Zuuuza Zuuuza komentáře u knih

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Dočetla jsem v slzách. Autorka patří k mým oblíbeným už dlouho, ale asi pro tu zápletku se mě tahle kniha dotkla ještě více než předchozí, které jsem četla.

14.07.2019 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Vztahové části mi přišly velmi kýčovité, postavy černobílé. Trochu mě mrzí, že ačkoliv anotace tvrdí, že je příběh "pravdivě a věrně" popsaný, už vysvětlivky uvádí opak.
Kniha je ale čtivá a napínavá. Ačkoliv má více než 500 stran, celkem jsem ji zhltla.

06.07.2019 3 z 5

Jak se dělá chalupa Jak se dělá chalupa František Nepil

Milé, vtipné, laskavé čtení.

13.03.2019 5 z 5

Když Anna zmizela Když Anna zmizela Alex Lake

Škoda, že jsem vývoj uhodla příliš brzo. Ale i tak se mi kniha četla dobře. Byla napínavá a čtivá.

07.02.2019 4 z 5

Jan Kraus: Můj soukromý buzynes Jan Kraus: Můj soukromý buzynes Jan Kraus

Kniha je plná opravdu zajímavých historek ze života nápaditého a svéhlavého muže.
Mám ovšem problém s redaktorskou práci. Jednak mě irituje přepis slova business jednou jako byznys, v názvu dokonce buzynes. Některé věty mi přišly strohé a volající po drobné úpravě, ale možná je to jen autorův styl, do kterého si nechtěl nechat zasahovat.
Mám velice ráda styl Ivana Krause, proto jsem bůhví proč očekávala něco podobného. Ale Jan Kraus je prostě originál. Na mě příliš jedovatý, což je jakási jeho značka.
Každopádně knihu doporučuju k přečtení.

25.01.2019 4 z 5

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Javier Moro

Ačkoliv jsem v knize narazila na pár okamžiků, při kterých mi přišlo, že by si některý detail zasloužil víc pozornosti na úkor vycpávkových detailů bez většího významu pro děj, líbila se mi kniha především tématem a poctivostí zpracování dobových záznamů.
Doporučuji jako studijní materiál odpůrcům očkování, kteří věří, že očkování vzniklo proto, aby bylo na internetu o čem psát.

11.01.2019 5 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Myšlenka je výborná, pointa překvapivá. Nicméně kniha je na mě příliš zdlouhavá, místy jsem ztrácela trpělivost. O to více mě pak bily do očí podivné výrazy jako například "nastavila dvě předloktí" (snad obě), "soustřeďovala se" (kam se podělo staré dobré soustředila se?) a podobné drobné detaily. Už tak místy těžko čitelnou knihu některé zvláštně přeložené věty ještě komplikovaly, protože mi místy nedávaly smysl (slovo vztyčila zjevně chápu jinak než překladatelka).
Být kniha svižnější, asi bych měla větší požitek.

18.05.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Gratuluji autorce k vítězství ve dvou kategoriích v anketě Kniha roku!

02.05.2018 5 z 5

Zábavná kniha plná absurdního humoru, který mě vysloveně bavil. Vtipně naráží na všechna partnerská klišé, přitom nemá vůbec ambici moralizovat. Lehká a hravá věc. Líbí se mi, jak se autoři navzájem pošťuchovali skrze své postavy. Místy jsem se smála nahlas. Rozhodně se zaměřím i na další knihy autorů. Tenhle styl humoru mi sedí.

30.11.2017 5 z 5

Lapuťák a kapitán Adorabl Lapuťák a kapitán Adorabl Dominik Landsman

Vtipný poutavý příběh doplněný naprosto famózními ilustracemi. Nádhera.

30.11.2017 5 z 5

S kabelkou kolem světa a kompostu S kabelkou kolem světa a kompostu Magda Jogheeová

Příjemná kniha, v některých textech jsem se přímo viděla. Obsahuje trochu cestování, trochu zahradničení, nakonec nechybí ani povinná zvířátka :) Magda má dar popsat věci bez patosu, ale s láskou.

12.09.2017 5 z 5

Maminka neříká pravdu Maminka neříká pravdu Michel Bussi

Kniha je v podstatě strhující, ale až od určitého okamžiku. Co mi hodně vrtá hlavou (když pominu neuvěřitelnost, s jakou vycházel dost složitý plán) je, jak Malone nabíjel baterky v Gutim. Nikdo se nad tím nepozastavil, ale vypadalo to, že se dá nekonečně dlouho nahrávat bez přehrávání původního záznamu a přehrávat donekonečna bez nabíjení.

15.05.2017 3 z 5