Dvůr mlhy a hněvu

Dvůr mlhy a hněvu https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306865/bmid_dvur-mlhy-a-hnevu-7Ms-306865.jpg 5 3573 3573

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží? ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Mist and Fury , 2016

Naugrim
22.04.2017

Musím uznat že je to velmi zajímavá kniha, každopádně mám k ní zásadní výhrady. Největším problémem je fakt že kniha kompletně KOPÍRUJE děj Empire of storm. Dobře, chápu že autorka píše dvě série současně, ale Caleana i Feyre jsou téměř totožné, jak tragickou minulostí, tak povahovými rysy. Jakožto věrný čtenář surové fantasy jsem nebyla úplně unešena ze všech těch přecitlivělých sexuálních scén a hlavně toho, jako Maas všechno ve svých knihách hrozně přehání. Takže ano, štvalo mě "Matko boží" v každé třetí větě. Abych ale jenom nekritizovala, kniha je napsaná neuvěřitelně čtivě, stihla jsem ji za den a jsem dost zvědavá na poslední díl.
takže abych to shrnula "Nadprůměrně poutavé podprůměrné fantasy." Hodnotím jako lepší průměr.

Věrka256
22.04.2017 5 z 5

Takže už mám dočteno a jediné jak to popsat jednou větou je: Já tu SJM tak nenávidím až ji zbožňuju!!! Ona vytvoří tak úchvatné světy a já o příbězích z nich můžu pouze číst.
POZOR: tenhle komentář bude obsahovat spojlery!
Musím podotknout že Tamlina jsem malá radši jako začarovaného blázna. Tehdy byl fajn i Lucien jenže v tomhle díle se oba jaksi vybarvili a já​ je začala nenávidět. Rysh mi že začátku (této knihy) připadal jako Rampelnik že seriálu Bylo nebylo. Ale pak se z něj vyklubal chlap kterého by asi každá holka chtěla. Pak ti z jeho nejbližšího kruhu byli naprosto dokonalí! Všechny jsem si oblíbila, ale Tamlina bych teď nejraději praštila lopatou a pak ho někde daleko zakopala. Stal se z něj vazne parchant.
Jinak knížka naprosto dokonalá a jediné co můžu vytknout je že ve třetí části příliš často používala Feyre ve svých myšlenkách ,,Můj druh" ale to je jen menší detail. Tenhle díl si zamiluje snad naprosto každý.
P.S.: už u komentáře Dvůr trnu a růží jsem chtěla pochválit znaky dvorů v mapě Prythianu.

sarahmoon
22.04.2017 5 z 5

Myslím, že nám nezbývá nic jiného, než se sklonit před obrovským uměním PANÍ autorky a být neskutečně vděční, že se nám do rukou dostala tato úžasná kniha.
... Kdykoliv jsem procházela kolem knihovničky a zahlédla DVŮR TRNŮ A RŮŽÍ, přejel mi po zádech mráz a na tváři se mi usadil radostný úsměv... ten pocit, že jsem přečetla tuto skvělou knihu a "brzy" přečtu další. Jsem ráda, že už je to tu. :o)

Sarah vážně nepíše nic jen tak, dává mi pocit, že každá věta ač čtenáři zpočátku nedává smysl, nebo mu připadne zbytečná, má vždy své opodstatnění.

SPOILER!!!
No musím přiznat, že mé pocity jsou smíšené (šťastné, ale rozpačité), nikoliv však z knihy, ale ze vztahu, který se tam vyvíjí. Líbil se mi vztah mezi Tamlinem a Feyre.
Konec prvního dílu ... a já byla neskutečně spokojená...
Malá část mě vycítila, nebo si spíše tajně přála, aby prostor, který byl Rhysandovi slíben v druhem díle, stál za to... Opět mě Sarah nezklamala! To pouto mezi Rhysandem a Feyre je velmi silné a neobyčejné.
Budou muka, čekat až vyjde třetí díl .... a mi konečně zjistíme, jak to Feyre zvládá být znovu blízko Tamlina.
Prosím nenechte nás čekat dlouho. :o) Trpím už teď.

Toffec
21.04.2017 5 z 5

Přečteno 2x za sebou, nějak se z toho pořád nemohu vzpamatovat :) už se těším na další.

