Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463877/bmid_harry-potter-a-fenixuv-rad-72h-463877.jpg 5 12620 12620

Harry Potter série

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix , 2003

klingi
05.11.2013 4 z 5

Chápu tvrzení, že je tento díl asi nejslabší (ještě mě čeká 6. a 7., tak to nechci zakřiknout), ale i tak je to mistrovsky napsáno a dá se to přežít - proto 4* :-)

Aneneta
01.11.2013 5 z 5

Při čtení většiny knih se snažím co nejrychleji dočíst. Četbu této knihy jsem si ale náramně užívala. Jen mě příliš nebavila rádoby napínavá scéna ke konci, kdy mezi sebou čarodějové bojovali.

aluskacz
21.10.2013 5 z 5

Když jsem četla poprvé tenhle díl, četl se mi asi nejhůř, nijak mě nezaujal. Když se mi pak dostala knížka do rukou podruhé, bylo to úplně jiné, jak kdyby se vše obrátilo. Přečetla jsem ho jedním dechem. Tajný spolek Brumbálova armáda byla skvělá, Lenka Láskorádová, trochu praštěná ale jinak skvělá postava Harryho Pottera znovu obohatila a přinesla něco nového :-) A profesorka Dolores Umbridgeová, ta tomu dala šťávu. Myslím a spousta z Vás se mnou bude souhlasit, že byla horší a zákeřnější jak Lord Voldemort :-) Jen je opravdu škoda S., tuhle postavu jsem měla moc ráda..

Galadwen
19.10.2013 2 z 5

Nejslabší díl celé série - promiňte. Nijaká zápletka, nesmyslné rozuzlení, Dumbledore, který už opravdu naléhavě potřebuje do důchodu kvůli stařecké demenci. Nejvíc oceňuji některé detaily dokreslující kouzelnický svět (scény z Grimmauldova náměstí), ale jako celek nic moc.

HiNataLi
18.10.2013 5 z 5

V tomto díle série už je jednoznačně vidět, že časy v kouzelnickém světě se obracejí k horšímu.. to samé se dá vyčíst i z Harryho samotného, a jeho vyvíjejícího se charakteru... a navíc... ... ... Sirius.. (QmQ).. uhuhu...

Kyta
05.10.2013 5 z 5

I když je tenhle díl úplně nejdelší, neodradil mě od čtení! Naopak: stálo to za to!! :)
Než jsem začala číst, tak jsem na chvíli zapochybovala, jestli se vůbec dočtu, ale teď si říkám - Proč to skončilo? Téměř 800 stránkový Fénixův řád mě doslova okouzlil. Ovšem i dost velký podíl na tom má překladatel Pavel Medek - vybral a srovnal slova tak, že se věty čtou samy. :) Spisovatelka Rowlingová vymyslela HP naprosto dokonale. Profesorka Umbridgeová mi pořád lezla na nervy, Kdybych já měla takovou učitelku, tak nevím... Každou chvíli se něco děje, hlavní hrdinové stále prožívají nezapomenutelné zážitky, starosti, přípravy při zkouškách NKÚ atd. Na každé stránce je napsané něco, s čím se vám podaří poslední stránky líp pochopit. Konec byl moc smutný, mám pocit, že nejen já jsem se u tohoto dílu rozbrečela. Smrt jednoho z mých nejoblíbenějších hrdinů mě dost vyděsila.
Hned po přečtení jsem se podívala na film a vůbec se to nedá srovnávat. Muselo být těžké to zpracovat, ale kniha má pořád něco víc do sebe. Dá se hodnotit jen pozitivně! Nedokážu pochopit paní Rowlingovou, každým dílem se zdokonaluje! :)

Už je konec těm pohádkovým příběhům. I když vím, jak to vše dopadne, stejně si přečtu další díly. Tahle fantasy-sága je prostě úžasná!!!

Poutnice
30.09.2013 5 z 5

v tomhle díle napětí graduje, Harry s kamarády přestává být dítětem a aktivně se zapojuje do války. Jen je škoda kmotra :(

alimrix
15.09.2013 5 z 5

fantazy žánr jsem považovala za ujetý, ale série Harry Potter mě přesvedčila o opaku. promyšlená zápletka byla boužel ve filmu dost naivní a nelogická. pro slaboduché diváky dobré.

hradil
10.09.2013 5 z 5

Velmi dobrý díl, na každé stránce se dozvíte něco, takže v závěru nevadí, jak tlustá kniha je. Ikdyž čtu celou sérii po 4., nemůžu se zbavit dojmu, že vždycky objevím něco nového. Nikdy mě nepřestane bavit Harry Potter a velice pochybuji, že se dokáže nějaká série Harrymu vyrovnat:).

Wiqqux
07.09.2013 5 z 5

Túto časť mám najradšej. Všetky tie vzťahy, príhody...postavy dospeli a autorkino pero s nimi. Všetci sa chystajú na veľkú vojnu, prostredie a myšlienky tmavnú. Ak niekto čítal tieto knihy v čase, keď boli vydané, nebude mu prekážať, že sladká rozprávkovosť s touto časťou pomaly odchádza, pretože čitateľ rástol spolu s postavami.

