Dvůr křídel a zmaru

Dvůr křídel a zmaru https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349801/bmid_dvur-kridel-a-zmaru-veZ-349801.jpg 5 2809 540

Feyre se vrátila na Jarní dvůr, odhodlaná získat informace o Tamlinových manévrech a jeho spolupráci s Hybernem. Aby to udělala, musí se zapojit do smrtícího tance podvodů – a v něm může jeden chybný krok přivodit zkázu nejen jí, ale i celému světu. Feyre čeká nesnadné rozhodnutí, komu z oslnivých a smrtících Vladařů věřit... ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Wings and Ruin , 2017

Tofinka
30.03.2018 5 z 5

Úžasná knížka. Strašně moc jsem se na ni těšila a hned jak přišla, tak jsem ji prostě MUSELA začít číst...❤

POZOR SPOILER!
Ihned od začátku knihy, kde Feyre velice šikovně rozvrátila Jarní dvůr, jsem si knihu zamilovala. A když se vrátila na Noční dvůr, tak se to pořádně rozjelo...
Na konci knihy při válce proti Hybernu jsem nezadržela slzy. A přestože to pro naše hlavní postavy nakonec dopadlo dobře, nad smrtí Řezbáře kostí a Tkadleny (hlavně Řezbáře) asi budu ještě nějakou dobu truchlit. :D
KONEC SPOILERU

Samozřejmě se těším na další díl... O kterém bych se nebýt poděkování na konci knihy nedozvěděla. (Protože jistá nejmenovaná osoba, která o dalším dílu věděla, se rozhodla, že mi o něm neřekne.) :D :D :D

MahtielM
30.03.2018 4 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila, ale velkolepý druhý díl u mě nepřesáhla. Ze začátku jsem měla problém se do děje dostat, ale gradující děj mě přesvědčil, že se opět jedná o povedenou knihu od této autorky a stojí za to si ji přečíst. Problém byl tedy s velikostí knihy, špatně se držela, ale na takovou porci stránek bychom měli být od této autorky již zvyklý.

lucka8081
30.03.2018 5 z 5

Naprosto dokonalá knížka! Těch xxx stránek jsem přečetla asi za dva dny a pak litovala, že už je konec. :( Nevím, jestli budou ještě pokračování, ale pro mě je to krásné zakončení serie :)

anishta
29.03.2018 5 z 5

Dokonalé... Sarah J. Maas si zaslouží být uctívána a já si doma pro ni udělám malý oltářeček... Tohle bylo dokonalé.. Tolik emocí... Nadávala jsem sama sobě, že nesmím brečet, protože pak nevidím a nemůžu dál číst.. Dokonalost...

sebemi
29.03.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem, nikdo mě nesměl rušit, manžel musel dokonce uvařit, nebyla jsem schopná ničeho :D

Rozjede se to hned a nepustí vás to, dokud nebudete na poslední stránce. V průběhu čtení jsem se smála, děsila, brečela a jednou jsem měla snad i zástavu. Ano, konec je trošku překombinovaný, ale napětí nepovoluje a já jsem to prostě žrala.

Jacinda pode mnou píše, že čtrnáctky u toho brečí, mě bude 30 a brečela jsem taky. No a co??? Knihy ve vás mají vyvolat emoce a u mě to Maasová splňuje každou knihou. Jde mi o pocit a zážitek ze čtení :))

F + R navždy!!!

