Malé pikantní vraždy

Malé pikantní vraždy https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421897/bmid_male-pikantni-vrazdy-dhS-421897.jpg 4 452 133

Černočerný obchodní nápad a mrazivě záhadná vražda V povídce Malé pikantní vraždy se setkáváme s Larsem Hvillingem Hansenem, který vede v podstatě obyčejný život. Až do chvíle, kdy ho opustí žena a on sám se navíc ocitne ve finanční tísni. Lars tak musí zvážit všechny možnosti. Naštěstí dostane senzační obchodní nápad! Vypozoruje, že ženy dokážou někdy mluvit opravdu otevřeně: se svým kadeřníkem nebo s nejlepší kamarádkou klidně probírají, jak se nejlépe zbavit manžela. Ano, za přiměřený honorář Lars osvobodí ženy od jejich manželů. Jen přitom nesmí téct krev, a to za žádnou cenu. A úspěch se dostaví — Lars si slušně vydělává, poptávka je vysoká a jeho metoda nenapadnutelná. Pak se však stane něco, co podstatou jeho nového dvojího života zásadně otřese… V povídce Škvíra si autor pohrává s motivem druhé světové války, kterému se věnuje například i v sérii o oddělení Q. Pointu možná odhalíte mnohem dřív než hlavní postava, avšak postupné, skvěle promyšlené rozplétání příběhu vás pobaví a snad i trochu vyděsí. Povídka vás navíc rozhodně pobídne k zamyšlení. Ukazuje totiž víc, než by se na první pohled mohlo zdát.... celý text

Literatura světová Povídky Thrillery
Vydáno: ekniha , Host

Små pikante drab , 2015

Conely
04.12.2020 2 z 5

Oddychovka, která mě nijak moc nepostrčila ke čtení dalších autorových knih. Druhá povídka mi přišla, že má v sobě skryt zajímavější nápad, ale přišel mi celkem odfláknutý svým zpracováním. První povídka mě moc neoslovila a způsoby některých vražd byly dost prapodivné.

maris123
06.11.2020 3 z 5

Dva krátké lehce absurdní povídky. Taková oddechovka pro milovníky černého humoru. Pokud máte tenhle styl rádi, doporučuji cokoliv od Arto Paasilinna.

eliska8413
18.10.2020 2 z 5

Zatímco první pikantní vraždicku jsem ještě zkousla, druhá byla tak přitažená za vlasy, že v podstatě oči vylezly z důlků. Tento styl knihy ni zůstává záhadou

Atlantis
30.09.2020 4 z 5

Od Adler-Olsena jsem nikdy nic nečetl, a tak jsem schválně sáhl po téhle mini knížečce, abych se navnadil. A dost jsem se bavil. První příběh mi občas svým humorem připomínal Stoletého staříka a druhá povídka byla také nad míru zajímavá, jen jsem její vyústění odhadl hned někde zkraje.
Malé pikantní vraždy mne bavily, byla to přeci jen taková jednohubka. Jen mne zaráží, že se všude píše, že normálně takhle autor nepíše. Škoda, já bych si podobně vystavěnou detektivku přečetl rád.

tereija
29.09.2020 3 z 5

Děj byl zajímavý. Četlo se to celkem hezky, avšak autor má i lepší díla.

ronave
27.09.2020 2 z 5

Čtení v rámci čtenářské výzvy. Dvě krátké povídky se zajímavým tématem i překvapivým konce. Jednoduché a rychle čtení. Znovu bych nečetla.

laurs
06.09.2020 2 z 5

Úplně jsem neporozuměla smyslu první povídky. Nápad dobrý, ale nechápu, proč nemohlo dojít k nějakému lepšímu zpracování. Druhá povídka už byla o něco zajímavější.

Krchnaida
05.09.2020 2 z 5

Jednohubka před spaním. Nijak mě to ale nenadchlo. Sáhla jsem po knize pouze proto, že se mi hodila do čtenářské výzvy.

ještěrka38
17.08.2020 3 z 5

Taková oddechovka na odpoledne.

Booky84
02.08.2020 5 z 5

Čtivé detektivní příběhy, autor mne opět nezklamal. Škoda, že příběhů nebylo víc.

Lejdus
25.07.2020

Autor mne presvedcil, ze by bylo vhodne si precist i obsahlejsi knihy, takze uz se tesim. Pribehy jsou opravdu zajimave a s krimi tematikou.

Toledo
16.07.2020 4 z 5

Příjemné čtení na odpoledne. Příběhy opravdu rychle ubíhají, autor nezabředává do detailu a všechno je rychle vyřešeno. Obě povídky by se jistě daly přetvořit v knihy, mně to ale i takto stačilo. Od autora však preferuji knihy o oddělení Q.
Obě povídky mne bavily, takže hodnotím knihu kladně.

Aligator805
15.07.2020 4 z 5

Příjemné čtení na letní odpoledne.

zimolka
13.07.2020 3 z 5

Moje první setkání s autorema spokojenost asi tak napůl.První povídka mě nebavila,druhá ano.

kaja3190
09.07.2020 3 z 5

První povídka mě vůbec nebavila, ale ta druhá byla skvělá.

VěraČamková
09.07.2020 5 z 5

obě povídky mě zaujaly, nechyběly jim vtip, nadsázka ani pikantnost, jak ostatně název sliboval. Vynikající a povedené dílko, i 90 stran bohatě stačí k tomu, aby si čtenář užil. Vřele doporučuji.

JezinkaJ
29.06.2020 4 z 5

Bezva nápad, bezva pointa. Zvlášť první povídka by klidně vydala na románovou krimi. Nadsázka a černý humor skoro jako v knížce 10 rad nájemného vraha, jak vyčistit kvartýr. Druhá povídka je z jiného ranku, ale taky by klidně vydala aspoň na novelu. Když si to člověk domyslí, je to pěkně temný a drsný příběh.
Všichni bídáci byli po zásluze "odměněni" a já měla hezké letní odpoledne s pikantními vraždami.

zimka.r
27.06.2020 5 z 5

Čteno díky čtenářské výzvě a musím přiznat, že díky ní jsem našla opět něco co mě zaujalo. Po několika pokusech s Nesbem je toto příjemná změna a o dost lepší. Rozhodně si najdu něco dalšího od Olsena.

gordon13
12.06.2020 5 z 5

Líbilo, opravdu pikantní!

Janadvorackova
24.05.2020 4 z 5

Stručné, věcné, vtipné, morbidní :). Škoda, že jich nebylo víc.