Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463877/bmid_harry-potter-a-fenixuv-rad-72h-463877.jpg 5 12603 707

Harry Potter série

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix , 2003

Tripedalia
30.08.2011 5 z 5

Tak tenhle mám z celé série nejraději...=) Hlavně tu závěrečnou pasáž u Brumbála v pracovně..

Megii
27.08.2011 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila.
SPOILER: Smrt S. mě však zasáhla hodně. Pro mě byl nejlepší postavou vůbec, po něm asi Snape, Brumbál a pak až Harry.

p.anomisss
25.07.2011 5 z 5

Do této knížky jsem se tak zažrala, že série Harryho Pottera se stala mou nejoblíbenější :)

Bjelásek
28.06.2011 3 z 5

Některé pasáže mi přišli nudné a zbytečné, hlavně poslední rozhovor Brumbála s Harrym, ale na některých jsem si to zase bohatě vynahradila. Temná atmosféra knize nechybněla, víc se mi však na ní líbí její vtip.

-Lenicka-
14.06.2011

Jako dospívající dítě jsem knížky H.Pottera měla opravdu ráda .. tyhle knížky vás dokážou úplně pohltit ..

Tytyna
09.06.2011 5 z 5

Tento díl je nejlepší.....manžel mi odmítl koupit další s tím, že mě pak on ani děti nevidí:-)

Teru
14.04.2011 5 z 5

První díl, který neodpovídá běžnému schématu "nuda u Dursleyových-Bradavice-Vodlemort", ale děje se v něm něco již od začátku. Napínavá a strhující, tak bych knihu stručně charakterizovala. Harry už jednoduše není jen malý zakřiknutý chlapec a to se mi líbí.

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

sBety
09.04.2011 4 z 5

Líbí se mi jak kniha vyspívá do temné atmosféry. Líbí se mi odboj Fénixova řádu a B.A., vyvrcholení na konci (i ve filmu to bylo působivě zpracované) a hlavně ztělesění absolutního ružového zla Dolores Umbritgeové.

Swatulkaa
26.03.2011 3 z 5

Tento díl mě bavil ze všech dílů úplně nejmíň...ale stál taky za to :-)

yzmael
22.02.2011 4 z 5

ako pri tretej časti..kniha/film 85 percent....tu sme už v tom až po uši ;)))
začína sa veľkolepé divadlo, od 4 časti sa s tým už nedá prestať...

Dominik_13
11.02.2011 5 z 5

S Fénixovým řádem začíná má nejoblíbenější trojice knih o Harrym Potterovi. Propracovaný děj, vše je domyšlené, nikam se nespěchá. Dolores Umbridgeová je perfektně napsaná postava!

Čmoudová
31.01.2011

Asi nejméně povedená knížka ze ságy o Harry Potterovi, po přečtení jsem z ní byla zklamaná, nevím čím to, možná tím, že předchozí díl byl opravdu povedený....

pistalka
23.11.2010 5 z 5

V roce 2004 jsem byl z tohoto pátého dílu mírně zklamaný a přišel mi poněkud nudný, ale po druhém načtení této ságy se stal dílem nejoblíbenějším. Rowlingová nikdy nebude bezchybná spisovatelka, ale tady se jí povedlo snad vše, skvěle pracovala s atmosférou i chováním postav a nic nezkazila. Navíc Dolores Umbridgeová je při vší své obludnosti skvělá postava. O to víc mě pak mrzel paskvil Davida Yatese, který je příliš zkratkovitý.

megi
30.11.-0001

Harry Potter je moje srdeční záležitost :-)...ale až od tohoto dílu mě to začlo pořádně bavit. Respekt prřed tim jak to Rowlingová má vše vymyšlený jak to hlavně v posledním díle navazuje. Harryho jsem vždy hltala...:-)

Senza Jenka
30.11.-0001 3 z 5

Zbytečně dlouhé. Některé pasáže a úseky bych zredukovala - občas se to trochu vleklo. Ředitelka Umbridgeová byla neskutečná, asi bych ji musela zaškrtit.
Na mém žebříčku oblíbenosti opět vedou Weasleyovic dvojčata :o)
Nelogické mi přišlo používání Veritaséra - proč ho před čtrnácti lety nepoužili na Smrtijedy, kteří se vymlouvali, že jednali pod vlivem kletby Imperius? Proč Harry nikdy dřív neviděl testrály, kteří tahali školní kočáry, když byl svědkem smrti svých rodičů? To autorka trochu nedomyslela.
SPOILER Nejlepší prvek v závěru je rozhodně oblouk, za kterým zmizel Sirius! KONEC SPOILERU
Dávám nedostatečnou překladateli - Sirius se skloňuje Siria, Siriem, Siriovi - ne Siriuse, Siriusem a Siriusovi - fuj!!!

Jeanette
30.11.-0001 4 z 5

Pěkný, ale poněkud nudnější než předchozí. Překvapivý začátek i konec, ale uprostřed? Skutek utek...

Rockwood
30.11.-0001 4 z 5

Tenhle pátý příběh o čarodějnickém učni Harry Potterovi mě nadchnul víc, než předešlý díl a taky jsem jej zblajznul během chvilky.

Fiona
30.11.-0001 4 z 5

Temnější a strašidelnější a náročnější, ale stále vtipný, stále pohádkový stále hravý. Čím, dál tím víc se mi líbí Ginny!

Azizi
30.11.-0001 5 z 5

Tak tento diel je zo série môj najobľúbenejší :) už som iba čakala, či ho posledné dva náhodou neprekonajú, ale nestalo sa tak. Príbeh ako napísaný pre mňa, jednoducho moc sa mi to páčilo. Od začiatku až dokonca najvyváženejšia knižka z celej série.

Spoiler!
Páčili sa mi napríklad aj všetky tie miesta, kde sa odohrával dej, ako Nemocnica svätého Munga, či Ministerstvo... A dokonca ani Siriusa som si nijak zvlášť neobľúbila, preto mi ho na konci nebolo ani príliš ľúto.