Zusaninka Zusaninka komentáře u knih

Rande naslepo Rande naslepo Marek Zákopčan

Ked som otvárala knihu, čakala som sladárňu, no už po pár stránkach ma autor vyviedol z omylu :)
Je tam síce romantická zápletka, ale skôr je to príbeh nabitý nečakanými zhodami náhod, vtipnými situáciami a dialogmi, pátraním, útekom, dokonca sa rieši aj vražda. Filip je prima chlap, Lea totálne šibnutá :-) - na ňu sa teda lepí smola poriadne. Čítala sa rýchlo, lebo som bola zvedavá ako to všetko vlastne dopadne. Tak ak máte chuť na takýto mix žánrov, smelo do nej.

28.03.2017 4 z 5

Telo ako trest Telo ako trest Mirka Manáková

Zaujimavy namet na knihu, o to viac ma zaujala, ze je inspirovana skutocnostou.
Kristian to teda nemal v zivote lahke, mozeme sa pri citani dozvediet o jeho vnutornych bojoch s vlastnou identitou, je to krasny muz, no v jeho vnutri byva zena. Napriek tomu, ze chce tieto pocity potlacat a byt "normalnym" chlapom, zvitazi zena v nom. Okrem hlavnej dejovej linie Kristianovej premeny na Kristinu, je tu aj Lucia - zena zalubena do neho, ale aj pohlad jeho rodicov, hlavne mamy Nory - ktorej osud bol az prehnany, az moc americky.
Kniha sa cita sama, je písaná putavym stylom, takze za par hodin bola preluskana.
Asi najviac mi vadili mena postav, totiz autorka niektore pomenovala podla sk spisovateliek, toto mi prislo zbytocne.
Inak celkom fajn citanicko na kontroverznu temu.

05.03.2017 4 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Na knihu som sa tešila, no musím povedať že som sa pri jej čítaní dosť nudila, asi som čakala niečo iné, námet bol fajn, no prišlo mi to dosť fádne, niektoré veci nelogické. Autorka píše v závere že toto je jej prvotina, ktorú ani neplánovala vydať, a je to teda aj vidieť – pri sérii Selekcia už obrúsila hrany :D
Záver romantický, až moc sladký, taká rozprávočka na dobrú noc, skôr pre násťročné čitateľky.
Obálka je nádherná!

22.02.2017 3 z 5

Svádění a láskominky Svádění a láskominky Tara Sivec

Táto kniha teda nie je pre každého, je to skôr sarkasticko – humorný príbeh s dávkou erotiky a trapasov. Po prvej kapitole (ktorá je úplné desná - našťastie nie je moc dlhá) som chcela knihu zavrieť a pustiť sa do inej, no som rada že som jej dala nakoniec šancu. Veľmi som sa bavila, niektoré hlášky sú pritiahnuté za vlasy, no veľa krát mi tiekli slzy smiechu pri čítaní. V žiadnej knihe som doteraz nevidela toľkokrát spomenuté slovo vagína :P
Postavy si pri čítaní rýchlo oblúbite, hlavne Gavin je bohovský – aj ked ma len 4r :D

22.02.2017 5 z 5

Víťazstvo Víťazstvo Marie Force

Pre mna sklamanie, po 2 dobre našliapnutych častiach, tato bola akoby odflaknutá, minimum deja, siahodlhe opisy sexu - ktore som v zavere iba preskakovala, skoda a taka dobra seria to mohla byt... davam 3* ale je to tak na 2 a pol max

22.02.2017 3 z 5

Muži vs. ženy Muži vs. ženy kolektiv autorů

Oceňujem hlavne nápad spojiť mužsko-ženské poviedky do jednej knihy. Každý si tu isto príde na svoje - či už muži alebo ženy. Slovenskí autori/ky – známi aj menej známi, takto ponúkli čitateľom rôzne žánre, rôzne štýly a možnosť nazrieť na ich tvorbu. Kým tie ženské poviedky sú o láske, vzťahoch, rodine, nevere, v mužských je to skôr napätie, krimi zápletka, humor, alkohol, ale všetkých 14 majú spoločné to, že sú zo života, sú reálne, niektoré ma prinútili zamyslieť sa, iné zasmiať, či červenať sa :-)
Ak by som mala vybrať moju naj, tak by to bolo asi prekvapivo poviedka z pera (resp. klávesy) muža (aj keď skôr preferujem ženské autorky a ženské romány) Mark E. Pocha – veľmi sa mi páči jeho štýl písania a aj tá správna dávka sarkazmu, normálne by som ho na jedného vychladeného bažanta pozvala :-)

