Dvůr mlhy a hněvu

Dvůr mlhy a hněvu https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306865/bmid_dvur-mlhy-a-hnevu-7Ms-306865.jpg 5 3573 3573

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží? ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Mist and Fury , 2016

Any27
08.05.2017 5 z 5

Och...Sarah se naprosto předvedla. Člověk by řekl, že jednička byla naprosto nekonečně úžasná...jak je možně, že je dvojka ještě lepší?!...a ten konec...proč? to jednou něco nemůže skončit...prostě uzavřeněji (chápu, že ne..), protože takhle místo čekání na další díl asi umřu!!
Taky jsem se naprosto zamilovala jednu určitou postavu! (ha..ti, co to četli doufám, že víte!!)
Takže ,,Na hvězdy, které naslouchají, a na sny, které se plní." (- jeep..naprosto to miluji!)

Barbarka_CZ
08.05.2017 5 z 5

No, tak tohle bylo parádní. Tedy... Do cca první poloviny jsem se nějak nemohla začíst, ale pak už to byla jízda, od které nebylo možné se odtrhnout. A ten závěr? Páni! Překvapení, velké, i když po dosavadních zkušenostech s knihami této spisovatelky by mě to asi nemělo až tolik zaskočit. Skleněný trůn je sice pořád moje oblíbenější série, nicméně tenhle díl Dvora byl ve své podstatě asi stejně skvostný jako Dědička ohně, což je pro mě dosud nejlepší díl ST. Každopádně se na třetí díl této série z jejího pera (klávesnice) moc těším, snad CooBoo dodrží plán a vydá ho ještě letos.
P.S.: Asi nejvíc jsem zvědavá na další vývoj kolem Amren, byť i ostatní noví hrdinové jsou skvělí.

Dezz22
08.05.2017 5 z 5

(SPOILER) Bože muj! První díl byl úžasný, tenhle je luxusní. Zamilovala jsem si Feyre i Rhyse, prostě jsem věděla, že k sobě patří. Tam se mi hned zprotivil. Miluju Sarah a všechny její knihy, myslím, že se stala mým vzorem. I kdyz jsou Dvory skvělé, Trůn mám radši. Přečetla jsem asi za dva dny, nemohla jsem usnout. Pět hvězdiček je pro tuhle knihu zatraceně málo. Moc doporučuji,pro CooBoo: jesli v blízké době nevydáte další díl, tak se vážně zbláznim!

sebemi
07.05.2017 5 z 5

Nemám slov... Ale ano mám, naprostá bomba!!! Od začátku totální smršť pocitů a děje. Tamlin a jarní dvůr ať táhne do pekla!!! Rhys a jeho vyznání mě úplně odrovnalo, až jsem měla slzy v očích. A posledních dvě stě stran jsem už asi ani nedýchala. V Hybernu mě polila hrůza a ten konec naprosto geniální!!!! Opravdu smekám před autorkou a nemůžu se dočkat dalšího dílu!!!!
Pět hvězd je málo!

martina1199
05.05.2017 5 z 5

Pět hvězd pro tuto knihu je výsměch... Měla by dostat všechny hvězdy na nebi, zářící jako Rhysandovy oči!
Nádherné pokračování pohádky pro dospělé, které vás uvrhne do víru emocí; do temnoty i světla; bolesti i radosti; nenávisti a lásky.
Zanechá vás s vytřeštěnýma očima, lapající po dechu a volající - Ještě!!!

lenus52
04.05.2017 5 z 5

Paneboze to byla pecka, luxus proste nepopsatelny zazitek! Nemuzu uverit ze v anglictine uz vysel 3 dil a u nas teprve DRUHY!!!

paprika75
04.05.2017 5 z 5

V komentu k prvnímu dílu jsem psala, že Skleněný trůn je pro mně víc ... Už není. Tohle bylo vážně SKVĚLÝ !!! Nemohla jsem se od toho odtrhnout ... ani spát jsem nešla. Nebyla tam jediná nudná pasáž. Už na konci jedničky mi bylo jasné, že Rhys bude ten pravý, ale stejně mně to dostalo ... až jsem slzu uronila při jeho vyznání v horské chalupě. Závěrečná scéna byla hustá a když se nad ní zamyslím, tak i logická ... Feyre prostě udělala totéž co před 50 lety její druh. Chci další díl ... a to hned, prosím. 5* ... A dala bych i víc.