Jacinda
29.03.2018 3 z 5

Dávám tři hvězdy. První strhávám za to, že je celá kniha brutální kýč. Kýč. Kýč. Kýč. Mohla bych napsat obrovský komentář proč, že se postavy chovají na 15 i když je jim 500, styl popisu okolí i jednání, že se Maasovka vyžívá v budování alfasamic, láska ala absurdum, ale nějak semi nechce to rozepisovat. Druhou hvězdu strhávám za konec. hmm... Jeden z prvních komentářů hovořil o umírání. ehm. O jakém? O těch pár vedlejších postavách, které umřely jako křoví? Cit se ve mně zachvěl jen při su...ovi a také když do bojiště nastoupila ta kombo trojice. Čím závěr postupoval dál, tím víc bylo všechno ujetý, překombinovaný a víc a víc nereálný. Konec krále totální overkill. Tomuhle bych neuvěřila, ani kdybych to viděla na vlastní oči. Síla některých postav je oproti předchozím dílům naprosto neadekvátní a nevyvážená. Potenciál Luciena zazděn. Z Rhysanda psíček (výborný komentář níže od arianne). Když vidím, jak tu některé dívky píšou, jak plakaly při četbě. Holky... já chápu, že vám je čtrnáct let. Ale zkuste si sebrat ze země svoje srdíčko :) nebo to jednou budete mít v životě dost těžký. Na druhou stranu závidím Maasové, že si udržuje hodnocení 5* jen proto, že je to prostě ona. Mrzí mě tenhle vývoj, protože Dvůr jsem si alespon oblíbila.

LilianaFalcon
29.03.2018 5 z 5

Po dočtení jsem chtěla dát 3-4 hvězdičky. Ale po tom, co jsem si to v noci nechala rozležet v hlavě?
Až na úplný závěr to byl nejsilnější díl série, ve kterém nebylo potřeba prakticky nic seškrtávat. Jasně, chybělo tam óchání a áchání nad Rhysovým plným doznáním, které bylo ve 2. díle, ale jinak? Bomba. Skvěle vymyšlené, napínavé, furt se něco dělo, nebylo na co čekat.
Ale ten konec? Chtělo se mi brečet, jak ho pokazila.

Klarsik3
28.03.2018 5 z 5

Perfektní.. Ani se mi nic víc psát nechce.. Určitě se k téhle sérii vrátim a budu jí čist zas a znovu, protože je to prostě perfektní.. Třetí díl byl pro mě stejně úchvatný jako druhý.. Vše je v knize dokonale promyšlené a zapadá do sebe.. Kde člověk předpokládá, že ví co se stane, stejně přijde aspoň malé překvapení.

Carol307
28.03.2018 5 z 5

Miluji tu knihu! Miluji tuhle spisovatelku. Nikdy nezklame. Tak snad takhle bude i pokračovat.

Arianne
27.03.2018 5 z 5

Dávám pět hvězdiček, takže to bylo fakt úžasné. Ne tolik dechberoucí jako předchozí díl, ale i tady se našly momenty zasluhující výkřiky COŽE???? Došlo i na okousaný nehet. Fascinuje mě, jak SJM míchá v kotlíku různé pohádky (Kalle, vládce zimy, ptak Ohnivák, Stryga a Kostěj) nebo klasiku (Beron, Labutí jezero). S radostí se podepíšu pod všechny pochvaly níže i pod ty, co teprve přibudou. Proto můžu napsat i několik věcí, které mi vadily.
Nejvíc jsem měla problém s Rhysem. Milovala jsem ho, protože to byl chlap, který si nemusí nic dokazovat, ale nikdo nemůže pochybovat o jeho odhodlání a moci. Byl tím vladařem, ze kterého měli všichni ostatní pravém respekt. Učinil Feyre vladařkou, která mu má být rovna. Ale zde... Všechno plánovala, rozhodovala ona. On stal za ní, chránil jí záda, ale nijak se neprojevoval (krom jednoho světlého momentu). Jako by nebyl víc, než její prodlouženou rukou. Už v Královně stínů a Říši bouří mi vadilo, jak příběh ovládají ženy, které jsou až nepřirozeně mocné, vychytralé a nezlomné a muži tam jsou... K čemu vlastně? Příběh je tím hrozně nevyvážený. To mě trochu mrzí.
A další je pak Tamlin. Vůbec do toho příběhu nezapadá. Jakoby byl odtržený od původního příběhu a teď se ho sem snažila horkou jehlou nějak vmněstnat. Také měl své světlé momenty, kdy by bez něj všechno skončilo v pekle. Ale jinak... Jakoby si autorka uvědomila, že z něj v předchozím díle udělala zbytečně velkého ničemu, antikrista a teď se jí to nehodilo do krámu, tak se ho snažila trochu napravit.
Nicméně jsem si užila opravdu pohádkovou jízdu a i když konec dokonale završil očekávání, zároveň nechal otevřená dvířka vývoji několika postav a jejich vzájemných vztahů. Stejně jako navnadil naší zvědavost na další směřování Prythiamu. Takže se už moc moc těším na Frost And Starlight :-)

