Dvůr křídel a zmaru

Dvůr křídel a zmaru https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349801/bmid_dvur-kridel-a-zmaru-veZ-349801.jpg 5 2836 2836

Feyre se vrátila na Jarní dvůr, odhodlaná získat informace o Tamlinových manévrech a jeho spolupráci s Hybernem. Aby to udělala, musí se zapojit do smrtícího tance podvodů – a v něm může jeden chybný krok přivodit zkázu nejen jí, ale i celému světu. Feyre čeká nesnadné rozhodnutí, komu z oslnivých a smrtících Vladařů věřit... ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Wings and Ruin , 2017

ElenRiannon
11.04.2018 3 z 5

První a druhý díl mě fakt bavil, ale u třetího dílu autorka nebyla schopná nijak překvapit a přišlo mi, že úplně přesně neví jak z toho všeho vybruslit. Díl byl zbytečně natahovaný a věřím, že posledních 100 stran by vyšlo lépe ve filmu, než v knize. Špatné to nebylo, ale po druhém díle, kdy nastalo spousta wow okamžiků jsem prostě čekala víc. Škoda :)

zinon
11.04.2018 5 z 5

Tak už mám dočteno....no třetí díl byl slabší, jak druhý díl, ale i tak se mi příběh moc líbil. Hlavně dějová linka Nesty a Cassiana....škoda, že více nedostal prostor Azriel a pak i Lucien. Amren a Varis jsou parádní pár....a ten odchod ze stanu, to jsem se musela usmívat. Konec jsem probrečela, začala jsem už u proslovu před poslední bitvou...nejvíc mě ale dostalo, jak se tam objevil jejich otec a to vše, co zjistili. Nečekala jsem, že to dopadne skoro vše tak růžově, ale nevadí mi to. Jen co mně v knize scházelo bylo nějaký soukromý rozhovor Feyre a Tamlina, kde by si to vše vyříkali. Celý ten pohled Feyre na něho mi přišel hodně přitažený za vlasy a myslím, že si to nezasloužil. Jinak sex scény mi v druhém díle vůbec nevadily, ale tady bych je klidně skoro všechny vynechala. Jinak jako postava mi nejvíce vadí Mor, protože tolik let vodit někoho tak úžasného za nos...to nepochopím.

1259
10.04.2018 5 z 5

Úžasný, dokonalý, nepřekonatelný. Celý příběh ve mě vzbudil nehorázný emoce. Spoustu věcí bylo nepředvídatelných a to se ani nemusím zmínit, že od knihy, se nedalo odtrhnout. Opravdu famózní a podle toho, co jsem se dočetla, by měl vyjít ještě jeden díl. Tak se uvidí, zda se spisovatelka ještě víc překoná, ale podle mě, už to více nejde.

