zuzi1162 zuzi1162 komentáře u knih

Popletený robot Norby Popletený robot Norby Isaac Asimov

Nádhera. Asimov ve celé své kráse a navíc pro děti. Zvladnuto bravurne.

27.08.2020 5 z 5

Modlitba za Černobyl - kronika budoucnosti Modlitba za Černobyl - kronika budoucnosti Světlana Alexandrovna Alexijevič

Na styl je potreba si trorchu zvyknout a neda se diky tomu cist tuto knihu na jeden zatah, ale jinak je ohromne pusobiva. Kapitola, kde vypovidaji deti, byla mrazive desiva.

25.08.2020 5 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Bravurne napsane, neuveritelne inspirativni, jeden z nejlepsich zivotopisu, ktery jsem cetla.

17.08.2020 5 z 5

Guinnessova encyklopedie Guinnessova encyklopedie kolektiv autorů

V té jsem prolezela času ????

14.08.2020 5 z 5

Škola řeči Škola řeči František Kábele

Na tomhle jsem vyrostla ????

13.08.2020 5 z 5

Stela a 16 huskyů Stela a 16 huskyů Tereza Pařízková

Krásný příběh a nádherné ilustrace.

Darwin Darwin John van Wyhe

Krásně zpracovaná kniha plná obrázků ilustrujících život tohoto významného vědce.

Paní Curieová Paní Curieová Ève Curie

Nádherně napsaný životopis.

Deník vodnice Puškvory Deník vodnice Puškvory Ivona Březinová

Nádherné hlášky :).

14.02.2020 5 z 5

Opravdu nádherná kniha.

14.02.2020 5 z 5

Dvojitá dávka odvahy Dvojitá dávka odvahy Meredith Costain

Cetla jsem s dcerou. Libi se mi jednoduchy styl casto doplneny o maluvky. Jedine, co bych vytkla prekladatelum je, zda by nestalo za zvazeni pouzit jine jmeno pro zapornou hrdinku. Obecne mi nevadi, kdyz v knihach zustavaji pudovni jmena, ale zrovna jmeno Peach cteno "píč" mi neprijde prilis vhodne zvlaste pro cilovou skupinu. Nastesti dcera jeste nemusi delta ve skole referaty, ale umim si predstavit, jak tam stoji pred celou tridou a ostatni decka se hyhnaji pri vysloveni tohoto jmena. Proti jmenu samotnemu nic nemam :), ale to v nasem jazyce bohuzel asociuje nehezke slovo a z tohoto duvodu bych se mu v detske literature vyhnula resp. bych jako prekladatelka zvolila s uvazenim vyse zmineneho pouzit jine jmeno.

06.01.2020 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Nejdříve jsem k této knize měla nedůvěru jako ke každé, která je označena jako best-seller. Ale tím, že jí spousta lidí opěvovala, tak jsem si říkala, že to zkusím. První kapitola mě moc nezaujala, ale pak najednou z každou stránkou jsem knihu hltala víc a víc a rozhdoně dám i další díly.

02.12.2019 5 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Ja celkem rychle prijdu na to, kdo je "pachatel", ale tady mi to chvilku trvalo a i kdyz uz padaly prvni naznaky, porad me autorka nechavala v nejistote a o to vic me to bavilo.

22.07.2019 5 z 5

Výstup do kosmu Výstup do kosmu Alexej Archipovič Leonov

Kratka kniha (cca 70 stran) vypraveni prvniho kosmonauta, ktery jako prvni vystoupil do kosmickeho prostoru. Kniha neni pojata nijak bombasticky, jen vypraveni, ale za to takove normalni lidske. Me se to libilo :).

18.07.2019 5 z 5

Neznámá v zrcadle Neznámá v zrcadle Lynn Beach (p)

Na me tento dil byl nejak pribehove slabsi. Porad jsem se tesila az se dozvim neco o zrcadle a je vztahu k Udoli prizraku a proc vubec funfuje tak jak funguje, a ono nic. Ale i tak dava 4* z nostalgie k cele serii.

26.06.2019 4 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Ještě ani nemám dočteno, ale už teď vím, že dám pět hvězdiček. Humorný Backman mě nebaví, to Medvědín je pecka.

13.03.2019 5 z 5

Fyzikální chemie Fyzikální chemie Walter J. Moore

Je to bychle, ze by se s tim dalo zabijet :), ale na vejske nastesti poslouzila bohulibejsim cilum.

15.11.2018 5 z 5

Anča a Pepík Anča a Pepík Lucie Lomová

Perfektni, první velké čtení naší dcery.

11.10.2018 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Začátek měl dobrý rozjezd, téma mělo velký potenciál, ale pak to začalo být takové rozvleklé, sposta věcí mi docházela o hodně dřív než je autorka odhalila svým postavám, ale i tak se mi to nakonec vlastně líbilo. Jen prostě jiné její knížky jsou lepší.

11.10.2018 5 z 5

Ostrov dinosaurů Ostrov dinosaurů Edward Packard

Je tam trinact koncu, v peti z nich prezijete. Zkoušela jsem to číst několikrát a měnit své rozhodnutí a pokaždé jsem umřela, se mnou radši v letadle nehavarujte :).

11.10.2018 4 z 5