Dvůr křídel a zmaru

Dvůr křídel a zmaru https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349801/bmid_dvur-kridel-a-zmaru-veZ-349801.jpg 5 2836 2836

Feyre se vrátila na Jarní dvůr, odhodlaná získat informace o Tamlinových manévrech a jeho spolupráci s Hybernem. Aby to udělala, musí se zapojit do smrtícího tance podvodů – a v něm může jeden chybný krok přivodit zkázu nejen jí, ale i celému světu. Feyre čeká nesnadné rozhodnutí, komu z oslnivých a smrtících Vladařů věřit... ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Wings and Ruin , 2017

Fenris
03.04.2018 5 z 5

Stejně, jako spousta dalších čtenářů i mě uchvátila Sarah svými knihami, ze série Dvoru jsem byla nadšená a ke třetímu dílu jsem se prodrala, co to šlo.

Jako vždy, mě Sarah nezklamala, nezklama mě svým stylem psaní a nezklamalo mě pár postav, které si udržely svoje chování a vývoj.
Co mě trošku zklamalo bylo to, že se mi celá kniha zdála klidná a ke konci se narvalo všechno do posledních pár kapitol, aby to tam prostě bylo!
Pár částí tam bylo zbytečně, pár částí mi vyrazilo dech, ale jako kniha mě to určitě nezklamalo.
V knize je i vidět, v čem si je autorka jistá a v čem ne, ale snažila se, moc se snažila a já jí za to moc obdivuju.
Co mě opět zklamalo, jsou chyby od nakladatelství Cooboo, vím, že lidi nejsou všemocní, stejně tak jako editoři a korektoři, ale pár těch chyb tam vážně bije do očí. A také pár vět nedávalo smysl, hm. (A to je, co říct, můj pravopis a gramatika jsou občasné příšerné) :D

Konec pro mě, nebyl úplně koncem. Bylo to divně ukončené a je tam spoustu nezodpovězených otázek, které se doufám dozvíme v novele ACOTAL.

Nejsilnější díl z celé triologie byl určitě druhý, to je asi bez debat, aspoň z mého úhlu pohledu.

Doufám, že se brzy můžeme čekat na další sérii od Sarah, která nás opět přenese do úžasného světa.

Za mě 4,5 hvězdy, ale zokrouhlila jsem to na 5. :D

Ree
03.04.2018 5 z 5

Kdo mě zná, ví, že knížky Sarah jsou pro mě srdcovky. Zvlášť celá série Dvorů. Tenhle díl nebyl výjimkou, i když s odstupem času musím říct, že bylo pár věcí, které mi úplně neseděly. A to hlavně její vyprávění "příběhu" Cassiana a Nesty (zvlášť v závěrečné bitvě, kde to bylo až poměrně... násilně vepsáno a úplně to nedávalo smysl) a pak samotná bitva. Nejspíš to bylo prostě tím, že všechno bylo z pohledu Feyre, která se bitvy prakticky neúčastnila, ale v téhle akci mi holt chyběla ta... akce.
Co jsem si ale užívala, bylo setkání vladařů. Tamlin se sice choval jako malé dítě (a potěšilo mě, že se úplně nevykoupil za všechno, co udělal, jen nebyl až takový hajzl, jakým být mohl), ale zvlášť Helion potěšil. A věřím, že zvlášť s ním se ještě setkáme.

Z čeho jsem byla naprosto zklamaná, je český překlad/korektura. Překlad mi nejspíš vadil tím, že jsem knihu četla již v originále a některé věty mi v českém překladu prostě neseděly, přestože kdyby byly přeloženy doslova, dávají větší smysl. A co se týče korektury... škoda mluvit. Bohužel tohle není jen záležitostí CooBoo, ale jak to na začátku vypadalo nadějně, tak potom to šlo pěkně do kopru - vynechaná slova, překlepy, ale co mě dostalo nejvíce, tak se snad čtyřikrát stalo, že nesedělo jméno osob. Takhle mě to prostě donutí kupovat knihy v originále...

Scathy
03.04.2018 3 z 5

Knihu jsem četla už v originále. A byla pro mě lekhým zklamáním. Maas umí psát romanťárny, umí i vykreslit zajímavý svět, ale na bitvy prostě nestačí. Přišlo mi, že se snaží do jednoho dílu nacpat až moc událostí najednou. Možná jsem zmlsaná z podobných děl, jako je třeba Pán Prstenů, ale tohle mě místy vůbec nebavilo a do čtení jsem se musela nutit. Za mě zůstává druhý díl tím nejlepším.

