S kabelkou kolem světa a kompostu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Magda Jogheeová (Šimíčková) se narodila 13. října 1953 v Uherském Hradišti. Vystudovala Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze. Žila poněkud nomádským způsobem života. Bydlela na jižní Moravě, v Ostravě, v Praze, na ostrově Mauricius a od roku 1989 bydlí na Českolipsku. Tak dlouho na jednom místě nikdy nepobyla… možná 1je čas na změnu. Líbilo by se jí Bali, Martinik i Mongolsko. Má tři dcery. Pracovala jako redaktorka v Mladém světě, Mladé frontě, Lidových novinách a SD – sobotní příloze regionálních novin. Byla u zrodu občanského sdružení Pasant a dvanáct let pracovala s drogově závislými lidmi a bezdomovci. Vlastně nikdy neskončila, protože se dodnes potkávají v ulicích České Lípy. Fejetony vycházely v letech 1979– 983 v Mladém světě, 1992–1993 v Českolipských novinách, 1994–1996 v Magazínu Lidových novin, 1994–1998 v Nedělních Lidových novinách a Víkendu Mladé fronty, od roku 2007 spolupracuje s ONA Dnes. Fejetony S kabelkou kolem světa a kompostu jsou z let 2011–2013. Třetina z nich vyšla v ONA Dnes. „Fejetony jsou moje láska stejně jako psi, kočky, jeřábi, havrani a jiní ptáci a vůbec všechna zvířata včetně myší a potkanů, slunce, stromů a hvězd na nebi… Občas bývá obohacující také setkání s lidmi. Když vás zrovna neválcují nákupním vozíkem, nevybržďují, nenabízejí výhodný telefonní tarif či pánev se zázračným povrchem. Ale hezky si s vámi povídají u stolečku s kávou, bez věčného zvedání mobilu s neomezeným voláním a bez toho, že šíleně spěchají. Nebo jdou s vámi třeba na procházku…“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204195/s-kabelkou-kolem-sveta-a-kompostu-204195.jpg 4.114
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha S kabelkou kolem světa a kompostu

Vlajdula
17.10.2019odpad!

Vůbec nebavilo, dočela jsem jen ze setrvačnosti.

Zuuuza
12.09.2017

Příjemná kniha, v některých textech jsem se přímo viděla. Obsahuje trochu cestování, trochu zahradničení, nakonec nechybí ani povinná zvířátka :) Magda má dar popsat věci bez patosu, ale s láskou.


sporran
23.04.2016

Úžasná kniha. Sama nejsem přílišný čtenář krátkých povídek, v tomto případě fejetonů. Knihu jsem dostala. Je opravdu čtivá, pobaví vás. Takové odlehčené čtení, ale chytré a ze života. Všem doporučuji.

Márinka
01.08.2014

Veselá - a přitom pravdivá - kniha nejen o ženách a cestování. Smála jsem se nahlas, což není pravidlem :)

DriftBooks
18.05.2014

Laskavé, chytré a především zábavné... Tato kniha mi na stole přistála úplně náhodou a tak jsem nakoukl, přečetl pár vět a nakonec ji s radostí a potěšením přečetl celou... Pro chlapa krásný pohled do "dámského zákulisí", ale to je jen jedna poloha oněch minipříběhů - fejetonů. Prostě takové milé pohlazení - žádný nářek a splín a když, tak zábavně a s citem podaný. Vřele doporučuji coby protidepresivní terapii :-)