PeťkaW.
27.03.2018 5 z 5

A je to za mnou... pro hodnocení knih od této autorky se vždycky dost těžko hledají slova. Dokáže vás totiž naprosto strhnout a vy se pak další týden z toho zážitku vzpamatováváte. Druhý díl byl na děj o něco skoupější, protože se Maas zaměřila spíš na vztahy a osobní rozvoj postav. Tady je to přesně naopak. Chrlí na vás od začátku jednu akci za druhou, pořád se něco děje, až si skoro nemáte kdy odpočinout a musíte číst pořád dál a dál. Když už si říkáte, že vás nic nepřekvapí, tak vás ta sadomasochystická Maas zase něčím srazí na kolena, jen aby vás mohla o pár stránek dál ukonejšit a tak pořád dokola. Donutí vás prožívat každý řádek, každé slovo. Smějete se, trnete strachy, jste zvědaví, naštvaní, brečíte... Závěr knihy byl na můj vkus trochu překombinovaný a jednotlivé zvraty by si zasloužily trochu víc prostoru, protože takhle i ty největší OMG momenty nevyzněly tak, jak by mohly. Ale to je jen nepatrná chybička... Nějaké univerzální hodnocení asi napsat nejde. Tuhle autorku buď milujete, nebo nenávidíte a každý si musí vybrat sám, do jaké skupinky se zařadí. Já mám jasno... ;)

teneriss
27.03.2018 4 z 5

V poslední době vůbec jedna z nejlepších knižních sérií vůbec. Tuhle autorku vážně zbožňuji, to co dokáže vymyslet obdivuji.
A co se týče samotné knížky. To už je konec? Já chi prostě víc Rhysanda a Feyre a všech ostatních. Ne musím mít prostě víc!!! Už se nemohu dočkat na tu čtvrtou knihu :-) http://sarahjmaas.com/acofas/

eva4036
26.03.2018 5 z 5

Jedním slovem ÚŽASNÝ. Četla jsem knížku už v originále, protože po přečtení druhého dílu jsem prostě nemohla čekat až vyjde tento díl a teď jsem knížku konečně přečetla i v češtině a musím říct, že se tento díl autorce vážně moc povedl. Jsem ráda, že Sarah dala do tohoto dílu úplně všechno a že se nezaměřila jen na Feyre a Rhyse. Tato knížka mě vážně moc odrovnala, i když druhý díl u mě vede, ale jen o trošičku. A konec knížky? Jsem si v jednu chvíli říkala, že to Sarah nemůže myslet vážně a tekly mi slzy jak malé holce a to skoro vůbec u žádné knihy nebrečím.
Tento díl si vážně zaslouží 5* a já se těším na další díl A Court of Frost and Starlight

Tenebien
26.03.2018 4 z 5

Koukám, že databaze je žárlivá na goodreads a maže mé komentáře, které obsahují odkaz na recenzi na nich. Nebudu sem vypisovat všechno, co jsem psala tam, protože jsou v mé recenzi spoilery (zakryté). Jen bych chtěla podotknout, že tenhle díl byl nepatrně slabší než dvojka. I tak si ale přečtu pokračování, protože Nesta a Cassian. :-) A pokud chcete vědět všechno, odkaz je někde v diskuzi nebo to jde dohledat přes můj profil. (čteno v originále)

Sapy
25.03.2018 5 z 5

Skvělé zakončení jedné výjimečné série. I když u mne pořád vede druhý díl, Dvůr křídel a zmaru je prostě jízda. Před čtením jsem se trochu bála, jakým směrem se příběh bude ubírat (přece jen konec dvojky byl tak trochu infarktový), ale autorka mě opět příjemně překvapila originalitou sobě vlastní. Postavám se dostává dalšího vývoje a propracování, takže si je zamilujete ještě víc. K tomu vás čeká hromada akce, nepředvídatelných zvratů a možná i nějaká ta slzička. Srdcovka!