VeronikaHV.
03.04.2018 4 z 5

Tak,... nevím jak začít. Jako vždy S. J. Maas nezklamala, knížka se dobře čte a je to srdeční záležitost. Oproti jiným autorům naprosto nedostižná, ALE na standarty Maasové mi to přišlo, no já nevím, chaotické?, neemotivní?, přecpané? Prostě mne kniha nevcucla do děje tak, jako předchozí díly. Takže tentokrát jen 4 *:)

verulik196
02.04.2018 5 z 5

Tak jsem se po tři čtvrtě roce dočkala a musím říct, že to stálo za to! Tato knížka byla jízda, ostatně jako všechny knihy Maasové... Příběh byl jednoduše úžasný, napínavý od začátku do konce. Já tu sérii prostě zbožňuji ♥

Vianescee
02.04.2018 5 z 5

Po téhle knížce jsem toužila od poslední strany 2. dílu a konečně jsem se dočkala. BOMBA. Předčila všechna moje očekávání, ale jen o pár světelných let, takže klid. Předtím jsem četla Skleněný trůn a od této série jsem tolik nečekala, ale to jsem se šeredně spletla. Každý díl jsem si zamilovala pro něco jiného a těžko tvrdit, že nějaký z nich bych měla výrazně raději. Všechny postavy mě dokázali zaujmout charakterem, příběhem, životem... Navzdory všemu jsem se nepřiměla Tamlina nenávidět, protože i on má svůj úhel pohledu. Mrzí mě pár nedořešených zaležitostí, ale třeba se ještě něco vyjasní v následující novele, a nebo zapracuje fantazie. Jistě by se našlo pár nedostatků, ale ty tady nestojí za rozebírání. Takže ano ta knížka je úžasná, ano tuhle sérii miluju (troufla bych si říct, že změnila můj přístup a vytvořila nereálně vysoká očekávání pro další knihy), přečtu si ji ještě mnohokrát a samozřejmě doporučuji. Maasová je skvělá autorka a já se nemůžu dočkat dalších magických světů i návratů do těch již známých.

Nelly
02.04.2018 5 z 5

Výborné zakončení celé série - kniha plná magických kouzel, nečekaných zvratů, hlubokých citů a lásky nekonečné jako hvězdná obloha. Naplní Vás na dlouhý čas...

Hoshi
02.04.2018 5 z 5

Jsem na vážkách. Jsem radostí bez sebe. Jsem smutná.
Zbožňuji ho, za to jaký je, co cítí, co dokázal, jakou má rodinu a co pro ně všechno dělá. Mám ji ráda za to, jaký velký krok udělala, za její odvahu, lásku. Mám ji ráda, pro ní samotnou, pro to co vytrpěla a přitom vše zvládla. Mám je ráda pro jejich odvahu a oddanost. Mám je ráda, protože našli odvahu. Nenávidím ho za jeho zradu, ale chápu, že zamilovaní lidé dělají zoufalé činy, ale získal si mě, že jim pomohl..
Příběh je opět čtivý, nabitý akcí, emocemi. Sarah dokázala vytvořit úchvatný svět, do kterého se velice ráda vracím a ráda se budu vracet. Jsem ráda, že jsem objevila tento nádherný svět a těším se, co nám ještě tato autorka předá.

Týý1
02.04.2018 5 z 5

Bože, tohle byla nejúžasnější knížka všech dob co jsem kdy četla. Miluju tě Sarah ♥
Četla jsem jí jedním dechem. Obvykle mi knížky trvají než přečtu, ale tyhle knížky jsem měla přečtené hned a jsem smutná že není ještě pokračování. Tuto knížku doporučuji!! ♥♥

Bookgirl
01.04.2018 5 z 5

Krása, nádhera,dokonalost.....Jedním slovem Sarah. Knížka mě neuvěřitelně bavila, opět byla plná akce a napětí, čtivě napsaná a zkrátka není snad jediná věc, nebo řádek, který bych celé knize mohla vytknout nebo který by se mi nelíbil. Knížka vás donutí brečet, smát se i křičet. Nemůžu než doporučit.

Safienka
01.04.2018 5 z 5

Konečně jsem dočetla i já. Musím říct, že mi to v určitých pasážích přišlo takové dlouhé, co se týče strategií pro bitvu (měla jsem chuť přeskakovat), ale jinak super! Ani mi nevadilo, že je Rhys tak trochu upozaděn a hlavní vyjednávání se týká Feyre (možná styl autorky, nebo prostě jen vyzdvižení její nové vladařské pozice). Tamlinovi byla určena trochu nevděčná role a brala bych více rozvinut příběh Luciena.
Snad asi až za půlkou jsem se trochu orientovala v tom, kdo je kdo a čemu vládne. Některé věci mi stejně ale nejsou jasné. Asi to budu muset vybrousit znovupřečtením.
Emocemi mi to zahýbalo snad jen dvakrát. A konec byl moc růžový. Přesto jsem si to užila a těším se na další díla. Snad opět zase podobně stránkově náročná :o)

MišelFly
01.04.2018 5 z 5

Tak konečně jsem ji taky dočetla! Musím říct, že je to pecka! Autorka mě nezklamala a těším se na další její knihu. Určitě doporučuji jak knihu, tak i celou sérii.

