Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463877/bmid_harry-potter-a-fenixuv-rad-72h-463877.jpg 5 12660 12660

Harry Potter série

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix , 2003

_eliss_
06.09.2014 5 z 5

Úžasný!! bála jsem se, že jak je kniha dlouhá, začne mě časem nudit, ale celou knihu jsem hltala jako nic!

NeznámáL
13.08.2014 5 z 5

Bravurní! ^_^ Nikdy jsem tak dlouhou knížku nepřečetla tak rychle. Jak by řekl 9th Doctor - Absolutely fantastic!

Kubíííína
13.08.2014 5 z 5

Kniha výborná(ostatně jako všechny ostatní ze série), ale dost mě zklamal film, který mi přišel stejně jako Ohnivý pohár hodně zkrácený.

fiona007
12.08.2014 4 z 5

Asi nejslabší díl celé série. Je hrozně natahovanej ten začátek, jakmile se Harry dostane do školy, je pod neustálým dozorem Dolores (už jen podle jména je protivná).
Líbí se mi akt vzdoru ve formě Brumbálovy armády. Je tu i Harryho první láska Cho Chang.
Konec knížky je ve znamení soubojů. Tady je mi Harryho hodně líto, ale jeho zachráncovský komplex je tady hodně zřetelný.
Celkem hodnotím 4 z 5.

Beni
10.08.2014 5 z 5

Musím se přiznat, že knihu si moc nepamatuji, film znám zpaměti, jelikož na ně koukám, kdykoliv je zamračený den (a zrovna nečtu) - ale já to napravím :-D

Adris
29.07.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších knih. Nabitá emocemi,konečně začíná pořádný, otevřený boj se smrtijedy:)

Čoko
28.07.2014 5 z 5

Geniální!!

Pivísek
25.07.2014 4 z 5

Tato kniha se mi z celé série líbila asi nejméně, ponurá atmosféra jde cítit a občas běhá mráz po zádech... Přesto mě to neodradilo a nadšeně jsem přelouskala tento i ostatní díly...

Sysie von Kopri
16.07.2014 5 z 5

Podle mne nejlepší díl ságy, po naivní pohádce najednou přichází do děje strach. V knížce je naprosto fantasticky vykreslená bezmoc člověka který ví že má pravdu, ale nikdo mu nevěří a může pro ní jen trpět. I když sám Harry je několikrát zralý na proplesknutí, a to má za následek smrt S. A samozřejmě nemůžu opomenout fantasticky vyvedenou mrchu Umbridgeovou.

xxDawexx
15.07.2014 5 z 5

Pravda je taková, že já jsem dostal až k pátému dílu jako prvnímu. Do té doby jsem žil z filmů, které tak nějak rostly se mnou - od pohádkového prvního dílu až po návrat Toma. Filmy mě samozřejmě bavily, koho také v té době ne, a tak jsem se pustil i do čtení. A na řadě byl právě pátý díl. Jenže bohužel (bohudík že vůbec) až tehdy přišel střet s realitou a s tím, o kolik je kniha lepší než na jejich základě natáčené filmy. Otázka je, jestli pak právě proto nepovažuji pátý díl možná za nejlepší z toho kousku, co jsem četl. Ať tak či tak, pátý díl jsem četl dvakrát, ne-li třikrát, až tak jsem knihu hltal - a pro mě, člověka, který vezme knihu do ruky vskutku svátečně, to je opravdu důkaz kvality.

vnimat_Krasu
15.07.2014 5 z 5

Nejodvážnější z Potterů, v němž se Rowling vykašlala na čtyřikrát úspěšný mustr a vpustila do příběhu tíseň, strach a zvláštní opravdovost. Kouzelnický svět, který čtyři své romány budovala, totiž začala úspěšně bourat, a já se jako nadšený čtenář předchozích knížek začal o své oblíbence regulérně bát. Filmová adaptace tu metamorfózu z dětského Pottera, kterého usurpují pěstouni a který se bojí nových předmětů, v dospělého a zodpovědného člověka prostě nedokázala zachytit. A je to škoda. Fénixův řád totiž představil novou tvář tohoto fenoménu, která vydržela i do dalšího dílu a kterou zlikvidovaly až diletantsky naivní závěrečné Relikvie.

Cibak
14.07.2014 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád. Co už dodávat zase o skok lepší než předchozí díl. A Umbridgeová je neskutečná mrcha!!!!

Madame R
01.07.2014 5 z 5

Užasná kniha!!

kelve
17.06.2014 5 z 5

Asi všichni známe zfilmovanou verzi. Takže můsím říct, že po opětovném přečtení knihy pátého dílu, jsem uznala, že kniha je daleko lepší než film. Ve filmu není vše a tak zde najdete i pár "scén" a situací, které ve filmu nejsou. Ráda se ke knihám HP vracím. Je to svět fantazie a kouzel, který baví.

Witta
27.05.2014 3 z 5

Jednoznačně nejslabší díl z celé dosavadní série, čemuž odpovídala tentokrát mimořádně dlouhá doba čtení. Chyběla mi tam nějaká zásadní příběhová linie, tenhle díl pro mě prostě neměl tu správnou atmosféru. Chci se ještě podívat na film, uvidím jaký dojem ve mně zanechá.

Ladislav.Knap
24.05.2014 5 z 5

Popravdě jsem si neuměl představit, že bych mohl někoho v Potter světě nenávidět víc než Voldemorta. Ale Umbridgeová to dokázala. Jinak dokonalost jako vždy. (y)

Greene
08.05.2014 4 z 5

Jo tady výborně vymyslela Umbridgeovou. To, že bych nějákou postavu začal nesnášet už po pár řádcích se mi snad ještě nikdy nestalo. :) Konec knihy je naprosto výborný!

Makovník
30.04.2014 4 z 5

Jako jsem si ve třetím díle zamiloval profesora Lupina, který se tak stal jednou z mých nejoblíbenějších postav této série, si u mě v tomto díle šplhla ředitelka nebelvírské koleje profesorka McGonagallová. Ty pasáže, kde se hádala s Umbridgeovou (či ji jinak pomlouvala), jsem si z celé knihy užíval asi nejvíc. Umbridgeová mě neustále vytáčela, fakt nevím, co bych dělal, kdybych se ten rok dostal do Bradavic... Přesto musím pochválit její popsání, které bylo opravdu výstižné.
Na to že kniha má necelých osm set stránek, se mi četla dobře prakticky po celou dobu příběhu. Přesto bych knížku zkrátil, některé pasáže už byli moc nadbytečné. Například příběh Drápa byl pro mě už trošku nudný...SPOILER: Smrt S. mě ani tak nezasáhla; nějak jsem si ho nedokázal tolik oblíbit jako již zmíněného Lupina či Brumbála (toho ale ne v tomhle dílu...).
Mám radost, že série Harryho Pottera má víceméně stoupající tendenci, tento díl hodnotím velmi nadprůměrně, dávám mu 85%.

matesatan
20.04.2014 5 z 5

bomba kniha strašně napínaví doručuju je to hrozne napínavý ale oproti filmu kterej je super je to taky rozdílný hrozně ale bomba

letterB
14.04.2014 5 z 5

Co dodat? Prostě jasných 5 hvězd, jinak to ani nejde....SPOILER: ikdyž je v tomhle díle Harry na facku, a z velké části může za to(kdyby jen poslouchal Hermionu, achjo..), že S. umře, tak to nemění nic na tom, že je to skvělá kniha. Mrzí mě, že už se S. neobjeví, byla to jedna z mých nejoblíbenějších postav, ale asi to tak musí být.