Dvůr křídel a zmaru

Dvůr křídel a zmaru https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349801/bmid_dvur-kridel-a-zmaru-veZ-349801.jpg 5 2838 2838

Feyre se vrátila na Jarní dvůr, odhodlaná získat informace o Tamlinových manévrech a jeho spolupráci s Hybernem. Aby to udělala, musí se zapojit do smrtícího tance podvodů – a v něm může jeden chybný krok přivodit zkázu nejen jí, ale i celému světu. Feyre čeká nesnadné rozhodnutí, komu z oslnivých a smrtících Vladařů věřit... ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Wings and Ruin , 2017

ewi
29.04.2018 3 z 5

bohuzial, i v 3. diele mam pocit, ze autorka okrem opat nejakych baji a rozpravok vykrada predovsetkym samu seba... je vyborna rozpravacka, to sa jej neda upriet, ale pribeh je velmi roztahany, Feyre mi v tomto diele az prilis pripominala Aelin - stala sa z nej suverenna, neohrozena vladarka, ktora o vsetkom rozhoduje sama, ma vzdy plan a prekvapenie v zalohe, z Rhysanda je "podpantoflak." Zaver je pre mna sklamanim, autorka sa opat opakuje, nelogickymi zvratmi sa to tam len hemzi...a ta jej snaha poparovat snad kazdu jednu postavu, ktora sa v pribehu objavi. Za seba celkom dufam, ze toto je posledny diel serie ( asi ale nebude)., po dalsich uz asi nesiahnem ...

šneki
26.04.2018 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru byl pro mě tak trochu jako Říše bouří. Těšila jsem se, přečetla jsem to i dost rychle a relativně jsem se bavila. Ale prostě to není to nejlepší, co SJM dokáže.

SPOILERY

Co musím vyzdvihnout byl spor mezi rodinou ke konci a také Mořino coming out. Setkání vladařů bylo taky fajn.
Co se mi nelíbilo byl Feyřin otec. 1. To co udělal se k němu vůbec nehodilo. 2. Měla jsem pocit, že ho přivedli jen aby mohl někdo umřít a Feyre by toho litovala, protože zabít někoho významnějšího se SJM nechtělo.

Majinka2001
25.04.2018 5 z 5

Páni, nemám slov. Kniha mě úplně pohltila. Byl to zatím nejlepší díl, nikdy jste se nenudili, bylo tam tolik věcí, často jsem i brečela. Jsem strašně ráda, že to dopadlo tak jak to dopadlo, a doufám že vyjde i ten další díl a asi ho snad prečtu v originále, protože, kdo má tak dlouho čekat? Některé ty hlášky mě fakt pobavily a nemám co vytknout, klidně by mohlo být i víc stran. A jsem ráda, že Tamlin jim pomohl a ukázal, že není takový d*bil, jak na konci druhého díle. A nakonec jsem ráda, že se do toho zapojily i Nesta a Elain. S tím Rhysem jak se stalo, tak myslím že přestalo bít srdce i mě. Prostě tu knížku miluju už od první stránky.

Bee
25.04.2018 5 z 5

Ke komentáři k téhle knize se už nutím od chvíle, kdy kniha vyšla. Četla jsem v originále ihned po dočtení druhého dílu, protože ty "Maasovské" konce by člověka zabily.. Pak jsem to znovu četla, jakmile to vyšlo v češtině. A musím říct, že mě kniha prostě uchvátila. Každý díl je svým způsobem jiný, jsou jiné i postavy a tím, jak čtenáři přibývají informace, se mění i náhled na věc - alespoň tedy u mě.
Já se neskutečně těšila, co bude Feyre vyvádět na Jarním dvoře a absolutně mě to nezklamalo. Její proměna je tady už fakt fest znát - rozhodně oproti prvnímu dílu - a chvílemi je tady opravdu brutální.
Po návratu zpět jsem už jsem byla nadšením bez sebe. Druhý díl byl takový románek, ale tady už se chystáme do bitvy, sledujeme vyjednávání mezi vladaři, uzavírání všemožných dohod. Naprosto, ale fakt naprosto, žeru "monstra" v téhle sérii - ať už Tkadlenu, Řezbáře, Suriela, nebo další - nechte se překvapit, ale fakt jsou boží. Autorka pracuje s postavami bezvadně, nikdy mě nepřestávají bavit a člověk to prostě prožívá s nimi.
Jasně, dalo by se argumentovat, že už je to překombinované a neskutečné, ale můj názor je, že čtu o vílách v zemi, která ani neexistuje, takže nějaké zakotvení v realitě mi je víceméně šumák a nechávám se bavit. Za mě tedy čtení rozhodně stálo za to a vracím se k ní pravidelně.

