Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463877/bmid_harry-potter-a-fenixuv-rad-72h-463877.jpg 5 12648 12648

Harry Potter série

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix , 2003

ptacicek
17.06.2020 4 z 5

Opět úžasné čtení. I když mě chvílemi to Harryho skuhrani opravdu nebavilo. Ale jako celek opět fajn oddychovka i díky vtipkum na Vrchní vyšetřovatelku :-)

Jeár13
15.06.2020 5 z 5

Další skvělý díl. Neobstojí u mě před předchozími dvěma díly ale neztrácí na kvalitě a napětí. Tyhle knihy se dají číst neustále. Rozhodně doporučuji.

Sykorka10
12.06.2020 4 z 5

Mě tento díl upřímně moc nebavil. To ale neznamená, že je to špatná kniha, to vůbec ne! Jen mi připadala moc dlouhá a dějově až tolik nezajímavá.

Gweny
12.06.2020 5 z 5

Fénixův řád je nejobsáhlejší knihou ze série HP a musím říci, že na atraktivitě jí to rozhodně neubírá. I když časté Harryho pubertální nálady mě sem tam už začínaly vytáčet, přeci jen jedno pasovalo na druhé jako p..el na hrnec.
Tohle je pro mě druhý nejvíce emotivní díl nejen proto, že se tu často setkáváme se Siriusem. Zároveň se setkáváme i s jinou stránkou osobnosti Albuse Brumbála nebo profesora Snapea, který si začíná získávat mé sympatie. Stejně tak v mých očích na vyšší level postoupila i Minerva.
Nemohu se ale ubránit srovnání s filmem, z jehož obsahu jsem teď zpětně nesmírně zklamaná. Stejně jako už u čtvrtého dílu, tak tady snad ještě víc si scenáristé většinu věcí pozměnili k obrazu svému a ještě víc souvislostí nám zatajili, což mě opravdu mrzí, ale na druhou stranu jsem schopná pochopit, že kvůli stopáži filmu bylo třeba hodně scén co nejvíce osekat, ale je to škoda.

Everion
10.06.2020 5 z 5

Pán zla se vrátil, ale nikdo tomu nechce věřit. Všichni se spikli proti Harrymu a pouze jeho přátelé mu věří. PS pokud jste hledali super padoucha, tak v této knize jej jistě najdete - Dolores Umbridgeovou.

Luna7
08.06.2020 5 z 5

Po předchozích dvou super dílech mi tenhle přišel trochu slabší. Ale je to Harry Potter a všechny díly mám ráda. Fénixův řád je hodně rozepsaný a dozvídáme se tu zase spoustu nového o kouzelnickém světě, takže v tomhle ohledu je fajn. Ale zase je pravda, že se tady toho moc neděje až na ten smutný konec jedné oblíbené postavy.
Takže shrnutí: Umbridgeovou nesnáším, Harry mi tu hodně leze na nervy a bude mi chybět Sirius, ale konečně už tu je Lenka a lidé už věří v návrat Vy-víte-koho, takže už nastávají temné časy a Harry musí jednat.

-markéta-
04.06.2020 4 z 5

Tím, že je kniha tlustší, tak už i obsahuje hodně věcí, které se do filmu nevešly.
Harryro mám moc ráda, ale v tomto díle mi vadila jeho povaha, kdy byl neustále na někoho naštvaný a křičel (CAPS LOCK).
S tímto dílem začínají téct i slzy, protože začínají umírat osoby, které do příběhu prostě patří.
O Umbridgeové nemusím snad ani psát - příšerná postava.
Každopádně to byl další skvělý příběh, který je radost číst. Fajn oddechovka, u které nemusíte přemýšlet.

PanTydlitát
02.06.2020 5 z 5

Knihu jsem zhltla asi za jeden den, líbila se mi, nicméně na konci mi vytryskly slzy. Až později jsem poznala, že to nebyly slzy smutku, ale slzy hněvu. Pak jsem si na autorku od srdce zanadávala :D. Nicméně ani s tím příšerným koncem knihu neodsuzuji a dávám jí plný počet ;)

Mojepočteníčko
02.06.2020 4 z 5

Jestli něco na této autorce obdivuji, pak je to fakt, že se v knize neděje nic extra a stejně hltáte stránku za stránkou, protože je to prostě dobrý :) Díl byl hodně zaměřený na to, jak funguje ministerstvo kouzel, ale i tak mě jeho čtení moc bavilo. Věřím, že letos Harry konečně pokořím komplet :)!

