Pan Mercedes

Pan Mercedes https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209547/bmid_pan-mercedes-KiD-209547.jpg 4 1935 419

Bill Hodges série

V nuzném městečku na americkém středozápadě dojde k neštěstí – neznámý řidič v ukradeném mercedesu úmyslně vjede do fronty nezaměstnaných před pracovní agenturou a na místě zůstane osm mrtvých a patnáct zraněných. Řidič z místa činu ujede. Po několika měsících dostane vysloužilý zatrpklý policista ze stejného městečka podivný dopis od kohosi, kdo se k činu přihlásí a zároveň oznámí, že chystá mnohem strašlivější útok – plánuje zmasakrovat tisíce lidí. Policistu to probudí z letargie a nastane závod s časem, aby zločinci ve vražedném útoku zabránil. Detektivní příběh ve stylu drsné školy z pera mistra napětí umožní čtenářům děsivým a nezapomenutelným způsobem nahlédnout do mysli šíleného posedlého vraha. Příběh byl inspirován skutečnou událostí a jeho závěr, což je mnohem mrazivější, skutečnou událost naopak předjímal.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Mr Mercedes , 2014

jiri77
16.07.2015 5 z 5

King a detektivka,říkám si jak to půjde asi dohromady? Ale ono to šlo na výbornou,podle mě Stephen King napsal detektivku za kterou by se nemohl stydět ani ten nejlepší spisovatel tohoto žánru. Knihu jsem si užíval a moc se mi líbilo jak mistrně popsal psychologii postav a hlavně nahlédnutí do mysli masového vraha. Moc všem doporučuji.

ForiCZ
06.07.2015 5 z 5

Detektivní King, ale jinak v celé své parádě přesně tak, jak se na něj sluší a patří. Opět mě u své knížky naprosto zazdil někde po první čtvrtině. Na konci jsem začal uvažovat, jestli někdy budu chtít ještě jít na nějaký koncert.
Hodně mě zaujalo střídání pohledů, které v jeho podání nepůsobí zmatečně, naopak otevírá možnosti, jak probádat život Mercedesového vraha. Zkrátka Pan Mercedes je další vydařený kousek Pana Spisovatele.

Anna 13
05.07.2015 5 z 5

Moje třetí kingovka! Jsem z ní nadšená!!! Bavil mě vyšinutý mercedesový vrah, starý, ale hodný detektiv Hodges, mladý černoch Jerom i bohatá Janelle, které mi bylo strašně líto! Jsem připravená na další díl, který se k nám doufám brzy dostane!
Konec knihy mohl být sice trochu šokovanější jak to v jeho knihách bývá, ale napjatá jsem byla až do konce, takže bomba!
Strašně mne bavilo jak si Pan Mercedes dopisoval s detektivem Hodgesem na Debiiným modrým deštníku a jeho dlouhé zábavné mistrovsky napsané dopisy.
Prostě, kniha by si za svou jedinečnost zasloužila více než pět hvězdiček a spoustu ocenění...
Všem doporučuji.

Gallaxy
02.07.2015 4 z 5

Moje první "kingovka"

Velmi příjemný začátek, ale jsem trochu nespokojena s fatální chybou bachatele. Přeci by tak precizní přípravu neodflákl tak mizerním zametáním stop. A i konec byl na mě trochu urychlený. Ale v celku velmi příjemná a dobře čitelná kniha. Pár dní se mnou cestovala, páč jsem byla napjatá, jak kniha dopadne :)

heavy66
29.06.2015 4 z 5

Nekrofilie, narcismus, symbiotická fixace na matku - Stephen King pátrá v nejtemnějších koutech lidské duše v podobě stárnoucího detektiva, který bude potřebovat ku pomoci všechny Svaté, aby přelstil zákeřného vraha. Jednoduchý, napínavý příběh, s vtipným podobenstvím z klasické pohádky o Sněhurce, prostě tak jak jsme od Mistra zvyklí a jak to máme rádi! Pobavilo mě závěrečné poučení, že umět pracovat s počítačem je fajn, ale pro všechny případy je dobré mít v kapse Veselého Pleskače!

happy-smile
28.06.2015 4 z 5

Zajímavá knížka, kde se spíše než o pátrání po zločinci jedná o takovou hru na kočku a myš. Při vytváření detektiva a jeho parťáků se King patrně inspiroval Adlerem-Olsenem a jeho detektivem Carlem Morckem a jeho partou. Na konci knížka pěkně gradovala a bylo do napínavé jako malé kšandy. :-)

Ivuska.09
25.06.2015 5 z 5

Má první Kingovka a musím říct, že jsem nadšená. Příběh byl zajímavý, hltala jsem další a další stránky a čekala, co se stane dál. Mohu jen doporučit.

