Dvůr mlhy a hněvu

Dvůr mlhy a hněvu
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306865/bmid_dvur-mlhy-a-hnevu-7Ms-306865.jpg 5 3601 3601

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží? ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Mist and Fury , 2016

paprika75
16.07.2017 5 z 5

Už jsem jeden komentář napsala, ale mám potřebu napsat další ...
Přečetla jsem si znovu oba díly a mělo to na mně téměř stejný účinek jako napoprvé ... Chci 3. díl !!!
Navíc mne dost iritující komentáře, kt. kritizují erotickou pasáž ... dobře dvě pasáže. To, že to "někdo" zařadil do kategorie pro mládež není autorčin problém. Myslím, že to knize rozhodně neuškodilo ... a dnešní -náctileté slečny to unesou, zvlášť když je občas vidím a slyším, o čem se baví, co čtou a jaká videa sjíždějí na netu.
BTW ... Dotaz pro místní puritány: Ty brutální scény mučení, zabíjení, lámání kostí a probodávání srdcí dýkami VÁM nevadí ???
... asi jsou moje morální hodnoty někde jinde ...

KatnissLavender
15.07.2017 5 z 5

Nevím, jestli je to tím, že je ta kniha tak skvělá, nebo tím, že se naprosto trefila do mého momentálního vkusu a rozpoložení, ale oficiálně ji prohlašuji za nejlepší knihu, kterou jsem za posledních několik let četla! Nejraději bych ji teď vzala a začala číst znovu! Nepamatuji si, že by se mi něco takového někdy už stalo a budiž to tedy dostatečným důkazem mého nadšení! ;)

i.love.books@
14.07.2017 5 z 5

Pane bože! Tahle knížka je úžasná a překvapující! Nenávidím Tamlina! Všechno se změnilo...

Hou_Ba
12.07.2017 4 z 5

Velmi čtivě napsaná fantasy, kde erotické scény nahrazuje porno neboli SMUT, po kterém patrně dnešní mladé čtenářky baží. Do ruky nactileté (14 a méně) dcery to tedy opravdu nepatří. Člověk nemusí být puritán, ale tady autorce ujela ruka. (skvěle to vystihla v komentáři Anne Leyyd viz níže.)

Kniha má spád, a ačkoliv je i tady (jako v prvním díle) velké množství vaty, která jen natahuje počet stran, tak to odsejpá. Poměrně nepříjemné jsou zvraty v charakterech, kdy z hodného je padouch a z padoucha zachránce. Působí to potom jako psané na "zakázku" dle chuti čtenářů, aby byla prodejnost.

Na rozsah knihy je příjemný počet postav, kterých je jen hrstka a dobře se vknize orientuje. Ruku na srdce, je to velmi jednoduché až naivní čtení a přemýšlet u toho nikdo moc nemusí, proto se to tak dobře čte. Nic moc bombasticého se v knize neděje a děj plyne i přes účelové scény, je předvídatelný a lehce stravitelný. Sneslo by to o 200 stran méně.

Nezbývá než po dvacáté mlasknout a vyčistit si nehty... a těšit se na poslední díl série.

Luciferuska
12.07.2017 5 z 5

Prvni dil Dvur trnu a ruzi, me opravdu bavil od sameho zacatku, klasicka pohadka s trochu drsnym koncem ale rozhodne jsem ji hltala az do konce, ovsem po precteni druheho dilu se to neda srovnavat. behem 3 dni jsem ji precetla a muzu s jistotou rict, ze i kdyz mam rozectenych spoustu jinych knih, tenhle pribeh me rozlozil, a naprosto PREKVAPIL. Jeste nikdy me zadna knizka tak nesokovala a netesila. Naprosto jsem se vzila do deje a do posledni chvilky jsem byla napjata jak skonci. Rozhodne chci pokracovani, nemuzu se dockat az vyjde dalsi dil a doufam ze bude jeste lepsi!!

Turiel11
10.07.2017 5 z 5

Když jsem dočetla tuto knihu, dopadlo to úplně stejně, jako když jsem před rokem přečetla Dvůr trnů a růží... Vzala jsem ji a přečetla znovu. Samozřejmě z gruntu i s prvním dílem. Prostě to jinak nešlo... Nebyla jsem vůbec schopná fungovat. A dnes, když jsem knihu Dvůr mlhy a hněvu dočetla podruhé, se mi konečně nějak ulevilo. Je to jednoduše pecka. Úžasné čtení a jízda, která vás pohltí. Všechno, co jsem si myslela, že vím a přeji si, aby to nějak bylo, se naprosto změnilo a obrátilo, nepřestávala jsem vycházet z údivu. Nádhera!! Všem doporučuji a přeji pevné nervy při čekání na 3.díl. :-D

Lucie_D
10.07.2017 5 z 5

Úžasný druhý dil už se nemůžu dočkat na další !!!!

andrejci
09.07.2017 5 z 5

Moc dobře napsaná knížka. Moc se mi líbilo jak tam převažoval Rhys. Miluji Rhyse a ty jeho vtípky. Ty jsou prostě super. A když se do toho přidají ostatní tak jsem mrtvá smíchy. Celou dobu jsem si o něm myslela něco strašného a nakonec je to takové zlatíčko. Oblíbila jsem si celý dvůr. Druhý díl byl určitě lepší než ten první. A ten konec??? Tamlin u mě klesl hodně hluboko, tohle jsem opravdu nečekala. Čekání na třetí díl mě asi zabije (asi určitě).