Hels-is-unicorn
09.04.2018 3 z 5

Když jsem se dozvěděla, že brzy vyjde třetí díl, schválně jsem si přečetla první dva, abych to měla všechno najednou. Série mě velmi lákala už jen kvůli tomu, že se údajně jedná o retelling Krásky a zvířete. První díl mě bohužel nezaujal, ale byla jsem zvědavá, kam se to může posunout. Feyre mi připadala až moc úskočná a naivní, Tamlin byl divný, ale naštěstí to všechno zachraňoval Lucien, jehož pohnutky mi jako jediné dávaly smysl. Ale dobře, převyprávěná Kráska a zvíře, pohádková láska, kvůli které se holka vydá do horoucích pekel, to beru.
Druhý díl mě hned na začátku absolutně zhnusil. Kdy se retelling Krásky a zvířete stihl změnit v retelling Padesáti odstínů šedi? Začít knihu mohutným vztyčeným údem, ze kterého vysychají ústa, mi nepřijde úplně vhodné. Zvlášť ne v kontrastu s nevinnou láskou prvního dílu. Přesto jsem ale byla ráda, že jsem prvotní šok ustála a dostala se dál. Na scénu totiž vešel Rhysand, další postava, která mi dávala smysl mimo Luciena. A kdyby v druhém díle nebylo tolik zbytečně dopodrobna rozebíraných sexuálních scén, které často vůbec nezapadaly do příběhu, byl by naprosto top a jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla.
Třetí díl mě proto velmi zklamal. Zbytečně podrobného sexu a vulgárního flirtu zde bylo ještě víc a v ještě nevhodnějších scénách... jako vážně, kdo by si užil sex uprostřed války, kde se minimálně dva týdny nikdo nemyl a ještě smrdí zaschlou krví? A pak... jedno zmrtvýchvstání v prvním díle, to je v poho, o čem by to bylo, kdyby Feyre neobživla. Ale přidávat další a další? Prosím, to ne, stačilo jednou. Sice jsem byla totálně v šoku, když Rhys umřel, ale upřímně bych ho klidně nechala mrtvého, alespoň by autorka měla námět pro další díl. A Amren už se taky vracet nemusela. Potom už jsem jen čekala, kdy vladaři vrátí život i otci sester, aby z nich byla jedna velká šťastná vílí rodinka.
Kniha pro mě v mnoha rovinách byla absolutně nelogická, chování postav mi nedávalo smysl a její délku jsem taky nepochopila, spousta věcí byla zbytečně moc okecávaná a ty důležité potom úplně zanikly. Víc jak tři hvězdy bohužel dát nemůžu.

Bekerče
09.04.2018 5 z 5

Asi před pěti minutami jsem dočetla tuto knihu! A teda, musím říct, že to byla opravdu paráda. Musím sice přiznat, že druhý díl série byl o něco lepší, ale i tak si tato kniha zasluhuje 5* (dvojku už asi nikdy nic nepřekoná - avšak... uvidíme, jak se vyvine série Skleněný trůn) :D

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Cass a Az jsou naprosto boží! Přiznání Mor pro mě bylo překvapující, v duši jsem Aze litovala :( Já však z nich už ve své mysli udělala pár - a asi to tak zůstane. :D Charakter Nesty byl popsán zajímavě. Pořádně nevím, co si o ní mám myslet - věřím, že v jádru je to hodná osoba, avšak tak arogantní postavu jsem v knize už dlouho nikde nepotkala...

Tamlin je kapitola sama o sobě - nakonec se ukázalo, že to není až takový hajzlík. Doufala jsem v to, a jsem ráda, že to tak nakonec i bylo. Ikdyž, přiznám se, zatajila jsem dech při darování zlatého semínka - nebyla jsem si tak uplně jistá, jeslti to pro Rhyse udělá.

Lucien a Elain :))) Joo, ti dva se mi k sobě hodí. Luciena jsem měla hodně ráda v celé sérii a myslím si, že Elain je pro něj odměnou za to všechno, co si prožil. A já mu to opravdu přeju!

No, jak už tady někdo psal - po dvojce jsem myslela, že nevydržím ani okamžik čekání na 3. díl. Po tomhle dílu se však cítím spokojeně. Bylo to ukončeno dle mého názoru pěkně - možná až moc růžově, ale to se dá přežít. :) Samozřejmě se ale těším na nějaké to další pokračování. :) Knihu určitě doporučuji všem!

kaca3606
09.04.2018 3 z 5

první díl byl kouzelný, druhý úžasný ale třetí je prostě jen třetí. MOŽNÝ SPOILER
celou knihu jsem čekala že se NĚCO stane, pak se teda něco stane. skoro jsem to ani nevnímala a na další straně už je po všem. tahle kniha ve mně nezanechala SKORO nic, ale i tak je dobrá, já bych knihu napsat nedokázala, takže asi tak.

karolina3272
08.04.2018 5 z 5

Nikdy jsem si tak moc neuvědomila jak se vlastně Rhys musel cítit, když Feyre pod horou umřela. Teď už to vím. Snad nejlepší díl. Ale uvidíme co přijde v dalších...