Kosmik
25.06.2015 5 z 5

Báječný jako dycky. Sice bez starého známého mrazení v zádech, ale i tak sem si to nehorázně užila :D

Petkon
24.06.2015 4 z 5

Napínavá detektivka, nic víc, nic míň. Od Kinga jsem čekal spletitější děj.

střapatá
22.06.2015 4 z 5

Zatímco severské detektivky jsou založeny na mnoha dějových zvratech a vodění čtenářů za nos, King si vystačí s propracovaným příběhem a postupným poodhalováním zápletky. A když už přijde něco, co by čtenář nečekal, oznámí to způsobem jemu vlastním – prostým suchým konstatováním, což způsobuje chvíli nechápavého zírání při pokusu právě přečtenou větu vstřebat.
Stephen King tedy uspěl i v jemu cizím žánru a ukázal, že se ani v době, kdy se s detektivkami roztrhl pytel, rozhodně neztratí.

com.tessa
22.06.2015 4 z 5

King mě opět nezklamal. Byť tentokrát nešlo o žádnou nadpřirozenou zápletku, ale napínavý detektivní příběh. Nadchlo mne, střídání příběhu z pohledu bachatele a detektiva Hodgese. Konec byl napínavý k prasknutí, přečetla jsem ho na jeden nádech a se závěrem jsem nad míru spokojená. Knihu doporučuji!

Jajulle
21.06.2015 5 z 5

Paradni kniha, i kdyz ten konec, to vyvrcholení mohlo byt propracovanejsi. Bylo to takove moc rychle

Bee
17.06.2015 5 z 5

Není to sice Kingova klasika, při které vám vstávají vlasy hrůzou, ale to rozhodně není mínus. Kniha mě neskutečně bavila, občas jsem ji prostě musela odložit, protože autor to s postavami umí a na panu Mercedesovi se vyloženě vyřádil. /seriously, občas mě napadá, jestli je King psychicky okay, když dokáže napsat něco takovýho/ Jakmile jsem se dozvěděla, kdo je vrah, měla jsem obavu, že to už nebude mít ty správný grády, ale kupodivu se to četlo ještě líp. King je prostě king.

MM_Master
16.06.2015 5 z 5

Pod Debbiným modrým dáždnikom: zabiakkermit19 vs. panMercedes

Rade
15.06.2015 4 z 5

Plusy: pohledy do myšlení vraha a na možné motivace a příčiny jeho dost ujetých myšlenkových pochodů a odlišně nastavených emocí, střídavé sledování obou stran konfliktu (vrah x bývalý policista), což kupodivu, na rozdíl od jiných detektivek, přispívá k neobyčejně napínavému rozvinutí příběhu.
Malé mínus: Milostný příběh, u kterého lze předem vytušit, jak dopadne a možná malá kapka citové vydíračky…

MaaaR@
08.06.2015 3 z 5

Ne, že by mě to vyloženě nebavilo, ale nijak zvlášť mě to neoslovilo.

Mihajlou
30.05.2015 5 z 5

Spočiatku som naozaj nečakal že príbeh (z ktorého sa 3/4 deja dozviete na prvých stranách) ma zaujme a zvyšná 1/4 aj udrží až do finále. King sa podľa môjho názoru zhostil aj tohto žánru excelentne.

bezprezdivky
26.05.2015 3 z 5

Nebylo to špatné, ale přeci jen by SK měl zůstat u hororů ...........

mythragon
24.05.2015 5 z 5

Když někdy v půlce knihy Stephen odhalil totožnost vraha, bál jsem se, že už to nebude mít to správné "grády" a napětí a že už to půjde jenom z kopce. Naštěstí moje obavy nebyly oprávněné a King zase ukázal, že je opravdu "King" a dokáže se poprat s každým žánrem a i kdyby napsal recept na knedlíky, budete do poslední chvíle napjatí, co to vlastně vaříte. Příběh byl sice docela jednoduchý, předem vám bylo jasné, jak to celé dopadne, ale i tak se ta kniha četla sama a splnila, co jsem od ní očekával. Proto dávám 5*.

lazarus
29.04.2015 3 z 5

Tak tady Kingovi drobátko ujel vlak, řekl bych. Čekal jsem mnohem víc a dostal jsem slaboučký pokus o detektivku. Místy mě to přišlo jako pro patnáctileté děcka a místy jsem se docela nasmál, protože třeba s počítači si pan autor očividně moc netyká a v některých momentech je to citelně znát. Postavičky se chovaly docela divně a ne zrovna reálně.
Ve srovnání s Kupolí a Dallasem je Mercedes setsakramentským krokem zpět. A to vypadá, že je to začátek nějaké nové série... No, nazdar!