Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463877/bmid_harry-potter-a-fenixuv-rad-72h-463877.jpg 5 12648 12648

Harry Potter série

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix , 2003

midone
01.05.2020 5 z 5

Kolik to má stran? Tak 500. No ale stránky ubíhaly tak rychle, že jsem nevěděla kam vůbec mizí.

PanTydlitát
24.04.2020 5 z 5

Smutek, smutek, hrozný smutek, ale také napeti a hruza z nekterých činu jistých lidí... Škoda ze uz je konec ;-)…
Harry Potter proste stále prekvapuje. Uzasné. Uzasné. Víc nemám co dodat, snad jen - ano, jiste - DOPORUČENÍ.

Frida12
21.04.2020 5 z 5

Byla to smutná kniha,ale samozřejmě velice napínavá. Hrozně se mi líbila. Škoda že skončila. DOPORUČUJI!

Mishell14
19.04.2020 5 z 5

Trochu jsem se obávala díky některým názorům, že mě knížka nebude bavit, ale opak je pravdou. Zcela chápu, že pro některé může být kniha zdlouhavá nezajímavá někdy až překombinovaná. Ale za mě je to jeden z mých nejoblíbenějších dílů a děj mi naprosto utekl.

fajka
19.04.2020 5 z 5

Po pátém dílu Harryho Pottera jsem byla smutnější než obvykle. Byla to krásná a tajuplná kniha s jakýmsi napětím. Harry už měl patnáct let a vystavoval se velkým nebezpečím. Častokrát jsem s ním soucitila, když si odpykával své školní tresty. Je zajímavé číst, jak postupně hlavní hrdina a jeho kamarádi rostou. Občas sama sebe přistihnu, jak přemýšlivě hledím z okna a vracím se zpět k jejich neobyčejnému světu. Jsem hodně ráda, že jsem tuto sérii začala číst a myslím, že se k ní budu nejen jedenkrát vracet.

PWM
14.04.2020 2 z 5

Stále silněji si myslím, že Rowlingová podléhá myšlence, že dětský čtenář musí stále dostávat stejné množství událostí, akce a napětí, jinak by to nemusel vydržet. Možná se ale naopak jen snaží psát tak, jak je tomu i v životě – to důležité se odehraje během několik málo okamžiků a zbytek je jen nudná každodennost.

Asi proto se autorka při psaní napříč všemi knihami tak „vyžívá“ v téměř „těsnopisném“ podání klíčových událostí, které se obvykle odehrají v několika málo větách a když se nic neděje, tak toho musí být alespoň hodně, aby se to vyrovnalo. Ve Fénixově řádu se neděje prakticky vůbec nic, a asi právě proto je taky tak dlouhý. Dalo by se s klidným svědomým škrtat, klidně půlka knihy (navíc pověstná "libovolná půlka"), a nic by se vlastně nestalo. Dost možná by se dala vypustit celá kniha a navázat hned tou příští a nikdo by to ani nepoznal. Aby toho nebylo málo, z postav, které se v minulém dílu probudily k životu, se opět staly toporné loutky poslušně hrající svoje až přehnaně archetypální role

Samozřejmě to neznamená, že by tady nebyly hezké nápady a okamžiky, jako už tradičně je to především zajímavý počátek knihy a zejména scény na Grimauldově náměstí.

Nedá se ale nic dělat, Harryho školní docházka musí trvat předepsaný počet let a tak je třeba napsat knihu i pro tento rok, ačkoli by dost možná stačil jen krátký zápis v ročence a jedno datum úmrtí na gobelínu…

Skyer
11.04.2020 4 z 5

Kniha má své chyby a mezery a už se jí to hůř odpouští, protože už moc do middle-grade nespadá. Zápletka na konci byla jak pro děti, protože bylo hned od začátku jasné, jak to bude.

Čtvrtý díl mě nějak extra nebavil, ale tady se toho mnohem zlepšilo. Harryho chování mi na rozdíl od ostatních tolik nevadilo a jsem ráda, že se vyloupla vlastnost Rona jako necity, protože mu to přidalo na realističnosti. Dobré bylo i prohloubení postav Jamese a Snapea, kdy se ukázalo, že vše není tak černobílé, jak se zdá.

