Zuza151 Zuza151 komentáře u knih

Výživná kniha o jídle Výživná kniha o jídle Karolína Fourová

Skvělá knížka. Spousta užitečných informací pro běžného spotřebitele/člověka, který nerozumí všem těm sprostým slovům ve složení potravin. Vyvrací spoustu nejrozšířenějších mýtů o jídle a potravinách, vysvětluje např. rozdíl mezi jednotlivými druhy sladidel, jak vybrat nejlepší kakao, jak nejlépe skladovat ovoce a zeleninu. Doporučuji.

17.09.2022 5 z 5

Mně se knížka hodně líbila! Ve spoustě věcech jsem se poznávala a uvědomila jsem si, jaké zažité vzorce chování a přemýšlení mám. Knížka mi hodně dala a určitě si ji přečtu znovu za nějaký čas.

22.06.2022 5 z 5

Konec plýtvání jídlem Konec plýtvání jídlem kolektiv autorů

Skvělá knížka! Netušila jsem, co všechno z toho, co vyhazuju, je normálně jedlé. Knížka obsahuje opravdu velké množství tipů, jak uchovávat potraviny krátkodobě i dlouhodobě, jak využít už jednou použité suroviny (např. kávovou sedlinu či čaj), recepty s květákovým, ředkvičkovým nebo třeba kedlubnovým listím (které jsou dokonce zdravější než zelenina sama) a taky tipy na výrobu domácí kosmetiky (peelingy, masky, vlasové oplachy na tónování barvy vlasů) i čistících prostředků (jar na nádobí, čím nahradit aviváž apod.) nebo třeba hnojiv a odpuzovačů hmyzu. Určitě doporučuji všem, kdo se snaží minimalizovat odpad v domácnosti, hledají šetrné varianty produktů, které běžně kupují, nebo prostě jen chtějí ušetřit a zároveň nerezignovat na kvalitu.

17.04.2021 5 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Čtvrtý díl s Everly se mi líbil trochu méně než první tři, ale četla jsem, že pátý díl je opět skvělý. No líbil se mi ze všech nejméně. Jude mi přišla jako hrozně sebestředná puberťačka, která je přesvědčená o svojí pravdě a cítí se hrozně ublíženě, přestože to ona se s Blakem rozešla, zlomila mu srdce, rok si na něj snad ani nevzpomněla a pak si přijede za ním a očekává, že se jí vrhne kolem krku. Taky mi docela vadilo to nikdy nekončící "overthinking". Neustále se zaobírala svými pocity a analyzovala každé jeho slovo nebo pohyb. V nějaké rozumné míře by to bylo fajn, ale tohle už mi přišlo moc. Knížka nebyla tak špatná, linka příběhu byla zajímavá, ale mohlo to být napsané lépe. Btw ten incident, co se jí přihodil v LA, za to si slečna mohla sama... Musím ale uznat, že za svého mládí jsem pravděpodobně uvažovala dost podobně a taky jsem všechno hrozně prožívala. Takže možná mám takový negativní pocit jen proto, že je ta kniha trochu jako pohled na sebe do zrcadla. :-D Každopádně postava Blakea se mi moc líbila.

17.04.2021 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Podlehla jsem doporučením, když jsem po ní sáhla. A to jsem ještě netušila, jak moc bude stát za to.

19.02.2018 5 z 5

Náhle, sami Náhle, sami Isabelle Autissier

Velmi surove, ohromne, rozhodne doporucuji. Je nepredstavitelne, jak hlad dokaze cloveka zmenit. Pud sebezachovy dokaze hodne.

28.01.2018 5 z 5

Umění milovat Umění milovat Publius Ovidius Naso

Ohromně nadčasové. Celé čtení jsem se podivovala nad tím, jak je člověk prostě pořád stejný. Už tak dlouho.

25.01.2018 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Moje první severská detektivka. Zrovna jsem ji dočetla a musím říct... úžasné! Skvělý příběh plný překvapení. Rozhodně to byla dobrá volba a s chutí budu pokračovat s dalšími podobnými. Opravdu výborná kniha.

10.09.2017 5 z 5

Lara Lara George Gordon Byron

Moc pěkný příběh. Poezii v podstatě nečtu, ale tahle si mě získala. Vřele doporučuji.

18.07.2017 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Velmi zvláštní kniha. Některé myšlenkové pochody hlavní postavy jsem nepochopila, ale přesto mě vyprávění velmi zaujalo. Po dlouhé době jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Úplně mě to vtáhlo. Zvláštní, ale moc pěkné a čtivé.

26.12.2016 5 z 5

Setkání v márnici Setkání v márnici Ross Macdonald

Námět knihy není špatný, i dějově je fajn, ale trochu mě zklamal konec. Že si po dvou dnech ti dva vyznají lásku a on ji žádá o ruku, to bych fakt nečekala.

02.05.2016 2 z 5

Mne soudila noc / Skalpel, prosím Mne soudila noc / Skalpel, prosím Valja Stýblová

První příběh, tedy Mne soudila noc, byl velmi působivý. Zajímavé byly především hrdinovy myšlenkové pochody. Bylo zajímavé sledovat, jak se snaží zaujmout postoj k potratům, k tomu, kdy vlastně začíná lidský život, od které chvíle je hoden ochrany a zda to, že on tyto životy násilně bere, je špatné, či nikoliv.
Druhý příběh, Skalpel, prosím, pro mě už tolik neuspěl. Vyprávění formou vzpomínek bylo místy lehce matoucí. Každopádně dobře se četly obě části.

18.03.2016 4 z 5

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Příběh o tom, jak hloupě dokáže člověk jednat, když ho svazuje strach. Jak ztráta milované osoby dokáže změnit.

13.02.2016 4 z 5