Virga (Komická zpráva o konci světa globálním vysušením)

Takový ujetý příběh o vodě se špatným koncem. Příběh o tom, že Vesmír je sice tajuplný, nekonečný a temný. Ale také teatrální a tu a tam i chybující. O tom, že tenhle Vesmír má své prsty ve všem. (Tedy pokud on nějaké prsty má. Všeobecně se soudí, že Vesmír žádné prsty nemá. A že to s těmi prsty je nějaká naše snaha o zhmotnění vlivu.) Takže o čem že to vlastně je? O konci světa. O nerudném řidiči kamionu. Cynickém milionáři. Potrhlé (a hlavně slabozraké) zaměstnankyni jedné agentury. O policejním náčelníkovi (zpola neandrtálci) a jeho (možná) nevlastní dceři. O laxním zaměstnanci firmy, která balí vodu z kohoutku do PET lahví. A jednom pilotovi dopravního letadla, který se dost nečekaně změnil z muže v nejlepších letech v muže vyzrálého. Jo ...a ještě o modrém veršujícím papouškovi. Příběh bez kladných hrdinů a možná i bez příběhu jako takového v k nížce o tom, co se může stát, až se voda jednoho dne prostě nasere a zmizí tam, odkud (možná) přišla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147083/virga-komicka-zprava-147083.jpg 4.111
Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Concept 42

Kniha Virga (Komická zpráva o konci světa globálním vysušením)

Virga
19.06.2020

Jak napovídá moje přezdívka, knihu miluji.
Krátká povídka, úžasná myšlenka a skvělý smysl pro humor. Nedokážu si vybrat nejoblíbenější postavu, jelikož úplně všechny jsou výborně napsané. A krátké kapitoly s králíky byly super

cziss
22.04.2020

Těžko hodnotit, myšlenka byla zajímavá a místy to bylo dost vtipné. Místy se to zase už moc opakovalo a byla to nuda. Inspirace stopařovým průvodcem je patrná.

ZuzanaMrh
16.09.2017

Tak tohle bylo hodně ujetý a naprosto super. Už dlouho jsem se u nějaké knihy takhle nebavila. Přečteno v podstatě "na posezení".
Jak u mě bývá pravidlem, kniha vzata jen tak mimochodem (a za poklusu) z regálu v knihovně. Rozhodně se chystám přečíst i další knihy tohoto autora.