Dvůr mlhy a hněvu

Dvůr mlhy a hněvu
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306865/bmid_dvur-mlhy-a-hnevu-7Ms-306865.jpg 5 3625 3625

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží? ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Mist and Fury , 2016

kika812
19.08.2017 5 z 5

Tato kniha byla jako bomba všech pocitů, která ve mě najednou vybuchla a já nevěděla co mám cítit prvně. Nadšení? Vztek? Zklamání? Úlevu? Napětí? Lásku? Vzrušení? Překvapení? Hodně překvapení. Pár posledních stran jsem si četla znova a znova, abych se přesvědčila, že to tak skončilo.
Každé slovo, větu, stránku a kapitolu jsem prožívala jako by to byla skutečnost, jako kdybych tím příběhem žila. (A nejspíš nějakou dobu budu. ;D) V mé knihovničce si vysloužila čestné místo. Ten příběh si zamilujete ❤️❤️❤️

teer.h
18.08.2017 4 z 5

Pozor SPOILERY
No já nevím, asi jsem nějaká divná, ale prostě mi tam hrozně chyběl Tamlin. Neříkám, že mi Rhysand vadil, to ne, ale prostě mi to nějak nesedělo.
To, že se dozvíme o poutu mezi Rhysandem a Feire mě dostalo, to jsem nečekala. Ale.. přišlo mi hodně divný, že dokázala na Tamlina tak rychle zapomenout, na to, jak ho silně milovala, až by kvůli němu zemřela.
To jak nesnesla pocit, že někoho zabila a teď jí to nedělalo žádný problém. A musím říct, že i to, jak se zachovala na konci a lhala Tamlinovi a dokonce i Lucienovi mě mrzelo. Musím říct, že Tamlinovo zoufalství jsem chápala i to co provedl. Na jednu stranu jsem to i čekala, že něco takové přijde.
Jinak co se týče knihy opravdu tato autorka píše krásně. S koncem jedné kapitoly jsem potřebovala číst další. Určitě se těším na další díl :)

Kaytria
18.08.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem, opravdu výborný psaní. Líbilo se mi to víc než první díl. Problém shledávám v tom, že teď bude těžký najít něco, co zalepí tu díru uvnitř, kterou tam Dvůr mlhy a hněvu udělal s poslední stránkou.

1259
17.08.2017 5 z 5

Naprosto úžasná. Spisovatelka stále překonává sama sebe. Od knížky jsem se skoro neodtrhla a přečetla jsem jí v podstatě na jeden zátah. Těším se na závěrečný díl.

Kao
14.08.2017 5 z 5

Varování!
Tato kniha způsobuje těžkou prokrastinaci.
Takhle neschopná jsem nebyla už dlouho. Doslova jsem nedělala nic jiného, než že jsem s Feyre vytvářela vodní motýly a procházela se po Velarisu.
A teď, když jsem to dočetla, sedím v křesle a zírám před sebe, říkám si, co jsem v minulosti dělala, když jsem nebyla v Prythianu??!
A budu tady sedět asi ještě hodně dlouho dokud se nesmířím s vědomím, že třetí díl po ruce nemám, a že mě obklopuje pouze studená realita v lidském světě.

Jm.bazar
14.08.2017 4 z 5

Druhý díl je stokrát lepší, pořád je to jen pohádka, ale aspoň už s dějem. A hlavně "miluju Rhysanda :))) ".

TheMelorry
12.08.2017 5 z 5

Druhý díl snad ještě lepší než ten první. Feyre a Rhysanda jsem si zamilovala a Noční dvůr byl naprosto úžasný. Obdivuji autorku, že dokázala tak skvěle a uvěřitelně vymyslet celý svět víl Prythian. Kniha se četla sama a větší počet stran jsem jedině uvítala. Už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu, který bude doufám stejně dobrý jako ty předchozí.

Katelf
08.08.2017 5 z 5

Zatím nejlepší kniha od Sarah.

Tofinka
04.08.2017 5 z 5

„Tamline!!! Neskutečne sis to u mě pokazil...” (Slušně řečeno)

Tenhle díl byl oproti tomu prvnímu pořádná jízda! Sice mě příběh začal zajímat až když „na scénu” nastoupil Rhysand, ale od té chvíle už jsem knihu dokázala odložit jen stěží...

POZOR SPOILER!
Už na konci prvního dílu bylo jasné, že mezi Feyre a Rhysandem něco bude. A já jsem kvůli tomu byla trochu naštvaná. Ne že by se mi Rhysand nezamlouval, ale do Tamlina jsem byla tak moc zakoukaná, že se mi představa, že by ho Feyre opustila, příčila.
Ale po tom co Tamlin provedl... A ještě k tomu co provedl úplně na konci... Ať mi Kotlík odpustí... Jdu si to s Tamlinem vyřídit.

