Dvůr křídel a zmaru

Dvůr křídel a zmaru https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349801/bmid_dvur-kridel-a-zmaru-veZ-349801.jpg 5 2838 2838

Feyre se vrátila na Jarní dvůr, odhodlaná získat informace o Tamlinových manévrech a jeho spolupráci s Hybernem. Aby to udělala, musí se zapojit do smrtícího tance podvodů – a v něm může jeden chybný krok přivodit zkázu nejen jí, ale i celému světu. Feyre čeká nesnadné rozhodnutí, komu z oslnivých a smrtících Vladařů věřit... ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Wings and Ruin , 2017

Ninde
17.04.2018 5 z 5

Tak tohle baly kurva jízda. Potkat někde Sarah J. Maas tak jí dám velkou pusu, protože to co ona umí udělat s příběhem je neskutečný. No prostě kniha se mi dostala do top oblíbených za tento rok.Samozřejmě se to může změnit ,ale pochybuji o tom.

Turiel11
16.04.2018 5 z 5

Konec druhého dílu této série mě zanechal ve značně emočně labilním stavu, takže na toto pokračování jsem se opravdu, ale opravdu hodně těšila. :-) Uf, huh a aaaaach! Bylo to prostě super!!! Nejspíš se opakuji, ale vážně nevím, jak to ta žena dělá. Neustále přináší něco nového a zároveň nečekaného. Líbí se mi, jak rozvíjí nové dějové linky a nachází řešení ( i problémy :-D ) tam, kde bych je jednoduše nečekala. Každá její kniha a každá stránka v té knize je potěšení.
Erotika a to, jak ji SJM popisuje se mě osobně líbí a myslím si, že bez ní by to nebylo tak úplně ono. A víte co? Jo, Tamlin se zachoval jako v.l a byly okamžiky v knize, kdy bych ho nejradši vyhodila z okna nejvyšší věže, ale vlastně je mi ho líto. I když tato kniha má nějakým způsobem ukončovat jistou část této série, tak autorka nechala otevřených opravdu hodně příběhů a já se těším, jak se budou dál vyvíjet. Uáááá! :-D

Dceradábla
15.04.2018 5 z 5

Nemám prostě co dodat. Bylo to opravdu skvělí. Plno zvratů a to ohledně Mor, no to jsem nečekala a Elain a Nesty!

Percabethka
15.04.2018 4 z 5

Pááááni... Tohle bylo prostě skvělý.
Sice si pořád stojím za tím, že se mi nejvíc líbil druhý díl, protože... Feysand :D A taky tam bylo nejvíc zvratů a napětí. Ale tenhle díl se mi taky moc líbil :) I když tu mám zase pár věcí, které bych vytkla.
Tak zaprvé to, jaká je Feyre v tomhle díle Mary Sue... V prvním byla super, v druhém ještě docela taky, ale teď... Prostě neporazitelná vladařka, která je úplně dokonalá, ničeho se nebojí, všechno jí vychází a všichni jí milují, ona jediná dokáže pohlédnout do zrcadla, ze kterého víly o stovky let starší než ona zešílely, a získá na svou stranu všechny démony, kteří se v knize kdy objevili... Ehm... :D No a potom mi přijde, že se tu postavám neskutečně změnily povahy. U některých je to logické - třeba Feyre je oproti prvnímu dílu úplně jiná kvůli tomu všemu, co prožila, a protože se stala vílou. Nesta se zase změnila, když se zamilovala. Ale Rhys? V předchozích dvou dílech to byl takovej ten vtipnej bad boy a tady se chová jak holka... Btw když už jsme u něj, tak nevím jak, ale prostě jsem úplně odhadla to všechno, co se s ním stane na konci :D Asi kvůli tomu, co řekl Suriel a pak jsem trochu přemýšlela nad tím, jak to asi Maas udělá, aby ta válka nebyla takový klišé :D I když ono to tak nakonec stejně trochu dopadlo. Taky bych dala trochu víc prostoru Tamlinovi, protože přes všechno, co udělal, jsem ho pořád měla ráda. I když ne tak jako Rhyse. No a nakonec mi trochu vadila ta genocida Hybernu... Jasně, museli je porazit, ale nemuseli je přece všechny zabíjet... Jinak ten konec byl celkově docela dost useknutej :D
Přesto se mi ale celá tahle série neskutečně líbila - ten svět, styl Maasový i ty postavy a zvraty... Už se dost těším na Skleněný trůn.