Espoir
08.04.2018 4 z 5

Po otevřeném konci minulého dílu jsem se na tuto knihu hodně těšila. První třetinu jsem četla v angličtině, jedním dechem, bohužel pak se děj na nějakou dobu zpomalil a já se ke čtení musela vysloveně nutit, až jsem nakonec knihu na čas odložila. Nakonec jsem se přemluvila knize dát druhou šanci, když vyšla i v češtině, a knihu dočetla. Rozhodně toho nelituji, konec byl velmi důstojný a napsaný v typickém stylu autorky, který mám moc ráda. Bohužel, jak už bylo v komentářích řečeno mnohokrát, všechny události na konci byly předvídatelné a v podstatě nic mě nedokázalo překvapit a vyrazit mi dech tak, jak jsem u knih Sarah J. Maasové na konci zvyklá. Celkově hodnotím na 3,5* a jsem velmi zvědavá na další části, kam se děj bude ubírat dál. Protože za mě už je děj takto uzavřený a trochu se obávám, že cokoliv navíc bude už jen umělé nastavovaní příběhu. Tak snad se mýlím :-)

lukyjane
08.04.2018 5 z 5

Byla to jízda, určitě klidnější čtení než u předchozího dílů, ale i tak jsem byla nadšená, knihu jsem četla jedním dechem a jak bylo už napsané v klidu mohu jít spát. Nechybělo nic a samozřejmě každý má právo na kritiku, ale nemohu souhlasit, že ty poslední stránky jen napsala nějak v rychlosti, prostě ukonejšila čtenáře a dala nám happy end....jedno si neodpustím, až zase budete kritizovat něčí psaní, zkuste sami napsat takovou knihu a udržet čtenáře v takovém nadšení a chtivosti po dalším díle...

Jandýs
06.04.2018 4 z 5

Ačkoliv jsem si po přečtení druhého dílu napsala jeho krátký obsah, nestačilo to, abych si při rozečtení třetího hned vše vybavila.. tedy hlavní děj nebyl problém rychle si oživit, ale spíš jednotlivé postavy a vazby mezi nimi, které se třeba objevily už v díle prvním. Takže než jsem se trochu zorientovala, chvíli to trvalo. Čtení jsem si ale jinak užívala, stránku za stránkou - příběh se odvíjel, byl napínavý, vtipný, dojemný... prostě dokonale "Maasovskej" !!!
Nechci být za nějakou puritánku, ale jednu hvězdičku odebírám za časté vkládání sexu - toho detailně popisovaného.. sice se mi líbí, že ho autorka (nevím, jak bych to vyjádřila) tak "drze" otiskla do fantasy příběhu, ale přijde mi, že je mu věnováno zbytečně moc stránek, které mohla spíš využít v závěru ve střetu s Hybernem...
Jinak skvělé!!! Těším se na další díl , hlavně zas na mou oblíbenkyni Morigan :-) !!

Ajwy
06.04.2018 5 z 5

Na začátku přišel hluboký nádech a na konci dlouhý výdech, mezitím mi nezbylo nic jiného, než zadržovat dech. Tohle mě prostě nikdy nepřestane bavit. Pravda, ze začátku mi chvilku trvalo se začíst ale pak jsem knihu nebyla schopna odložit a hltala každou stránku, každé slovo, každý zvrat, zmar a křídla. I když, musím říct, že konec byl krapet zbytečně uspěchaný. Ale co.
Jsem velmi zvědavá, kam a za kým nás autorka vezme příště a velmi se na další cestu a dobrodružství s tím spojené těším. Za mě plný počet hvězd. Tahle paní, má prostě talent.

hanuliinka
06.04.2018 5 z 5

Obsahuje spoilery!

