Zuzaa Zuzaa komentáře u knih

Má mě ráda, nemá mě ráda Má mě ráda, nemá mě ráda * antologie

I přesto, že povídka není můj oblíbený literární útvar, tak se mi tahle kniha líbila docela dost.
I když má přesně tu nevýhodu povídek - sotva si oblíbím hrdiny a ponořím do děje, tak je konec.
Každopádně kniha vám nabídne dost zábavných nápadů (třeba v povídce Důkaz nebo Vypisovači), několik vyzrálých autorů (Alena Mornštajnová) a pár příjemných chvil.
Nejvíc se mi líbila povídka Pohádka.

16.11.2022 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Bohužel nedočteno (ukončeno na straně 270). Po prvním díle, který se mi líbil, to na mě působilo už příliš překombinovaně, do čtení jsme se musela nutit a v sérii pokračovat nebudu.

03.12.2021 2 z 5

Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Marie Kondo

V podstatě jen odvar a pár obrázků navíc z knihy Zázračný úklid. Určitě je zbytečné číst a mít obě dvě. Každá jednotlivě je ale moc fajn a rady jsou opravdu užitečné.

11.08.2021 3 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Ne vyloženě špatné, ale opravdu vleklé, pomalé... Pořád se točí kolem toho stejného, spousta "šokujících" odhalení a odboček, která jsou nakonec třeba jen domněnkami a příběh nikam dál neposouvají. Dočetla jsem před týdnem a už si vlastně pořádně zápletku nepamatuji. Na druhou stranu pěkně vykreslené kulisy prostředí, psychologie postav i zmar nad ztrátou syna.

22.08.2019 3 z 5

Těhotenství a mateřství Těhotenství a mateřství Miloš Velemínský ml.

Určitě je v knize spousta užitečných rad, ale místy na mě kvůli neustálým reklamám na Hipp, Bepanthen, Medelu a další výrobky působí jako laciný časopis. Podle mě reklady a product placement do knih nepatří. No a 20 stránková kapitola o nezbytosti peřinky, která je zakončena zveřejněním e-shopu, kde nakoupíte tu nejvhodnější, to jen potvrzuje.
Škoda, že reklamy knihu plnou rad a dobrých fotografií, tak degradují.

28.03.2019 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Není to bůhvíjaké hlubokomyslné čtení, na druhou stranu má to spád, je to chytlavé a už dlouho jsem nepřečetla skoro 450 stran za 3 večery. Toho sexu je tam na mě trochu příliš, raději bych se víc věnovala charakterům postav, než neustále popisu, kdo, s kým a jak... ale vlastně co jsem čekala od knihy s takovým názvem, že?

13.11.2017 3 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Zpracováním mi kniha připomínala něco mezi diplomovou prací a novinovým článkem. Příběh je ale neskutečně silný a strhující. Škoda že není ještě trochu barvitěji vylíčen, protože osud Severokorejce Sina, dává hodně otázek k zamyšlení a hodně podnětů vážit si toho kdy a kde žijeme. Určitě se však jedná o knihu, kterou si budu pamatovat ještě dlouho a která mě silně zasáhla.

01.04.2014 4 z 5

Motýlek 1. díl Motýlek 1. díl Henri Charrière

Knihu jsem začala číst protože se prý podobá, českému Útěku do pekel, který mě jedním slovem nadchnul. Musím bohužel konstatovat, že česká neznámá verze, na kterou jsem narazila víceméně náhodou, mě oslovila trochu víc než tato populární francouzská "literární senzace".
Příběh na mě působil příliš telegraficky, okleštěně. Postavy nebyly dostatečně popsané a každý se jevil buď černý nebo bílý (to většinou) ale nic mezi tím. I když se jedná o autobiografii, dějství nebylo příliš uvěřitelné, hlavní hrdina byl stylizovaný do postavy chytrého, šikovného, oblíbeného poloboha a hrdinského námořníka, kdy se každý může zbláznit jen aby mu pomohl z nějakého průšvihu.

Ale nemůžu říct, že by se jednalo o knihu vyloženě špatnou, určitě má svůj smysl, začetla jsem se do ní a bavila mě, touha po svobodě byla úžasně popsaná, stejně jako síla a odhodlání hlavního hrdiny. Ovšem si myslím že na českého Františka Niedla a jeho hrdinu Pavla Vencla z Útěku do pekel, podle mého názoru Motýlek, tak nějak nemá...

