Pan Mercedes

Pan Mercedes https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209547/bmid_pan-mercedes-KiD-209547.jpg 4 1936 420

Bill Hodges série

V nuzném městečku na americkém středozápadě dojde k neštěstí – neznámý řidič v ukradeném mercedesu úmyslně vjede do fronty nezaměstnaných před pracovní agenturou a na místě zůstane osm mrtvých a patnáct zraněných. Řidič z místa činu ujede. Po několika měsících dostane vysloužilý zatrpklý policista ze stejného městečka podivný dopis od kohosi, kdo se k činu přihlásí a zároveň oznámí, že chystá mnohem strašlivější útok – plánuje zmasakrovat tisíce lidí. Policistu to probudí z letargie a nastane závod s časem, aby zločinci ve vražedném útoku zabránil. Detektivní příběh ve stylu drsné školy z pera mistra napětí umožní čtenářům děsivým a nezapomenutelným způsobem nahlédnout do mysli šíleného posedlého vraha. Příběh byl inspirován skutečnou událostí a jeho závěr, což je mnohem mrazivější, skutečnou událost naopak předjímal.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Mr Mercedes , 2014

bookworm007
21.12.2015 4 z 5

Zdařile napsaný detektivní příběh. Detektivky moc nečtu, ale tahke knížka se mi líbila.

pidalka777
21.12.2015 4 z 5

Když jsem ji začínala číst říkala jsem si, že se musel pan King zbláznit. On a detektivka? No ale klobouk dolů bylo to opět velice čtivé a napínavé až do konce. Hlavně v posledních kapitolách jsem se nemohla odtrhnout. Už se těším až budu číst Právo nálezce :)

martinstefko
10.12.2015 3 z 5

Ke konci už pro mě kniha hodně ztrácela tempo a já jsem měl pocit, že King hodně koukal na americké thrillery a ten konec si půjčil z filmu. Není to špatně napsané, má to gradaci, ale od úmrtí jedné z postav už je to prostě předvídatelné a opravdu to v ničem nepřekvapí. To je škoda, protože i naprosté finále vyznívá až moc melodramaticky, což mi nesedělo. Takže novější King je dobrý, ale určitě ne skvělý.

Ivan Kučera
06.12.2015 2 z 5

Neviem, či najhoršia, ale skoro určite najnudnejšia kniha, akú som kedy od Kinga čítal. Absolútne nezaujímavé, suché, katastrofálne nezáživné. Nezaujalo ma v tom absolútne nič, postavy, príbeh ani dialógy. Čítal som to v posteli tesne pred spánkom doslova na zaspatie a hoci si možno budete myslieť, že preháňam, v 90. percentách prípadov som zaspal po troch stranách. Už čítať menu z reštaurácií a pizzérií mi dalo viac do života, ako toto. Paradoxne, seriál s Brendanom Gleesonom (resp. prvá séria) je výborný.

LCCLucifuk
05.12.2015 3 z 5

Sklamalo ma, že to nie je "klasický" King. Ja osobne mám radšej jeho typické horory, detektívky ma moc neberú. Ale aj napriek tomu veľmi kvalitná kniha.

Hjuud
02.12.2015 5 z 5

Nelze hodnotit jinak než 5*! Tahle kniha byla skoro tou nejnapínavější, jež jsem kdy od Kinga četl. Nutnání číst dál bylo tak nesnesitelné, že jsem to přelouskal asi za tři dny :-) Jasně, je to trochu míň náročnější četba, než třeba Temná věž nebo Nespavost, ale mně to plně vyhovuje. Skvělé romantické pasáže a sondy do mysli zvráceného vraha i stárnoucího sympatického policisty v.v. Nemůžu se dočkat dalšího dílu s detektivem Hodgesem.

vancur
06.11.2015

"Život je posraný karneval s hovnem v tombole" (citace z knihy).

Metalizza
05.11.2015 5 z 5

Konečně další výlet do hlavy psychopata. :-)
Příběh, který mě donutil k slzám a dokonale pohltil.

wildprincess
22.10.2015 4 z 5

Kinga prostě můžu...tohle je spíš detektivka než klasický King, ale dobře napsáno, čtivé a má to děj..

trudoš
05.10.2015 4 z 5

Trošičku zklamání, i když čtivost stále nadprůměrná. Přestože zápletka nabízí atraktivní téma, Stephen King nepřichází s ničím novým. Nápad, že pod maskou vraha se mohou skrývat ti nejobyčejnější lidé, nijak neimponuje, to už tu bylo několikrát. O to víc, když je padouch nakonec sociopat od shora až dolů. Že zápletka postrádá zajímavou gradaci, to už přiznávám vlastní náročnosti. Holt jsem čekal trochu komplikovanější průběh, ne cimbálovou klasiku.
Vlastně nezaujaly ani postavy. Záporák, který zpočátku vypadá jako zákeřňák, se najednou mění v hysterického puberťáka, což samozřejmě dost podkope nemožnost jej dopadnout. Hlavní hrdina mi pak až příliš připomínal vysněný sen života v důchodu, kdy chlap chytí druhou mízu. Navíc zde dochází k dějovým klišé, u nichž by jeden řekl, že spisovatel Kingova formátu je nemá zapotřebí. Oceňuji ovšem, že i když se nechal inspirovat skutečnou událostí, nadále psal podle svého a nenechal se realitou svázat natolik, aby nepřišel s vůbec žádným řešením.