Shira27
03.05.2017 5 z 5

Já...prostě..nemám slov. Každá kniha Sarah J. Maas je lepší a lepší a dokonalejší a propracovanější.
Dvůr mlhy a hněvu mě rozmetal na kusy, rozbrečel i rozesmál. Nedokážu vyjádřit slovy, jak mě děj polapil a držel mě ve svých spárech od začátku do konce. Je tam všechno, napětí, akce, romantika.. prostě všechno. Tohle je taková bomba fantasy (stejně tak jako Skleněný trůn), že to pomalu není snad ani možný!
Je taková škoda, že Sarah není více známá, protože ona si to zaslouží ze všech spisovatelů nejvíc. Její knihy doslova berou dech..
Včera vyšel v originále třetí díl a já se ptám: Kdy vyjde u nás v česku?!? :D

PS (a SPOILER): Rhys je naprosto dokonalý. Jeho minulost, přítomnost, to, co se snaží dělat... Nechápu, jak jsem mohla mít Tamlina v oblibě. Naprosto soucítím s Feyre na konci knihy, chápu proč to udělala, a držím jí palce, ať je silná a nevzdává se, protože tohle Tamlinovi neprojde!

ajak
03.05.2017 5 z 5

Nemohla jsem ji odlozit,nemam slov. Jen mam otazku. Kdy bude sakra DALSI DIL?? :-D

sona8058
01.05.2017 5 z 5

Myslela jsem si, že první díl byla TOP, jak mám ale teď vyjádřit, co jsem cítila při čtení druhého dílu? Zírala jsem s pusou dokořán, dostala jsem od S. Maas víc všeho, aniž bych věděla, že to tak chci, že se tak příběh má vyvíjet. Ale bylo to tak, všechno do sebe krásně zapadalo a já jsem chtěla pořád víc a víc!
Když se Feyre vrátila na Jarní dvůr, tak jsem věděla, že už nic nebude stejné a Maasová se předvedla v plné parádě! Já se snad ani nedočkám toho třetího dílu!
Díky za tuhle skvělou sérii!

maky11
30.04.2017 5 z 5

Po dočtení jsem otupěle zírala s vytřeštěnýma očima do zdi a svíjela jsem se, když mi došlo, že si zatím nemohu koupit další díl. Už od začátku mě kniha k sobě připoutala a až do konce mě nepustila. Miluji tam všechny postavy z hlavy Maasové, dokonce i záporáky, a jsem nadšená, že se mi tak jedinečná kniha dostala pod oči.
VZKAZ PRO VŠECHNY, KTEŘÍ STÁLE VÁHAJÍ:
Jestli milujete youngadulty, kouzla a zamilované příběhy, je tato kniha pro vás nejlepším řešením. Jestli jste měli něco proti prvnímu dílu, tento díl vám to všechno bohatě vynahradí. Tímto ji řadím mezi mé nejoblíbenější knihy a rozhodně tam ještě dlouho setrvá,
PS.: Miluji ten konec, i když mě přivádí k šílenství. +1.000.000*

Veeria
29.04.2017 5 z 5

Kniha, která je vším, a ještě mnohem víc. Kniha, která si zaslouží všechny hvězdy vesmíru. Kniha, která je permanentkou do čtenářského ráje, kde budete chtít být navěky. Kniha, která je proměnlivá jako počasí, a přesto krásná ve všech podobách. Temná jako noc, Jasná jako slunce, Voňavá jako luční kvítí, Pestrobarevná jako malířova paleta, Rychleubíhající jako voda tekoucí mezi prsty, Láskyplná jako horoucí cit milujících. Tato kniha je dar, tato kniha je radost, tato kniha je literární šperk - třpytící se na každé stránce a propracovaný do sebemenšího detailu. Zažijete všechno...budete se smát, budete mít slzy na krajíčku, pocítíte strach a pocítíte něhu a lásku, která vás nadopuje a zahřeje. Sarah je kouzelnice a díky ní můžeme snít a tento sen žít. Nedokážu vyjádřit, co mi tato kniha dala....Vím jen, že vám ji vřele doporučuji!
Děkuji CooBoo za vydání a úžasné paní překladatelce Ivaně Svobodové - její překlad dodává knize tu správnou podobu!