22.02.2017 5 z 5

Vášnivý lhář Vášnivý lhář Christina Lauren

Dalsia chutovka zo serie Vášnivý. Po slabsej tretej casti (komiksovej Lole) sa autorky celkom dobre vratili k putavejsiemu deju. London a sexy Luke (pozname aj z prvej casti serie - je to Miin ex).
Opat som sa velmi nasmiala, London je perfektna a jej sarkazmus nema chybu. V poslednej dobe je dost casta tema - napravenie vecneho suknickara, ale mne to nevadi, kazda je pisana inak. Okrem vtipnych scen nechyba samozrejme bozsky sex, laska, priatelstvo.

13.02.2017 5 z 5

V objatí milenca V objatí milenca Emily D. Beňová (p)

Záverečná časť sexi trilogie o Melany a Sebastianovi. Po dramatickom rozchode sa opat stretavaju, Sebastian je uz zasnubeny, stara iskra opat rozducha ich srdcia a s Melany sa stava jeho milenka. Konečne sa dočkajú aj oni svojho šťastného konca no k jeho dosiahnutiu musia prekonať ešte kopu prekážok, či už od expriatelky Celine, alebo od „nepriateľa Kylea“.
Som spokojná, kniha prečítaná v priebehu pár hodín, opäť nechýbala láska, intrigy, erotika, vášeň ale aj dráma a napätie. Celá séria je veľmi vydarená

11.02.2017 5 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Tretia kniha zo serie o hokejistoch. Tentokrát o Deanovi, ktorý je vášnivý sukničkár, nechýba mu sebavedomie, peniaze a vždy dostane to čo chce - teda vždy skoruje. A je tu Allie - nádejná herečka, ktorá sa rozišla po niekoľkych rokoch s priatelom, má zlomené srdce. V opitosti podlahne Deanovi (ktorému sa nedá proste odolať), berie to ako jednorázovku a odmieta Deanove dobiedzanie.
Velmi som sa bavila, nasmiala, určite odporúčam. Po 2. Omyl som bola trochu skeptická, ale zbytočne, Skore sa kľudne vyrovná Návrhu. Kniha je nabitá vtipom, sexom, láskou, hokejom už sa neviem dočkať Plánu a Tuckera :-)

10.02.2017 5 z 5

Hriešny Hollywood Hriešny Hollywood Alessandra Torre

Jedným slovom skvelé!
Summer, je skvelá postava, ktorú si hneď zamilujete pre jej večný sarkazmus, drzosť a temperament. Medzi ňou a Colom je nevraživosť, napätie ale aj silná príťažlivosť, ktorá ich napokon prevalcuje.
Za mňa odporúčam, tento rok zatiaľ najlepšia kniha čo som čítala, zbožňujem slovné prestrelky nabité humorom v knihe, a tu ich teda je! Nechýbajú taktiež vzťahové krízy, erotické scény, hádky, vtip, láska a to všetko počas natáčania filmu.
Kniha má veľa kapitol ale sú veľmi kratučké, striedajú sa pohľady Summer a Cola, nedá sa od knihy odtrhnúť, musela som prečítať na jednu šupu.

02.02.2017 5 z 5

Noci s cudzincom Noci s cudzincom Mirka Manáková

Typická erotická kniha, no mne sa veľmi páčila, pretože do poslednej chvíle som netušila kto je tajomný cudzinec, a práve to tajomno a moja zvedavosť ma nútili otáčať stranu za stranou :-)

28.09.2016 5 z 5

Navždy a věčně Navždy a věčně Jennifer L. Armentrout

Silny pribeh, ktory je cerpany zivotom deti v pestunskej starostlivosti, kde nie je vzdy vsetko ruzove a nasledky su na cely zivot. Tato autorka je proste istota, ze kniha bude topka, sice ma odlisne prostredie a riesi fakt vazne temy, styl je nezmeneny a velmi dobre sa cita! Skvela YA knizka

26.09.2016 5 z 5

V objatí nepriateľa V objatí nepriateľa Emily D. Beňová (p)

Pokračovanie príbehu Melany a Sebastiana je plné vášne, erotiky, lásky, závisti a tajomstiev. Na scénu vstupuje ex-priateľka Celine + karty poriadne zamieša aj Sebastianov sused Kyle. Kniha ma bavila rovnako ako prvá časť, rýchlo sa čítala, skončila fakt veľmi prekvapivo a dramaticky, škoda že nemá viac strán :-) Som zvedavá na finálnu časť série!

