Dvůr mlhy a hněvu

Dvůr mlhy a hněvu https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306865/bmid_dvur-mlhy-a-hnevu-7Ms-306865.jpg 5 3585 3585

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží? ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Mist and Fury , 2016

ifulda
26.10.2017 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, abych hltala každou stránku knihy s naprostým zaujetím. Druhé pokračování série už teď s jistotou patří mezi málo knih, které si musím přečíst znovu. Nebudu nic prozrazovat, každopádně kdo váhá, zda si knihu přečíst (tak, jako jsem hloupě váhala i já), rozhodně se do toho dejte.

Flyn
23.10.2017 5 z 5

Jaaaa...jaaaa....nejak nevim co rict, co dodat. Ja vim ze tenhle zanr asi neni vubec urcen pro mou vekovou kategorii. Uz roky si rikam ze jsem se zasekla nekde v 18 letech, ale vzdycky jsem si to omluvila tim, ze prece hledam odpocinkovou knizku, tak proc ne fantasy pohadky. Hmmm, musim prestat s vymluvami a prijmout to. Jsem absolutni fantasy romantik a jsem si docela jista ze uz z toho nevyrostu. I kdyz jsem to roky tusila... Sarah J. Maas mi to kazdou vyslou knizkou potvrzovala a u tehle serie jsem se dokonce pustila do anglictiny protoze jsem to uz zkratka nemohla vydrzet! Takze fajn, kde se da zapsat do fanklubu? A kde sezenu nejaky pekny plakat Reese? Teda pardon-Rhysanda? Musim si ho vylepit nad postel...hahaha. Ne, ted vazne-bylo tam vsechno co v tomhle zanru hledam a proto poprve v historii davam 5 hvezd i kdyz si uvedomuju par chyb...ale me nadseni to vse prekrylo ;)

Barbara182
20.10.2017 5 z 5

Ačkoli se mi to moc často nestává, druhý díl série se mi líbil ještě víc než ten první :-) Příběh nabral jiný směr a ukazuje trošku reálnější obraz než "žili spolu šťastně až do smrti", naopak docela hezky nutí k zamyšlení, kam až sahá skutečná láska, kde jsou hranice vděčnosti a že bez naslouchání jeden druhému a vzájemné tolerance nemá žádný vztah šanci. Jediné, co mě mrzí je fakt, že další díl má v češtině vyjít až příští rok na jaře :-( To vůbec nevím, jak vydržím, protože už teď mám solidní absťák :-)

Tyara
20.10.2017 5 z 5

Neuvěřitelné, autorka mě zase dostala :D tuhle sérii prostě miluju. A druhý díl, wau. Ne že bych od prvního dílu nečekala, že Feyre s Rhysem budou mít mezi sebou takové pouto, ale stejně, nádhera. Doufám, že na další díl nebudeme čekat příliš dlouho :)

kuroneko
18.10.2017 5 z 5

Trochu se stydím za koment u prvního dílu, ale bohužel jednička nebyla tak dobrá jako dvojka.. Tato kniha mě velice překvapila nečekala jsem to, nebyla jsem na to připravena!!! ... Mé srdce na konci umřelo... doslova... nebyla jsem schopna ničeho, jenom jsem přemýšlela co bude dále. Doufám že Feyre neskončí s Tamlinem v posteli ..  Protože jestli jo tak tu stránku vyrvu, roztrhám na malé kousky a pak je spálím.  A jestli.... jestli se stane něco s Rhysem a ostatními, tak to asi nerozdýchám ... už teď jsem s tím měla problém ...

Achjo nutně potřebuji další díl ... T.T
P.S.: miluji kapitolu 54 ... jenom, kdo to ještě nečetl, nepřeskakujte, stejně se tam zachvilku dostanete... :D

Bohdana11
15.10.2017 5 z 5

Připojuji se ke všem kladným hodnocením.byla to bomba,nic lepšího jsem nikdy nečetla, teď nemůžu číst nic jiného,asi začnu znovu a to už snad vyjde třetí díl. :-*

janaquick
12.10.2017 5 z 5

Výborný konec, už aby byl třetí díl =)

Vercutka
10.10.2017 2 z 5

Četlo se to hezky, to jo, ale autorka měla skončit prvním dílem. Druhý díl mi přišel až moc červený a chvílemi dokonce hloupý.

Odík
09.10.2017

Nepřekvapilo...

denisa4219
06.10.2017 5 z 5

Jakože, COŽE...? Ten konec... no páni. Opravdu me tato kniha dostala. Nemohla jsem se od ni odtrhnout....

Majinka2001
30.09.2017 5 z 5

Tento díl byl ještě lepší než ten první, Rhysanda jsem si úplně zamilovala. Už se nemohu dočkat na třetí díl.

Miss.hell
30.09.2017 5 z 5

Od teď, až do doby dalšího dílu nemá můj život smysl... Tohle byl pořádně nadupany příběh. Nemám slov

ElenRiannon
27.09.2017 5 z 5

Moc se mi tento díl líbil, možná se mi místy zdál příliš zdlouhavý, ale autorka to vždy nějak zachránila takže to bylo v pohodě. Jediné, co mě mrzelo byl Tamlin, který se tak zvláštně choval, to jsem moc nečekala, protože jsem mu fandila. Jsem zvědavá na poslední díl. :)

IvoryP
26.09.2017 5 z 5

První díl byl super, přečetla jsem ho za dva dny a říkala jsem si "jo, fakt dobrý fantasy".... ale tohle.... Bože! Ona umí opravdu neskutečně dobře psát :D
Všem doporučuju a nedočkavě čekám na třetí díl :D

annamc
25.09.2017 5 z 5

Skvělý, skvělý, nejlepší, nemohla jsem se odtrhnout. A Rhys je prostě dokonalý

Kerolajnacek
23.09.2017 5 z 5

Neuvěřitelně silný příběh! Byla jsem v šoku jak chytrá spisovatelka je a jak dokáže oklamat čtenáře v tom co si myslí a jak to asi dopadne. Budete to hltat!!!! Miluji to

Nelly
22.09.2017 5 z 5

Autorka udělala od prvních knih velký skok kupředu. Nádherná, barevná, napínavá knížka, která Vás naprosto pohltí. Fantasy jak má být, se špetkou humoru i kapičkou erotiky...

MonicaMonique
19.09.2017 4 z 5

Po zklamání z prvního dílu jsem byla příjemně překvapená. Kniha měla spád a dokonce můžu s klidným svědomím říct, že se těším na další díl.

hanuliinka
18.09.2017 5 z 5

Po prvním dílu, který byl podle mě zpočátku hodně předvídatelný, byl tento díl úplně něco jiného. Příběh jsem zhltla doslova jedním dechem. Napětí mezi hlavními postavami jsem cítila na kůži a jejich lásku jsem prožívala s nimi. Všechny postavy mi přirostly k srdci a pevně věřím, že v dalším díle dostanou nejmenované dvě osoby šanci na vykoupení... i když někdo musí hrát padoucha O:)

Doporučuji :)

Ann4
17.09.2017 5 z 5

Už dlouho mě takto kniha nezaujala. Tak moc, že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Kdo má rád tento druh knih - jen doporučuji.

láska magie erotika víly, rusalky fantasy

Sarah J. Maas
americká, 1986