Dvůr mlhy a hněvu

Dvůr mlhy a hněvu
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306865/bmid_dvur-mlhy-a-hnevu-7Ms-306865.jpg 5 3618 3618

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží? ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Mist and Fury , 2016

MonicaMonique
19.09.2017 4 z 5

Po zklamání z prvního dílu jsem byla příjemně překvapená. Kniha měla spád a dokonce můžu s klidným svědomím říct, že se těším na další díl.

hanuliinka
18.09.2017 5 z 5

Po prvním dílu, který byl podle mě zpočátku hodně předvídatelný, byl tento díl úplně něco jiného. Příběh jsem zhltla doslova jedním dechem. Napětí mezi hlavními postavami jsem cítila na kůži a jejich lásku jsem prožívala s nimi. Všechny postavy mi přirostly k srdci a pevně věřím, že v dalším díle dostanou nejmenované dvě osoby šanci na vykoupení... i když někdo musí hrát padoucha O:)

Doporučuji :)

Ann4
17.09.2017 5 z 5

Už dlouho mě takto kniha nezaujala. Tak moc, že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Kdo má rád tento druh knih - jen doporučuji.

Adele02
16.09.2017 5 z 5

U prvního dílu jsem se nudila, tady jsem stránky hltala jako blázen. Konce Dvorů jsou jiné než u Trůnu, ale stejně mi vždycky vyrazí dech. Miluju celý Noční dvůr. A pro autorku mám do dalšího dílu jediné přání: Zabij tu tamlinovskou svini hned na začátku trojky. A pěkně pomalou, mučivou smrtí, ať si to taky vychutnám.

alzbeta4340
15.09.2017 5 z 5

Velice čtivá fantasy pohádka především pro dívky a dámy. Děj je bohatý a klidně by vystačil i na díly dva, já jsem ale byla ráda, že nás autorka zbytečně nenapínala a napsala vše v jedné knize dohromady. Všechny postavy jsem si oblíbila a budu se těšit na závěrečný díl.
Očekávám pohádkově šťastný konec, protože jinak budu vážně zklamaná.

Tombraider
14.09.2017 5 z 5

Úchvatně napsaný druhý díl trilogie,i když byla pasáž,kde jsem si uvědomil,že čtu snad románek z "Růžové knihovny"

Kiwi24
10.09.2017

Nejprve jsem byla opravdu zamtená. V jedničce nám Sarah vtloukla do hlavy, že Tamlin je ten hodný a Rhysand ten zlý. Ale já po dočtení hlásám: Feysand forever!!!!

Channach
05.09.2017 5 z 5

Tohle se mi líbilo moc. Jdu okamžitě astřelbitě na třetí díl v angličtině. Na české vydání nemám šanci vydržet. Během čtení mě napadaly otázky jako: Proč by to král dělal? Proč najednou v řádu měsíců, když čekal stovky let? A proč tak okatě? Těšila jsem se, že to v recenzi pěkně rozmáznu, ale Sarah J. Maasová má za ušima a na všechno mi v průběhu čtení vysvětlila. Více v mé recenzi v záložkách na blogu Channach.

Sima890
04.09.2017 5 z 5

Neočekávaný zvrat, druhý díl je asi ještě lepší než první a zamilovala jsem si ho...
Úplně boží byly scény Feyre a Rhyse, krásní jsou
Tamlin je tu ten "bad guy" "the villian", ale i tak mu přeju šťastný konec, doufám, že si najde družku
Dvůr Mlhy a Hněvu je z úplně jiného světa, z Nočního dvora, nic moc se mi líbí nové postavy, a že jsme poznali Rhyse bez 'masky Vladaře'
S.J. Maas je moje nejoblíbenější autorka

Elizabeth666
01.09.2017 4 z 5

No.....když jsem si četla všelijaké komentáře o tom jak je tento druhý díl hrozně super a já no začalo mě to bavit až od nějaké té poloviny.

