Koupit knihy

Zbyněk Fišer

Egon Bondy pseudonym

česká, 1930 - 2007


Nahrávám...

Přidat citát

Citáty (25)

Co se týče osudu Rushdieho, je to pochopitelně svinstvo, když se kvůli nějaký knize na někoho vyhlásí trest smrti...


Drogy nemají žádnou pozitivní hodnotu a nic na tom nezmění ani řeči ignoranta Timothy Learyho o rozšířeném vědomí.


Informace mají cenu pro toho, kdo umí nezávisle uvažovat.


Internet v současný podobě jak je, to je hromada hnoje, jíž se každej člověk, kterej opravdu dělá vědeckou práci, obloukem vyhne.


Já jsem se v životě nenudil snad ani pět minut!


Jak je svět hned krásný a milý, když od něj člověk nic nechce.


Je jen jediná situace nic dělat; a to tehdy, když si lidé řeknou, že sa nedá nic dělat; pretože nikdo to neudělá za ně.


Jsou oslněni novými možnostmi. Surfují, surfují, a nakonec se pendrek dozvědí. Obávám se, že jejich vzdělání je pod úrovní někdejších středoškoláků.


Kdo se svobodou špatně naloží, sklidí propast, jejíž dno nevidět. Ale bůh nenastražil lidem svobodu jako past pekla. I padneš-li do té propasti, nespadneš mimo boha, ale do jeho náruče.


Léta ubíhají a lidé, jež pozoruji a kteří jsou mému srdci blízko trpí stále dál a zmeškávají poslední příležitost stále doufajíce v novou.


Na život a smrt se vyser, tady leží Zbyněk Fišer.


Nejhorší je to ráno a večer a přes den Když spím tak to jde


Někdy mi připadá, že internet byl vynalezen proto, aby odnaučil lidi samostatnému myšlení.


Nemysli na nic než jen na prachy a najdeš smysl života. Těm pár filozofům co s tím nesouhlasí dej přes hubu - vždyť to jsou jenom komunisti.


Objevením slova "proč?" stala se chyba. K uspořádání života stačí se ptáti "jak?"


Obyvatelstvo je tradičně tak profízlované, že jeden udávaje druhého prostřednictvím třetího už udává sám sebe.Šaman


Oč to měl Baudelaire snazší, tenkrát byl k dostání hašiš!


Odkráčelo nám křesťanství, a to i v zemích, kde se k němu většina nominálně hlásí. Jsou to matriční křesťané, platí církvi daň, ale s křesťanskými hodnotami to společného nemá nic.


S něžnou opatrností prdím, abych se neposral.


Stali jsme se drogově závislí na zábavě, což může být projevem vitality anebo únikem před prázdnotou.


Teď už ležím v hrobě, teď už je pozdě.


Úlohou internetu je na rozdíl od zmíněné encyklopedie občany spíš oblbovat. V tom se podobá moderním masmédiím. Není vyloučeno, že právě používáním internetu zde vznikne armáda lidí zblblých až k debilitě.


​Vím, že nemohu žít, poddám-li se zvířeti - a klidně se mu poddám. Kdybych se mu nepoddal, tak bych zase naopak směl žít jen v kleci v blázinci.


Vím, že si i nadále budu jist značnou neetičností, respektive mimoetičností mnohého svého jednání a zas naopak budu asi mít za zásadně důležité některé věci, které profesoři teologie a etiky pomíjejí pokrčením ramen. Nevím, co všechno to bude, ale řeknu rovnou jedno: budu se až do posledního dechu vinit z toho nevyvinitelného hříchu, že lidstvo vyrábí ve svých prasečincích, dobytčincích a kuřečincích život za nejhrůznějších podmínek jen a pouze proto, aby jej zabíjelo - miliardy životů zvířat ročně. Můj laskavý čtenář ví, že mne to trápí odedávna, ale teď jsem si definitivně jist, že tík budu trpět i po smrti. (Leden na vsi)


Vymizení křesťanství z evropských kultur je nesmírně hluboká rána, řekl bych přímo rána do srdce. Marná sláva. To nemůže nikoho nechat lhostejným. A taky nenechává. Filozofie je od toho, aby to reflektovala jako vážnou věc.