ZuzanaMrh ZuzanaMrh komentáře u knih

Nevolníci říše Nevolníci říše Ján Rakytka

Celkem zajímavé výpovědi lidí, kteří zažili 2.světovou válku jako totálně nasazení nebo věznění...

25.02.2018 3 z 5

Případ ztracené sekretářky Případ ztracené sekretářky Diana Palmer

Knižní výzva 2018 - žánr, který běžně nečtu.

Hrůza, přečteno jen s největším sebezapřením. Pro mě stupidní blbost.

06.01.2018 odpad!

Makové koláčky Makové koláčky Barbora Vaculová

Úžasná jednohubka na pár minut. Plná černého humoru. Utahování si z církve mi vůbec nepřišlo trapné, naopak mi to celé připadalo až mrazivě pravdivé. Ale můj pohled je ovlivněn mým kritickým postojem k církvi. Bylo by zajímavé vidět tuhle hru naživo.
Přečteno v rámci knižní výzvy 2018

05.01.2018 5 z 5

Gustík Smutník a kradač lidí Gustík Smutník a kradač lidí Adam-Troy Castro

Svižný, čtivý děj... který se ale občas zadrhne zbytečným a někdy i nesmyslným vysvětlováním kdečeho. V podivném, strašidelném domě se očekávají podivné a strašidelné věci. Stále se opakující vysvětlování brzdí dobře rozjetý děj a kazí celkový dojem.
Mám to tak mezi 3-4, ale dávám 4 hvězdy

19.12.2017 4 z 5

Tyranie: 20 lekcí z 20. století Tyranie: 20 lekcí z 20. století Timothy Snyder

Tak tuto knihu rozhodně doporučuji jako součást výuky (nejspíš asi) Občanské výchovy. A pochopitelně i běžnému čtenáři...

26.10.2017 5 z 5

Ozvěna Černého lesa Ozvěna Černého lesa Vladimir Pavlovič Beljajev

Nebýt neustálé propagandy (místy velmi hloupě a naivně podané), byl by příběh velmi čtivý.

18.10.2017 3 z 5

Rady zkušeného ďábla Rady zkušeného ďábla C. S. Lewis (p)

Je to hodně zajímavá kniha, která nutí k zamyšlení. Ale jakožto nekřesťanka (nikoli ateistka) jsem v textu vnímala určitou nenápadnou manipulaci a vnucování křesťanského pojetí Pekla a Boha.

03.10.2017 5 z 5

Severinova cesta do temnot Severinova cesta do temnot Paul Leppin

Přečteno jedním dechem. Nevím proč, ale připomínalo mi to Pasáka od Kische.

28.09.2017 5 z 5

Kardinál Pölätüo / Generál Piesc aneb případ zapomenuté mise Kardinál Pölätüo / Generál Piesc aneb případ zapomenuté mise Stefan Themerson

Nebylo to špatné, ale hodně, hodně těžké. Původně jsem si myslela, že jde o oddechovku, kterou přečtu za několik hodin, max pár dní. Ovšem po několika stránkách se z děje stalo (jak už tu je níže napsáno) filosoficko-historicko-abstraktní cosi, co mi dalo vážně zabrat. Některé pasáže jsem musela číst opakovaně s plným soustředěním, abych měla aspoň částečně pocit, že vím "vo co de".

28.09.2017 4 z 5

Virga (Komická zpráva o konci světa globálním vysušením) Virga (Komická zpráva o konci světa globálním vysušením) Martin Hobrland

Tak tohle bylo hodně ujetý a naprosto super. Už dlouho jsem se u nějaké knihy takhle nebavila. Přečteno v podstatě "na posezení".
Jak u mě bývá pravidlem, kniha vzata jen tak mimochodem (a za poklusu) z regálu v knihovně. Rozhodně se chystám přečíst i další knihy tohoto autora.

16.09.2017 5 z 5

Arsemid Arsemid Ivan M. Havel

Tato kniha se snad ani nedá komentovat. Tu můžete jen v úžasu přečíst a ...
... v úžasu zůstat ještě dlouho po přečtení...

Kniha mě zaujala obálkou - při procházení mezi regály mi na ní spočinul pohled, zběžně jsem ji prohlédla a měla pocit "že by to šlo"... jaká šťastná náhoda mi ji přivedla do cesty!

16.09.2017 5 z 5

Osud Banderovců a tragédie řeckokatolické církve Osud Banderovců a tragédie řeckokatolické církve Ján Mlynárik

Stručné, přesto zajímavé, a pokud mohu posoudit i nestranné. První kapitoly se v krátkosti věnují i vzniku Ukrajiny, problematickým vztahům s Ruskem a Polskem a vzniku Banderovců. Podle mého dostačující pro základní uvedení do problému.

20.08.2017 4 z 5

Matky Matky Jan Koubek

Krásné, silné příběhy, přečtené jedním dechem (a pro jistotu ne jednou...)

07.07.2017 5 z 5

První cesty do Země Leninovy První cesty do Země Leninovy Vilém Kún

Skutečně zajímavá kniha. Zážitky Šmerala a Olbrachta jsou podle mě popisovány víceméně realisticky. Majerová si je dost přikrášluje.

Rozhodně doporučuji k přečtení všem, kteří se zajímají o období vzniku komunizmu, jeho vliv na literaturu, apod.

02.07.2017 4 z 5

Agapornisové Agapornisové Esther Verhoef Verhallen

Pro základní informace dostatečné.

18.06.2017 4 z 5

Vara Guru Vara Guru Jan Křesadlo (p)

Autorův "jazyk" mě neskutečně baví. Jinak byla tato kniha příběhově a dějově spíše slabší. Jen díky osobitému způsobu vyprávění byla i tato kniha pro mě velice čtivá a zajímavá.

27.05.2017 5 z 5

Legionářská odyssea Legionářská odyssea Otakar Brůna

Zajímavé čtení, ale hrozně mi vadila nedostatečná korektura textu, spousta chyb a překlepů. Vyprávění bylo pravděpodobně ponecháno v původní verzi (výňatky z deníku F.Prudila) bez jazykových úprav, takže se to chvílemi velice obtížně četlo. Občas jsem měla potíže pochopit smysl některých vět...

14.03.2017 4 z 5

Akademie nočních můr 2 - Pomsta netvorů Akademie nočních můr 2 - Pomsta netvorů Dean Lorey

O hodně lepší, než první díl, přečteno jedním dechem.

13.02.2017 5 z 5

Plochozemě Plochozemě Edwin A. Abbott

Úžasný a jedinečný příběh, přečtený jedním dechem.

12.11.2016 5 z 5

Případ ukradených žvýkaček Případ ukradených žvýkaček Jürgen Banscherus

Knihu četla dcera (většinou nahlas). Vzhledem k tomu, jak nerada čte (na rozdíl ode mne), ji kniha celkem bavila. Vtipný text doplněný hezkými obrázky, velká písmena.
Minimálně čtyři hvězdy si zaslouží.

15.10.2016