zuzanka zuzanka komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Je úžasný, kolik se dá vydělat peněz na tom, když se Stmívání přetaví do veledíla pro ženy o generaci starší a přidaj se nějaký ty prasárničky. Z hlediska marketingu je ta ženská bůh. Ano, vím, že tento literární skvost je erotickým románem a tudíž tu nečekám košaté větné konstrukce a komplikovanou zápletku, ale aspoň ty erotický scény mohly bejt napsaný pořádně!!! I průměrný internetový pisálek porno povídek zvládne své vzrušení popsat lépe než \"no ty bláho!\", a to navíc ani nedisponuje luxusem v podobě vnitřní bohyně, co ve třpytivých šatech tančí rumbu.

23.09.2013 odpad!

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Tato kniha mi dala odpověď na palčivou otázku:"Jaký je rozdíl mezi družstevním a normálním vajíčkem?" Inu, i to se někdy počítá.

30.12.2010 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Autor je sice cizinec, ale českou mentalitu vystihl dokonale - zejména v osobě soudruha Laníka.

04.03.2012 4 z 5

Prolitá krev Prolitá krev Åsa Larsson

Nějak moc knězů v těch jejích knížkách.

23.09.2013 3 z 5

Děti chovatelů slonů Děti chovatelů slonů Peter Høeg

Høeg je srdcovka, takže moje hodnocení nebude moc objektivní, ale mě to bavilo. A moc. Odsejpalo to, dialogy vtipný a byť mě Høeg stále nutí nepřeskakovat pohledem odstavce a číst hezky všechno pěkně popořádku, protože jinak přijdu průměrně o dva dějové zvraty na kapitolu, tohle se četlo bezvadně. U mě dobrý.

05.03.2013 5 z 5

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

Z Chigurgha šla ve filmu větší hrůza, v knížce si o něm člověk mohl chvílema skoro i myslet, že je to celkem sympaťák. Ale jinak paráda, i když Všichni krásní koně mě chytla víc..

14.08.2012 4 z 5

Rembrandtovo poselství Rembrandtovo poselství Daniel Silva

Už dlouho jsem se takhle nezačetla.. paráda!

27.12.2011 4 z 5

Oddechovka, každopádně pod vlivem četby jsem zvládla zapomenout na ucpanej noc a na horečku, za což má u mě autor solidní plus.

23.09.2013 3 z 5

Moderní architektura: kritické dějiny Moderní architektura: kritické dějiny Kenneth Frampton

Vyčerpávající! Ale přijdu si zas o něco chytřejší..

23.09.2013 5 z 5

Podoba Podoba Tana French

Nebejt zkouškový, mám to dočtený během dvou dnů. Takhle mi to dalo s přestávkama víc než měsíc, ale vůbec to nevadilo. Po dlouhé době knížka, od které jsem měla problém se odpoutat, a to se počítá!

05.03.2013 4 z 5

V lesích V lesích Tana French

Vyprávění se občas zadrhlo, ale jinak knížka vtáhla čtenáře do děje. Co se mi těžce nelíbilo - nedořešený detektivky mě deptaj. Ano, já vím, že byl ponechán prostor čtenářově imaginaci, blá blá blá, ale prostě to není fér!

05.03.2013 3 z 5

Lov na smrtihlava Lov na smrtihlava Joe Alex (p)

rozuzlení nebo aspoň jeho náznak se dá odhadnout už tak od půlky, mám pocit, že něco podobného "vynalezla" už Agatha, ale četlo se to hezky..

04.03.2012 4 z 5

Cukrový klaun Cukrový klaun Martin Sichinger

Tak nevím. Dala jsem tomu sto stránek (což je skoro půlka! knížky) a mám pocit, že se za tu dobu vůbec, ale vůbec nic nestalo. Jedna popisná pasáž střídá druhou, sem tam nějaký ten ne moc pravděpodobný dialog... Možná dělám chybu, ale končím a nechám to příštím generacím.

09.08.2011 1 z 5

Dharmoví tuláci Dharmoví tuláci Jack Kerouac

Skvělý, báječný, úžasný a dokonalý a ještě se mi to četlo mnohem líp než Na cestě.

08.08.2011 5 z 5

Doktor Živago Doktor Živago Boris Leonidovič Pasternak

Začátek se sice nesl v duchu neustálého vracení se o pár stránek dopředu, abych zjistila, kdo je vlastně kdo, nicméně poté jsem se už začetla a tak tomu bylo až do konce. Té osudovosti tam bylo na můj vkus možná až moc, autor se opravdu držel hesla "vše souvisí se vším", až to bylo místy trochu podezřelé, ale i tak dávám čtyři hvězdičky a jdu si prostudovat něco o VŘSR... :)

08.08.2011 4 z 5