Dvůr mlhy a hněvu

Dvůr mlhy a hněvu https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306865/bmid_dvur-mlhy-a-hnevu-7Ms-306865.jpg 5 3573 3573

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží? ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Mist and Fury , 2016

berydana
04.06.2017 5 z 5

Jednoznačně dokonalé. To co mi nedala jednička, mi dvojka stokrát vynahradila.

dqenisa
04.06.2017 5 z 5

Ahoj . Já jsem dneska tuhle knížku dočetla a musím říct, že mě to trochu zničilo. Bylo to absolutně skvělé čtení .To že by tam byly nějaké scény umělé mi moc nepřišlo, ale taky se mi nelíbilo to tak se Feyre kousla a odešla na tu chatu. To souhlas. Jinak to má v sobě strašnou sílu, obdivuji autorku, že to dokáže napsat tak, že vás to pohltí. a ta láska . Byl tam taky jeden okamžik kdy . Bylo to jako by se ve mne něco zlomilo jako bych uvnitř sebe cítila Díru, která zeje prázdnotou a pocit ze začnu brečet a ze nevím jestli chci čist dal a mam pocit, ze jsem to necítila jen jednou .
Chci moc další díl . :-)

LadyAlis
04.06.2017 5 z 5

Kdyby to bylo možné, Kniha by ode mě dostala 10 hvězdiček! Stokrát lepší jak první díl. Sice jsem se obávala jaký kniha nabere směr, ale rozhodně mě autorka mile překvapila jelikož takový směr jsem opravdu nečekala. Už se nemohu dočkat až vyjde poslední díl. Bohužel jen Kotlík ví kdy to bude a prosím samotný Kotlík, aby to bylo co nejdříve. Jinak mě to čekání roztrhá.

BarkaS
03.06.2017 4 z 5

Feyere je nesnesitelná a navíc si stojí ma vedení. Přesto je Dvůr trnů a růží zábavný a čtivý. Na pět * to ale fakt nevidím.

PeťkaW.
02.06.2017 5 z 5

Myslela jsem si, že zdejší komentáře pějící ódy na tento díl, jsou přinejmenším trochu přehnané a nebude to tak horké. Mám už něco načteno, především v tomto žánru, tak si přece jen tak z něčeho nesednu na zadek, ne? Jenže já na něm seděla i několik hodin v kuse jenom proto, abych mohla číst dál a dál... Maas si mě omotala kolem prstu už sérií Skleněného trůnu a tímto počinem smyčku kolem mého čtenářského srdce utáhlo nadobro. Nevím, co víc ke knize napsat? Kde nečetl, nepochopí. Ano, má své mouchy, ale to má ve výsledku každá kniha, protože to, co jednomu sedí, druhému už se tolik líbit nemusí... Nezavděčíte se všem, ale tohle byla zkrátka jízda a moje věčně fantazírující duše plesá!

klara.spicakova
01.06.2017 5 z 5

Jsem z autorčiných knih tak rozmlsaná, že mě nadchne jen máloco v tomto žánru :)

Madame R
30.05.2017 5 z 5

Ohodnotila bych toto pokračování klidně deseti hvězdy, protože bylo o dost lepší než první díl, ale i ten si zaslouží dle mých referencí plný počet.
Příběh je promyšlený, všechno souvisí ze vším. Na konci si jen říkáte: Při kotlíku, teď to nesmí skončit.. né teď.. chci číst dál i kdyby měla kniha 1000 stránek.
Ta obálka je dokonalá! I když by mohla být vázaná v pevných deskách.

Markouš
29.05.2017 5 z 5

Nemám slov. Autorka mě zase totálně vyšťavila. Už se hrozně, hrozně moc těším na poslední díl. ♥

pink_ivy
28.05.2017 5 z 5

Jak já jsem se na Dvůr mlhy a hněvu těšila. Trochu jsem se obávala, jak bude příběh dál pokračovat, protože se mi zdálo, že má jen jeden směr, kterým logicky může jít, jenže S.J.Maas mi opět totálně vytřela zrak, protože jsem takovou jízdu naprosto nečekala!

Prostřední díly triologií většinou nebývají nic moc, takový přeskakový můstek mezi začátkem a grandiózním finále, jenže tady to tak nebylo. Nejen, že byla knížka o 200% lepší než první díl, ale pro mě je to nejlepší knížka vůbec, co jsem od autorky četla.

Ne tak často, jak bych chtěla, mi knížka přiroste k srdci tak, že se od ní nedokážu odtrhnout, myslím na ní kudy chodím a těším se, až budu moct pokračovat. Děkuju proto autorce, že mi po hodně (hodně, hodně) dlouhé době tenhle nezapomenutelný a úžasný pocit dovolila opět prožít. Původně jsem se trošku děsila délky, ale po dočtení naprosto lituju, že není mnohem a mnohem delší.

Ze začátku jsem byla mírně rozpačitá, nicméně jakmile se Feyre konečně dostala na Noční dvůr, tak začala zábava. Všechny postavy dostaly další rozměr, který v první knížce vůbec nebyl vidět (abych pravdu řekla, tak vývoj Tamlina mě naprosto vyšokoval). Ale co je nejhlavnější - Rhysand konečně dostal (velmi zaslouženě) mnohem víc prostoru!