BeyondHorizon
24.04.2018 1 z 5

(SPOILER) !!!OBSAHUJE SPOILERY!!!
RANT (bude to hodně dlouhé a ne zcela konstruktivní, psáno v záchvatu vzteku)

Tak jo. Musím s lítostí oznámit, že tenhle díl mě velmi zklamal a otevřel mi oči. Hlavně ten konec, ta poslední hlavní bitva. Proboha.

Začnu tím, že na knihu jsem byla nahajpovaná na maximum. Začátek byl celkem slibný. Feyre v roli špióna mě zaujala a rozhodně jsem čekala, že infiltrace dvora potrvá déle než 1/4 knihy. Co mi přišlo dost absurdní je, jak v pohodě zneškodnila ne jednoho, ale rovnou dva Hybernovy poskoky se stovkami let výcviku a zkušeností a ještě vyvázla bez zranění.
Na druhou stranu to aspoň autorka neprotahovala, i když si myslím, že by se z toho dalo vymáčknout víc. Hlavně když další 2/4 knihy byly prakticky o ničem. Samozřejmě, byly velké přípravy na finální bitvu, tápání za Hybernem a zoufalé shánění spojenců, tohleto tamto. Mohlo to být i zajímavé, kdyby autorka nepopisovala naprosto zbytečné věci. Samozřejmě, že romance je důvod, proč tuhle sérii čtu (kdyby ne, tak na tohle ani nesáhnu), ale tohle má být finále a čekala jsem hodně akce, protože se schyluje k poslednímu boji. Intimních scén jsme si ve dvojce užili až až, tak bych čekala, že autorka tu trochu ubere páru a zaměří se na příběh.

V 2. díle se mi vztah Feyre a Rhysanda líbil hlavně proto, že to bylo o jeho budování, ale v tomhle díle už jsem jen koulela očima. Z Feyre se stala perfektní bytost, umí ovládat všechny "dary" s minimálním tréninkem a snadno zvítězí nad vílami a bytostmi se staletími zkušeností. A Rhysand? Ten jako by se jí složil k nohám a upřímně... Myslela jsem, že bude mít větší charakter. Je perfektní, což ho dělá povrchním a primitivním, takový Mary Sue (stejně jako Feyre).
Líbí se mi, že je jejich vztah má být založený na rovnosti, ale tady mi už přišlo, že rozhoduje hlavně Feyre a Rhys jen tak nějak stojí vedle ní. Chápu, že Sarah J. Maas chce mít silné hlavní hrdinky, ale tady je to opravdu přehnané. Navíc Rhys má přes 500 let zkušeností a Feyre sotva dospěla. Ještě bych měla dodat, že celá tato série se VELMI podobá druhé sérii této autorky. Jakmile začnete hledat podobnosti, nacházíte jich víc a víc.
Mimo jiné jsem doufala, že více místa v knize dostanou vedlejší postavy, ale snad se dočkáme v příští knize.

To všechno je ale to nejmenší co mi na knize vadilo. Poslední 1/4 knihy, samotná velká konečná bitva.. já nemám slov pro to, jaká hovadina to byla. A je mi líto, že to tak musím nazvat, ale to se opravdu nedá popsat jinak. Řekla bych, že to bylo předvídatelné, ale takový průser jsem fakt nečekala.

[Následuje zdlouhavý rant (spíš jeho zbytek), ve kterým už neřeknu mnoho nového.. spíše jen komentuji děj]

Když už to vypadá, že jde všechno do háje, "překvapivě" se objeví spojenci, aby odvrátili jasnou porážku. Na to si ale ani nemůžu stěžovat, protože bylo samozřejmé, že se to stane.
Když ale začíná jít znovu do tuhého, objeví se v tom nejpříhodnějším momentu DALŠÍ spojenci + miliony DALŠÍCH od nějaké královny, o které předtím byla jen mimochodem zmínka.. myslela jsem, že o ní třeba budeme mít menší arc. Jo a samozřejmě je nevedl nikdo jiný, než Feyrin otec, aby všem ukázal, jaký je hrdina. Já si myslela, že byl mrtvý, ale v této knize je zmrtvýchvstání hned několik. Obličej už mě bolí od všech těch facepalmů.
Mimochodem, je samozřejmostí, že na vyprávění celé životní story, když se konečně potkají staří dobří frendíci, zatímco všude kolem probíhá masakr nejvyššího stupně, je času vždy dost.