Jako strašně se těším už na třetí díl, ale ten druhý mi připadal zajímavý teprve až na konci.

Jinak tuto sérii doporučuji. :-)

BarunaNefilim
31.08.2017 5 z 5

Ach můj bože. Miluju miluji miluju miluju. Všechno. Mam chuť si knížku přečíst znova. V prvním díle jsem Tamlina opravdu měla rada ale Rhys.....toho zbožňuju.

Terez54
31.08.2017 5 z 5

Včera jsem knížku přečetla už potřetí. A pokaždé, co ji dočtu, tak se stanu citově nevyrovnanou, protože co Sarah J. Maas dělá za konce ..to jinak nejde.
Po shlédnutí několika recenzí musím souhlasit s tím, že je 2. díl této série zaměřen na Rhysandra a Feyre a že je to spíš romantika než fantasy. Jenom to nevidím jako mínus, protože, jak všichni víme, tak je to nově zpracovaný příběh na motivy Krásky a zvířete a tam jde především o lásku. Na druhou stranu souhlasím také s tím, že se nedostává prostoru Prythianu. Tím myslím jeho popisu, protože z těch "mála" informací si ho sice představit dokážeme, ale není to ono. Snad nám to ve třetím díle o Prythianu prozradí více.
Jak jsem řekla. Příběh je opravdu o vyvíjejícím se vztahu mezi Feyre a Rhysandrem a to nemám námitky. Rhysandra jsem si naprosto zamilovala ..a kdo by si ho nezamiloval, že? Nové postavy? Pecka! Azriel, Cassian, Mor, Amren ..jsou opravdu rodina a zamilovala jsem si všechny. Nechybí tam i sex, což mě osobně nevadí. Řekla bych, že bez toho by to nebylo ono. Ovšem i přes ty mínusy knížku miluju. Z nenávisti se stane láska. Tohle je opravdu něco pro mě. :-D A samozřejmě ..Potřebuju další díl!!! Protože ten konec. Sarah, ty nás chceš všechny zabít, fakt!
Mínusy: Tamlin. Opravdu mě mrzí, co se z něj stalo, nebo spíš, co z něj Sarah udělala.
A další věc ..SPOILER!
Když se Feyre dozví, že je Rhysandrova družka? Jako ..what the hell, Feyre? Já chápu, že to Sarah potřebovala nějak zařídit, aby se potom stalo, to, co se stalo, ale šlo by to udělat i lépe. :-(

Peťule159
28.08.2017 5 z 5

Boží, boží, boží...právě jsem to dočetla :( :) už chci třetí díl.. Tohle bylo naprosto boží ....Sice mě mrzelo co se vyklubalo Z Tamlina, ale Rhysanda jsem si zamilovala ....Doporučuji přečíst všem čtenářům :) :)

Guepp
25.08.2017 5 z 5

První díl slouží k tomu, abyste si tento příběh zamilovali, druhý díl Vás ho donutí naprosto zbožňovat a žasnout nad ním! Pokud bude třetí díl ještě lepší, jak ty dva předchozí, tak asi všichni čtenáři explodují! :-D
Dvojka prostě jednoznačně vítězí. A hlavně zde - dle mého - přichází i něco, co v podobných knihách tohoto typu není - ztrácí se zde ta naivní pohádková černobílost. Ten, kdo byl prvně považován za zlého, takový vůbec být nemusí. Důležité je, dozvědět se celý jeho příběh a zjistit, co ho vedlo k jeho "zlým" činům. Přeji hezké čtení všem!!!