Tento díl je trochu slabší než dvojka, ale přesto jsem si ho náramně užila. Musím říci, že mě trochu mrzí, že se kniha stala zase dosti předvídatelnout. Ale hlavní hrdinové už mi natolik přirostli k srdci, že i kdyby celou dobu jen seděli v kavárně a popíjeli čaj, tak bych si to čtení nejspíš užila.

Dosti mě překvapilo, že se finální boj zvládl odehrát jen na tak málo stránkách. Trochu jsem tím byla zklamaná. Když už jsem byla na posledních 100 stranách, myslela jsem si, že si autorka bitvu schová až do dalšího dílu. Celkově bitva byla příliš jednoduchá. Kdo měl přijít, přišel. Tedy alespoň já jsem to očekávala. Nic mě tam snad ani nezaskočilo. :(

A co se týče Rhyse. Věděla jsem, co se chystá udělat a věděla jsem, že to tak skončit nemůže, přesto jsem u toho tak šíleně bulela. Jako bych to byla já, komu se právě zhroutil svět a komu se srdce rozpadlo na malé ostré kousky, které tlačí a přidávají na bolesti. Ach.

A za co jsem autorce vděčná? Za konec. Předchozí díl skončil tak, že jsem nemyslela že vydržím počkat na překlad a div jsem si neseškrábala kůži z těla při tom nepříliš dlouhém čekání. Tento díl však končí tak, že můžu jít s klidným svědomím spát. Ano, těším se na pokračování a čekání bude dlouhé, ale nebude to tak zničující.

Ač může znít můj komentář hrozně, věřte, že se mi kniha moc líbila. Autorka mě dokázala vzrušit i rozplakat, co více chtít?

Caitlin
06.04.2018 4 z 5

Po dočtení musím říct, že sympatizuji s pozitivními, ale i negativními názory na tuto knihu... Ze začátku jsem neměla vůbec pocit že to píše Sarah, pak se kniha rozjela a byla to pravdu báječná jízda. Ke konci mě ovšem nějak zklamala, čekala jsem originálnější vyřešení problému. (nechci spoilerovat, ti co četli ví, co myslím).
Knihu jako celek hodnotím čtyřmi hvězdami, protože i přes pár výtek, knížku od Sarah J. Maas ohodnotit špatně prostě nemůžu.. Bylo tam spoustu akce, napětí, ohromná čtivost, ovšem mi tam chyběl takový ten wow efekt, který se dostavil zatím u každé z jejích knih.

Francesca14
05.04.2018 5 z 5

Jsem v pokušení zaplnit celý komentář jen srdíčky. Nejsem momentálně schopná dívat se na knihu objektivně a ačkoliv souhlasím se spoustou výtek, které už padly v předchozích komentářích, jediné co za sebe můžu prohlásit je, že kniha je skvělá, že jsem ji přečetla ani nevím jak a ani na chvíli jsem se nenudila, že byla napínavá a vtipná stejně jako předchozí díly, že jsem naprosto spokojená se zakončením a že všechny postavy miluju. U čtení jsem se nabrečela, nasmála a nakřičela jako už nějakou dobu nad nějakou knihou ne. Celá série si mě získala podobně jako před rokem "Měsíční kroniky" a jsem připravená číst ji v následujících letech znovu a znovu, dokud mě jednou bavit nepřestane.

kklepkaa
05.04.2018 5 z 5

Po dechberoucí dvojce jsem netrpělivě vyhlížela třetí díl. Autorka samu sebe nepřekonala, ale i tak jsem se opět ponořila hluboko do milovaného Prythianu a prožívala to co hrdinové.
Chyběly mi ty tanečky Feyre s Rhysem, ale nenudili mě... Rhysovi zůstali koule a Feyre našla samu sebe. Hodně jsem si oblíbila Casse a Azriela, toho snad nejvíc. Mám problém s Nestou. Ta holka mi prostě vadí, doufám, že další díl nebude z jejího pohledu. Další spornou postavou je stále Tamlin. Čekala jsem víc Luciena, věřím, že si ho autorka schovává do další knihy :-) Konec byl šokující a svým způsobem i zvláštní a asi mi úplně nesedl, jako kdyby to autorka trochu odflákla... ale i tak se mi těžko loučí.