Pak začala série "nečekaných" a absurdních událostí, na které můj slovník už nestačí, počínaje "úctyhodnou" smrtí nejstaršího a nejzkušenějšího víláka, krále Hybernu. Toho si nepodá nikdo jiný než sestry Feyre. To bylo opravdu epické a nečekané. Jedna ho jakoby mimochodem probodne a druhá mu UTNE hlavu a to ani jedna předtím nedržely jakoukoliv zbraň. No, nestačím se divit. Jakmile se stanete vílou, tak jste neporazitelní?
Když se Amren chystá obětovat pro ostatní, objeví se zcela "nečekaně" její milenec, aby se mohli dojemně rozloučit. To je samozřejmostí, rozloučit se před smrtí je přece slušné, nezáleží na tom, že okolo je pekelný chaos. Prostě se dostaneš ke své lásce a rozloučíš se. Její vztah s Varianem mi přišel hodně nucený a takový prázdný.. nezajímal mě. Jako by každý musel mít partnera. A když všechny nepřátele rozmetá, tak JAKOBY umírá. Ale nenechte se nachytat.
Jo a mimochodem umírá i Rhys. Autorka se očividně snaží zneužít našich emocí a jak jinak toho dosáhnout, než tím, že sáhne na hlavního miláčka? HA, PRANK. Počkat, vy jste si vážně mysleli, že umře? A Amren taky? Tsk. To jste zapomněli na všemocnou sílu přátelství a lásky? Nemluvě o tom, že musíme dostat náš happy end.
A hele, Lucien už tu je taky. Celou knihu jsem doufala, že to pro mě zachrání, ale autorka ho poslala do prdele a všichni máme happy end. Yay.

Upřímně, tento smutný počin si ani nezaslouží tak dlouhý rant, ale potřebovala jsem to ze sebe vyblít. Doufám, že jsem se moc nedotkla fanoušků, přece jen jsem bývala jedna z nich, ale už mám opravdu dost.

Ivuska.09
24.04.2018 4 z 5

Maasová mě prostě asi nikdy nezklame. Ačkoli byl třetí díl o chlup slabší než druhý (čistě proto, že je zde mnohem více válečných událostí než v předchozích dílech), pořád je to skvěle napsané dílo, které je nabité událostmi. Rozhodně si nenechám ujít pokračování.

Viviana-Mori
23.04.2018 4 z 5

Kniha se čte velmi snadno, opravdu pohodovka, nenáročná, člověk u ní nemusí přemýšlet, najdeme tam vše, co zaplácne jisté snové touhy... Ale! Promiňte mi tu dávku upřímnosti. Přece jen už nejsem tak zaslepená, jako jsem byla při prvních dvou dílech. Tam se mi ty vztahy a zvraty ještě líbily. Ale tady mě už extrémně štvaly. Jednak neustálé odměňování vulgárními gesty - trapné a dětinské, to nedělám ani já a to mi není pět set a víc let, sexuální scény naprostá katastrofa a hlavně je to pořád to samé v bledě modrém, Feyre ani Rhysand mě absolutně nezajímali. Doufala jsem, že dostanou víc prostoru její sestry, Lucien atd. Všichni zkrátka pro mě lepší, než ti dva hlavní protagonisti, kteří pořád jen fňukají, souloží a nebo se navzájem vychvalují. Nechápu a myslím, že je i škoda, že autorka hlavní hrdince vymetla cestičku a udělala z ní tu nejlepší a nejúžasnější, která všechno umí po pár dnech a všichni před ní padají na kolena - opět asi nenaplněné fantazie autorky? Jako člověk se mi Feyre líbila víc, byla ještě uvěřitelná. Čtyři hvězdy dávám za to, že je to fajn zapomnění a relax, který rychle ubíhá, ale pevně doufám, že pokud bude pokračování, bude tam víc kohokoli jiného, než Feyre a Rhysanda, protože mě z nich bolí zuby. :) Nejlépe, kdyby byl úplně o někom jiném. Popravdě si myslím (a třeba mě za to zabijte), že Rhys měl zůstat mrtvý. Bylo by to nějak víc spravedlivé a byl by to aspoň konec s vekým K.
Čeká mne skleněný trůn, doufám, že tam je hlavní hrdina větší osobnost, i když co jsem slyšela, je to to samé. Nicméně i tak jsem zvědavá a těším se. :)