Ráčkajda
26.04.2017 5 z 5

První díl byl naprosto skvělý, nemohla jsem se dočkat druhého. Musím říct, že prvních cca 200 stránek jsem se celkem nudila, ale potom jsem se nemohla odtrhnout. Bylo to fantastické. A stejně asi jako každá, která to četla.....miluju Rhysanda i jeho úzký kruh:-). Nezbývá než netrpělivě vyhlížet třetí díl.

Dragita
26.04.2017 5 z 5

Dočetla jsem a oči mám jako tenisáky. Tohle bylo skvěle vymyšlené, srdcervoucí, místy kruté, smutné i nádherné. I když jsem měla během čtení pár výtek, je to podle mě nejlepší kniha od Maas. Úžasné zápletky, životy, oběti, chyby... a ten konec! Doufám, že trojku pak přeloží rychle.

Pedruska01
25.04.2017 5 z 5

Tak tohle byl mazec - což je vlastně jen slabej odvar toho, co to skutečně je! Moje první reakce, kdy jsem si šla celá nedočkavá do knihkupectví pro tuto knihu byla: proboha, to je hrozná bible! Pak už to ale jelo. Ta kniha mě dokázala okamžitě strhnout, hned jak jsem jí nalistovala. Stránky lítaly ani nevím jak. Již v prvním díle mi autorka vytřela zrak a nastavila si laťku pekelně vysoko - nezklamala. Ta tu laťku žene snad ještě výš. Byla jsem snad v první třetině knihy, když už jsem si říkala, že pět hvězd je sakra málo! Pane jo! I kdyby to bylo deset hvězd, byl by to pro tento příběh snad výsměch.
Četlo se to samo, a opravdu, jak jsem se na začátku děsila tloušťky knihy, teď, když mám dočteno bych jí klidně ještě nějaká ta kila přidala! :D Hrozně těžko se budu loučit a čekat neskutečně nekonečnou dobu na pokračování, které fakt potřebuju akutně a dokonce životně mít! Už v prvním díle se mi Rhys líbil - ta jeho jistá frajeřina, byla to osobnost. Měla jsem jistou romantickou představu a nevěřila jsem, že by autorka šla tímto směrem - aleluja! Díky za to. Hrozně mile mě překvapila, že jsem snad po celou dobu těch 655 stránek měla úsměv na tváři jako idiot! :D Byla to fakt jízda a já se do toho "chlapa"/víly zamilovala snad ještě víc! Vlastně všechny důležité postavy jako Casse, Mor a Aze jsem si fakt moc oblíbila. O Tamlinovi... tak nějak pořádně si nejsem jistá, co si myslet. Zda si ho mám znechutit jako Feyre anebo ospravedlňovat, že je jen zaslepený láskou, a tím majetnický sobec. Toť otazníček.
Děj je maximálně natřískaný akcí - není stránka, kdy by se něco nedělo a člověk by nebyl napnutej jak kšanda. :D Prostě, jak ta kniha poprvé šokuje, už z toho čtenáře až do konce nepustí. Nebudu protahovat tenhle výlev, protože by to stejnak nestačilo - bylo to naprosto fantastické, unikátní dílo a já před tou ženskou, co to vymyslela a dala na papír smekám a klaním se! Je neuvěřitelná. Geniální. Ohodnotila bych to bezpočtem hvězd... asi jako mají na Nočním dvoře. :)

Jandýs
24.04.2017 5 z 5

Tuhle knihu jsem v knihkupectví brala z regálu pro děcka :-D :-D erotický fantasy. To je vše, co jsem na tom nepochopila :-)))))
... jinak souhlasím s komentem S.moniky níže. :-) vše tu bylo už napsané :-)

