Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463877/bmid_harry-potter-a-fenixuv-rad-72h-463877.jpg 5 12616 12616

Harry Potter série

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix , 2003

wikiniki
11.03.2014 4 z 5

Opět krásný, i když v porovnání s přechozími díly, v určtiých pasážích nudnější příběh z Bradavic. Po celou dobu jsem nesnášela Umbridgeovou. Percy mě velice zklamal a to jsem ho moc ráda. Harryho Ronovo i Hermionino chování se vyvíjí spolu s jejich věkem a to se mi na tom líbí. Puberta jako vyšitá. První lásky, pusy. Už to nejsou ty malé děti, ale dospívající lidé, kteří mají svojí hlavu a nenechají si poradit. Dostaly mě popisy ja Fénixova řádu, tak ministerstva kouzel a odboru záhad.

Roselunda 1928
10.03.2014 5 z 5

Harry Potter patří do kategorie knih, keré se mi líbí.
SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Misan1993
01.03.2014 5 z 5

V roce 2014 už asi moc nových přírůstků neoslovím, protože to má každý minimálně jednou přečtené, ale jak říkám: Přečtěte si to, stane se tahle série vaší součástí!!

moonchild
28.02.2014 5 z 5

Zajímavá kniha.Čím více se blíží ke konci,tím více se mi líbí.Ani mi nevadí ta tloušťka.

Mrazulka
22.02.2014 3 z 5

I když mám Harryho Pottera ráda, musím říci, že jsem měla velký problém tuto knihu dočíst. Tahle se táhla skoro od začátku do konce.

slamenka
13.02.2014 5 z 5

Já mám celkově radši Harryho až od čtvrtého dílu a ten pátý se mi četl fajnově. Jen jsem chvílema měla pocit, že kdyby stál Harry vedle mě, tak mu s čistým svědomím občas lisknu. hold mě vytáčelo jeho chování, což je na druhou stranu chvála pro J.K.R., že zvládla tak skvěle zachytit na nervy lezoucího puberťáka.

reccal
13.02.2014 3 z 5

Jajajaj... kdyby těch 800 stran bylo zajímavých, jednalo by se o skvělého nástupce skvělých dvou dílů předešlých. Fénixův řád je ovšem zajímavý jen v první půlce a to především díky štábu Fénixova řádu, a pak to jde hodně rychle do.... z kopce. A přitom Umbridgeová je perfektní, zejména ve filmu. Dočteno se zaťatými zuby, aniž bych vlastně moc chápala, co čtu.

mijala
12.02.2014 5 z 5

Pro mě jeden z nejlepších dílů celé série. Závěr byl výborný a bitva ještě lepší. Jediné, co mi hodně vadilo, byla smrt jedné z postav. Byla to moje oblíbená postava a chápu, že se to Rowlingové hodilo do děje, ale nikdy jí to neodpustim, a to i když vezmu v potaz úmrtí v poslední díle.

Nelishka
11.02.2014 3 z 5

Jediný Harry, který mě prostě nebavil číst. Musela jsem se do té knížky nutit.

Nemesis Moriko
10.02.2014 5 z 5

Ten díl.. :333
Umbridgeová je opravdu megamrcha a to jak se založí BA..:33

Ladys
10.02.2014 3 z 5

Potter pořád ukřivděnej.... Doufám, že nebude i ve zbývajících dílech. A opět zbytečně dlouhé. Ale závěr měl grády

Eumenida
09.02.2014 5 z 5

Dolores Umbridgeová, dokonalá megamrcha! Typická megera, která dokáže týrat děti s úsměvem na rtech a velmi rafinovaně (Harryho psaný trest byl opravdu rafinovaně vymyšlen). Jinak Fénixův řád se mi líbil stejně jako ostatní díly, do popředí se dostal i dosud nešikovný Neville, navíc jsme se trochu dozvěděli i o Nevillových rodičích, to bylo hodně emotivní.

Lole
06.02.2014 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl, kde se v studentech zrodí touho po rebélii a nenechat Umbridge utiskovat.

Kmotr99
04.02.2014 3 z 5

V pátém pokračování definitivně končí Harryho dětství a i kniha je dospělejší. Na to, že má 800 stránek, se to četlo dobře, stejně dobře jako ostatní díly. Ano, je to dobré, ale mezi Pottermaniaky nepatřím a smrt S. jsem ani moc neprožíval.

Cacolinka
02.02.2014 4 z 5

Fénixův řád mám ráda a ještě si živě vzpomínám, jak jsme všichni potternadšenci ve třídě čekali až bude od pana Medka přeložen a my ho mohli konečně přečíst. Bylo to nekonečné.
To jak dopadl S., mě, v té době, dostalo stejně jako Harryho. Pořád jsem čekala, že se nakonec objeví zpět na scéně...potom to ale Lupin vyloučil a já jsem zírala nevěřícně na stránku jako Harry na Lupina.

Silencia
13.01.2014 5 z 5

Konečně se ukázalo, že i Harry je jen člověk a může se i splést a něco podělat. Není tak skvělý, že mu vždy vše projde, všichni mu pomůžou a on je nejlepší. Paradoxně se mi tato knížka líbila asi nejmíň (až na tu nejvíc část, kdy se Harry vrátí do Brumbálovy pracovny), ale své místo v sérii má a bez ní by to nebylo ono.

Potter
09.12.2013

Užasná kniha

adelajonakova
08.12.2013 3 z 5

Pro mě snad nejlepší díl :)

Daffodila
24.11.2013 5 z 5

Ježíš jak já tu babiznu Umbridgeovou nesnášela! První kniha, jejíž četba ve mně vyvolala fyzické projevy odporu a nechuti k jedné růžové, pisklavé babě. Jinak jako vždy báječný Potter!

vojtaruzek
06.11.2013 5 z 5

Opravdu skvělé, dodám snad jen, že hlavní ženskou záporňačku může nenenávidět jen člověk bez emocí. Mě samotnému lezla krkem víc než samotný hlavní záporák.