18.09.2016 5 z 5

Rockový risk Rockový risk Kylie Scott

Bavila som sa, parádne hlášky, Lena je super ženská s podrezaným jazykom a citlivou dušičkou. Jimmymu riadne dlho trvalo kým zistil že nie je taký tvrďas ako si myslel. Nechýbali aj ostatní členovia Stage Dive, hlavne Malove hlody stoja za to!
Autorka nesklamala a aj táto časť série je na rovnakej úrovni ako predchádzajúce. Už som zvedavá na Bena a Lizzy.

18.08.2016 5 z 5

Prostitútka Prostitútka Lucia Sasková

Moja prvá kniha od tejto autorka a musím povedať, že ma veľmi prekvapila. Čítala sa neskutočne rýchlo, hltala som stranu za stranou, do konca som bola zvedavá čo bude dalej a ako to všetko dopadne.
Príbeh je o mladej babe, ktorá ma komplexy z toho že je ryšavá, pre mužov nepríťažlivá, náhodou sa dostane do spoločnosti exkluzivnych prostitútok a stane sa jednou z nich. V príbehu vôbec nie sú opisované podrobnosti sexu, ako by mohlo vyznieť už len z názvu, žiadne velke romantické gestá ale hlavne život, výhody a ako žena môže pri najstaršom remesle padnúť až na samé dno. Bolo fajn "vidieť" to aj z tej druhej strany.

22.07.2016 5 z 5

Manželstvo z rozumu Manželstvo z rozumu Kristan Higgins

Autorka nesklamala ani druhým dielom, mne sa veľmi páčil, nemohla som prestať čítať. Opäť sa riešia celkom realne problemy dospelých ľudí kde na jednej strane Honor túži po rodine, láske, manželovi a zároveň Tom potrebuje získať zelenú kartu aby mohol ostať v USA, taktiež sa riešia problémy s pubertou, stratou blízkej osoby a medzitým aj láskou, čo autorka riešila postupným vťahovaním do deja. Páčili sa mi rozhovory Honor s jej "vajíčkami" - nasmiala som sa. Nechýba kvapka erotiky ale úplne jemná, žiadne technické opisy, veľmi pekná kniha. Ja môžem len odporúčať, ak sa vám páčil Ženíchov svedok bude sa aj táto.
Dufam ze preložia aj ostatné časti :-)

19.07.2016 5 z 5

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

Skvelý príbeh dalsieho člena Stage Dive bubenika Mala. Ja som sa nasmiala riadne, Mal je číslo a ani neviete čo myslí vážne a čo zo žartu, hned som si ho oblubila. Kniha sa číta rýchlo, je sice trosicku slabsia ako predchádzajúca ale aj tak super.
Určite si nenechám ujsť príbehy dalších členov kapely Jimmyho a Leny a taktiež Bena a Lizzy. :-)

09.06.2016 5 z 5

Sladké nic Sladké nic Jamie McGuire

Zaujimavy príbeh dvoch ludi, celkom obycajny, zaver prekvapivy, nevsedny. Po prečítaní knihy, som zmätená.

30.05.2016 3 z 5

Ženíchov svedok Ženíchov svedok Kristan Higgins

Skvela kniha s celkom realnym pribehom a problemami ludi! Velmi sa mi paci autorkin styl, tesim sa na pokracovanie. Odporucam, za mna 5 hviezd.

28.05.2016

Omyl Omyl Elle Kennedy

Pre mňa trošku sklamanie, prvý diel bol pecka, tento bol slabší, ale napriek tomu som sa bavila na hláškach, príbeh sa celkom rýchlo vyvíja (aj ked pár strán bolo takých nemastných - neslaných) a kniha sa rýchlo číta.

26.05.2016 4 z 5