bejan
28.09.2015 3 z 5

Zcela průměrný thriller, který ze všeho nejvíc připomíná béčkový film. Na jedné straně vychytralý a zvrácený vrah, na druhé straně zkušený policajt odcházející do důchodu. Kolikrát jsme to už četli? Kolikrát viděli? Tuhle knihu můžete přečíst stejně, jako se můžete podívat z nudy na béčkový film, když se vám nechce spát. Nic vám nedá, nic vám nevezme.

hejsahopsa
22.09.2015 3 z 5

Mám dojem, že tohle se úplně nepovedlo. Jak by řekla Misery, jsem Kingova "fanynka č.1" a většinou se od knihy nemohu odtrhnout, ale tato mi přišla tak nějak lacině předvídatelná.

Obuvník
21.09.2015 4 z 5

Přítomný čas vyprávění (otevírá dveře, sedá za volant a sešlapuje plynový pedál až na podlahu) mi vůbec nesedí. Zvykal jsem si na něj snad třetinu knihy. Je to můj názor, možná špatný názor, ale učil jsem se ho i s výslovností :-)
Kvituji, že se King nesnaží přechytračit čtenáře a místo toho servíruje přímočarý příběh ze staré školy. Charaktery hlavního plusáka i mínusáka jsou skvěle prostřeny a čtenář se může bez obav pustit do hlavního chodu. Jídlo je to jednoduché, lehce stravitelné a chutné.
Detektivky nemusím (Je jich strašně moc!), ale dobře tedy.
PS: Pochvala za povedenou obálku.

E21
07.09.2015 5 z 5

Takhle nějak si představuju perfektní detektivku.
Dobrá zpráva pro všechny, kterým přirostl Bill Hodges k srdci - v knize "Finders keepers" se s ním setkáme znovu a pak ještě jednou - "End of Watch".
Super, super, super...

1972Sixo
03.09.2015 5 z 5

V podstate súhlasím s "oslavnými" komentármi, takže len pridávam že som to čítal pri: Philip Glass - Days and Nights in Rocinha, Philip Glass SYMPHONY No. 2, 3,. Ten Glass mi pri ňom parádne sedí.

achilles
18.08.2015 4 z 5

Ne zcela klasická kingovka, ale jako detektivka se to dalo číst. Jen kdybych nemusel pořád číst, jak mají amíci všechno iTunes, to už hraničí s reklamou.

Markysek45
07.08.2015 5 z 5

Tak vážení, tohle byla jízda! Napínavé od začátku do konce, charakterní postavy, které nelze nemilovat a jeden geniální šílenec, kterého mi bylo ve skutečnosti líto. U většiny spisovatelů detektivek je největší překvapení jméno samotného vraha, ale to King ne! Ten to tam nafrká už od začátku, aby náhodou nedošlo k mýlce :D Kapitoly s Bradem byly úžasné. Jeho popsané dětství a dospívání vám sice ukáže, jaký je to magor, ale také jaký to byl chudák.

SPOILER
K úplnému začátku knihy. Jenom King Vás donutí zamilovat si postavy po 6 stránkách a jenom King Vám je poté bez milosti vezme.

julythreemosen
29.07.2015 5 z 5

Mám se pořád opakovat? Jak mi každá "kingovka" připadá úžasná, čtivá, napínavá, neuvěřitelná,... Ach, strašně se opakuji, co mám ale dělat, když Stephen píše stále skvěle? Detektiv v.v. Hodges byl vskutku velice sympatický muž. Stejně tak Jerome, Holly, Janey (ach, jak jsem se na... naštvala, když... vždyť víte). Mám ráda detektivky, jak se tedy v posledních letech tento žánr vyprofiloval. Když zkombinujeme toto a jedinečný styl pana K., vznikne dokonalost a také stav blaženosti na sedm. Bylo to velice dobré... Tedy velice, velice, velice dobré! (Jak by řekla Holly...)
A tím končím.

šipek
28.07.2015 4 z 5

Po pomalejším začátku se Mercedes pěkně rozjede. Velmi dobře napsaná kniha , zajímavý a jednoduchý děj. Kniha mě mile překvapila.

wiix
23.07.2015 5 z 5

Najskôr som si Kinga nevedela predstaviť v roli detektívkara a napokon som sa od knihy nevedela odtrhnúť. Oceňujem nielen hlavnú dejovú líniu, ale aj siete vedľajšieho deja a psychologický rozbor postáv.