S.monika
24.04.2017 5 z 5

Prvním "Dvorem" si mě Maasová získala. Umí napsat rozporuplné, zajímavé postavy. Knihy jsou neskutečně čtivé a čtou se tak rychle, že prostě nevěříte, že šest set stran máte za tři dny přelouskané. Děj je ve finále jaksi na druhé koleji a zásadní scény ubíhají rychle a nejsou podle mého názoru tak propracovány/prožity jako třeba popisy koupelí a dobrého jídla. Nicméně!! Tohle nic nemění na faktu, že Maasová vás upoutá a nepustí než drtíte stránky a říkáte si, co bude ksakru dál. Mám pocit, abych si neprotiřečila, ale kniha mě celkem dějem neuchvátila. Chápu všechny pocitové zvraty, kterými si postavy prošly, a spíše si nechám finální názor, až vyjde trojka a já uvidím, kam to celé směřuje. Bojím se až moc velkého, finálního klišé a velkých gest.
Ale i tak tohle je jedno z nejlépe napsaných YA fantasy, které jsem četla.

padajicidvere
23.04.2017 5 z 5

Konečně se mi trochu utřídily myšlenky, no a, jak to jen říct.. Nenávidím autorku. Nenávidím ji, a miluji. Mám strach si přečíst jinou knihu podobného žánru, námětu, bojím se přečíst jakoukoliv romantiku, protože příběh Rhyse, on samotný, mě naprosto uchvátil. Něco takového jsem naposledy prožívala při trilogii Čas čarodějnic, a nečekala jsem, že bych tento pocit mohla cítit znovu. A jsem jen ráda, že děj a námět se dost liší, i když ta podstata zůstala. Nenávidím ji a miluji! Rhysanda i ji. To je to, co člověk hledá, a ví, že dál už nemusí. Že už nemá cenu číst něco dalšího, když nalezl to nejlepší. Stejně jako nalezl lásku v životě. Nenávidím a miluji! Co si jen počnu.. To, co udělal v této knize, v knize předešlé. Bojím se jen toho, co udělá v té příští. Moc se bojím. Nenávidím ji za to, že je to jen kniha a ne život. Nenávidím ho, že je jen postava a ne živá bytost. Nenávidím knihu za to, že ji moc chci spálit, ale nemůžu, byla by to vražda, z vášně. Všechno další bude jen bláto a vzduch, ztracený čas, protože tahle kniha je VŠECHNO.

stepka3765
23.04.2017 5 z 5

Sice je to děsně tlustá kniha, ale četlo se to rychlosti blesku. Takových zvratů! Dočetla jsem poslední stránku a nemohla jsem uvěřit,že už je konec. Kde je další díl? Já snad začnu číst knihy i v angličtině, jen abych věděla, jak to bude pokračovat.
Doporučuji!!

eva4036
23.04.2017 5 z 5

Jedním slovem WOW. Jsem z knížky přímo unešená. Autorka mě přímo překvapila, jak děj měl najednou takový spád. Když jsem četla recenze, než jsem začala knížku číst, tak si hodně lidí stěžovalo, jak jim v tomto díle Tamlin moc vadí. Abych pravdu řekla mě nevadil, já ho přímo začala nesnášet za to, co provedl Feyre a kdyby jen jí. Měla jsem ho v prvním díle ráda, ale po tomhle... připadal mi zde jen, jako slepě zamilovaný hlupák, který myslí jen na sebe. Stejně tak mě zklamal i Lucien s tím jak se zachoval.
Dost jsem si oblíbila Rhysanda. A kdo by si ho taky neoblíbil :D a stejně tak jeho přátelé, kteří mi byli sympatičtí už od první chvíle, kdy se v knížce objevili.
Dvůr mlhy a hněvu je pro mě rozhodně lepší než první díl a zoufale se nemůžu dočkat až vyjde další díl, abych si ho mohla přečíst a je mi jedno, že to bude v angličtině, protože kdybych měla čekat na překlad, tak se asi zblázním.

láska magie erotika víly, rusalky fantasy

Sarah J. Maas
americká, 1986