nijak zvlášť nenadchla. V porovnání s ostatními severskými detektivními příběhy Malé pikantní vraždy hodně pokulhávají. Zločiny, a dokonce i jejich řešení a vyřešení, byly často nedotažené, prvoplánové a předvídatelné.
Překvapilo mě, že takové nakladatelství, jako je Host, dovolilo vytisknout a vydat tento překlad. Z tvorby brněnského nakladatelství jsem zvyklý na hodně kvalitní literaturu, Malé pikantní vraždy mě však zaskočily.