Kamik77
21.04.2017 5 z 5

Jéééé už nechte Tamlina být .. Sarah z nich určitě nakonec udělá přátelé :-) (a kdyby ne doufám, že ho Feyre nezařízne :-) to by se už musela zbláznit)
Každopádně mně moc líbit, těšit na další díl a doporučovat u knihy poslouchat Thomase Bergersena a jeho úžasné album Illusions.

kaca3606
20.04.2017 5 z 5

Přesně tak, Boží!!! :D kniha plná nečekaných událostí. Moc moc moc se mi líbila. Nevím co napsat, prostě fakt Dobrá .Chvilkami mi přišlo ,že něco podobného už jsem v nějaké jiné knize četla, erotické sceny jsem vůbec nečekala, a občas to bylo kapánek preslazené :D ale vážně dobrý příběh

Dceradábla
20.04.2017 5 z 5

Naprosto BOOOOŽŽŽŽÍÍÍÍ nemám co dodat !! Zvlášť to co se stalo mezi Feyre a Rhysem ♥ Casse,Mor,Amren, Aze taky jsem si je velmi užila :) Kdo mě ,ale hodně zklamal byl Tamlin. V prvním díle jsem si ho oblíbila, v druhém byl pro mě hroznej zmetek :( a Lucien, řaději nebudu rozebírat.
Ze začátku jsem Rhyse moc nemusela, ale pak mi ho bylo postupem času i docela líto ...

Sapy
20.04.2017 5 z 5

Četla jsem ji v angličtině, po dočtení jsem několikrát pročítala oblíbené pasáže. Četla jsem ji v češtině a jsem si jistá, že ji budu číst ještě hodněkrát. Mohla by mít 1000 stran, mohla by jich mít ještě 3x tolik a stejně bych ji nikdy nechtěla odložit a nikdy nechtěla dočíst.

Jeden z nejlepších příběhů, s jakým jsem kdy měla tu čest. Miluji ten svět, ty postavy, tu propracovanost, to mrazení v zádech, které prožívám s každou další kapitolou a zvratem. Smekám imaginární klobouk před Sarah J. Maas až na zem.

markulka
20.04.2017 5 z 5

Čím to je, že vždy, když dočtu nějakou knížku od této autorky, se z toho musím tak dlouho vzpamatovávat? Opravdu jedinečný příběh, který byl podle mého názoru po všech stránkách dokonalý. Kniha měla rychlý spád, hlavní postavy si musí zamilovat prostě každý, zápletka napínavá a naprosto jsem se nechala okouzlit Nočním dvorem... Autorka příběh utnula v té nejnapínavější části a mně nezbývá nic jiného, než netrpělivě stalkovat kdy vyjde další díl, protože tato série se začíná stávat dost návykovou drogou! :D

skipiii
19.04.2017 5 z 5

Prvním dílem jsem byla nadšená,ale tento díl překonal veškerá má očekávání! Naprosto úžasná kniha s neuvěřitelným dějem, který Vám nedovolí přestat číst. Tato kniha má jen jednu chybu a tou je,že jednoho dne ji dočtete:))

ciaram
19.04.2017 5 z 5

S prvním dílem jsem se docela potýkala - měl o dvě stě stránek méně, ale jeho čtení mi trvalo dvakrát tak dlouho (přeháním - nepamatuju si to, ale pamatuju si, jak jsem se miminálně půlku knihy do čtení nutila).
V sérii Skleněný trůn autorka předvedla, že vztahy v knize nejsou tesány do kamene. Takže ani tady jsem nečekala, že by Feyre vydržela celou dobu s Tamlinem. Zvlášť když se v nabídce nacházel osobitý samorost Rhysand. Ale že z lásky prvního dílu udělá až takového vola, to jsem opravdu nečekala. Erotické pasáže mě po "dětském" prvním dílu vysloveně překvapily.
Každopádně druhý díl je dějově vystavěný skvěle. Užívala jsem si i ty ukecanější pasáže a jsem zatraceně zvědavá, kam až autorka nechá Feyre vyvinout.

Marry123
19.04.2017 5 z 5

Nemám slov můžu jen říct z prvního dílu jsem byla nadšená, ale z druhého jsem byla unešená. Nedovedu si představit jaké pocity zažiju u třetího dílu nicméně už teď se nemůžu dočkat...

venacava
18.04.2017 5 z 5

Knihu jsem četla jedním dechem a abych ji nepřečetla za 1 den donutila jsem se ji odložit a pokračovat den další, ale i přestože jsem knihu z donucením odkládala, vydržela mi jen 3 večery. Příběh je skvěle napsán a dějové linky jsou parádní...už teď hořím nedočkavostí jaké bude pokračování a jaký osud čeká všechny postavy knihy a hlavně se těším na nejstarší sestru Nestu.

SPOILER! Jak jsem psala u 1 dílu...láska k Tamlinovi byla rychlá a snadná, takže jsem čekala, že si Feyere získá Noční dvůr a její vladař Rhysand. Obdivuji Feyre co pro své přátelé udělala a těším se na její roli dvojitého agenta. KONEC SPOILERU!