No, jak jsem psala u prvního dílu, že bych další díl nutně nepotřebovala... Tak teď ho potřebuji fakt hodně. Bohužel si musím počkat, ale kapku se bojím, že mi do té doby hrábne... :D
Rozhodně doporučuji!!! ;)

Hoshi
04.08.2017 5 z 5

Druhý díl jsem už nějakou dobu odkládala a nemám ponětí proč. Možná jsem se bála toho, co přijde. Možná jsem se bála, že si je zamiluji ještě víc, že ho budu ještě víc nenávidět. Příběh jsem dočetla chvilku po půlnoci. Ráno po probuzení jsem knihu znovu otevřela a přečetla si poslední stránky - znovu a znovu. Při Kotlíku! Nemohu se dočkat třetího dílu, protože jestli to bude stejná jízda, jako teď, tak to bude ... Wau! Všechny starosti, radosti, lásku jsem prožívala spolu s Feyre a Rhyse jsem si zamilovala ještě víc než v prvním díle. A Rhysova rodina ... :3

JanaDor
03.08.2017 4 z 5

Prvním dílem ze série Dvůr trnů a růží jsem byla nadšená. U tohoto druhého dílu jsem měla velké očekávání a brzdila mě jenom tloušťka knihy, kdy jsem musela počkat, až na knihu budu mít více času. O to větší bylo mé překvapení, že jsem se do první půlky musela nutit. Nebavilo mě to. Druhá půlka byla nad limit skvělá a vyvážila pro mě nedostatek té první. Autorka je rozená vypravěčka a má děj skvěle promyšlen.

Bookworm11
01.08.2017

Zatím jsem četla jenom Dvůr trnů a růží a teď, když si prohlížím vaše komentáře, trápím se z toho, jak moc se to mezi Feyre, Rhysandem a Tamlinem změní :(.
Nutně si potřebuju půjčit druhý díl.

IrennCasman
26.07.2017 5 z 5

Při "Kotlíku", to by ale jízda. Neohrožená ničitelka kleteb Feyre, pán temnoty Rhysand, úžasný soulad dvou tolik rozdílných, ale přesto velice podobných zlomených duší. Nepopiratelné sexuální napětí mezi těma dvěma jsem cítila již na samém začátku. Zakázaná touha, která se chvěla nejen ve vzduchu. Musím říci, že Rhysandovu skutečnou rodinu jsem si velice zamilovala. Amren zahalená clonou dávného tajemství, vtipálek a vznešený bojovník Cassian, éterická duše Mor, tichý pozorovatel Azriel, zatím nezkrocená zlá žena Nesta a vroucná a milující Elain, ti všichni mi zůstali v srdci. Každý z nich něco ztratil, každý sešel ze své původní cesty. Takže vzhůru do boje! Za Prythian, za svobodu, ale hlavně za lásku!

Aira
26.07.2017 5 z 5

Úžasné druhý díl, sice mi někdy hlavní hrdinka lezla na nervy, ale nemůžu se dočkat dalšího pokračování :)

notsohappyanny
23.07.2017 5 z 5

Panebože tak tohle byla naprostá pecka! Ten Rhysand?! Haló já mám dilema koho miluju víc, jestli Rhyse nebo Rowana a jestli nenávidim víc Tamlina nebo Chaola

anonym02
23.07.2017 5 z 5

Oooow...
A zase je konec

stozarka
22.07.2017 5 z 5

Takhle si představuji lásku. Zamilovala jsem se, pomalu a nakonec docela. Ani mi nedošlo, jak moc mě autorka vtáhla do jiného světa. Miluju každý slovo, postavu, myšlenku, těhle knížek. Prostě. Asi nebudu do podzimu nic číst, dokud si nepřečtu poslední díl. Nevím, jestli to vydržím. Přečtěte si to!

celoushek
22.07.2017 5 z 5

Třetí dil prelozeny do češtiny by mel byt na podzim :)

FeyreR
22.07.2017 5 z 5

Uz dlouho se těším na další díl v češtině, kdy bude?

EvaSupovic
21.07.2017 5 z 5

Nutně, ale nutně potřebuji další díl :-D PROSÍÍÍÍÍÍM :-D Zamilovala jsem si snad všechno na téhle sérii......

láska magie erotika víly, rusalky fantasy

Sarah J. Maas
americká, 1986