Celá kniha byla navíc opředená mnoha zvraty, které jsem vůbec nečekala (nebo jsem se ani neodvážila v ně doufat) a konec byl totálně vražedný. Opět bylo vidět jak to má autorka dobře promyšlené, protože zdánlivě nedůležité scény z první knížky, nabrali obřího rozměru. Na pokračování se teda vyloženě třesu.

Někdo mi ukažte cestu na Dvůr snů, protože se chci přestěhovat.

Cross
28.05.2017 5 z 5

Před chvílí jsem tuto knihu dočetla a musím říct, že jsem se málem rozbrečela, že to takto skončilo a doufám, že brzy bude pokračování. Ještě teď se třesu a nedokážu popsat tu touhu po dalším díle. Myslím, že budu odpočítávat vteřiny do dnu vydání. To platí i pro druhou sérii Skleněný trůn.

MiaCooperová
27.05.2017 4 z 5

Druhý díl je lepší. Spoiler: Rhys je nyní zlatíčko! :)

Ewilka
27.05.2017 5 z 5

Bomba. Absolutní bomba. Dvůr mlhy a hněvu mi doslova vyrazil dech. Už první díl se mi líbil, ale druhý je o hodně vtipnější a zajímavější. Nasmála jsem se opravdu hodně a akční části se skvěle prolínají s těmi klidnými.
Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

hrubik
26.05.2017 5 z 5

Kdybych mohla dát jako hodnocení víc než pět hvězd, dám je. Možná by jich bylo tolik, kolik na noční obloze. Protože tento příběh mě očaroval. První díl byl krásnou pohádkou. Vždyť příběh Krásky a zvířete je klasikou, kterou zná snad každý z nás. Proto jsem se velmi těšila, co přinese tento druhý díl. Na začátku knihy jsem byla velmi zklamaná a myslela jsem, že knížku dokonce odložím. Protože neustále fňukání Feyre mě opravdu nudilo. Ale pak přišel na scénu Rhys a příběh konečně dostal spád. A ne ledajaký. Najednou jsem od knížky nemohla odtrhnout oči, hltala jsem napjatě stránku za stránkou a ve chvílích, kdy jsem nečetla, jsem stejně tím příběhem žila. Bylo to úžasné, promyšlené, napínavé... dokonalé. Na závěr knihy jsem ani nedýchala, a přestože jsem měla představu, jak tento díl skončí, tak mi závěr vyrazil dech. Miluji tento příběh. A těším se na jeho pokračování. Zatím o něm budu jen snít...

Avielin
26.05.2017 4 z 5

Je to takové Stmívání zahalené rouškou světa víl. Pořád si myslím, že je Skleněný trůn lepší, ale bavilo mě to. Autorka vás donutí zamilovat si postavu chrabreho ochránce a v mžiku jste nuceni ho nenávidět a o to víc si zamilovat postavu v duši rozedraneho drsnaka, který přijde hned po něm. U obou sérii se hlavní hrdinka vyvíjí, stává se samostatnou a desive silnou a samozřejmě romantarna nesmí chybět.

MiaCooperová
26.05.2017 4 z 5

Takže fajn, jediné, co k tomu řeknu: už nemám Tamlina ráda! Rhysi, jsi boží! :D

Ivuska.09
25.05.2017 5 z 5

Tohle byla teda jízda - tolik nečekaných zvratů... Maasová je opravdu dobrá spisovatelka - příběh dávkuje a vždy má nějaké eso v rukávu. Jsem opravdu zvědavá na další díl. A potřebuji ho okamžitě. Kniha má velmi dobré hodnocení a musím říct, že si ho opravdu zaslouží.

Halka2
25.05.2017 4 z 5

Kniha opět skvěle napsaná, plná napětí, nečekaných zvratů a fantasie. Škoda těch erotických scén, které dle mého byly zbytečné a kazily tak trochu celkový dojem. I když nejsem puritánka, v této sérii mi to nesedlo a v žádném případě nepatří k dívčím románům. Přesto jsem zvědavá na další pokračování. Doufám že vyjde brzy.

Bookgirl
24.05.2017 5 z 5

Panebože to je tak skvělá knížka! Měla jsem ji přečtenou v rekordním čase a četla jsem ji úplně všude. Teď když jsem ji dočetla, mi neuvěřitelně schází a mám pořád hrozně prázdný pocit. Hrozně se mi líbily všechny nové postavy. Tohle je opravdu jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla a mučí mě představa, že mám čekat tak dlouho, než přeloží další díl!

ajtynka
24.05.2017 5 z 5

Vite co je to knižní kocovina???
Tak si přečtěte tuto knihu...a ten pocit zazijete!!

shaban
23.05.2017 4 z 5

Skvela kniha, super pribeh ,ale zarazilo me to detailni vykresleni erotickych scen, rozhodne bych to nedala k precteni sve ctrnactilete dceri. Proste se to tam nehodi. Bez toho by to byla skvela knizka pro nactilete ctenarky.

láska magie erotika víly, rusalky fantasy

Sarah J. Maas
americká, 1986