Zemiakol Zemiakol komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Naprostá klasika, kterou by si měl přečíst každý milovník sci-fi žánru. V některých částech jsem se maličko nudil, ale jinak velmi dobrý příběh.

Otroci propasti Otroci propasti Steve Jackson

Zatím nejslabší gamebook, který jsem hrál. Příběh mě moc nezaujal, obtížnost cca 6/10.

10.09.2019 3 z 5

Raketoplán Poutník Raketoplán Poutník Steve Jackson

Jeden ze slabších gamebooků. Obtížnost cca 7/10. Nevím, mě asi ty sci-fi gamebooky prostě neberou.

10.09.2019 3 z 5

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Krásně napsané. Čteno v rámci maturity, byla to dobrá volba. Oddechové čtení, u kterého se člověk i trochu zasměje.

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Na básně moc nejsem, ale tohle bylo pěkné.

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Nádherné dílo. Rita Hayworthová za mě jeden z nejlepších příběhů, co jsem kdy četl, to samé platí pro Tělo. Stephen King touto knihou dokazuje, že umí psát i jiné žánry než horor... Doporučuji k přečtení.

09.09.2019 5 z 5

Hřbitov New York Hřbitov New York Jason Dark (p)

Bohužel téměř po celou dobu čtení nuda...

09.09.2019 2 z 5

Půlnoční stíny II Půlnoční stíny II Ivan Adamovič

Až na povídky Starý deník a Netvora na střeše mě z knihy nic nezaujalo. Průměrná sbírka hororových povídek.

09.09.2019 3 z 5

Komando robotů Komando robotů Ian Livingstone

První gamebook, který jsem četl/hrál. Dodnes má své místo v mé knihovně. Obtížnost cca 6/10, zajímavá myšlenka spojit roboty a dinosaury do jednoho příběhu.

09.09.2019 4 z 5

Měsíční močál Měsíční močál Howard Phillips Lovecraft

O něco lepší než první část sebraných spisů. Přibylo vyloženě hororových povídek, např. Krysy ve zdech považuji za vynikající. Jsem zvědav, jestli bude třetí díl spisů zase o kousek lepší.

09.09.2019 4 z 5

Říjnová země Říjnová země Ray Bradbury (p)

Ray Bradbury mi opět dokázal, že byl mistr v psaní povídek. Povídky jako Vítr, Malý vrah, Kostra nebo Zástup jsou jedny z nejlepších hororových povídek všech dob. Skvělá sbírka, doporučuji k přečtení.

Misery Misery Stephen King

Úžasný příběh, co dodat. Snad jen, že čím více knih od Kinga jsem už přečetl, tím víc mě baví.

Hrobka Hrobka Howard Phillips Lovecraft

Sbírka obsahuje několik velmi vydařených hororů (Výpověď Randolpha Cartera nebo Obrázek v domě), ostatní nehororové povídky takový průměr. I tak velmi slibný začátek putování s panem Lovecraftem.

Carrie Carrie Stephen King

Skvělý příběh, moc hezky se četl. Carrie byla takový rozjezd před nejlepšími knihami S. Kinga.

Opičí tlapka Opičí tlapka Tomáš Korbař

Pokračování Tiché hrůzy už není tak dobré jako první díl, i přesto obsahuje několik velmi dobrých hororů (Harry, Poslední seance, Opičí tlapka, Inteligent).

Tichá hrůza Tichá hrůza Tomáš Korbař

Parádní sbírka hororů. Doporučuji k přečtení všem příznivcům strachu a hrůzy. Tak jako každá sbírka, má i tahle silnější i slabší povídky. Povídky jako Malý vrah, Byl to démon, Letní hosté nebo Specialita šéfkuchaře jsou špička žánru a přečetl jsem si je několikrát.

04.09.2019 5 z 5

Šerif Smrt Šerif Smrt Helmut Rellergerd

Velmi kvalitní příběh, narozdíl od většiny sešitových příběhů s Johnem Sinclairem...

04.09.2019 4 z 5

Pekelný dům Pekelný dům Steve Jackson

Jeden z nejlepších a zároveň nejtěžších dílů v sérii. Obtížnost 10/10, příběh velmi poutavý. Sám jsem nad tímto gamebookem strávil několik příjemných večerů...

04.09.2019 4 z 5

Prokletý hvozd Prokletý hvozd Ian Livingstone

Příběh nic moc, obtížnost cca 5/10. Určitě jsou lepší gamebooky, ale pro začátečníka dobré.

04.09.2019 3 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Skvělý příběh, skvělá atmosféra, skvělé popisy postav. Žádný jiný upírský příběh mě nebavil tolik, jako Prokletí Salemu. Doporučuji k přečtení.

04.09.2019 5 z 5