Knihomolka2812
11.04.2020 5 z 5

Nádherná kniha.

Majinka010406
07.04.2020 5 z 5

Velmi dobrý díl. Hodně dobře se četl.

makul
04.04.2020 5 z 5

Nejlepší díl❤

Mája777
04.04.2020 5 z 5

Smutek. Nekonečný smutek prochází jako tenoučká nitka celým příběhem. Opět se dovíme něco z Harryho minulosti a s obavou s ním hledíme do budoucnosti. Co přinese další příběh? Kdy už to všechno bude mít konec a Harry začne žít ,,normální” život?

Marjanka956
30.03.2020 4 z 5

Velmi pěkná kniha.
Zatím pro mě nejstašidelnější díl Harryho. Bylo mi ho líto že mu nikdo nechce věřit a odstrukují ho od sebe, ale naštěstí měl dobré kamarady a ti mu pomohli.
Přišlo mi strašně lito Siriuse (že s Harrym neměl čas být déle)

Agatha84
24.03.2020 5 z 5

Ač mi Harry se svými pubertálním ego výlevy lezl po celou dobu dost na nervy, nic to nemění na mém celkovém nadšení z příběhu. Pohádka definitivně skončila. I přes neuvěřitelný objem se kniha četla prakticky sama já znovu a hluboce smekám před paní autorkou. Geniální!!

panda2
23.03.2020 5 z 5

Pátý díl Harryho Pottera, ve kterém už jde do tuhého. Pokud stejně jako já nejste obdařeni výtečnou pamětí, prožíváte napětí i při čtení po několikáté, protože na rozdíl od předchozích dílů je tady věcí, co pozapomenete (nebo ostudněji- nepamatujete si, protože nebyly ve filmu) habaděj. Knížka mě úplně vtáhla a způsobila ten krásný pocit, kdy čtete a zapomenete na svět kolem, protože v tu chvíli prostě není dostatečně důležitý. I veselých momentů, které mě donutily se pousmát, bylo dost. A kdyby snad nějakého čtenáře-začátečníka odrazovala délka, věřte mi, stojí to za to. Drobnými zápletkami se to tu totiž jen hemží.

Booklice
21.03.2020 5 z 5

I když je to nejdelší kniha ze série o Harry Potterovi, přečetla jsem ji skoro nejrychleji. S každým koncem jedné kapitoly jsem se už nemohla dočkat té další a konec jsem dočetla takřka jedním dechem. Zase jsem měla možnost pochopit víc a víc a začala jsem všechno chápat v mnohem větších souvislostech.

LunaL.
14.03.2020 5 z 5

Když jsem tenhle díl četla poprvé, nebyla jsem z něj moc nadšená a dlouho se k němu nevracela. Pak jsem knihu zkusila znova - a teď ji beru jako jednu z nejlepších! Člověk musí prostě mít tu správnou náladu! :) A pátý díl ve filmu je snad nejlepší!

MalejTucnak
08.03.2020 5 z 5

Zatím jsem pouze poslouchala audioknihu, ale to už čtyřikrát a miluji to. Knihy (i filmy) Harry Potter si mě navždy získaly.

luci14
05.03.2020

jedna z nejlepších knih mého života :)

jan.votoupal
28.02.2020 4 z 5

Nádhera a nejen pro děti. Já jsem postupem vydávání této série zestárl a neztratila nic ze své krásy. Čtivé, odpočinkové. Velký obdiv za tolik práce spisovatelce, a to nejen na knihách samotných, ale i za roky příprav, než se vůbec dala do samotného psaní...

BlankaHill
23.02.2020 5 z 5

Opět vynikající. Pořád mě úžasně překvapuje dalšími a dalšími věcmi ze světa kouzel. Opravdu propracovaný svět. Já to prostě žeru... ( ◜‿◝ )♡
Edit: Ten samý den, co jsem dočetla knížku jsem se podívala na film... OMG - díky bohu, že jsem nedostala ťafku od manžela, jak jsem do toho kecala (◔‿◔) "Takhle to ale vůbec nebylo. Tohle úplně vypustili. Díky bohu, že jsem si to přečetla!" Opravdu už značný rozdíl...