azraelka
15.04.2018 2 z 5

Na začátek musím říct: Já jsem vám to říkala :D (smrt krále Hybernu)

Jinak tenhle díl byl docela překombinovaný, na scénu nastoupilo množství postav, autorka začala vykrádat pohádky i náboženství: z bible (Mojžíš) moře se rozestoupilo, aby národ mohl projít do bezpečí, předtím šli přes poušť, to bylo WTF, (Trolové) nenechám padnout nikoho z vás :), Labutí jezero...

Celkem mě iritovalo neustálé ukazování vulgárních gest a protáčení očí. Je dětinské a trapné, že bytosti, kterým je 500 let se chovají jako puberťáci, aby je autorka mohla polidštit.

Dost nelogické mi přišlo, že u nich byla tabu homosexualita, když za tak dlouhý život to musel vyzkoušet snad každý, protože dlouhý život znamená nudu a zkoušení věcí, které zatím nevyzkoušel.

Kniha mi přišla celkem dlouhá a strašně se táhla. Feyre je strašně otravná Mařena a Rhys její trapná podržtaška.

Dvůr je jen další fantasy kniha, kde příběh slouží hrdince, aby byla mocná, krásná, a získala muže svého srdce.

Niskushka
15.04.2018 5 z 5

Užasné, miluju tuto serii, bylo tam méně milování což mi bylo trochu líto, protože v knize předtím se autorka pěkně rozšoupla a právě to se mi na těchto knihách líbí, erotika a úžasný svět v jednom. Konec naprostý infarktový stav. Dle konce očekávám, že bude další díl! už aby to bylo :)

ReziEngli
14.04.2018 3 z 5

Zdlouhavé popisy a strašná spousta příběhové vaty, na to jsem si zvykla. Ale to, jak autorka totálně zprznila konec... Na to nemám slov. Možná by si měla přečíst knihy jiných autorů a zkusit aplikovat zkušenosti. Protože její totální neschopnost prostě někoho nechat umřít po tom, co ho postaví 10x na pokraj smrti, bylo tak příšerně otravné, že jsem se do dočtení musela vyloženě nutit. Navíc, opakovat konec jedné knihy v téhle už mi přišlo jako velký výstřel do tmy, autorka se zde prostě tak mermomocně snažila o happyend, že mi zkazila totálně celý zážitek z knihy. O tom, že se Feyre a Rhysand chtěli při každé příležitosti milovat, na to jsem si z druhé knihy taky už zvykla. A předvídatelnost, jak autorka spáruje další hrdiny taky byla dost okatá.
Hodně slabý díl z celé série ... Za mě jen 3*

anonym02
14.04.2018 5 z 5

Knihu jsem dočetla právě teď a nemám slov.
Nevím, jestli je to poslední díl, ale každopádně budu netrpělivě očekávat informace a s klidem můžu jít spát, protože vím, že zatím to vypadá dobře a konečně zde není otevřený konec. ^_^

85prcek
14.04.2018 5 z 5

Wou. Úplně mě pohltila. Vlastně ani nemůžu najít slova.

MaléZlo
13.04.2018 3 z 5

Po událostech ve druhém díle jsem cítila takové prázdno, že jsem nemohla čekat na český překlad a pustila se do ang verze hned po vydání. Když jsem ji dočetla, cítila jsem mírné znepokojení nad tím, že kniha mi nic moc nenabídla. Mávla jsem nad tím rukou s tím, že určitě jsem nerozuměla všemu a že mi nějaký zajímavý prvek unikl.
Bohužel tomu tak nebylo. Teď když jsem knihu četla v češtině jsem zjistila, že ve skutečnosti jsem rozuměla všemu. Kniha pro mě byla bohužel menším zklamáním.
Moc nerozumím tomu, že autorka zvládne napsat skvělý první i druhý díl a na závěr sepíše tři čtvrtě knihy o ničem a vše zajímavé nacpe do poslední čtvrtiny.

