Zomy Zomy komentáře u knih

Láska online Láska online Penelope Ward

Celou dobu mi naskakovalo jedno slovo: teatrální. Bylo to všechno trošku moc - Ryder byl až moc dokonalý, Eden byla až moc silná, jejich láska až moc jednoznačná.

Ale zároveň proto se mi to líbilo - nekonala se žádná velká nedorozumění, nevedly se intriky a nemělo to překombinovaný děj.

Bylo fajn, jak k sobě byli oba od začátku upřímní a stále více se svěřovali.

Klasická pohádková linka, kdy silná žena potká někoho, kdo jí pomůže a zachrání, byla hezky zachována.

18.06.2020 4 z 5

Miluj mě vším Miluj mě vším Jennifer Probst

Do téhle knihy se mi vlastně ani moc nechtělo, nemám ráda, když vztah začíná křivdou, bolestí a nepochopením v minulosti a tady to bylo naprosto jasné od 1.dílu. Ale nechat sérii nedočtenou jsem nedokázala.

Nakonec to bylo přesně takové, jak jsem čekala. Hrozně po sobě touží, milují se, byli pro sebe stvořeni, ale neustále hledají problém, proč by si něco z minulosti nemohli odpustit.

Tristan byl chvíli extrémní romantik se srdcem na dlani a sliboval, že už ji nikdy neopustí. Sydney se bála mu věřit a jakmile ten strach překonala, tak on se zatvrdil a umínil si, že si ji už k srdci nepustí. A tak pořád dokola, než tedy našli svůj šťastný konec.

Průměrná knížka, stejně jako celá série.

17.06.2020 3 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Bomba jako vždycky. Tahle autorka umí vytvořit neuvěřitelnou dynamiku textu. Její slova jsou jako údery a když čtu její knížky, srdce mi buší rychleji a nedokážu přestat číst.

Na jednu stranu už jsem poměrně unavená z jejích antihrdinů, protože to jsou necitelní bastardi. Taky tam vlastně chybí větší porce romantiky, převažuje arogance, intriky, ubližování si.

Ale pokaždé mě překvapí, jakou energii to má a jak se od příběhu neumím odtrhnout.

Trent nakonec ukázal, že se v něm skrývá dobré srdce (což jsme ale věděli už díky tomu, jak miloval Lunu). Vůči Edie se stal ochranitelský a pečující, a to je to, co mě vždycky vezme za srdce.

Edie je úžasná, přidrzlá a statečná, a taky ohromně milující. Líbí se mi, že autorka dokázala vytvořit postavu mladé dívky, která je ale zároveň ideální ženou pro zraněného Muta.

17.06.2020 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

2. díl série (Buď se mnou) byl trochu slabší - ale jen proto, že byl v podstatě totožný s dílem prvním.

Ovšem Zůstaň se mnou to je jiné kafe. Některé postavy už jsme znali, a to bylo fajn. Ale všechno ostatní bylo nové - prostředí mimo univerzitu, lidé kolem Cally, zápletka i osudový muž (žádný student), a to bylo nesmírně osvěžující.

Trochu mě rozčilovalo, jak Calla hodnotila každého druhého muže jako sexouše, to se opakovalo příliš často. Také její nízké sebevědomí bylo chvílemi přehnané (políbil mě jen proto, že mě lituje, ...). Ale jinak byl vztah Cally a Jaxe úžasný. On byl ten pravý ochranitelský a pečující hrdina, po kterém všechny toužíme (aspoň v knize, když ne jinde :-) ).

15.06.2020 4 z 5

Mě nedostaneš Mě nedostaneš Julie James

Naprosto perfektní - stejně jako všechny předešlé knihy od Julie James.

V tomto díle je sice méně akce, pokud jde o vyšetřování FBI, neobjevuje se zde ani právnické prostředí, které je vlastně taková Juliina základna, přesto je to to, na co už jsme u ní zvyklí.

Lehká konverzační zábava, Sidney se nenechá jen tak zastrašit nějakým frajírkem a zdárně mu se svým typickým sarkasmem sekunduje. Vaughn si myslí, že mu jeho styl života vyhovuje. Ale pak ji potká a z "Toho pravého na teď" se stává prostě jen "Ten pravý".

