Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463877/bmid_harry-potter-a-fenixuv-rad-72h-463877.jpg 5 12571 706

Harry Potter série

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix , 2003

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Nevím, jaké to je číst prvně knihu, neboť jsem nejdřív viděla film, takže de fakto jsem nebyla na poli příběhu ničím překvapena. SPOILER Bohužel silné ovlivnění Garrym ve zfilmované podobě mě donutilo prožívat smrt S. velmi silně, těžko říct jak by to dopadlo, kdybych neprve sáhla po knížce. KONEC SPOILERU Každopádně velmi emotivní zážitek na knihu "pro teenegery." (Rozhodně doporučuji i starším ročníkům, Rowlingová ví moc dobře, jak zaujmout čtenáře všech možných věkových kategorií).

Atheas
30.11.-0001 5 z 5

Nejlepší díl celé serie :)))

motycek
30.11.-0001 4 z 5

SPOILERY
ve filmu závěr fakt...užasnej,ale nejvíc mě naštvalo jak vyjde najevo že harry má rodinu a dva díly potom umře. Aspoň ten L. moh zůstat. Teda Remus. Když víte co přeskočit, tak fajn ale 300 vyhodit a vložit do jiných dílů.A co ta baba umbridgeová má právo zabavovat harrymu koště!!!!káča jedna.třeba když na začátku letěli od dursleyovic klanu,tak koště potřeboval a dokonce ani nehrál famfpál.Smrt S. mě fakt vzala.nevím proč to pro mě bylo takový,ale já týhle sáze propad hodně a nebýt epilogu sedmičky,bylo by to pro mě daleko těžší..Takže i kdyby se našla kniha ještě se zajímavějším obsahem (a už našla) tak tohle nepřekoná protože o čem celý potter je...myslím že to asi zůstane moje nejoblíbenější fantasy na pořád(tenhle díl ne ale celek ano) S těmi testrály mě to taky napadlo, ale jeho táta byl jinde, na mámu se třeba nedíval, protože si nejdřív myslel že Voldy je jeho táta. A veritasérum v tý době nejspíš nebylo vzhledem k tomu jak je příprava složitá. Spíš mě napadlo proč se proboha nepřemístí z krbu na štáb řádu celej, nezverbuje přítomný členy a nevydá se na odbor záhad s nima!

Lusa
30.11.-0001 5 z 5

Opět moc krásné a smutné.

SPOILER
Dostala mě smrt S., kterého jsem si zamilovala když jsem ho viděla v kině, jinak film byl též moc dobře udělaný

Sojkicz
30.11.-0001 4 z 5

Jednu hvězdičku přidávám za nečekaný závěr a nečekanou smrt, jinak by to bylo za tři. Pro mě opět jeden ze slabších dílů série. Film opět zvedá...

luciekla
30.11.-0001 5 z 5

Podle mě jeden z těch lepších dílů série. SPOILER Smrt S. mě vzala víc než smrt v šestce.