IvankaM
18.04.2017 5 z 5

Naprostá dokonalost. Precizní dílo.

violet1313
17.04.2017 5 z 5

První díl byl vlastně jen prolog....tahle kniha je neuvěřitelně skvělá! To jakým způsobem se hlavní postavy vyvinuly je dechberoucí, naprosto se nemohu dočkat dalšího dílu a všem knihu doporučuji! Co doproručuji?! Povinně bych ACOTAR každému strčila do ruky!

katallinka
17.04.2017 5 z 5

Nádherný, neuvěřitelný, dech beroucí děj. Chtěla bych dát minimálně 10 hvězdiček. Myslela jsem, že první díl nic nepřekoná, ale tenhle byl ještě dvakrát lepší. Prostě nešlo přestat číst a myslet na to, co bude dál. V této sérii platí, že nic není, tak jak to na první pohled vypadá.

michaela0885

*Může obsahovat spoilery*

Ke Dvoru Růží a trní jsem se dostala přes skleněný trůn. Throne of Glass miluju, ale toto.. toto bylo něco neuvěřitelného a v tuto chvíli cítím, jako by ve mě zela prázdná díra, protože nemůžu číst třetí díl. Dvůr mlhy a hněvu překonal veškeré mé očekávání a na konci, jsem se modlila ke spisovatelce, že jestli jejich pouto zruší, budu ji do smrti nenávidět a už nikdy žádnou knížku si od ní nepřečtu :D To mě přivádí i na další myšlenku, že má v úmyslu sérii o 6 knihách (+2 novely). Původně měla být série o 3 knihách, ale 6? Mám hrozný strach, že se s Feyre a Rysandem něco stane a to by změnilo celé mé vnímání této série knih.

Kniha naprosto úžasná, až se bojím, že mě žádná kniha dlouho neuchvátí jak tato.

jitka1271
16.04.2017 5 z 5

Nádherné, úžasné, skvělé. Jak autorka dokáže změnit můj pohled na některé hrdiny a připoutat k někomu v koho bych předem neuvěřila :-D 5 hvězdiček určitě nestačí.

Ree
16.04.2017 5 z 5

Ah, Sarah, s Dvorem trnů a růží už jsem se začínala bát, co se z téhle série vyklube, ale Mlhou a hněvem jsi mě naprosto odzbrojila a bát se opravdu nemusím.
U Trnů a růží jsem psala, jak moc nevýrazné hlavní postavy byly. Nevýrazné a otravné. Nakonec se ukázalo, že nevýrazný a hlavně otravný je jenom Tamlin, protože jakmile se Feyre dostala na Noční dvůr, konečně se její osobnost naplno projevila a jsem ráda, že můžu mít hlavní hrdinku ráda. Protože tady jsem ji opravdu milovala.
Začátek, kde ji Tamlin držel v domě a nesměla se pomalu hnout ani na krok, mě překvapil, přestože jsem věděla, jaký vůl měl v tomhle díle být. A světe div se, internet se nemýlil. Tamlin mi lezl na nervy už po pár stránkách a nemohla jsem se dočkat, až se tam objeví Rhys. Ne, opravdu mi nechybělo, že tam většinu knihy Tamlin nebyl. Rhysand a celý Noční dvůr stačil k tomu, aby byla kniha o hodně zábavnější než první díl. Rhysův užší kruh jsem si zamilovala ihned, přestože například Amren se moc neprojevovala.
I v téhle sérii musím obdivovat Sarah, jak to má promyšlené a některé nepatrné narážky a scény z prvního dílu se v druhém díle jeví jako o dost významnější.
Celkově mě kniha bavila možná nejvíce ze všech, které jsem od Sarah četla, a to i přesto, že Skleněný trůn miluju a miluju i postavy v něm. Ale Rhys, Cassian a Mor jsou naprosto dokonalí.
Jenom doufám, že si ve třetím díle Lucien uvědomí, jaký idiot to byl, a vykoupí se. Ať už kvůli samotné Feyre nebo alespoň Elain. A taky očekávám významnou roli pro Nestu, protože ta bude moct svůj hněv krásně ventilovat. Společně s Cassianem. Jsem si jistá, že si jejich scény budu značně užívat.

kneslova
16.04.2017 5 z 5

Výborně napsaná kniha, fascinuje mne, kde bere autorka takovou fantasii. Kolik různých tvorů a děj, který by jste rozhodně po přečtení prvního dílu neočekávali...

láska magie erotika víly, rusalky fantasy

Sarah J. Maas
americká, 1986