Malé pikantní vraždy

Malé pikantní vraždy https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421897/bmid_male-pikantni-vrazdy-dhS-421897.jpg 4 452 133

Černočerný obchodní nápad a mrazivě záhadná vražda V povídce Malé pikantní vraždy se setkáváme s Larsem Hvillingem Hansenem, který vede v podstatě obyčejný život. Až do chvíle, kdy ho opustí žena a on sám se navíc ocitne ve finanční tísni. Lars tak musí zvážit všechny možnosti. Naštěstí dostane senzační obchodní nápad! Vypozoruje, že ženy dokážou někdy mluvit opravdu otevřeně: se svým kadeřníkem nebo s nejlepší kamarádkou klidně probírají, jak se nejlépe zbavit manžela. Ano, za přiměřený honorář Lars osvobodí ženy od jejich manželů. Jen přitom nesmí téct krev, a to za žádnou cenu. A úspěch se dostaví — Lars si slušně vydělává, poptávka je vysoká a jeho metoda nenapadnutelná. Pak se však stane něco, co podstatou jeho nového dvojího života zásadně otřese… V povídce Škvíra si autor pohrává s motivem druhé světové války, kterému se věnuje například i v sérii o oddělení Q. Pointu možná odhalíte mnohem dřív než hlavní postava, avšak postupné, skvěle promyšlené rozplétání příběhu vás pobaví a snad i trochu vyděsí. Povídka vás navíc rozhodně pobídne k zamyšlení. Ukazuje totiž víc, než by se na první pohled mohlo zdát.... celý text

Literatura světová Povídky Thrillery
Vydáno: ekniha , Host

Små pikante drab , 2015

manteca8619
24.08.2022 4 z 5

Krátká knížka, dvě povídky. První byla svým způsobem docela vtipná. Druhá povídka se mi ale líbila více. Kombinace krimi a fantasy.

xmilek
23.08.2022 5 z 5

První setkání s autorem a jeho útlou knížkou, ve které je jedna krátká povídka o podnikání v odstraňování s nečekaným koncem a ve druhé ještě kratší povídce je slepá důvěra opravdu smrtící.

Darja.8
04.08.2022 5 z 5

Vtipně napsané. Skvělý smysl pro černý humor

INCOGNITOREADER
14.06.2022 3 z 5

Velice krátké povídky, kde není moc prostoru na to, aby se příběh mohl nějak více rozvinout. První obsahuje částečně i nějaký ten humor. Druhá je variací na už hodněkrát zpracované téma. Neurazí nenadchne. Nákup za plnou cenu rozhodně nedoporučuji.
Audio zpracování je dobré.

IHT
08.05.2022 3 z 5

Mirne zklamani - pointu prvniho pribehu jsem vlastne asi nepochopil (nejsem gay, ale neverim, ze by uvazovani obvineneho mohlo byt az tak povrchni), pointa druhe povidky byla jasna temer do zacatku. Druha povidka se mi vlastne vubec nelibila - prisla mi jen jako hromadeni sebepotvrzujiccih faktu na hromadku ne-pribehu, ktery prilis uveritelny nebyl (zdravotni problemy zadne?).
Prvni pribeh byl pomerne zabavny, ale prisel mi presto jako slaba kopie podobne odlehceneho lec zajimavejsiho Jonassonova Zabijaka Anderse.

Opet jsem si overil, ze mi povidky nestaci - poctivy roman je treba, abych si pribeh zamiloval a ztotoznil se s hrdiny! :) A proto se moc tesim na dalsi knihu z Oddeleni Q!
Jussi, vykaslete se na tyhle skopicinky a sup sup do poradne prace! :)

TomHr
29.04.2022 5 z 5

Dvě lahůdkové jednohubky, krátké povídky s kriminálními motivy, přičemž zejména druhá je postavena na fantastickém nápadu. Napsáno s elegancí, švihem a humorem, jak jsme u Adlera-Olsena zvyklí. Zábavná oddechovka! Doporučuji v podobě audioknihy, skvěle načtené Petrem Čtvrtníčkem.