Kvices
31.03.2018 5 z 5

U většiny knih jste schopni odhadnout děj, konec, nicméně u této to rozhodně neplatí. Několikrát jsem plakala, tajila dech v očekávání co bude dál, smála se.. Naprosto skvělá kniha - série. Rozhodně ji nečtu naposledy!

sabanka
31.03.2018 4 z 5

Až na pár nedostatků PANEBOŽE MILUJU ACOTAR

Shira27
31.03.2018 5 z 5

Sarah nás chce všechny zabít! Jak mám sakra teď žít? :D
Nemůžu říct, že to je zatím nejlepší díl, protože v ACOMAFu byl rozhodně lepší Feysand, ale ACOWAR má lepší konec. Jako posledních 200 stránek jsem knihu nedokázala odložit. Kam se hrabe Bitva pěti armád, tohle bylo epický!

Markouš
31.03.2018 5 z 5

Kdybych měla napsat své hodnocení knihy, asi bych jen opakovala to, co již zmíněno bylo. Zkrátka tuhle sérii a autorku miluju a budu netrpělivě čekat na další díly.

Kira128
31.03.2018 5 z 5

Abych vše nenapsala jen do recenze, kterou jsem sem už přiložila, protřídím si myšlenky i tady v komentářích. Jen v trochu kratším provedení.
Celá série Dvorů pro mě byla obrovským překvapením a lhala bych, kdybych řekla, že se tyto tři díly nestaly součástí mých srdcových knih. Co víc říct, Sarah Janet Maas je naprosto návyková autorka. Vůbec nemohu popřít, že se brzy podívám i na Skleněný trůn, na který si brousím drápky už poměrně dlouho. Ale zpět ke Dvorům.
První díl je úvodní, zavádí nás do světa víl a srdce naší Feyre je předáno Tamlinovi.
Ve dvojce přihlížíme tomu, jak se Feyřiny city mění (a já díky tomu skáču radostí do stropu, protože Tamlin nikdy můj oblíbenec úplně nebyl).
A trojka, Dvůr křídel a zmaru? Feyřino srdce patří Rhysandovi, a to naprosto celé.
Moc se mi líbil vývoj postav, ať už hlavních či těch vedlejších. Myslím, že skoro všechny dostaly svůj prostor. Jen mě trochu mrzelo, že se konec trojky zaměřil především na Rhysanda a Feyre a osudy dalších postav už nijak zmíněné nebyly. Ale nevadí, i tak si prostě myslím, že prostor dostali všichni ti úžasní lidé.
Jak jsem putováním světa víl a smrtelníků procházela po dobu jednoho roku a dvou měsíců (mám to vypočítané pro svůj čtenářský život, jasné?), zjistila jsem jedno - tato autorka píše neskutečně a má opravdu neuvěřitelnou fantazii, která bere dech. Nelituji jediné chviličky strávené s těmito knihami.
Celá série je velmi povedená. Až na pár drobných nesrovnalostí, co se týče děje, a dalších detailů, například příliš extrémní popisování erotických scén ve dvojce nebo mimořádně nechutný příval překlepů a chyb v tomto díle, nemám co vytknout. S klidným srdcem tyto dlouhé Dvory doporučuji a zaručuji - nudit se nebudete.

lucie7823
31.03.2018 5 z 5

Dlouho jsem se netesila na knihu jako na tento díl. Kniha naprosto splnila me očekávání, jen mi je líto ze uz je konec, ale proste jsem si nemohla pomoci a knihu jsme zhltla za dva dny. Velmi doporučuji celou sérii. Obzvlášť druhy díl je pro me srdcovou záležitosti.

adelstre
31.03.2018 5 z 5

Bylo to naprosto úžasné, plné zvratů a překvapení. Celou sérii moc doporučuji. ❤❤
Už se těším na A Court of Frost and Starlight.❤

Marry123
31.03.2018 5 z 5

Na tenhle díl jsem čekala jak na smilování a určitě jsem nebyla jediná. A rozhodně to stálo za to... tolik nepředvídatelných zvratů a tolik emocí při kterých mi z očí tekly slzy proudem. Muluju tuhle sérii, miluju všechny postavy i s tím že mě občas některé naštvali. A jsem zvědavá co nám přinese další asi volné pokračování :))) Co víc dodat.... krása nesmírná.... :)))