zuzca.h zuzca.h komentáře u knih

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Na můj vkus místy příliš popisné což snižovalo čtivost. Co se mi líbilo byla proměna charakteru hlavního hrdiny a konečné rozuzlení.

15.11.2019 3 z 5

Já, Buch Já, Buch Robert Brinda

úplně souhlasím s názorem Cherubinky. Jen by mě ještě zajímalo na čem si autor při psaní ujížděl, protože jestli jsou todle jeho normální myšlenkové pochody tak potěš koště, v jeho hlavě musí být teda pěkně veselo...

06.11.2019 1 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Začátek mě moc nebavil. Bylo trochu komplikované se zorientovat v ději vyprávěném po zpátku. Ale s přibývajícími tedy ubývajícím kapitolami se vše lepšilo a poslední kapitola, v které dojde k nečekanému rozuzlení mě opravdu dostala. Nicméně už jsme četla mnohem lepší dektektivny a 4 hvězdy jsou za ten velmi nečekaný konec.

04.08.2019 4 z 5

Unesená Unesená Nataly Castle

WTF, to bylo to co mi prolítlo hlavou po dočtení a ještě, že to bylo tak krátké. Knížku jsem si půjčila jako e vypůjčku z knihovny když jsem zjistila, že v mobilu nic nemám a čekání bude delší než jsem předpokládala. V anotaci mě zaujalo,že to je na motivy skutečného příběhu. Původně jsem myslela, že to bude zpracované vyprávění někoho kdo to prožil a osvětlí jak to celé funguje, ale ne trochu dost jsem se spletla. Autorka si dle mého ukousla příliš velké sousto, které nedokázala pořádně zpracovat.

10.07.2019 1 z 5

Analfabetka pro mě byla lepší než stařík je mnohem méně absurdnější a člověk se u ní i víc nasmějě. Ale i přesto musím říc, že touto knihou s tímto autorem končím, rozhodně jeho knihy nejsou mým šálkem čaje.

27.04.2019 2 z 5

Nesmrtelní z Meluhy Nesmrtelní z Meluhy Amish Tripathi

Zajímavý náhled do Indické mytologie. Spolu se Šivou se seznamuje se zvyky a stylem života Melužanů a postupně zjistíme, že svět není jen černobílý, a že to co se na první pohled jeví jako zlo zlem vždy být nemusí.

18.03.2019 4 z 5

Vládkyně jestřábů Vládkyně jestřábů Marion Zimmer Bradley

Poprvé přečteno před X lety a díky výzvě jsem se k ní, potažmo k celé serií, po letech vrátila a stále je to můj nejoblíbnější díl z celé serie.

12.11.2018 4 z 5

Peklo z Araratu Peklo z Araratu Christopher Golden

Jako námět dobrý, ale zpracování pokulhává. Upřímě si myslím, že celá řada věcí by se z archeologického hlediska děla úplně jinak, ale když autor teda myslí....

30.10.2018 3 z 5

Můj ne tak sladký život Můj ne tak sladký život Rachel Harris

Jako jo nejsem cílová skupina uznávám, ale i tak to by příšerné. neuvěřitelně přeslazené, bez děje a zápletly. První díl se dal díky cestování časem, druhý díl ještě jakž takž ale todle, nejhorší díl pomyslné série.

08.08.2018 1 z 5

Vzpoura Vzpoura Kai Meyer

Rozhodně lepší než první díl, ale Rose je občas stále na jednu spřátelenou. V druhém dílu vyplula na povrch celá řada záhad a mám jistou teorii jak to celé dopadne, proto až budu mít chuť na nějakou oddechoviu četbu tak sáhnu po třetím, závěrečném dílu.

30.07.2018 3 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Mnohem, ale mnohem lepší než první díl. Rhysanda jsem si zamilovala už na konci prvního dílů, a tak jsem ráda, že se stal ústřední postavou tohoto dílu. Feyre mi sice ze začátku lezla na nervi, vadilo mi jak se vzdala jak nebojovala proti Tamlinovi, a o to víc jsem ocenila její změnu v průběhu knížky.
Líbí se mi propracovanost postav, jejich hloubka, chvílma mi to přišlo, že Maas popisovala skutečné osoby. A musím uznat, že Rhysandův dvůr vě mě vzbudil víc symptaií než dvůr Tamlina.

16.05.2018 5 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Lehounká oddechovka, která nás zavede do Florencie 16. století. Autorka nám dá nahlédnout do života ve Florencii v době vzniku sochy Davida prostřednictvím skoro 16ti leté američanky ze století 21. Osobně si myslím, že by Catina prostořekost v reálu neprocházela tak lehko a ani, že by jí její rozhodnutí ke konci knihy nemělo horší následky než jaké předkládá autorka, ale jako YA romance je to vše krásné růžové, dobře se to čte a na odreagování dokonálá četba. Musím říc, že si rozhodně přečtu druhý díl, který je pro změnu o dívce z 16. století a jejich dobrodružstvích v 21. století.

02.05.2018 4 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Ze začátku jsem se nemohla začíst. Běhm první třetiny na mě Cas působil strašně divně. Jako by v něm zápolil takovej ten outsider, kterej s nikým nekamarádí ne proto že nechce, ale protože nemůže kvůli vyššímu poslání, které kdyby neplnil tak by šla Země do kytek. Chvílema se choval jak dospělej a chvílema zas jak 13ti letý děcko. Nicméně zhruba od doby přestěhování za Annou jsem aspoň pro mě zaznamenala skok v Casově charakteru. Kniha začíná být uvěřitelná možná je to tím, že si Cas najde přátele , přízná si že není super hrdina co všechno zvládne sám a tím se zdá uvěřitelnější, možná je to tím, že se začal chovat jako "normální" puberťák a přizná si city. Každopádně si přečtu navazující díl.