Alex.Barunka
25.03.2018 4 z 5

O něco slabší než druhý díl, který trochu trpěl na příběh, ale za to byl silnější na vztahy. Do trojky autorka nacpala prostě všechno, příběh, vztahy a plnou dávku emocí, tak jak to Maas vlastně umí.

Konec bohužel byl už lehce překombinovaný a přehlcený.

fa.sci.ko
25.03.2018 5 z 5

Sarah J. Maas, co mi to děláš?!
Po dlouhé době jsem opět nějaký příběh doslova zhltla, protože jinak to ani nešlo. Prvních pár kapitol mi přišlo trošku nudnějších, ale pak se to celé neskutečně rozjelo a já četla dlouho do noci. V jednu chvíli mi vhrkly do očí slzy smíchu a v další slzy smutku, které jsem ovšem už v další kapitole zahnala a zbytek příběhu jsem se jen usmívala. Knížka byla parádní a rozhodně stála za probdělou noc.
Rhysand a Feyre jsou skvělá dvojice (ačkoliv pár výhrad k nim mám), ale u mě od teď jednoznačně vede #nessian ️

akcina123
25.03.2018 5 z 5

Úžasné. Knihu jsem ani tak nepřečetla, jako spíš sežrala - během asi 7 hodin čtení bez přestávky. A ani jednu minutu jsem se nenudila.
Druhý díl se mi možná líbil o kousek více, ale tohle je více než důstojné zakončení jedné z nejlepších YA sérií. Autorka mě strhla jak svým svým stylem psaní, který čtenáře opravdu vtáhne do děje, tak příběhem ( a samozřejmě dvojicí Feyre + Rhys ❤️). Co mi ale přišlo opravdu zajímavé bylo větší poodhalení celého světa ACOTAR série - nechci psát spoilery, ale ujišťuji vás, že potkáte několik velmi zajímavých stoření a navštívíte pár zajímavých míst.
Konec série přesně takový, jaký jsem si představovala.

MarkettT
24.03.2018 5 z 5

Nemám slov!!! bomba!
SPOILER
Mor mě dostala:D, ale snad se dočkáme!❤️ Vladaři jsou opravdu úžasný. Helion, to je miláček prostě!❤️
Ještě Tamlin by si zasloužil být šťastný ♥

Sima890
28.08.2017 5 z 5

Feyre je zpět na Jarním dvoře a je plně odhodlaná se pomstít a zjistit informace o Hybernu. Válka se blíží a spojenců je málo a ohrožen není jen Noční dvůr, ale celý Prythian a říše smrtelných, vypadá to, že naděje pro vítěství je už ztracená. Feyre a Rhys jsou ochotni obětovat vše pro záchranu světa a hledat jakékoliv spojence.... Bude to ale stačit?

Způsob, jakým autorka popsala celý průběh války a bitev je dokonalý, popisuje to, co v tu chvíli prožívá hlavní hrdinka a zároveň i co se děje na bitevním poli, hltala jsem stránky v napětí, co se stane dál. Celá kniha je plná vladařských intrik a důležitých informací a zároveň propletená humornými scénkami, šokujícími informacemi a chemií mezi postavami. Také je tam spousta "staro-nových" postav. Od toho příběhu se nešlo odtrhnou, bylo to napsané strašně napínavě a ani slzám se nejde ubránit- at' už dojetím nebo smutkem. Všechny události v knize mají nějaký význam, žádná postava ani informace tam není jen tak. Příběh je velmi překvapující, šokující, krásný, neočekávaný, napsaný do hloubky. Jediné, co bych vytkla je příliš časté zmiňování obětování, díky čemuž se možná dalo trochu očekávat, co se stane.

Některé postavy jako Elain a Nesta dostaly mnohem více prostoru a v příběhu hrály dost podstatnou roli, obě se musí vyrovnat s tím, čím ted' jsou a taky se dát pořádně dohromady. Velkým překvapením pro mě byl Tamlin, u kterého nešlo předpovídat, na které straně stojí, to samé platí i o Jurianovi. Velkou roli zde také hrají všichni Vladaři Prithianu. Bylo to nádherné zakončení celé série, uzavřela se dokonce i minulost sester Archeronových. Autorka nechala pár dějových linií otevřených pro nadcházející novellu.