Johncze
28.03.2022 5 z 5

Moje prvotina od tohoto autora, což je, dle zdejších ohlasů, dobře. Dostal jse krátké, ale dobře uchopené povídky podané s lehkostí, které se velice snadno četly. Příjemná změna a zpestření.

krejcovka76
05.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Jako oddychovka dobré počtení. Druhý příběh mě zaujal víc. Velká podobnost s jemnými detektivními příběhy Agathy Christie. Moc mi to k autorovi nesedí.

MOu598
29.01.2022 5 z 5

Dobře napsáno, takové dvě jednohubky k čaji/kávě. Druhá se mi líbila víc.

Hakate
25.01.2022 4 z 5

Příjemná oddechovka, ke kávě, čaji nebo nemoci.
Super odpočinkové čtení.

Sixao
20.01.2022 4 z 5

Případy oddělení Q jsou výborné a ani tyhle dvě povídky nezklamaly. První byla poměrně vtipná. Představa Larse skákajícího na kmenu stromu... :) Těším se na pokračování s Carlem a Asadem, které by mělo vyjít letos.

Miška74
01.01.2022 3 z 5

Knížku jsem měla jako oddechovku na vyplnění času mezi vánočními přípravami. Od autora to bylo to první, co jsem četla. Byla to taková krátká jednohubka, která bavila. Dvě krátké povídky mají zajímavý nápad, ale těžko uvěřit, že by se to tak mohlo stát. I tak mě čtení bavilo a krásně to uprašovalo. Příště zkusím nějaký pořádný thriller od tohoto autora, věřím, že se nezklamu.

Pavlína2019
26.12.2021 5 z 5

Moc pěkné. Autora mám velice ráda. Tentokrát mě potěšil pidi knížkou. První s humorem psaná povídka a druhá sice smutná, ale obě přečtené raz dva. Doporučuji!

lenny_prague
27.11.2021 5 z 5

Poprvé jsem od Adlera Olsena četla jiný príběh, než sérii o oddělení Q a byla jsem tedy na knížku moc zvědavá. Oba příběhy mají spád, je to taková oddychovka, kdy mě konec vždy dostal - v pozitivním slova smyslu :)

kokosek
20.08.2021 4 z 5

Tak tohle byla taková malá jednohubka. Dobře napsané, zajímavé a zejména první povídka je hodně originální.
Ale i druhá má zajímavý námět, jen je prostě těžce uvěřitelný.

ennlady
15.07.2021 3 z 5

Mně to připadalo, jako kdyby si autor řekl: "Tak, teď si trošku odpočinu" a napsal tyto dvě povídky. Žádné motanice vztahů ani složité motivy, žádné zástupy postav a jmen, prostě uvolněná oddechovka, lehká a nekomplikovaná, která místy přiměje čtenáře k úsměvu. Skoro lepší než některý překombinovaný případ oddělení Q. Dávám 3,5 *.

VeruMalfoy
17.05.2021 4 z 5

Kniha obsahuje dvě krátké povídky. Nevím, jestli jsou zcela uvěřitelné, řekla bych, že ne. Přesto se mi moc líbily. Kniha se mi četla rychle a byla napsána takovým odpočinkovým stylem. Víc se mi asi líbila první povídka, protože mi přišla víc propracovaná. U druhé povídky bylo vidět, co dokáže manipulace. Přišla mi ale trošku přitažená za vlasy. Pokud hledáte odpočinkové čtení, knihu vám doporučuji.

sidonka
05.05.2021 2 z 5

Krátké zajímavé příběhy, první plný zajímavých intrik, čekala jsem s napětím, kde Lars udělá chybu, ten druhý příběh byl hodně smutný

Ryšava
24.04.2021 4 z 5

Kniha je svižná. Měla jsem ji přečtenou za den. Příjemné čtení na dovolenou, nebo v létě u vody. Dvě povídky z nečekaným koncem. Více se mi líbila první povídka. Druhá byla smutná...

Sejna1955
20.04.2021 3 z 5

Už jsem do spisovatele četl lepší příběhy.