Samozřejmě závěr byl v epických rozměrech, jak někteří psali, slza mi ukápla taktéž. Nepřišlo mi to nijak až moc neuvěřitelné a podle mě to k příběhu patřilo. Však něčím nás přeci Sarah dostat musela :)

Jak už někdo zmiňoval, teď už jen, aby byl Tamlin šťastný...

VerŠa
13.04.2018 5 z 5

Velice zábavná kniha

Sabča92
12.04.2018 3 z 5

Tohle opravdu ne! Jak někdo může napsat něco tak skvělého a pak k tomu napsat díl o ničem? Dobře o něčem to přeci bylo: dlouhé vyprávění o ničem, sex při každé příležitosti, akce která byla naprosto nepochopitelná, KONKRÉTNĚ JEDNA MINI KAPITOLA a závěr? Slyšela jsem o hrozném díle, ale takhle strašné?! Bylo to horší, než jaké jsem čekala/slyšela. Feyre, kterou jsem měla ráda, tak zde jsem ji začala přehlížet. Rhyse bylo sakra málo.. Lucien se vypařil, Tamlin též a proč kruci Maasová rozjela tolik romantických linek? Proč??? Zvažuji zda nedat dokonce jen dvě hvězdy, tohle bylo peklo.

izfnp
12.04.2018 4 z 5

Na tretí diel sa teším už pol roka, a predsa som po jeho kúpe váhala a odkladala ho dva týždne. Vedela som, že nebude tak dobrý ako druhý, pretože druhý ma posadil do kresla na úžasných 20 hodín. Dvor mlhy a hnevu bol príbeh, ktorého som nemala dosť ani po zhltnutí poslednej strany. Takže som väčšinu knihy na ďalší deň prečítala znovu, užívajúc si ju rovnako.

Verila som, že autorke sa vo Dvore krídiel a zmaru podarí dej ukočírovať do zdarného konca. Pričom dianie pred veľkým stretom bude zaujímavé a plné nových informácií o postavách i ich svete. Avšak zároveň som tušila, že hlavná hrdinka už nebude mať moc kam rásť a že to, čo bavilo na druhom diele, v tomto bude musieť ustúpiť iným témam.

Autorke všetka česť, jej kniha je zábavná a i táto jej séria subjektívne patrí k naj veciam, ktoré som za posledné roky zo žánru čítala - spolu so Skleneným trónom, ktorý milujem dokonca ešte o malý kúsok viac. Hrdinovia sú úžasne sympatickí, je ľahké si ich zamilovať, a to nad rámec hlavných postáv.

Čo ma mrzelo najviac, boli akčné scény, ktoré boli oveľa zábavnejšie v predošlej knihe. Celá dobrodružná kvalita série bola v tomto diele akosi menej zaujímavá. Vlastne si nevybavujem jedinú skutočne zábavnú akčnú pasáž, a to som knižku dočítala včera. Záverečný boj bol pre mňa potom dosť nevyvážený - pasáž s kráľom Hybernu bola super, ale ten náhly príchod nových postáv na scénu nevyznel vôbec tak, ako mohol. Za úplný fail považujem návrat Feyrinho otca - bol to očividný obetný baránok, aby autorka nemusela dopriať rovnaký koniec obľúbeným hlavným či vedľajším postavám.

Na druhú stranu, stále na vynikajúcej úrovni je fantasy aspekt série. Nemožno nepochváliť fantaskné postavy ako Suriel, Řezbář či Tkadlena. Bavilo ma aj stretnutie vladárov, práve preto, že sme mohli sledovať ich rôzne schopnosti a to, ako ovplyvnili výzor ich dvora. Taktiež armády oboch strán pôsobili správne epicky. Viac takýchto prvkov v sérii, prosím :)

K najväčším plusom tejto knihy radím jej zmenu smeru vo vzťahovej rovine. Kým predošlý diel bol o vzťahu Feyre a Rhysa (a ja som si užila každú jeho stranu), tretí diel série sa zameriava na vzťah troch sestier, z ktorých každá je výrazná a naprosto originálna osobnosť. Síce sa tu ukázali limity narácie z pohľadu jednej osoby, ale tento vzťah opäť určitým spôsobom formuje hlavnú hrdinku a to je príjemné sledovať. Na snahu popísať pocity i hrdinkiných sestier pri tom Maas nezabúda, ale vôbec by som sa nehnevala, keby sa v pokračovaniach dozvieme viac i o ďalších dvoch sestrách Archeronových.

