Zbyněk Fišer

Egon Bondy (pseudonym)

česká, 1930 - 2007, statistikykoupit eknihy

Nahrávám...

Nová kniha

Hostům z hlubin mrazu

Hostům z hlubin mrazu - Zbyněk Fišer

Antologie z české poezie, která reagovala či byla inspirována srpnovou invazí z roku 1968, kdy vojska pěti armád obsadila území tehdejšího Československa. Básník a edi... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy

Komentáře (6)

Zbyněk Fišer

Přidat komentář
horkosladka
19.02.2016

"Žádný peklo není, ale lidi jsou hloupí. Vždycky si nějaký vytvoří. A když už jsou v těch sračkách po krk, tak zase touží po Bohu; po vyšší moci, po smíření. Ale ať jdou všichni do prdele! Smíření není něco, k čemu máme dospět. Je třeba se bouřit. Nesmířit se. Ani s Bohem ani s peklem. Jít si svojí cestou..."

yenda1
30.12.2015

Neexistuje slovo, které by popsalo můj vztah k němu. Nač dlouhých, oslavných řečiček, Egon by mě s nimi stejně poslal do prdele. Snad jen doporučení. Koho by zajímala jeho poezie, tak vyšla naprosto skvělá záležitost, kde Bondy čte vlastní tvorbu( + film).

http://www.guerilla.cz/?s=cd&id=47

V PRDELI

Všechno je v prdeli,
ve všední den i v neděli.
Jenom ty filmy sovětský,
ty jsou vědecký

Kapis
26.10.2015

Nebylo příliš významných osobností, které kritizovali socialismus a po tzv. převratu v roce 89, když to viděli, co se děje, tak pokračovali v kritice té neoliberální rozkrádačské divočiny. Četl jsem pouze Šamana a Cybercomics - což je naprostá opomenutá perla mezi českým Sci-fi a cyberpunkem - ale tohle mi stačilo, abych si p. Fišera oblíbil jako autora i člověka. Hluboce se skláním před jeho památkou a opakuji: Kouření škodí zdraví!;-)

Marbo
06.10.2014

Neprávem opomíjený autor s neskutečně širokým záběrem, můj oblíbený český autor,doporučil bych zejména jeho "historické" prózy ( Šaman, Mníšek, Cesta českem našich otců ) nebo jeho utopie ( Invalidní sourozenci, Nepovídka )

Fellini
11.04.2014

Egon Bondy je spolu s Ladislavem Klímou nejojedinělejším beletristickým, poetickým a hlavně filozofickým autorem v Čechách. Zanechal za sebou obrovské dílo, které obsahuje přes čtyřicet básnických sbírek, desítky prozaických děl, filozofie, dějin filozofie, dvanáct divadelních her. Většina jeho děl je dodnes nedoceněných a často bohužel zapomenutých. Co se týče přínosu do české literatury, má neodmyslitelné zásluhy. V poezii vymyslel svůj nový tvůrčí styl-totální realismus, tímto činem velice přispěl do hledání nových metod psaní básní. Byl také prozíravým prorokem, ostře kritizoval kapitalismus a předpověděl to, v čem právě teď žijeme. Ve filozofii navázal na buddhistické učení, čínského filozofa Lao'c, G.W.F. Hegela, Karla Marxe, Friedricha Engelse a dokonce i na filozofické dílo V.I. Lenina, kde pracoval na vytvoření dialektického nesubstančního modelu v ontologii. To, co udělal pro českou literaturu je neodmyslitelné a nepřehlédnutelné.