Terr_y
23.04.2018 5 z 5

Už se budu asi opakovat ale musím vyjádřit svůj názor. Ano Knížka byla úúúžasná! Spoustu napětí, zvratů, lásky, nenávisti...toto vše v knize najdeme a rozhodně se nebudete nudit. Je neuvěřitelné jak jsem u této knihy žila spolu s hrdiny. Jakmile jsem měla knihu v ruce, okolní svět pro mě neexistoval. Rozhodně se do tohoto světa vydám od začátku ještě několikrát.
Na závěr jsem velmi ráda, že se mi tato série dostala do rukou a že mi zdobí knihovničku.

P.S.: Rozhodně by mě moc zajímala dějová linka Tamlina. Jak to asi vše cítil on? A proč dělal to co dělal?

markulka
22.04.2018 5 z 5

Knížka byla naprosto úžasná... Čtení jsem se snažila odkládat jak nejvíc to šlo, protože se mi vůbec nezamlouvala představa, že budu muset opustit Prythian se všemi jeho krásami. Tak mi asi nezbývá nic jiného, než stalkovat kdy vyjde další díl no :D Za mě je tohle nejlepší série.

Jm.bazar
20.04.2018 5 z 5

V prvnim dile se nudite,v druhem si zamilujete postavy a treti uz proste zijete. Par pohadkovych vypujcek, ale jinak ctivy, akcni a osobity dej.

Nikoll2
20.04.2018 5 z 5

Po prvním skvělém dílu a druhém ještě lepším, byl pro mě tento lehkým zklamáním.
Knihu už jsem tolik “nehltala” a trvalo mi déle, než jsem ji dočetla (a ne kvůli 700+stranám).
Určitě to však není propadák! Tento svět jsem si natolik zamilovala, že by to pro mě ani propadák být nemohl. Opět jsem se zasmála a dokonce i uronila slzu. Jsem ráda za příběh, který jsem mohla skrz všechny tři díly prožít.
Určitě si ráda přečtu další knihy od této autorky. :)

karca5233
20.04.2018 5 z 5

No kde začít... Čekání na tuto knihu se opravdu vyplatilo je pravdou že mi nevyrazila dech tolik jako díl druhý ale i tak jsem opět četla přes slzy v očích i tak jsem se smála a zrovna tak jsem nevěřícně kroutila hlavou a stánku četla znovu abych se ujistila že to myslí vážně. Vývoj postav je obrovský a musím uznat že ty které jsem odsoudila jsem nyní opět vzala na milost a v duchu jsem se jim omlouvala za vulgarismy kterými jsem je počastovala.... Tato spisovatelka mě vlastně přivedla ke čtení a jsem za to ráda, s očekáváním si od ní přečtu naprosto vše co se jí zrodí pod rukou jako tato úžasná série. Rozhodně doporučuji a sama zařazuji na top v knihovně...

Lutzinka
20.04.2018 5 z 5

Jsou knihy, které nedočtete..
Jsou knihy, které přečtete jednou a už je nikdy znovu neotevřete...
...a jsou i knihy, ke kterým se budete vracet po čase zas a znova...budete o nich přemýšlet a děkovat za to, že jste mohli být aspoň na chvíli součástí toho světa...

Takže drahý Prythiane, jsem nesmírně vděčná za to, že jsem tě poznala...