A celkovo, o čom majú byť ďalšie diely? Autorka v poďakovaní sľubuje, že pribudne ďalšia kniha z tohto sveta, ale bude ešte o našich hrdinoch? A ak áno, aká väčšia hrozba ešte môže prísť? Či nebodaj nazrieme do minulosti, trebárs i na príbeh Myriam, Drakona a Juriana (a propos dosť zaujímavej postavy)? Nuž rada sa nechám prekvapiť a poviem k tomu jediné - už aby to bolo! ♥

nani_nka
12.04.2018 4 z 5

To bolo radosti, keď sa mi dostal 3. diel do rúk. Hoci aj v tomto prípade ide o naozaj úžasnú fantasy knihu, 2. diel nebol prekonaný. Rhys ako inak absolútne úžasný, na takéhoto hlavného hrdinu sa proste nedá zabudnúť. Čo ma však na konci ako správnu dohadzovačku a milovníčku happy endov veľmi zamrzelo, že ľúbostné linky vedľajších postáv neboli ukončené. Avšak podľa ostatných recenzií som sa dozvedela, že by mali byť ešte ďalšie diely. Čo ma veľmi neteší, keďže nemám rada nekonečné naťahovanie sérií, jedine keby boli z pohľadu iných postáv (Cassian, Mor alebo Az).

Toffec
12.04.2018 5 z 5

Jako vždy perfektní, četla jsem ji už kdysi v originále, ale to byla jen záminka, abych si ji mohla přečíst znovu v češtině :D Sarah je úžasná a já nemohu za nic najít fantasy, které by mě bavilo, po tom, co jsem četla knihy od ní. Teď bude nová nějaká Catwoman: Soustealer, tak snad to bude stejná pecka. Těším se na pokračování obou příběhů, ale stejně nejkrásnější byl dvůr mlhy a hněvu :)

maky11
12.04.2018 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru je v první řadě rozměrná kniha. :D V další řadě je to velice kvalitní kus, kde samozřejmě nejde nic předvídat (to už je snad autorčin podpis). Příběh je každopádně parádní, ten konec byl... no, velký. A Rhys na konci... Byla to paráda, jen nevím, ale musím odebrat jednu hvězdu, aniž bych přesně věděla, co mi na tom vadilo. Nicméně to neznamená, že je to o něco horší kniha.

zuzlina
12.04.2018 5 z 5

Maas je nejlepší spisovatelka to už dávno vím. Pro mě bude vždy nejlepší druhý díl a vlastně od 3/4 prvního protože tenhle příběh je neskutečný, a dost mi zrujnoval život. Musím vše vstřebat strašně moc se tam stalo konec byl šíleně Emoční když si zamilujete hl. Postavy a pak se o ně musíte neustále Bat.
Jak u skleněného trůnu posledních dílů jsem konec probrecela.
SPOILER

Byt jsem nestu neměla ráda tak s cassianem mě strašně baví. Trochu zamrzí jak na konci po tom všem je stranou, chápu ji, ale nevím, čekala bych nakej doslov od cassiana a takpo tom co vše si řekli. V tomhle ohledu mi to přišlo dost úsekly.ale alespoň se máme na co těšit na další díl. Vše bylo super. Ale konec mě zničil. Zlomil srdce. Rhys mi umřel. To sem vážně nedávala. Trochu mě vadí, že to feyre nepocitila, ale to byl záměr spisovatelky. Díky bohu to dopadlo dobře!
Ale dlouho to budu rozdejchavat, asi jako vše nakonci.
Ale doopravdy čím víc o tom přemýšlím, tím víc mi vadí přiznání mor. Nevadí mi kdyz má postava jinou orientaci, a chápu vše. Ale k pohledu co jsem si na mor udělala mi to nesedí a za mě to tam dávat nemusela. I když ji jako postavu chápu. No už to tak je tak to ta je no.
Nicméně co já ted budu dělat.
Ten pocit, když jste dočetli něco úžasný ho máte knižní kocovinu a teď jen čekat až to přejde.