Úžasně je tu znázorněna ženská komplikovanost (34 pravidel pro vztah) versus mužská jednoduchost (úplně stačí 1 pravidlo). Ale když se zamilujete, stejně žádná pravidla neplatí :-)

13.06.2020 4 z 5

Nejvíc sexy chlap Nejvíc sexy chlap Julie James

Vůbec jsem tuhle knížku nechtěla číst, protože mě její obálka vyloženě uráží. Jenže jsem četla jiné knihy Julie James (s trochu méně strašným přebalem) a zjistila jsem, že jsou fantastické. Romantické, erotické - ale jen lehce, bez přehánění, zábavné a hlavně inteligentní.

Jiskření mezi Taylor a hollywoodskou rozmazlenou hvězdou Jasonem je prvotřídní, stejně jako to, že se Taylor z playboye neposadí na zadek a nenechá si jen tak něco líbit. No a nakonec ta perlička, že Jason vlastně není až takový blbý, jak se na první dobrou zdálo.

Děj je jednoduchý, nepřekombinovaný ideální na odpočinkovou četbu.

11.06.2020 5 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Hlavní problém této knihy je ten, že je to 2.díl série. Není to špatná kniha, to vůbec, ale laťka zkrátka byla nastavena u té předchozí a jen těžko se jí dosahuje.

Začátek se poměrně vleče, je to zdlouhavé, krok dopředu a dva zpátky. Přiznejme si, že Jasovo tajemství není vůbec tajemné, naštěstí ale vypluje napovrch poměrně brzy.

Jinak je to ale velmi příjemná YA kniha, plná romantiky, dojetí a vysokoškolského života.

11.06.2020 4 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

K českým autorům přistupuji trochu s opatrností, ale Kateřina Petrusová už se mi mockrát osvědčila, samozřejmě nejvíc v serii Bavettových.

S hlavou v oblacích mě opět nezklamala. Je to trochu pohádka, trochu bláznivá romantická komedie a dost zábava.
Její humor je skutečně vtipný, funguje a působí sympaticky.
Trochu mě mrzelo, že hlavní hrdinové nedostali v průběhu více prostoru společně, ale děj je přímočarý, plyne svižně a člověk si u knížky náramně odpočine.

09.06.2020 4 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Moje první kniha od autorky - dá se přirovnat třeba k Elle Kennedy nebo Moně Kasten, a to je přece ta nejlepší společnost v rámci této literatury :-)

Kromě dojemných emocí a drobného (i když předvídatelného) tajemství je kniha vystavěna i na vtipných dialozích a špičkování, ať už mezi hlavními hrdiny nebo i spolužáky. Působí to na mě příjemně nostalgicky, protože dialogy působí poměrně realisticky, tak jak jsme to zažívali na studiích i my.

Cam byl úžasný hrdina, krásný muž i dobrý člověk, trpělivý a s širokými rameny, na kterých se Avery může vyplakat a pak ze sebe vydolovat nového člověka.

07.06.2020

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Čekala jsem asi po vzoru Turbulence něco trochu ostřejšího, kontroverzního. Tohle je mnohem jednodušší, jedno velké klišé, které už se objevilo všude možně.

Na druhou stranu je to opět svižné, napětí mezi Prestonem a Tarou je zábavné a přečetla jsem to mrknutím oka.

06.06.2020 4 z 5

Vykoupení Malcolma Sinclaira Vykoupení Malcolma Sinclaira Stephanie Laurens (p)

Poslední knihy od Laurens (Vášně lorda Kita apod.) jsou slabota a byla by škoda času je dočíst až do konce.
Vykoupení je ale o poznání lepší, bavil mě zejm. začátek, přerod Thomase v úplně nového člověka a jeho oťukávaní s Rose, to mělo příjemnou, takovou opatrnou atmosféru.
Samotné vyšetřování už bylo dost zdlouhavé.

05.06.2020 3 z 5

Láska na Korfu Láska na Korfu Mandy Baggot

Mandy Baggot je taková dovolenková jistota. Příběhy jsou si velmi podobné, ale v tomto případě to není na škodu. Když si chci přečíst něco, kde se nemusím bát zbytečných intrik, nenávisti a překombinovaného děje, vím, že můžu sáhnout právě sem.

Trochu pohádka, jasně, ale proč ne. Navíc je evidentní, že autorka ve svých knihách popisuje místa, která zná a která má ráda.

Z Lásky na Korfu ta řecká atmosféra opravdu sálá a ačkoliv se může zkraje zdát Tess trochu nesympatická, nakonec je to romantika jako hrom.