Bee
25.08.2017 5 z 5

O prvním díle jsem tady tuším psala, že mě příjemně překvapil, ale že hlavní hrdinka není úplně podle mého gusta.
Oh my.. To byla chyba. Druhý díl tuhle sérii vystřelil snad až na první místo mých knižních oblíbenců, překonal dokonce i sérii Skleněný trůn nebo Mercedes Thompsonovou, která doteď byla mou favoritkou. Co se týče děje, stránky mi neskutečně ubíhaly, až mi to bylo skoro líto. A ten konec!
Práce s postavami mě neskutečně bavila, Feyre prošla značným vývojem a dostali jsme se na kobylku i Rhysovi (co si budeme povídat, to je prostě něco ❤️ ) a také jeho přátelům. Co se mi tady líbí nejvíc je, že autorka pracuje se všemi postavami, nejen s těmi hlavními.
Kniha mě naprosto nadchla, jediné, čeho lituju je, že tady není šestá hvězda, kterou bych mohla hodnotit.

nani_nka
24.08.2017 5 z 5

K tejto knihe by stačilo napísať len jedno - RHYS ❤️

LilianaFalcon
23.08.2017 5 z 5

Kéž by to mělo aspoň 1000 stránek! Rozhodně jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.
Úžasné postavy, které prostě musíte milovat. Záporňáci, které musíte nenávidět. Napínavé akční hravé svůdné.
Ale hlavně se to vyvíjí a nestagnuje :-)
A ten konec?!

DominusLupus
22.08.2017 5 z 5

Spoilery

Hodně kladená otázka.... Jestli byl 2. díl lepší než 1. za mě určitě ano. ALE - Pokud čekáte větší odkrytí magického světa a souhry dvorů , tenhle díl vás moc nepotěší. Jde spíše o fantasy romanci , hodně propracovanou , čtivou romanci.
Jako jedno velké plus této knihy byl dala Rhysanda. Jeho postava byla úžasně propracovaná a neměl snad žádnou chybu - což by se možná mělo předělat kapičku jinak , byl až moc dokonalý. Ale stále byl plusem.
Jeden velký malý mínus této knihy , bylo Feyřino vyrovnávání se s faktem , že je Rhysovou družkou. Ty stránky mi přišli tak nějak naprosto zbytečné , nemuselo to tam být. Od S. J. Mass bych očekávala , že se s tím dokáže vypořádat lépe.
A co jsem na této knize proklínala ... Luciena. V prvním díle jsem ji jeho postavu naprosto zamilovala, ( a musím přiznat , že Tamlina jsem nesnášela) Byl světlejší stránkou celého prvního dílu. Feyřin dobrý přítel. Ale v tomhle díle ? Nevím , schválně , koho z vás naštvalo to , že ho S. J. Mass obrátila k Feyre zády ? TO Bylo tedy to jediné , co mě na té knize naštvalo natolik , že jsem jí málem ubrala hvězdičku ,ale neudělala jsem to a to díky konci , který to celé naprosto vygradoval.
První díl měl na mě až moc dlouhý a protahovaný konec , chápu proč tam musel být , ale byl dlouhý.
Druhý díl! Páni ! Ten konec byl skvělý a poukázal na Feyřinu prohnanost! Famózní.
Za mě skvělá kniha s pár mínusy ale mnohem působivějšími plusy.

Kamiliana
20.08.2017 3 z 5

Radost z příběhu, na jehož pokračování jsem netrpělivě čekala, mi naprosto zkazil překlad. Kniha místy nedává smysl a angličtináři z ní vycítí hned, co je špatně (nadužívání kondicionálů + výrazy jako nanicovaté tělo, atd,). Škoda.

kika812
19.08.2017 5 z 5

Tato kniha byla jako bomba všech pocitů, která ve mě najednou vybuchla a já nevěděla co mám cítit prvně. Nadšení? Vztek? Zklamání? Úlevu? Napětí? Lásku? Vzrušení? Překvapení? Hodně překvapení. Pár posledních stran jsem si četla znova a znova, abych se přesvědčila, že to tak skončilo.
Každé slovo, větu, stránku a kapitolu jsem prožívala jako by to byla skutečnost, jako kdybych tím příběhem žila. (A nejspíš nějakou dobu budu. ;D) V mé knihovničce si vysloužila čestné místo. Ten příběh si zamilujete ❤️❤️❤️

láska magie erotika víly, rusalky fantasy

Sarah J. Maas
americká, 1986