Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463877/bmid_harry-potter-a-fenixuv-rad-72h-463877.jpg 5 12603 12603

Harry Potter série

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix , 2003

Weasley
24.06.2013 5 z 5

Jako všechny předchozí se skvěle čte, je plná napětí, přátelství... prostě další úžasná kniha, od úžasné spisovatelky.

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Lord Voldemort je zpět, ale nikdo z kouzelnického světa tomu nechce věřit. Kromě tajemného spolku, který se rozhodl proti pánovi zla bojovat. Fénixův řád tvoří velcí kouzelníci, kteří Harrymu věří každé slovo. Páta kniha o Harrym Potterovi už má dost tajemnou atmosféru a podle mě už o pohádce nemůže být ani řeč.

Addie
13.06.2013 4 z 5

Opravdu se to stalo, opravdu se po letech snažím dočíst sérii, kterou jsem opustila po čtvrté knize (z neznámých důvodů) a...
je to děsně fajn.
Když nic jiného, pátý díl jsem četla bez fanatismu kolem sebe (který byl přitomen v době vydávání HP knih), leč stále se zápalem. Navíc jsem ji právě dočetla řádku let poté, co jsem četla první čtyři - jsem tedy starší a byla bych řekla i kritičtější, ale...
s J.K.R. to máte těžké, málokterou větu napsala jen tak. Leckdo by teď mohl oponovat, že píše zdlouhavé popisy místností, věcí, ale není to tak, že i tyto věty mají svůj účel, který tkví ve čtenářské představivosti kouzelnického světa, která má souznít s tím, jakou mu dala podobu?
Ještě jedna věc - pochopitelně jsem zaujatá (HP mě nepřivedl k četbě, ale neodmyslitelně patří ke knihám, které znamenají mé dětství), ale zaráží mě, když někdo nebere J.K.R. jako spisovatelku. Nehledě na boom, který knihy vyvolaly (a který mohl být kdekomu proti srsti), ty knihy mají hlavu a patu. To, že jim každý nepřijde na chuť, je normální, ale nijak to nesnižuje úroveň spisovatelky. A fanatická děcka vem čert, vždyť ty knihy si našly čtenáře i mezi dospělými.

lushi
12.06.2013 5 z 5

Fénixův řád považuji společně s Vězněm z Azkabanu za mé nejoblíbenější díly. A potvrdila jsem si to i v angličtině. Znovu jsem zažívala nenávist k Umbridgeové, smála jsem se nad hláškami škádlících se puberťáků a rozplývala se nad blízkým vztahem Harryho se Siriusem.
Brečela jsem, smála jsem se, hněvala jsem se, radovala jsem se. Tak to má být.

A k té angličtině: Order of the Phoenix se mi četl mnohem lépe než Goblet of Fire a píseň Weasley je náš král je mnohem lepší v originále!

estelina2300
09.06.2013 5 z 5

Moje oblíbená kniha od které jsem se nemohla odtrhnout.
Přečetla jsem ji k svému údivu asi za 8 dní.

RosMeggie
12.05.2013 5 z 5

Zase super a zase škoda, že (tentokrát) S. umřel...

Seraphin
07.05.2013 odpad!

Tohle je ten nejmíň zajímavý díl z řady Harryho Pottera. Byl to i nejslabší film.

hrubik
27.04.2013 4 z 5

Celá série Harryho Pottera se mi velmi líbila.

Misan1993
26.04.2013 5 z 5

Skvělá práce paní Rowlingové, prostě skvělá kniha jako všechny ostatní od ní.

Atuin
22.04.2013 5 z 5

Tento díl byl velice průlomový, konečně zde vyrystalizovalo to co nemohlo bý ponechánou stranou, jakkoliv autorka občas popírá sama zákonitosti svého vlastního světa, je jí tato lokální nelogičnost odpuštěna tím, že si se čtenáři, svými postavami a vůbec výborně rozumí.

Jančislava
15.04.2013 4 z 5

Tento díl se mi líbil, ale souhlasím, že Harry tam byl chvilkama na facku :-) občas jsem ho musela odložit.

Pemca
11.04.2013 5 z 5

Docela nepohodlné čtení vzhledem k množství stran, za které jsem samozřejmě moc ráda, ale příběh je prostě skvělí, takže nějaké nepohodlí jde stranou. Ale jak mi pila krev ta malá falešná potvora Umbridgeová, dobře jak ji to nandali dvojčata Weasleyhovi a pak kentauři. Ale je to poprvé kdy jsem byla někdy na Harryho fakt moc naštvaná, za to jak se choval, ale příchod nové postavy Lenky Láskorádové mi zlepšil náladu, ta je úžasná :)

tatruszka
06.04.2013 5 z 5

Když jsem tento díl četla poprvé, byla jsem zmatená a mnohdy jsem Harryho ani nepochopila, jeho chování ani reakce, které mi přišly přehnané.Harry přišel jako pěkný nafoukanec, byl na všechny pořád naštvaný a všechno chtěl pořád dokazovat sám. Ovšem Brumbálova armáda a Lenka Láskorádová jsou super, ty nemají chybu.

Anonymka12
01.04.2013 5 z 5

Můj druhý nejoblíbenější díl Harryho Pottera ;)

jimmyn
01.04.2013 4 z 5

Podle mě nejlépe napsaná kniha z celé série HP.

Beatris
27.03.2013 5 z 5

Po Relikviích smrti se mi líbí nejvíc. Hodně lidí mi říká, že se jim pětka moc nelíbí, protože se tu skoro nic neděje. S tím ovšem nesouhlasím. Naopak líbí se mi, že je tu věnováno více pozornosti normálnímu životu v Bradavicích, nebo například konečně nějaký větší spor nebo hádka mezi hlavní trojicí - tedy pokud nepočítáme spožús ze čtyřky. A tenhle díl rozhodně přináší hodně nových informací, ketré budou v dalších dílech docela dost důležité a hodně ovlivní celkový vývoj příběhu a děj. Scéna na ministerstvu kouzel je naprosto dech beroucí a nervy drásající - i když mozky byly trochu moc, to je pravda. A jestli jsem psala, že ve trojce je první fáze přitvrzení, tak tady je právě ta druhá - a to platí i pro film, kde se režie konečně ujal David Yates a dotáhl Harryho až dokonce a to naprosto dokonale. + je tu krásně vybudována a vykreslena ona válečná atmosféra

J.angel
22.03.2013 5 z 5

Moje první vlastnoručně koupená kniha, co se týče Harryho Pottera..:) Přečetla jsem jí jedným dechem a doteď na mě čeká na svém místě ve skříni! Prostě další senzačný díl:)

Daxie L. Jesus
20.03.2013 3 z 5

Čachry machry Roulingowá. Kterak skleněné koule na nás popadaly a hajzl v černym Oldmana zabil..

Wichita
19.03.2013 4 z 5

Můj nejneoblíbenější díl. Je z něj velmi cítit beznaděj a prázdnota. Harry se chová nemožně, Umbridgeová terorizuje školu, Brumbál hází ignor.

kattyV
08.03.2013 4 z 5

Musím říct, že tady mi Harry poněkud lezl na nervy. Ta jeho pubertální naštvanost byla dost protivná. Ale po třetím přečtení jsem si zvykla a vychutnávala si světlé okamžiky - Brumbálovu armádu, Harryho vzrůstající samostatnost i boj proti Umbridgeové.