ElisB
09.07.2017

Tuhle knížku jsem si proste zamilovala!!!❤️❤️
Je stokrát lepší než první díl!!❤️

DariDerek
08.07.2017 5 z 5

Naprosto perfektní pokračování série. I když je začátek vláčnější, od poloviny dostává příběh neskutečné grády!

Kuki007
08.07.2017 4 z 5

Žádný fanoušek prvního dílu nebo druhé série autorky (Skleněný trůn), by se neměl nechat tloušťkou této knihy odradit (vlastně mám z fotek zahraničních blogerů dojem, že třetí díl bude ještě tlustější ...). I přes onu objemnost je to velmi čtivé a propracované a milostnou zápletku jsem si jako žena samozřejmě velmi užívala.

Začínám ale cítit problém s knihami, které všichni vychvalují. (Jsem jediná?) Nakonec se na ně hrozně těším a čekám onen konec který by mě měl rozsekat a ... neříkám, že jsem odhalila, jak se kniha bude ubírat, překvapivé to bylo ale ... jednoduše už mě to nerozsekalo ... A proto už zase jenom čtyři hvězdičky. Dávám Sarah šanci sebrat mi dech ve třetím díle. :)

pichova.veru
07.07.2017 4 z 5

Kniha mě ze začátku moc nebrala, neztrácela jsem se v ní ale někdy jsem se do čtšní musela nutit....ale ten konec...páááni kdo by to byl čekal že to takhle dopadne....Opravdu pecka

zazvorka
06.07.2017 3 z 5

Přečetla jsem, příběh mne zajímá a líbí se mi. Ale připadá mi, že trochu stručnosti by knize prospělo.

Ta.Nejchytrejsi
02.07.2017 5 z 5

Je 1:43 a já právě dočetla tuhle úžasnou, dechberoucí a výjimečnou knihu. Ještě teď si suším slzy z konce a z toho jak je to nádherně napsané. Hluboká poklona autorce, že dokáže vzbudit tak prudké a upřímné pocity.

Horselen
29.06.2017 5 z 5

Moje první myšlenka po dočtení: "TY KRÁÁSO!" Pro jednou mi došly slova, nedělám si srandu. Během posledních stránek mně hlavou proběhly tak různorodé pocity, až jsem si říkala, jestli to je normální.
Tenhle díl, ačkoli byl tak dlouhý, byl o milion procent lepší než první. Většinou u čtení nebrečím, ale konec mě totálně dostal na kolena. Po Tamlinovi bych nejradši něčím hodila a takový obrovský zvrat jsem nečekala! Kniha předčila všechna moje očekávání. Nestává se mi moc často, že dojmy z knížek mi vydrží, ale cítím, že tahle se na mě podepsala.
Už hořím nedočkavostí kvůli dalšímu dílu. Spousta lidí kritizuje erotické scény a možná, že tahle kniha opravdu není pro náctileté, ale já jsem z ní nedokázala spustit oči. Rozhodně doporučuju!

verulik196
28.06.2017 5 z 5

Ohromující, úžasná, skvělá.... Věřte mi, že tato knížka je více než dokonalá. Je nabitá akcí, emocemi a vším, co má správná kniha mít. Rozhodně se u ní nemůžete nudit. První díl se mi líbil opravdu hodně, ale tohle je něco!

LadyMichelle
25.06.2017 5 z 5

Druhý díl ještě lepší jak první! Budu jako na jehlách, do té doby, než vyjde pokračování! :-))))

La Fiera
23.06.2017 5 z 5

Jelikož jsem se do čtení vrhla hned po hlavě po přečtení prvního dílu, chvíle mi asi v půlce knihy zdál příběh zbytečně rozvláčný.
Musím však uznat hloubku propracovanosti některých osob a gradující závěr knihy, od něhož jsem se prostě nemohla odtrhnout.
Snad jediné zklamání je, že nmám tušení jak moc obsáhlá má být tato série a kdy jsou k dispozici další díly.

HDosoudilová
20.06.2017 5 z 5

Bomba! Prostě skvělá kniha od začátku do konce. Mělo to děj, napětí, spád. A jak jsem všude četla, že je v knize moc nevhodných erotických scén, ani mi to nepřišlo. I když některé části byly až moc do detailu popsané a neřadila bych to úplně do knih pro mládež, přesto to v ději sedělo. Ale akutně potřebuji třetí díl. Takhle to přece nemůže jen tak skončit bez pokračování :-) První díl byl taková pohádka, ale tohle je NĚCO.

Klárka83
19.06.2017 5 z 5

To byla má první fantasy kniha a musím se přiznat, že mě děj jak prvního tak druhého dílu, úplně pohltil. Knihu jsem měla přečtenou během víkendu. Těším se na třetí díl.

láska magie erotika víly, rusalky fantasy

Sarah J. Maas
americká, 1986