Yorika
07.09.2013 3 z 5

Kde se vytratila ta kouzelná pohádkovost, kterou oplývaly předchozí díly?Kam se poděl humor a nápaditost?Po už tak rozvleklém záčatku knihy,příchazí pro mě nudný popis boje Harryho příznivců s noshledy z ministerstva.Je to příliš suché,chybí tu pořádný náboj,který by děj patřičně oživil.Zkrátka nelíbilo se mi to.

Anre3
20.08.2013 5 z 5

Knihy o Harry Potterovi jsou opravdu skvělé. Tenhle díl se mi zatím líbil nejvíce. Už se těším na další díl. Jsem ráda, že jsem se do knih pustila až teď, když jsou všechny díly vydané. Nevím, jak bych vydržela čekat další rok na vydání.

kazecha
18.08.2013 4 z 5

No páni - to už není pohádka pro děti ... ze začátku jsem přímo cítila ten vztek, který z Harryho přímo prýštil ... a takovou Umbridgovou potkat - asi bych se neudržela ... jsem zvědavá na další díl!

rencovav
09.08.2013 3 z 5

Chudák knížka je ze všech sedmi asi nejvíc opotřebovaná, protože jsem ji déle nosila všude možně kvůli čtení :D Ale i tak už po prvotním bláznivém okouzlení mě Harry Potter nějak nebere. :)

differenthuman
09.08.2013 5 z 5

Úžasná kniha. Opět jedna z mých nejoblíbenějších z celé série. V tomto díle se hlavně hrozně moc sama vidím v Harrym. Mám takové ty dvě stránky(ohledně jako každý z nás) a líbí se mi, že je mají i kladní hrdinové, že i ti jsou svým způsobem ,,špatní'. A moje druhá stránka je téměř totožná s tou Harryho špatnou stránkou. Je skvělé, že obzvlášť v této knize je poukázáno na Harryho obě stránky více, než v předchozích dílech. Tenhle díl miluji i zfilmovaný a myslím, že je to jeden z nejlepších filmů a jedna z nejlepších knížek, který jsem kdy viděla a kterou jsem kdy četla :).

pink_ivy
08.08.2013 4 z 5

“Wit beyond measure is a man's greatest treasure.” Nejdelší a pro mě nejméně oblíbená knížka série. Proč? Protože mě Harry naprosto vytáčel. Ano a to ještě víc než obvykle. Jasně, tak procházel si pubertou, ale vážně mě štval.

MissBlack
04.08.2013 5 z 5

Od "pětky" to se mnou začalo být zlé. První čtyři díly jsem četla ohromená a fascinovaná, jasně, některé scény mi drásaly nervy, napětí, akce, nebezpečí - všeho bylo dost. To zlé začalo kmotrem, slzičky mi kapaly na stránky, cítila jsem se tehdy tak ublíženě a už vůbec nechtěla číst - ale nemohla jsem přestat. Myslím, že od pětky začaly být v knihách na pořadu dne emoce, silné.
Hned po Vězni je to asi můj nejmilovanější díl. Harry se dostává i jinam, než jsou Bradavice nebo Prasinky, je na ministerstvu, hned dvakrát (červená telefonní budka jako vchod byla úžasnou třešinkou na dortu), novinkou jsou testrálové, Brumbálova armáda, Fénixův řád, Hagridův nevlastní brácha, růžovoučká Dolores Umbridgeová se slabostí pro kočičky a týrání studentů a v neposlední řadě Komnata Nejvyšší potřeby - tu jsem si zamilovala.
Vzpomínám si, jak jsem s naprostým úžasem četla, jak Brumbál bojuje s Voldemortem, Bella nestačí na Brumbálem očarovanou sochu, bylo to impozantní.
A musím říct - film se povedl. Jistě, byl v něčem jiný, ale jako celkový dojem, efekty, prostě nádhera. Miluju tu scénu, kdy se na ministerstvo dostanou členové řádu jako bílé stíny a každý si vezme na starost jeden černý stín a lítají. U toho Bellin šílený smích - je to velice působivá scéna, v knize řád jako bílé stíny popsán není, ale mě to nadchlo a kdyby to tak bylo i v knize, byla bych ještě spokojenější.

Mako123123
01.08.2013 4 z 5

aj toto bolo fajn, viac záhadné a strašidelné ... citelne viac strašidelné... a ten koniec.. no ja som (ftedy) reval

Belatris
24.07.2013 5 z 5

Na to, že je tenhle díl HP tak těžký, že by se jím dala způsobit solidní újma na zdraví, je to čtivá a vyrovnaná kniha, která je v rámci série výjimečná: přestože jde o díl lichý (liché díly bývají spíše o akci a ději), je v něm spousta nových informací o universu HP, aniž by to však přineslo úbytek akce. Taky konečně došlo k psychologickému přerodu Pottera z děcka do puberťáka. Celkově díl se vším, o k HP patří - obsahově i formálně udržuje vysokou laťku.

Aneneta
16.07.2013 5 z 5

Velmi čtivé. Vůbec první kniha, která mě absolutně nadchla a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Četla jsem ji dvakrát a myslím, že si časem celou sérii přečtu znovu.