04.06.2020 4 z 5

V pokušení V pokušení J. D. Hawkins

Všechny knížky od Hawkinse jsou vlastně úplně stejné, i charaktery hlavních postav jsou jako přes kopírák. Četba je to jen na pár hodin, a to je dobře, za víc času to rozhodně nestojí. Ale jako velmi jednoduchá a povrchní romantika - proč ne.

03.06.2020 3 z 5

Zima bez tebe Zima bez tebe Beth Good

Anotace knihy působí velmi ponuře, ale ve skutečnosti jde o milý, odlehčený příběh o novém začátku. Objevuje se zde plno romantických klišé, ale nepůsobí to příliš křečovitě a pro příjemný večer s knížkou ideální.

29.05.2020 3 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Já věděla předem (na základě stylu Kultiho), že se mi Rytmus bude líbit. Ale stejně mě překvapilo, jak moc.
Mariana Zapata je zkrátka skvělá. Její knihy jsou vtipné, trošku pohádka (povahy mužských hrdinů, jak jsou si jistí tou pravou a neváhají si na ni počkat).
Ale to, jak se pozvolna vytváří vztah mezi mužem a ženou, z kamarádů k milencům, jak se mezi sebou baví, jak do toho zapadají jejich ostatní rodinné vazby, to je vlastně neuvěřitelně reálné.

Celou knihu jsem se usmívala, až smála, a opravdu to na mě působilo jako hojivý balzám na duši.

23.05.2020 5 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Po první přečtené stránce jsem se divila tak vysokému hodnocení. Hned v úvodu romance zlomené srdce a rozchod hlavních hrdinů?
Ale je to bomba, má to neuvěřitelnou energii, člověk musí číst dál a dál.

Jediné, co mi opravdu lezlo na nervy, byl "uzlíček nervů" na každé druhé stránce. Fakt to nejde říct i jinak?

Ale příběh je skvělý, Jake je jasný prototyp neodolatelného vola a Gillian měla svatou trpělivost :-)

22.05.2020 5 z 5

Někdo to rád skotské Někdo to rád skotské Suzanne Enoch

Enoch mívá velké výkyvy. Tohle je ten horší případ - v podstatě je to jen velká nuda. Celá kniha se odehrává na jednom místě, rozpadlém opatství, a řeší se jediná věc - Catriona se cítí jako exot a není si jistá, jestli si zaslouží lásku dobromyslného Munra. Ten si ale jistý je, takže všechny překážky lehce překoná. Příběh MacLawryho klanu je završen, ale k téhle knížce se už vracet nejspíš nebudu.

19.05.2020 3 z 5

Jak se stát vévodkyní Jak se stát vévodkyní Sabrina Jeffries

Tomu říkám parádní výchozí situace pro novou sérii. Tři bratři, všichni tři vévodové (to tu fakt ještě nebylo), navíc všichni se ve společnosti potýkají s nějakými předsudky a pomluvami. Do toho další příbuzní a komplikované rodinné vztahy - a přesto je z jejich dohadování a šarvátek cítit pevné pouto a láska.

Grey a Bea jsou skvělý pár, dialogy mezi nimi mají ten správný náboj, emoce fungují.

Na to, kolik už Sabrina Jeffries napsala knih, to na mě působí neuvěřitelně svižně a plné elánu.

17.05.2020 5 z 5

Stingerův pád Stingerův pád Mia Sheridan

Nejdřív jsem se bála toho, jak v romanťárně může být hlavním hrdinou pornoherec. Pak jsem znejistěla u těch časových skoků. Ale není čeho se bát, je to romantika jako hrom :-)

08.05.2020 4 z 5

Ochránce Ochránce Jodi Ellen Malpas

Takový průměr. Téma je klišé, ale já to mám ráda - on je drsoň s bolavou duší a ona křehotinka, která mu tu duši vyléčí. Ale když dva dělají totéž, není to totéž. Zatímco Komisař od Pauliny Swist nebo Zakázaná přitažlivost od Kateřiny Petrusové mají náboj a ta drsná stránka hlavního hrdiny byla důvěryhodně vykreslená, tady je to spíš nuda. Samá "spirála emocí", která sice na jedno přečtení neurazí, ale ani nijak extra nenadchne.

06.05.2020 3 z 5