renata2824
04.04.2018 5 z 5

Uzasny pribeh. Cela serie je nezapomenutelna. Chci si precist dalsi a dalsi pribehy o postavach, ktere se staly mou soucasti

Samira
04.04.2018 5 z 5

Už jen držet pokračování své nejoblíbenější série bylo svátkem a kdybych mohla obětovala bych i spánek, zároveň jsem si ji však chtěla vychutnat. Neboť do dalšího dílu série je pořádně daleko. Navíc a to je nejstěžejnější asi nebude v čele s mou milovanou ústřední dvojicí. To ale nic nemění na faktu, že jsem již začala odpočítávat ty nekonečné dny do vydání.

A jaký byl závěrečný díl první části tohoto příběhu:
Dokonalý, dech beroucí, vroucí, strhující, vtipný, vášnivý a temný...

Zápletek bylo hned několik, autorka si s příběhem opravdu pohrála, překvapovala, zachovávala vysokou kvalitu a hlavně nám dala možnost být a bojovat s těmi nejúžasnějšími postavami a to nejen hlavními. Přemíru oříškových očí, jí jako někdo se stejnou barvou odpustím:).
Mnoho nastíněných dějů i budoucích vztahů nabízí nepřeberné možnosti. Tahle série má ještě hodně co říci.

Netušila jsem, že si ji celou, tak zamiluji, ale stalo se!
Rhysand bude vždy mým hrdinou číslo jedna, silně pochybuji, že se mu někdo vyrovná, alespoň v mých očích!

Opravdu doporučuji!

an91
04.04.2018 5 z 5

Nevím, co jiného sem napsat, protože všechno tu už snad bylo řečeno. Jako každá kniha od této autorky je úžasná. Ani se nedá říct, která je lepší, protože každá je prostě jedinečná. Styl psaní, děj knihy, akce - všechno co hledáte, tam je.
Úžasná série stejně jako trůny a už se opravdu nemůžu dočkat dalších pokračování a nových sérií. Prostě nejlepší. Závěr byl opravdu strhující a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Právem si zaslouží plný počet, jako každá kniha od SJM :).

martina1199
03.04.2018 5 z 5

Prostě dechberoucí! Poprvé jsem knihu četla už loni v anglickém originále, teď znovu už přeloženou do češtiny. Je to tak dokonalé, že mi chybí slova, kterými popsat, jak dokonalé to je. Závěr byl tak strhující, že posledních 150 stránek knihy jsem nebyla schopná ji odložit. Tolik jsem se ponořila do příběhu, že jsem si prve ani neuvědomovala, že čtu v angličtině :-)

Shiro.
03.04.2018

Abych pravdu, celou knihu jsem se bála, kdo nebo o koho příjdu se svých milovaných. Nakonec jsem byla knihou natolik uchvácená, že mé emoce zabrouzdali dále i postavám, které byli skoro neznámé, ale i přesto jsem pro ně ronila slzy jako kdybych měla pocit, co v nich druzí viděli. Jednoduše užasné. Dech beroucí serie.
Překvapivý konec pro mne ani tolik, již nebyl. Jelikož po přečtení si názoru autorky a vztahu k postavám mi konec byl jednoznačný a jsem ráda. Že vše dopadlo tak jak dopadlo, však nová tajemství a nevyřešené, doufám, že se rozuzluje v následujícím díle o němž se zmiňovala jak Sarah, tak i někteří a to NOVELA. S velkým očekáváním, čekám na příběhy postav, jejíž děj neměl šanci tolik prokouknout.