18.12.2012 4 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Atmosféru to má, ale myslím že největším nedostatkem a pak zároveň i předností knihy je, že je opravdu tenká, sotva se do příběhu ponoříte, je konec. Postavy nejsou dost popsané a propracované, nikoho jsem si nestihla oblíbit (možná tak pejska Spider), šel by z toho udělat asi báječný příběh do kterého by se dalo zahloubat a bát se, takto to je taková oddechovka na jedno letní odpoledne a souhlasím s ostatními, že jsem se chvílemi i nudila a odbíhala myšlenkami jinam...

24.08.2012 3 z 5

Neviditelný Neviditelný Mari Jungstedt

Ideální napínavá detektivka na léto. Strávila jsem s knihou jeden moc pěkný den u moře, je to čtivé, má to spád, hrdinové jsou sympatičtí a závěr jak má být.

21.07.2012 4 z 5

Bílej kůň, žlutej drak Bílej kůň, žlutej drak Lan Pham Thi (p)

Tahle kniha by byla podprůměrná a slabá i kdyby ji opravdu napsala mladá Vietnamka....
Nejlepší na ní je, že má jen 140 (velmi natahovaných) stran a čistého textu je tak 15 listů, takže jsem s ní aspoň nezabila moc času...

20.02.2012 odpad!

Ve stínu cypřišů Ve stínu cypřišů Diane Chamberlain

Na mnohá doporučení jsem si tuhle knížku půjčila a přečetla ale musím říct, že celkový dojem nijak zázračný. Přišlo mi to sice čtivé, ale takové ploché, příliš do červena... Strávila jsem u knihy tři celkem příjemné večery, ale jsem docela ráda, že už je zase vrácená v knihovně a dám si teď snad něco náročnějšího, co ve mě zanechá větší a dlouhodobější dojem...

11.01.2012 3 z 5

Cuba Libre Cuba Libre Petr Horký

Pojedeme na Kubu a budeme tam jenom kalit, chlastat, flirtovat a užívat si a pak o tom napíšeme knihu? Ano!
Autoři stokrát nezapomenou připomenou jak jsou zkušení, kolikrát na Kubě i jinde na světě už byli a působí na mě jako takoví Brouci Pytlíci a Všeználci dohromady. Ale jinak ano, čte se to dobře a o Kubě se taky něco málo dozvíte...

27.05.2011 3 z 5

Vraždi všímavě Vraždi všímavě Karsten Dusse

S přehledem nejhorší přečtená kniha, letošního roku. Zbytečně brutální, překombinované, nelogické a vůbec ne vtipné. Všímavost tam byla napasovaná úplně uměle a při čtení jsem měla jediný pocit - ztráty času.

24.12.2023 2 z 5

Kdo se nudí, míří do Brna Kdo se nudí, míří do Brna Lenka Matušková

Tipy na zajímavá místa a výlety jsou super. Zpracování, grafika a chybějící mapky trochu slabší.

17.08.2022 4 z 5

I když mě recenze měly varovat, jsem překvapená, jak to bylo slabé.
Petru Jirglovou přitom na Instagramu sleduji ráda a její druhá kniha - Všechno nejlepší Anno! se mi líbila moc.
Letuška z economy byla ale opravdu ztrátou času i papíru. To co funguje jako blog, působí jako kniha plytce. Kniha je koncentrací povrchních historek, které určitě mají místo v soukromém deníčku autorky, ale ne v knize.
Jsem ráda, že jsem knížku měla z Knihobudky, protože peněz by mi za ni bylo opravdu líto. Dvě hvězdičky dávám za to, že jsem se asi 2x pousmála, že se mi docela líbily ilustrace a že bych to s autorkou nerada vzala.

26.04.2022 2 z 5

Holka od Big Benu Holka od Big Benu Kristýna Burgerová

Fakt jsem se nasmála, hodně. Autorčin humor asi není pro každého, ale mě se líbil. Myslím, že potkat se v reálu - byly bychom kámošky!

29.01.2022 4 z 5

Urban Jungle krásný byt plný pokojových rostlin Urban Jungle krásný byt plný pokojových rostlin Igor Josifovic

Pěkná kniha na půjčení v knihovně a prolistování, ale nic co byste museli mít koupené doma.

27.11.2020 3 z 5

Yetti nejí špagety Yetti nejí špagety Kali Stileman

Mého 11 měsíčního syna to bavilo hodně.

30.03.2020 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Připomínalo mi to knihy Roberta Brynzy, ale malinko víc tuctové a takové ploché. Četlo se to dobře, rychle, ale myslím, že za pár dní tahle knížka upadne, stejně jako většina průměrných thrillerů, v zapomnění.

30.03.2020 3 z 5