ja.nevim
11.04.2018 5 z 5

Já nemám slov. Tohle jsem opravdu nečekala. Sarah je prostě úžasná. Její knížky jsou pořád lepší a lepší. U konce jsem ronila slzy smutku i štěstí.
Znáte ten pocit když strašně moc chce vědět jak to skončí, ale na druhou stranu se s tou knížkou nechcete rozloučit? Tak jsem se cítila od začátku. Věděla jsem, že to bude bomba, ale nečekala jsem tohle toto. Skvělá knížka. Rychle jsem ji přečetla, jak dobře byla napsaná.
Nevěděla jsem, že to zvládnu, ale ještě víc jsem se zamilovala do Feyre a Rhysanda a Cassiana a dalších sakra dobře vypracovaných postav. Jde vidět, že to asi autorku baví. Doufám, že ji to taky nepřestane bavit, protože by to byla hrozná škoda.
Nedávno jsem u Sarah na Insta viděla fotku, kde je scénář k ACOTAR. Asi si ještě chvilku na film počkáme, tak doufám, že to bude stejně úspěšné jako knížka.

Kukicka
11.04.2018 4 z 5

Asi jsem po prvním a zvláště druhém díle, což byla jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla, měla velká očekávání a ta bohužel nebyla tak úplně naplněna... Kniha měla spoustu krásných momentů, ale nebylo to pro mě takové to wow. Určitě si ale celou sérii někdy přečtu znovu

ketrin0773
11.04.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Od včerejška, kdy se mi konečně dostala do rukou, jsem se praktický nesoustředila na nic jiného.

Když jsem před rokem poprvé četla první díl, skončila jsem u druhé stránky. Pár týdnů zpátky jsem to zkusila znovu, už jen proto, že nerada nechávám nějakou knihu nedočtenou.
Tentokrát jsem se do světa víl naprosto zamilovala a do týdne jsem měla přečtené oba díly. A pak mi nezbylo nic jiného, než netrpělivě čekat na tenhle.

Od začátku do konce jsem byla naprosto pohlcena dějem.
Vedle rodiny Rhyse a Feyre jsem si hodně oblíbila Lucie a. Byla jsem ráda, že udělal to, co udělal. I když ho tam bylo na můj vkus málo.

Nevadily mi ani časté sexuální scény, prostě tam byly a já si nehodlala kvůli nim kazit dojem z knihy. Na jejím dojmu to pro mě nic neubralo.
Spíš jsem se naplno ponořila do vztahů mezi vladaři, Rhysovým dvorem a sestrami Feyre. A do války, ve které neměli moc velké šance, a přesto se do ní pustili.

Tamlin... Nejsem si jistá, co si o něm myslet. Neměla jsem ho moc v lásce ani, když ho Feyre milovala. Po tom, co udělal na konci druhého dílu a z počátku i v tomto, jsem si byla jistá, že ho prostě NEMÁM ráda. I Juriana jsem si oblíbila víc...
Ale pak se ukázalo, že možná není tak úplně špatný, snad jen plný vzteku.

Ten konec byl ohromující. Možná to tak nepřijde všem, ale já se prostě nedokázala odtrhnout a neustále jsem trnula strachem nad tím, jestli další mrtví nebudou jedni z těch, pro které bych plakala společně s Feyre.
Tušila jsem, že v tom sami nezůstanou, koneckonců poslali pro posílí, že? Ale nečekala jsem, že jich přijde tolik, obzvlášť pokud se jednalo o jisté vladaře. (Takový Tamlin Ex machinace).

Bylo mi líto všech, kteří nakonec přišli o život a fandím Feyre, aby se jí nakonec povedlo to, o co se po té bitvě snažila.

Nakonec můžu snad jen dotad, že se nehorázně těším na další díl.