Denisa153
20.04.2018 4 z 5

Bylo to napínavé, bylo to zábavné a bylo to i dojemné. Párkrát jsem musela i rozmrkat slzu, co se mi tlačila do oka. Hrozně se mi líbil vývoj vztahu mezi Feyre a jejími sestrami. Její postava od prvního dílu neuvěřitelně vyspěla a změnila z najivní puberťačky v bojovnici, která by za svoji rodinu položila život.
Výborný závěrečný díl série, nicméně pro mě pořád vede druhý díl, který byl naprostá pecka.
Za mě určitě doporučuji si přešíst jedná se o jednu z nejlepších fantasy sérií co jsem četla. Sarah J, Maas to prostě umí napsat. Upřímě bych si od ní přečetla cokoliv, klidně i její nákupní seznam a nepochybuji o tom, že by mě bavil.

Verkolka
19.04.2018 5 z 5

Škoda, že to končí ;(

NicaCola
19.04.2018 5 z 5

"...byl to dar. To všechno."

Lu-chanbook
18.04.2018 5 z 5

Na tento díl jsem se těšila a čekala velice dlouho a ráda. Po předchozích dvou hodinách dílech jsem byla dosti zvědavá jak se toho dílů autorka zhostí, a musím říci , že se toho zhostí na výbornou. Chvilka jsem sice myslela, že si dělá srandu, ale pak jsem si uvědomila, že to myslí smrtelně vážně. Chvílemi jsem se i dosti bavila a tak to má u správně knihy být . Jsem ráda, že jsem měla tu možnost si ji přečíst.

Veeria
18.04.2018 5 z 5

Kde začít. Hmm... v mých očích je tato série epická a zapíše se do knižních dějin. Tak nádherný příběh... má naprosto všechno a mnohem víc. Jsou jako hvězdy, nekonečné a zářící, jejich krása plane a doprovází vás každý den. Tyto knihy jsou písmenkovým lékem a je to dar, který nám Sarah dala. Poutavé čtení s tak rozmanitými postavami, různobarevným světem a mnoha překvapeními. Těžko se mi hledají slova, kterými bych tuto sérii vystihla. Je na každém, co si z těchto knih odnese a co se ho dotkne. Jsem dojatá a hrdě se hlásím k Dvoru snů. Vydejte se do tohoto světa - ručím vám za to, že tato cesta bude stát za to a změní vás. Opravdu VŘELE A S LÁSKOU DOPORUČUJI!♥

MishRarach
17.04.2018 5 z 5

Pro mě další absolutně fenomenální díl.. Sérii Dvorů jsem si od Sarah ohromně zamilovala a i přesto, že jsem se toho všeho bála, jsem ráda, že jsem nedočkala žádného zklamání i přesto, že očekávání možná byla dost vysoká.. Sarah prostě psát umí a v každé knize, kterou ukáže světu, to jen dokazuje..
Upřímně jsem zvědavá, co nám představí v dalším díle, který vyjde teď v květnu.
Jediné, co mě možná trochu mrzí, je fakt, že tahle série bude zfilmovaná. I když to Sarah přeji a ty knihy si to zaslouží, sobecky jsem si je chtěla nechat jen v knižní podobně pro sebe a všechny milovníky toho světa.. Nechtěla jsem, aby se z toho stal mainstream, popřípadě aby film dopadl jako hrozný paskvil. Proto si dovolím tvrdit, že se na něj ani podívat nechystám.. :D Prostě jsem sobec.. :)

Amitiel76
17.04.2018 5 z 5

Wow!!! Paráda! Úžasný!
Tak tohle je přesně ten příběh, který vás od první stránky naprosto pohltí, a na konci vás vyplivne úplně emočně sežvýkaný :-)))
Při této sérii, se má romantická duše úplně tetelila blahem..... A její druhý díl, Dvůr mlhy a hněvu, byl za mě ten nejkrásnější. Bylo v něm tolik citů, lásky a doslova bouře emocí.....A erotiky! Tak krásně popsané! Jen sem s tím! :-))))
Tento třetí díl, byl více akční. Plný bojů, napětí a hrůzy. Ale přesto nádherný! Užila jsem si ho na maximum. A v jednu hodinu ráno jsem si říkala, přeci knížku neodložím šedesát stránek před koncem. To dám! A dala jsem!!! :-))) Uprostřed bitvy se přece neodchází.....
Autorka tu nechala spoustu nedořešených, otevřených věcí, a začínajících vztahů. Tak úpěnlivě doufám, že přibude další díl..... Jak dlouho jí může asi trvat napsat knihu o sedmi stech stranách? Napsat a vydat.....a vytisknout v češtině? Bože, toho já se snad ani nedožiju!!! :-(