29.03.2018 3 z 5

Malíř vzpomínek Malíř vzpomínek Gwendolyn Womack

Opravdu zajímavé téma nicméně ubité celkem nudným zpracováním. Občas se kniha táhne jak žvíkačka, což je vlastně dobré přirovnání, protože občas mi četba knihy připomínal vymotávání žvíkačky z vlasů, párkrát jsem měla touhu vzít nůžky a zalepený pramen ustřihnout, ale nakonec jsem to neuděla a knihu dočetla a posledních pár kapitol vylepšilo reputaci celé knihy.

31.01.2018 3 z 5

Porodní bába na Syltu Porodní bába na Syltu Gisa Pauly

Zajímavý lehce čitelný příběh. Celkem brzo Vám dojde k čemu došlo i kdo je zlodějem výplat a jak to vlastně celé dopadne a ani u toho nemusíte příliš přemýšlet. Pokud si potřebujete odpočinout četbou rohodně sáhněte po této knize.

31.01.2018 3 z 5

Moje dlouhé mlčení Moje dlouhé mlčení Erika Bezdíčková

Velmi krátké shrnutí životního osudu paní Bezdíčkové. Je až neuvěřitelné co vše člověk dokáže zvládnout a přežít a jít dál a dál bojovat. Autorka měla ve svém životě neuvěřitelnou smůlu, ale zároveň i štěstí, na lidi kolem sebe, kteří jí pomohli. A klobou dolů,že je o všem co prožila nejen za 2sv. války schopná mluvit, protože lidé nesmí zapomenout na to co bylo v minulosti na to jak se k sobě navzájem chovali a co si byli schopní udělat.

07.01.2018 5 z 5

První První Kiera Cass

Vzhledem k tomu, že když jsem První začala číst už se mi na stole povalovala Dcera bylo mi jasné jak to dopadne, a možná proto mi trvalo celkem dlouho než jsem knížku v originále přelouskala. Ze všech 3 dílů se mi První líbí nejvíc, Amerika mi tady neleza tak na nervi a začíná si uvědomovat celou řadu věci, navíc má kniha spád a odhaluje se zde celá řada věcí, která byla v předchozích dílech zmíněna jen v náznacích a sem tam se objeví i nějaký "nečekaný" zvrat.

18.11.2017 4 z 5

Pohádky o čarodějích Pohádky o čarodějích Ivana Nováková

Dlouho jsem přemýšlela jak vyplním kolonku kniha pohádek v letošní výzvě a pak mě cvrnkla do nosu tadle knížka. Sice tam není ani zmínka o Popelce ani o oříšcích, ale i tak stojí rozhodně za přečtení.
Oddechová knížka Pohádky o čarodějích na které nejvíc oceňuji jak jsou jedntlivé pohádky navzájem prostřednictvím jednotlivých hlavních hrdinů logicky propojeny. Toto propojení krásně vykresluje charakter jednotlivých postav ale především zajímavý svět kdy si každá další pohádka vytvoříte další dílek skládačky a který zapadne do finálního obrázu světa Pohádek o čarodějích. Tento svět ovládají kouzla a klasické lidské vlastnosti a nakonci knihy dojdete k závěru, že svět vykreslená v knize není až zas tak odlišný od toho našeho světa.
Na konci knihy začnete uvažovat kolik dalších pohádek svět stvořený autorkou ještě ukrývá a říkáte si no tak jak to bylo dál s "dešťovkou" Dekelem, Tamae a Akirem, Kostějem a Jagou a ostatníma.

Jednotlivé pohádky jsou psány svižně a i přes to, že jsou krátké tak jednotlivé postavy jsou hezky propracované a mají hloubku a vyvolávají ve vás řadu emocí, takže v některých povídkách máte pocit jakoby se postavy vynořovaly vedle vás a máte touhu je buď obejmout nebo jim klidně jednu vrazit.
Díky spádu jednotlivých pohádek se při čtení nemáte šanci nudit.
I když je to těžké určit která pohádka se mi nejvíc líbila, protože jsou všechny navzájem tak propletené, že si občas člověk říká jestli to spíš nejsou kapitoly jednoho velkého příběhu tak mým favoritem je rozhodně pohádka s názvem Kostěj Nesmrtelný.

12.10.2017 5 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Náhodou jsem na knihu narazila v knihovně, v novinkách, a na první pohled mě upoutala její obálka, která je prostě nádherná a musím říc, že mě nezklamala ani kniha samotná.
Je to zajímavé zpracování klasického příběhu 1000 a jedné noci. Oba hlavní hrdinové Šazí i Chalíd se vám postupně dostanou pod kůži a jak nejsem moc fanoušek happy endů tak tady jsem jim ho prostě přála i přesto, že mi bylo líto Tárika, ke kterému jsem si při čtení našla taky cestu. Velmi vtipnou postavou je Despika, která si svou prořízlou pusou neustále koleduje o malér, ale nějakým zahádným způsobem je prostě fajn a bez ní by to nebylo ono :) Rozhodně se těším na další díl, protože jsme zvědavá co si autorka pro své hrdniny v jich světě přichystala.

15.09.2017 4 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Krásně napsaný příběh o lásce a o tom, že pokud člověk někoho opravdu miluje tak ho neopustí ani v tom nejhorším. Kniha se mi líbila o to víc, že je založena na příběhu skutečných lidí.
Rozhodně doporučuju přečíst knížku, filmové zpracování je nic moc:(

09.05.2017 5 z 5