zlatka2001 zlatka2001 komentáře u knih

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Asi to neumím správně napsat, ale autor píše tak nějak laskavě, je takový jemný ve vyjadřování, i když popisuje hnusné věci nebo vzpomínky. To je fajn, že toho tolik napsal.

Tvrdohlavá Marie Tvrdohlavá Marie Antonín Zhoř

Tuhle jsem nečekaně a naposledy zazářila při hodině chemie, protože jsem věděla skoro všechno o uranu a dokonce znala polonium. A za to vděčím téhle knize. Krásný příběh pilné ctižádostivé ženy, kterou já rozhodně nikdy nebudu.

Bety Bety Antonín Zhoř

Když jsem napsala o Babičce, že je předpotopní, nikdy by mě nenapadlo, že budu tak nadšená biografií její autorky. O tomto spisovateli nám v souvislosti s Němcovou řekla češtinářka a já ji naprostou náhodou uviděla v jednom antikvariátu. Takže jsem si ji musela za závratných 5 korun koupit. A dala bych i 50x víc, když jsem ji dočetla. Nádherné! Hned jsem začala vidět Barunku úplně jinak.

Babička Babička Božena Němcová

Ano, takhle má vypadat povinná četba. Výchovná, vzdělávací, realistická, předpotopní, tak trochu i nudná, ale přesto máte pocit, že za to přečtení stála.

04.02.2016 3 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tak to je tedy bomba Už chápu, proč jsem to dostala od táty za povinnou knížku. Pořád se mi do toho nechtělo, jak když vás do něčeho nutí člověk, který čte dobrovolně Shoppenhaura, ale musím uznat (jemu až časem, aby si moc nemyslel), že některé pasáže jsem četla nahlas každému, kdo se zrovna naskytl. A s úspěchem.

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Tak tohle na mě bylo příliš ukňourané a plné pro mě nepochopitelných emocí. A přitom se o této knize zmiňuje tolik spisovatelů, jako třeba ve Stmívání. tak nějak jsem ráda, že jsem si mohla odškrtnout.

04.02.2016 2 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Myslím, že je to už takový staromódní. Ten styl mi moc nesedí, i když příběh je určitě hezký a zápletka zajímavá. A musím se přiznat, že s mi film s Fassbendrem líbil víc.

04.02.2016 3 z 5

Hezky se to četlo, i když mám raději méně krvavé fantazy, Stmívání mě bavilo víc.

04.02.2016 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

-Když se probudíte v den, o kterém náhodou víte, že je to středa, a všechno kolem připomíná neděli, začnete tušit, že něco není v pořádku.-
Tak to je prima, když prospíte konec světa. Jenže pak to teprve začne být napínavý. Moc mě to bavilo.

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Nebýt toho, že jsem musela spát a jít do školy, četla bych pořád a pořád. A to je povinná četba? Kdyby byly všechny takhle povinné, tak by mě ve škole neviděli.

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Tak to byla síla! A za ten konec strhávám bod.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tak to jsem asi posledních sto stránek probrečela. Asi jako sto tady přede mnou. Někdy mám radost, že mám stejný vkus.

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Mám ráda sci-fi a tohle bylo moc pěkný. Už jen ten nápad možnosti předávat si duše!

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Některé díly už mě tak nebavily, ale celkově rozhodně stojí za to si knihy přečíst, ať si jsou kluci naštvaní.