Anushka1
01.06.2020 5 z 5

Pátá a zároveň nejdelší kniha z celé série. Je vidět, že Rowlingovou už nikdo nelimitoval v jejím psaní a mohla proto příběh rozvést do největších detailů.
První část příběhu se odehrává ve škole a hlavní hrdinové zažívají útrapy od Dolores Umbridgeové. Občas jsem měla pocit, že ona je snad ještě horší charakter, než samotný Pán zla. Moc jsem si v tomhle díle oblíbila dvojčata Weasleyovi. A v závěru se opět Harry postaví Tomu-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit. Bohužel v tomto díle dochází pro Harryho (i pro mne) k velmi zdrcujícím ztrátám. Plynule pokračuji na další díl...

Listopad
01.06.2020 4 z 5

Tři hvězdy za ženskou z Ministerstva s tou blbou mašlí a smrt postavy jsem přehodnotila, protože to, co prováděli Fred a George, je legendární. Ty dva jsem měla ráda hned a mrzí mě, že ve filmech nedostali tolik prostoru se vyjádřit - speciálně ohledně jejich zdrhačky ze školy. Phelpsovic duo je mimochodem stejně praštěný. Miluju je. :D

ElikaS
29.05.2020 5 z 5

Fénixův řád byl značně depresivní díl. Dolores Umbridgeová mi přišla jako ještě horší postava než celý Voldemort.

klaraj093
26.05.2020 5 z 5

Po 15 letech znovu čtení a samozřejmě nezklamala. Ale musím uznat, že tenhle díl se mi četl poněkud déle, než ty předchozí.. Každopádně bylo fajn, připomenout si všechny detaily, co ve filmech chybí. Člověk už je filmy totiž úplně pohlcen.

Kubiknoobik2
26.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Moc se mi líbí ta Brumbálova armáda a jak je tam víc popsaný ten život ve škole a i děj byl moc fajn. Asi nejlepší Harry Potter vůbec.

Adél784
20.05.2020 5 z 5

Skvělá jako předešlé díly:)ve filmu není vše vysvětleno jako v knize a několik scén chybí, ale i tak mám ráda jak knihu tak film:)
doporučuji a těším se na další díl:)
5/5

Worbitka89
16.05.2020 5 z 5

Rostla jsem s Harrym a tuhle knihu jsem dostala na Štědrý den, když mi bylo 15 let, pamatuji si, že 26.12 v brzkých ranních hodinách byla kniha dočtena :)

Jrsnbl
13.05.2020 5 z 5

Má nejoblíbenější knížka z celé série! Proč je tomu tak? Série nabývá na temnotě, postavy dospívají. Už to není ta dětská pohádka, stává se z toho tragédie. Díky délce knihy, se v příběhu ukrývá nespočet maličkostí, kterých si na první dobrou opravdu nevšimnete. Fénixův řád je zlomovou knihou v sérii o našem milovaném čarodějíčkovi.

gad
12.05.2020 5 z 5

V Bradavicích přituhuje stále víc. Pryč je romantika Harryho prvního roku zde. Až příliš mi zásah Ministerstva kouzel do chodu školy připomínal současnou situaci. Bytostně nesnáším šikanu a omezování svobody, takže být v Bradavicích, určitě bych se aktivně účastnil odboje. Harry může být rád za své kamarády, bez nich by nikdy nedokázal čelit všem nebezpečím a útokům ze strany Zla. To nabývá na síle a je jen otázkou času, kdy se projeví naplno. Také nečekejte šťastný konec, ale více nemohu a ani nechci prozrazovat. Otevírám šestý díl a jsem celý natěšený, co mne čeká.

TajemnýSmrad
03.05.2020 3 z 5

Fénixům řád mě osobně příliš nebavil (obzvláště s přihlédnutím na předchozí díly). Byl dlouhý a nějak se mu nedařilo navázat na první skvělé čtyři díly. Navíc mě přišlo, že Brumbál v rámci tohoto dílu nějak ztratil empatii a takový ten supermanovský a pohádkový nádech...
Konec konců, Fénixův řád celkově ztrácí pohádkový děj.
Každopádně ale tento díl stvořil tu největší svini, kterou člověk musí nenávidět - Dolores Umbridgeovou!

Elka252
01.05.2020 5 z 5

Bezpochyby jsou všechny knihy od Rowlingové geniální a do této skupiny patří i tato. Knihu už jsem četla před delší dobou ale vždy se jí ráda znovu pohltím. Miluju kouzla, magii, famfrmál a celičký kouzelnický svět. Více než Harryho jsem si zamilovala jeho věrné přátele a všechny dobráky z Fénixova řádu ( z nich zdaleka nejvíce Tonksovou). Tuto knihu jako všechny ostatní mám moc ráda a sama tajně chci cestovat časem, létat na koštěti, hypogryfovy nebo testrálovy bojovat proti temným silám a zažít čistý smých přátel v nebelvírské společenské místnosti.
A ještě něco Severus Snape je můj hrdina.!